Değerlendir:
  • 19 Oy - 3.16 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Marilyn vos Savant
Yazar Mesaj
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Marilyn vos Savant
Marilyn vos Savant
guiness rekorlar kitabı'nda 228 puanla kaydedilmiş en yüksek iq nun sahibi olan kişi

Sundancer arkadaşımızın yazdığı bi mesajdan aklıma geldi. Soyadı da bilge kişi anlamına geliyormuş. Tepe noktasındaki güneş- pluto- satürn- merkür kavuşumu dikkat çekiyor. 9.evi zenginleşmiş, ay da hem kovada, hem zeka evinde. Yüksek akıl uranüs de ikizlerde.
Güneş aslanda ve tepe noktasında, harita yöneticisi.. venüs de terazide, o da 2.yönetici.
İlgilerinize...
11-09-2008 12:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

RE: Marilyn vos Savant
selam sultan benide hatırlattıgın için tesekkur ederim.marilyn vos savantın dogum saati belli degil yalnız .astrozoomda dogum saati 12:00 olarak alınan kişilerin dogum saati belli değil demektir.ayrıca merkurun saturn ve pluto ile kavusumunun yanısıra mars,neptun,venusle sextile acıları ve ay ilede 180 derece acısı var onuda eklemek istedim.yani cok dikkat cekici bir merkuru war haritasında.nerdeyse tum enerji merkur üzerinde toplanmıs.keşke evleride bilebilseydik cok daha aydınlatıcı olurdu.

haritam
11-09-2008 02:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: Marilyn vos Savant
sundancer Yazılan:selam sultan benide hatırlattıgın için tesekkur ederim.marilyn vos savantın dogum saati belli degil yalnız .astrozoomda dogum saati 12:00 olarak alınan kişilerin dogum saati belli değil demektir.ayrıca merkurun saturn ve pluto ile kavusumunun yanısıra mars,neptun,venusle sextile acıları ve ay ilede 180 derece acısı var onuda eklemek istedim.yani cok dikkat cekici bir merkuru war haritasında.nerdeyse tum enerji merkur üzerinde toplanmıs.keşke evleride bilebilseydik cok daha aydınlatıcı olurdu.

Sundancer,inan bu ismi her duyuşumda benim de aklıma ilk gelen isim sensin.Sonra da ablamgülücük
11-09-2008 03:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Cvp: RE: Marilyn vos Savant
Nihan Yazılan:
sundancer Yazılan:selam sultan benide hatırlattıgın için tesekkur ederim.marilyn vos savantın dogum saati belli degil yalnız .astrozoomda dogum saati 12:00 olarak alınan kişilerin dogum saati belli değil demektir.ayrıca merkurun saturn ve pluto ile kavusumunun yanısıra mars,neptun,venusle sextile acıları ve ay ilede 180 derece acısı var onuda eklemek istedim.yani cok dikkat cekici bir merkuru war haritasında.nerdeyse tum enerji merkur üzerinde toplanmıs.keşke evleride bilebilseydik cok daha aydınlatıcı olurdu.

Sundancer,inan bu ismi her duyuşumda benim de aklıma ilk gelen isim sensin.Sonra da ablamgülücük

başka bir forumda daha bu bayandan bahsetmiştim o yuzden mi ben aklınıza geliyorum??en cok zeki insanların haritalarını incelemeyi sewerim gerçi çok fazla incelemedim.5-6 tane felan.ama hepsinde de zekalarının sebebi cok bariz sekilde haritalarında belliydi.bu çagda en değerli şey zekadır bence.zaten haritaları incelerken ilk once saturne ve merkure bakarım.eger zeka yeterli değilse harita ne kadar iyi olursa olsun kişinin fazla ilerlemesi mumkun değildir diye düşünüyorum

haritam
11-09-2008 05:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Sundancer, teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Zeka için hangi gezegenler ve açılar, hangi faktörlere bakarsın? Kendi haritama bi bakıcam dagülücük)
11-09-2008 09:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

merkure bakarım ilk once.eger pluto yada saturnle kavusum yapmıssa cok iyi birsey.merkur oglak burcunda da merkur-saturn kavusumuna benzer etkiler gosteriyor..merkurun burcuna bakarım.üçüncü eve, birinci eve, 10.eve bakarım.eger merkur bu evlerden birine yerlesmişse zeka artıyor.john nash'in haritasını incelemiştim.ondada pluto-merkur-asc kavusumu vardı..benim tanıdıgım cok zeki birisinde de gene aynı durum wardı.oyuzden bence en önemli gezegenler saturn ve merkur...

haritam
11-09-2008 09:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

merkür aslan burcunda retro ve satürn tarafından kısıtlanmış görünmesine rağmen bu kişi IQ bakımından en yüksek olan kişiyse ne diyebiliriz ?

merkür retrolarından da , merkür-satürn kavuşumlarından da korkmamalıyız diyebiliriz ;)

benim gördüğüm en özel konum Uranüs - KAD kavuşumu ile Jüpiter - Şiron kavuşumu arasında HAVA ELEMENTİNDE 120 derecelik güzel bağlantı olması.
doğum saatini bilmiyoruz ama nacizane tahminim bu kombinasyonun 1-3-9-11.evlerden ikisinde olabileceği yönünde..

2008 yılının bence en özel konumlarından biri Neptün - Şiron - KAD üçlüsünün Kova burcunda kavuşum yapmalarıydı.. hatta yüzyılın deneyi ismini verdikleri bilimsel çalışmanında bu stelyum zamanı olması beni şaşırtmamıştı.

şimdi başka bişey söyleyim ; 2008'de doğan çocuklardan (yani Neptün-Şiron-KAD stelyumuna sahip olan çocuklardan) biri ya da birkaçı (sezgisel-bilimsel-sanatsal zekalarıyla ön plana çıkıp) 21.yüzyıla damgasını vurabilir sonra söylemedi demeyin ;)

11-09-2008 11:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

ben merkur-saturn kavusumunun zekaya derinlik kattıgını okumustum.zaten einstein'in haritasına bakarsan onda da merkur-saturn kavusumu oldugunu gorebilirsingülücük

haritam
11-10-2008 05:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sultan Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Kardeşimde merkür-uranüs, bende merkür-satürn var. Onda cidden müthiş bi espri, dil yeteneği vardır. Bu özelliği ve özellikle esprileriyle hemen dikkat çeker. Ben de tam tersigülücük O tavşan olabilir ama ben kaplumbağa değildim sanırım yaa..zekamın gözlerimden fışkırdığını söyleyenler oldu yani...(okul birinciliklerini saymıyorum çünkü zekayı göstermezgülücük gerçi çalışkan değildim ama konuyu hemen anlardım!)
Ah Yıldırım, koskoca iq birincisi kadında, haritama benzer bi merkür-satürn-pluto-güneş (ve benimkinde venüs) görüverince kendimden umutlanmıştım. gülücük) Neyse artık, 2008 çocukları vursun bakalım damgasını! kader...
11-10-2008 07:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

Benim oğlumda da merkür-uranüs kavuşumu var.Daha doğrusu merkür+uranüs+neptün kavuşumu 6.evde merkür 25,neptün 26derece ile oğlak,uranüs 1 derece ile kova da.
Aşırı derece pratik bir zekası var. Tambir elektronik delisi,pc nin başından alamıyorum 12 yaşında ama tam bir bilgisayar prof. oldu.... ilk altı sene sınıfta birinciydi ama bu sene tamamen dibe vurdu satürün 2.evinde transitte 8.evdeki natal satürüne zıt bakıyor.Üstelik tr.uranüste natal satürünle 8.ev(balık)de kavuşumda...
11-10-2008 08:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 2 Misafir