Değerlendir:
  • 29 Oy - 3.1 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Satürn & Uranüs Zıtlaşması
Yazar Mesaj
yezda Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Satürn & Uranüs Zıtlaşması
sultan çok karamsar düşünüyorsun, uranüs 1.inci evinden geçerken seni zorlamaz aksine dahada umursamadan düşünmeden yaşatır,bence seni bu hale sokan satürnün 7.inci evinden geçen transiti,pozitif düşün elinden geldigi kadar sosyal olmaya,satürn seni yanlız başına bırakabilir,etrafındaki insanlardan bir bir uzaklaştırır sosyal çevreni bitirir dikkat et cnm sevgiler.

Başkalarına dayalı bir yaşam süren, hiçbir şey yapmadan öylesine yaşayan bir kişi, başına gelen zorlukları, kaderim buymuş diye nitelendiremez.
11-12-2008 05:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Uranus transitinin keyfini cıkarınız...mukemmel degisimler getirir, ama ruzgarini arkanıza almanız lazim....Uranus bence muhtesem bir gezegen...Astrolojide en tuttugum gezegen, ben anlamini ögrendikten sonra bana cok faydasi oldu....simdi tam ASC nin ustunde benim haritamda....
transitlerde ne olacagini beklemeyin sakın... kendinize hangi evde transitiniz varsa o evin konularıyla baglantılı hedefler koyun, o zaman ruzgarini arkanıza alırsınız ve istediginiz yere cok kolay gidersiniz.... Bana bir ingilizin bir seminerde soyledigi bir söz vardı, asla unutmam...Fırsatlar beklenmez, yaratılır, demisti....çaba gostermeniz lazım yani....
Uranus transiti 1. evinizden sizi etkiliyorsa, bilmeniz gereken 1. evin konularında sahip oldugunuz her ne anlayısınız varsa, onlada değişim yaşayacaksınız demektir...yani :
1.. evin konuları nı hatırlatalım : Dış görünüş, davranışlarınız, kendinizi ifade ediş biçiminiz, takip ettiginiz moda, giyim tarzınız, yürüyüş şekliniz, beden diliniz...kısaca siz dısardan nasıl algılanıyorsunuz...bunları değiştirme zamanınız gelmiş demektir...Kolay değil tabii ki... ama bu konularda biraz düşünün ve neyinizi deiştirmek istediğinizi belirleyin...ondan sonra zaten olaylar hep o sekilde gelişir ve o yonde değişirsiniz... Buna hedef koymak denir..yani ihtiyacınızı belirleyip şuurunuza yukseltiyorsunuz, bir sekilde hazırlık yapıyorsunuz ve sonucta Uranusun enerjisini o yolda kullanıyorsunuz....Ama hic hedef koymazsanız, o zaman da o rüzgar sizi istedigi sekilde yonlendirir, saga sola carparsınız...rüzgarı nerden alacağınız cok önemli , yelkenlinin dümeni sizde olmalı hep...
1. evde hangi gezegeniniz varsa ve Uranus tr. i o gezegeni etkiliyorsa o zaman 1. evin yukarda saydığım konularıyla o gezegeni bagdastırıp bir hedef belirlemeniz gerekiyor...
mesela 1. evde neptun varsa, sizin kendinizi dısarıya gostermek, kabul ettirmekle alakalı hayalleriniz var demektir... bulundugunuz ortamlarda bazen konu dısına cıkıp hayaller kurarsınız, arkadaslarınız size sohbet sırasında, "yahu don artık aramıza..." filan derler...
Uranus transitinde bu tarzınızı değiştirmeniz gerekecektir... ve o yuzden olaylar yasarsınız...daha realist , daha konsantre davranmanız gereken olaylar yasarsınız mesela...dikkatsizliginizden dolayı bir seyler kaybedersiniz ve anlarsınız ki, "hııımmmm ben artık bulutların ustunden ineyim, biraz daha dikkatli bir tavır sergileyim ..."filan dersiniz, yani bir seyler ogrenirsiniz ve degisirsiniz....ama astrolojinin en buyuk faydasi bu tarz transitlerde bu tarz olaylar yasama potansiyelinizi önceden anlamak ve ona gore bu tarz olaylar yaşamadan önlem almak, yani hedefinizi belirleyip buna gore degisim yasamanızdır... Öbür türlü boyle transitlerde, hayat size hep ihtiyacınız neyse, onunla karsılastıracaktır.
Uranus tr. sirasinda kisinin dikkati kendine yönelir.(Herhangi bir transit ASC yi tetiklerse,kisinin dikkati hep kendisine yönelir.)
Uranus tr.i 1. eve gelirse icsel davet olayi baslar ve olaylar kendiliginden olusur.O yuzden icsel ihtiyacini belirleyip,olaylari yönlendirmen lazim.Ve kisi potansiyelinde ne varsa onu kesfeder.(illa bir sey kesfedecek ya gülücük)
Uranus tr. herkesin ASC sine gelmez. Gelirse zaten o potansiyelde dogmus demektir.
Burada Uranusyen bir tipe de asik olabilir, yani kova burcundan birisiyle ask yasayabilir, veya devrimci bir örgutun icinde de bulabilir kendisini…

1. evinde gunes varsa ne olur?
Görünür benin degisimine neden olacak kisiyle tanisir.Yenilenme ihtiyaci.Aykiriliklar olur.Icinden o gune kadarki görünen Ben i gider, daha başka birisi olur.Daha özgür olur.Kendi cevresinde “ben daha farkliyim, daha marjinalim, daha siradisiyim” demek ihtiyaci duyar.Giyim tarzi degisir, hippi vari takilabilir.
Kendisine uygun olmayan birisine asik olabilir ve bu ask onun hayatini degistirir. (ask potansiyelini tetikleyen başka transitler de varsa , olur bu durum.)
Kendi “Ben “ine uymayan , ifade edis tarzina uymayan birisine asik olabilir, ve bunu anladigi zaman cok gec olur ve tedaviye de ihtiyac duyabilir bu yuzden.
Kisi suur duzeyinde kendisini degistirecek olani bulur; bu beklenmedik bir sekilde ortaya cikar. (Pluton transitinde ise icten ice hazirlik var !!!)
Ayni zamanda bu kisi cevresinde kesifler yapabilir, carpici yaratici urunler de ortaya koyabilir.Butun insanlar bu kisiyi kesfeder böylece.Kisi de kendisini baskalari sayesinde kesfetmis olur . (kesfedecek ya…gülücük)
Kisi degistikten sonra bir daha eski haline dönemez, bu mumkun degildir.
Bu degisim, kisinin sahip oldugu potansiyellerine göre farkli bir sekilde ortaya cikar.Elektrigi hangi ihtiyacina göre kullanacagin , senin secimindir, astroloji bilirsen sayet !
Astr. bilmezsen …şoklar dunyasina hoş geldiniiiiizzzz…gülücük)

İnsanlar , her degisime, her transite en zor görunen transite bile gögus gerecek , basa cikabilecek potansiyelde dunyaya gelirler.Yeterki bu potansiyelini iyi kullan.
Aslinda kasirgalarin, firtinalarin yaraticisi da biziz.Sana göre kasirga olan, baskasina göre meltem olabilir.Bu olaya psisik, fiziksel veya zihinsel olarak tahammul gösteremezsen, yardimci bir arac kullanabilirsin.

1. Evde Gunesin Mars ile karesi varsa, ve Uranus tr. i bunu tetiikliyorsa, kişinin kaza yapma potansiyeli cok olur.Kisi sakar olur o sure içinde...

1. evde venus varsa :
Önce 1. evdeki venus nedir ona bakmak lazım...
Venus 1. evde pek rahat degil.Venus duygular, 1. ev ise madde, görunur ben…o yuzden rahat degil…
Duygularinin özgürlesmesi icin beklenmedik olaylar yasar.Sarsici, etkileyici olaylar…Duygulari bu transitle görunur olur.Duygularini degistirecek ani olaylar…sürpriz bir ask yasayabilir.Gösteremedigi duygularinin görunur olabilmesi icin böyle bir olaya ihtiyaci var.
Karisinin yuzunden duygularini degistirir.Ona “anca gidersin “ de diyebilir, “ ne olursan ol, gel” de diyebilir…(light erkek nolcak…;)) )
Venus = iliskiler, duygular, alyuvarlar, kilcal damarlar…Uranus tr.nde saglik problemi de ortaya cikabilr. Uranus ise, beyin, beynin fonksiyonlari, beyin karmasasi, beyin salatasi…sinir sistemi...omurilik

1. evdeki canliligin , hayat enerjisinin boyutu cok önemlidir.Gunes ve mars arasinda uyumlu bir etki varsa, saglik problemi ile cok kolay basa cikabilir.Hayat enerjisi ve yasam arzusu, kisiye hayatta kalma enerjisi verir.
Gunes – Mars konj.da ise enerji fazlasi vardir.Enerjisini cok iyi bir sekilde kullanmasi lazim.Cunku bu enerji fazlasi kisiyi yok da edebilir.
1. Evde venus veya Ay , kisiye haritasina göre zayif bunye verir.Cunku duygusal, fiziksel enerjisi pek gözukmez…
falan filan....
yaşamanıza bakın, deneyimlenin, ögrenin ve değişin...
...ve sevgiyle kalın.....gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
11-13-2008 02:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

uranüs transiti 7 evden gecerken neler olur

bu da ben
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=h...&rs=0&ast=
11-13-2008 03:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Satürn & Uranüs Zıtlaşması
acmiyam Yazılan:uranüs transiti 7 evden gecerken neler olur

yukarıda söylediğimiz Uranüse dair yorumları dikkatlice okuyup , 7.eve uyarlayabilirsiniz sevgili acmiyam.

7.ev konuları nelerdir ; ortaklıklardır , evliliktir , elmanın diğer yarısıdır yani sizi tamamlayan kişileri ifade eder 7.ev , klasik astrolojiye göre ki buna bende katılıyorum aynı zamanda açık düşmanlar evidir denilebilir 7.ev için..

Transit Uranüs 7.evden yükselirken ilişkilerinizle - ortaklıklarınızla ilgili âni , beklenmedik gelişmeler olabilir. evli olmayan ve ilişkisi olmayanlar için yeni başlangıçlar sözkonusu olabilir.

başka gezegenlerinde dahil olduğu sert açılar sözkonusuysa karşınıza çıkacak kişilerle gerginlik tarzında ilişkiler gelişmesi , rekabet hatta uç noktada düşmanlık gibi olasılıklarda sözkonusu olabilir.

yine bir diğer yorum olarak , Uranüsyen kişiliklerin karşınıza bol bol çıkabileceğini söyleyebiliriz o dönemde..

11-13-2008 03:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

teşekkür ederim yıldırım benim trns.uranüsüm ascnin hemen üstü 12 evin baslangıcında ben burda 12 evimi alacam 1 evimi kafam karıstı

bu da ben
11-13-2008 03:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Satürn & Uranüs Zıtlaşması
acmiyam Yazılan:teşekkür ederim yıldırım benim trns.uranüsüm ascnin hemen üstü 12 evin baslangıcında ben burda 12 evimi alacam 1 evimi kafam karıstı

Asc'nin hemen üstündeyse yani 3-4 derece yaklaşmışsa transit uranüs yükselene dokunuyor diyebiliriz.
ancak daha uzaksa yani Asc'nin bir hayli üstündeyse , transit uranüs 12.evde olacaktır.

11-13-2008 03:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

bir derece üstünde yani yükselenime 1 evime dokunuyor, kişilik ve ilk ben evi olduna göre yasamı nasıl algıladıgıma, kedimi nasıl bildigime, dışa vuran tavır ve mizaç olarak bi degişim yaşayacagım bu transitte anlasılan

bu da ben
11-13-2008 03:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Sevgili acmiyam.
"teşekkür ederim yıldırım benim trns.uranüsüm ascnin hemen üstü 12 evin baslangıcında ben burda 12 evimi alacam 1 evimi kafam karıstı..."
Anladigim kadariyla burda bazı yanlış anlamalar var....
1- ASC nin hemen ustu 12. evin sonudur, başlangıcı değil...
2- tr.gezegenler saat yönunun tersi yönde hareket ederler. yani tr. uranus, 12. evin sonundan sonra asc ye ve 1. evine girer....
3- Evler ise saat yönünde hareket ederler... mesela sabah 6 da dogmuşsan ve yukselenin balık ise, saat 8 de dogmuş olsaydın yukselenin koç olurdu....saat yönunde dönüyor haritadaki evler...yukselende gunes doguyor, 7. evde gunes batıyor....sabah saatlerinde doganların gunesi ya 1. evde ya da 12. evde olur...MC de en parlak halinde, ögle gunesi yani.... ögle saatlerinde doganların gunesi o yuzden ya 9. ya da 10. evde olur....yani evler hep saat yönünde hareket eder....
hatırlatayım istedim... cünkü sorun burda galiba.....gülücük)

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
11-13-2008 03:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
acmiyam Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

teşekkür ederim sevgili uranüs ,aydınlatıcı bilgilerin için simdi oturdu taşlar yerine

bu da ben
11-13-2008 03:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

yukarıda anlatmak çalıştığımız etkileri balık burcunun son 10'luk diliminde (20-30 dereceler) gezegeni olanlarda etkilenecektir diyebiliriz.

ve hepimizi bireysel olarak hangi evde oluyorsa o şekilde etkileyecek olan bu konumun toplumsal etkileri olacağını da tekrar belirtelim.

temel mesajı gözden kaçırmamak gerektiğini hatta kendimize bu potansiyele göre ince ayar çekmemizin faydalı olacağını düşünüyorum.

temel mesaj ; eskiye ait olan KALIPLARINIZI SORGULAMAK VE YENİ BİR YAPILANMAYA çaba göstermek..

1.ev ile 7.ev akslarında gerçekleşecek Zıtlaşma , kişisel imajınızı - ilişkinizi yada ilişkiniz yoksa bile ilişki ve ortaklıklara bakışaçınızı sorgulamanızın zamanının geldiğini gösterebilir.
bugüne kadar kendinizi nasıl ifade ediyordunuz , yanlış olan neydi , ilişkilerinizde beklentileriniz neydi , problemlerde tepkileriniz nasıl oldu vb. gibi konulara ait köhnemiş kalıplarınızdan kurtulmanız için uygun bir dönemdeyiz diyebiliriz..

ya da mesela 4.ev ile 10. evler arasında bu zıtlaşmayı yaşayanlar , eviyle ilgili ailesiyle ilgili aile yaşantısıyla ilgili , kariyeriyle ilgili , devletle ve ya otorite denilen patron vb. kişi ve kurumlarla ilgili sorgulamalarda bulunabilir.
belki olgun biri olmasına rağmen anne-babasıyla yaşıyor ve kendi evini tutup kendi ailesini kurmak gibi fikirler üzerinde düşünmeye başlayabilir.
belki de mesleğiyle yada otoriteyle ilgili bugüne değin kabul ettiği ama içini kemiren ESKİ KALIPLARI YIKIP YENİSİ İNŞAA ETMENİN en güzel zamanı olacaktır bu kişi için..

sizlerde arkadaşlar , bu örneklerden yola çıkarak bu Satürn-Uranüs Zıtlaşması hangi evleriniz arasında oluşuyorsa ona göre yorumlar getirebilirsiniz sihirli formülü unutmadan ;)

11-17-2008 03:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Satürn & Plüto Sürtüşmesi astrosohbet 62 80,681 03-27-2017 07:43 AM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Satürn-Mars Kavuşumunun Horoskoplarımıza Etkisi plutomania 14 19,570 08-17-2012 11:07 AM
Son Mesaj: gemini
  Satürn 05.12.2012 Terazide trend 0 2,776 12-30-2010 10:17 PM
Son Mesaj: trend
  Uranüs Koç Burcuna Girmeden.. trend 0 2,598 12-30-2010 10:08 PM
Son Mesaj: trend
  Uranüs - Plüto Karesi ( Kollektif Çatışma ) astrosohbet 8 11,424 12-29-2010 04:43 AM
Son Mesaj: ariess
  Uranüs koç burcunda Nâr 2 5,374 06-16-2010 07:37 PM
Son Mesaj: Nâr
  Satürn & Jüpiter Karşıtlığı Luli 1 10,578 05-29-2010 01:46 AM
Son Mesaj: yasemen88

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir