Değerlendir:
  • 36 Oy - 2.53 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yaş Farkı Olan İlişkiler
Yazar Mesaj
esraa1
Kayıtsız

RE: Yaş Farkı Olan İlişkiler
heralde yas skoru bende esim benden 15 yas büyük,hayatım boyunca hep olgun erkeklerden hoslandım venüsüm akrepte, oglak etkim sadece 2.evimde ay oglak.
12-26-2008 08:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Yaş Farkı Olan İlişkiler
M. Douglas & C.Zeta Jones çifti hakkında bir iki şey karalayım ;

Michael'ın ilk evliliği 20 yıl kadar sürmüş yazıyor qülsah'ın mesajında. özellikle ünlüler düyasında uzun vadeli ilişki ve evliliklerin göstergesi olarak Satürne bakmak yanlış olmayacaktır.

Michael'ın Satürnü yengeç burcunda , Güneş ve Mars ile kare açılar yapıyor + Ay burcu Oğlak + Başak burcu etkileride var yani güçlü toprak elementi vurgusu ilişkilerinde sağlamlığı ve istikrarı ifade ediyor diyebiliriz.
aynı zamanda yaş farkını sorun etmeyecek bir yapıdan sözedebiliriz.

hatun kişiye gelince ;) venüs başak + mars oğlak + satürn boğa arasında Büyük Şans Üçgeni görünüyor. yani hatun kişinin de istikrarlı ilişkiler konusunda potansiyelinden sözedebiliriz.
ve tabii hatun kişi içinde , yaş farkını problem etmeyecek yapıya sahip diyebiliriz.

sinastri yöntemiyle gezegenlerini karşılaştırdığımızda yine satürnlerin aktif çalıştığını söyleyebiliriz.
michael'ın satürnü , jones'in 7.evine düşüyor + marsına zıt açı , venüsüne 60 lık güzel açı yapıyor.

12-26-2008 10:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Öncelikle böyle bir durumun ipuçları neler olabilir.Bugüne kadar benim dikkatimi çeken durumlar:

Özellikle Saturn(yaşça büyük olma) ve Merkür(genç olma) durumu .

Saturn ve Merkürün yöneticiliğini yaptığı burçlar
Oğlak (Saturn)
Kova (Saturn)
İkizler(Merkür)
Başak(Merkür)

Genellikle venüs-ay-mars gezegenlerinin bu burçlarda yerleşmesi

Aslında benim aklıma ilk gelenlerden değildi ama Catherien Zeta Jones ve Michael Douglas çiftine kısaca bir göz atalım :

CZJ un haritasında yaşça büyük biri ile yapacağı evlilik ipuçları daha fazla
Oğlaktaki(yönetici saturn) Mars(erkek temsilcilerinden biri-eşi) ; Başaktaki(YÖnetici merkür) Venüs(dişi-kendisi). ve bu iki gezegen saturn ile büyük bir üçgen yapıyor.Bence genel olarak iyi .İyi evlerden yapılan ayağı yere basan(toprak) bir yerleşim.Şahsi fikrim bu üçlüde eli en sağlam mars gezegeni(tabi saturn lafı geçen bir gezegendir bunu unutmayalım)Ve saturn 5. evden aşk ve çocuk evinden yapıyor bu üçgeni.

M.D haritasına baktığımda aslında onun yaşça küçük değil büyük biriyle evleneceğini söyleyebilirdim.Ki bunu arasıra görüyorum(özellikle erkeklerde) yaşça büyük hanımların göstergeleri varken oldukça genç birisiyle evlenilebiliyor.Bu noktada aslında göstergelerin eşi değil kişiyi gösterdiğini mi düşünmeliyiz?(yanlış hatırlamıyorsa benzer birşey Woody Allenda da vardı)
M.D ın ilk eşide büyük bir yaş farkı olmasada ondan 12 yaş küçükmüş yani genel olarak genç eşler tercih edilmiş.Biraz önce bahsetiğimden farklı bir durum aklıma gelmiyor.Ay oğlak(saturn) Venüs Terazi(almuten saturn-ama bu ne kadar etkili olur emin değilim)

Merakla Davison haritalarına da baktım
[Resim: czjmddavisondp9.th.jpg]

Saturn 1. evde(ki bu yaş farkı konusuyla fazla göz önünde olma-ayrıca saturnun zorlayıcı yönünün yanında bağlayıcı ve uzun yıllara yayan özelliği 1. ev yerleşimiyle öne çokmış) ve ikizlerdeki Mars 7. evde .hımm bu biraz duruma uygun bir yerleşim.Aslında dürüst olmak gerekirse zorlayıcıda iki zor karakterli gezegen iki önemli eve yerleşmiş durumda ortaklık-ve ilişkinin genel karakteri evine.Yine de hem oldukça dinamiK.hemde yuva kavramı güçlü(4. evde güneş-merkür-venüs birleşimi) bir harita.

Bir sonraki incelem de Susan Sarandon ve Tim Robbins olacak .(tabi doğum saatleri varsa)
12-27-2008 09:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Alıntı:jojoma bende merakla bekliyorum haritaları,hatta benimkinede bakabilirsin bende eşimden 3yaş büyügüm

eğer doğum bilgilerini(hatta eşininkileri) verirsen bakarım acmiyan.pratik yapalım- onun için açtım başlığı zatengülücük

Alıntı:peki benimde tam tersi hep benden küçüklerle evlilik ve flörtlerim oldu şimdiki eşimde 9 yaş küçük benim hariitamıda inceleyebilirmisiniz 25/04/1970 bolu 02,36 eşiminde 01/08/1979 06,55 istanbul

emin olmak için soruyorum medusa yükselenin oldukça kıyıda yükselen balık olduğundan emin misin?(bu arada saat gece 2.36 yanılmıyorsam yani 14 .36 değil dimi)cevaplarından sonra senin içinde göstergelere bakarım.
12-27-2008 09:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

JoMaJa Yazılan:Bir sonraki incelem de Susan Sarandon ve Tim Robbins olacak .(tabi doğum saatleri varsa)

Susan Sarandon, 4 Ekim 1946,
14:25 LMT, (-5:00, GMT) New York

Tim ROBBINS,
born October 16, 1958 at 2:12 AM in West Covina, CA (USA)

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
12-27-2008 09:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

M. Douglas ve C.Zeta Jones çiftiyle ilgili minik bir öngörü yapayım..

Transit Uranüs Koç burcuna geçtiğinde , hem Oğlak hemde Terazi etkisi taşıyan bu çift için beklenmedik gelişmeler ( ayrılık gibi ) sözkonusu olabilir. çünkü Uranüsten gelen sert açılara mâruz kalacak her ikiside ve yakın dönemlerde..

12-27-2008 09:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Yıldırım Yazılan:
Beatricé Yazılan:Yay burçlarında daha doğrusu erkeklerinde yaşlanmaktan korktuğundan kendisinden en az 5 yaş küçük kadınlara yönelme olduğunu biraz gözlemledim, gerçi Satürn etkin varmış ama ne dersin bu konuda? gülücük

çıtırları severim gülücük

aslında olgunları da severim gülücük

en iyisi tipik Yay gibi konuşayım ; kız olsunda çamurdan olsun hehee

Sanki haritan biraz daha olgun bayan sinyali veriyor Yıldırımgülücük.Venüs Oğlak.Saat ne kadar belirgin bilemiyorum ama Sanırım Dsc saturn arasında bir açıda mevcut.7. ev İkizler.(tabi bunun eşi gösteridiğini biliyorum ama belli olmaz gülücük )İlişkinin çıtırı sen olabilirsingülücük)

Tipik yay gibi konuşsanda eşin(ya da birlikte olacağın kişi diyelim) kesinlikle saygı duyacağın ve seni etkileyip değiştiren birisi olacak(yani nefes alsın yeter senin için geçerli değil).Bol şanslar.....
12-27-2008 10:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

JoMaJa Yazılan:Sanki haritan biraz daha olgun bayan sinyali veriyor Yıldırımgülücük.Venüs Oğlak.Saat ne kadar belirgin bilemiyorum ama Sanırım Dsc saturn arasında bir açıda mevcut.7. ev İkizler.(tabi bunun eşi gösteridiğini biliyorum ama belli olmaz gülücük )İlişkinin çıtırı sen olabilirsingülücük)

Tipik yay gibi konuşsanda eşin(ya da birlikte olacağın kişi diyelim) kesinlikle saygı duyacağın ve seni etkileyip değiştiren birisi olacak(yani nefes alsın yeter senin için geçerli değil).Bol şanslar.....

teşekkür ederim Jomaja ;)

söylediğin gibi ''saygı'' kavramı benim için çok önemli. ve evet az bişi seçiciyim galiba ;)

12-27-2008 10:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

paylaşımlar için tşkrler JoMaJa yıldırım ve gülsah <3ask
benim ilişkimde yaş farkı 2 fazla sayılmaz ama bir sey sormak istiyorum ilişkiler de satürn carpması varmıs(bizde bulunmakta) bu nedir ne getirir yardımcı olursanız sevinirim
sanırım bu satürn carpması ilişkinin ömrünü ve kötü finalini öngörüyormuş yorumlarınızı bekliyorum
ben 10 ocak 1985 sabah 4:30(amasya)
erkek arkadasım 24 mayıs 1983 6:30(ünye)

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
12-27-2008 11:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Yaş Farkı Olan İlişkiler
kaylayss Yazılan:paylaşımlar için tşkrler JoMaJa yıldırım ve gülsah <3ask
benim ilişkimde yaş farkı 2 fazla sayılmaz ama bir sey sormak istiyorum ilişkiler de satürn carpması varmıs(bizde bulunmakta) bu nedir ne getirir yardımcı olursanız sevinirim
sanırım bu satürn carpması ilişkinin ömrünü ve kötü finalini öngörüyormuş yorumlarınızı bekliyorum
ben 10 ocak 1985 sabah 4:30(amasya)
erkek arkadasım 24 mayıs 1983 6:30(ünye)

Hızlıca baktım haritalarınıza ve satürnlerinizin çok aktif olduğunu göremedim kayli.
satürn çarpmasını kim niçin demiş bilmiyorum ama sizin haritalarınız arasında en gerilimli potansiyellerin ;

senin balık burcundaki venüs-mars kavuşumun ile O'nun ikizler burcundaki Güneş-Mars kavuşumu arasında oluşan KARE açı geriliminin ilişkinize DİNAMİZİM + TUTKU katacağını ancak SÜRTÜŞMELERİ DE beraberinde getirebilecek bir gerilim oluşabileceğini söyleyebilirim.
tensel elektrik anlamında birbirinize çekilmeniz kolay olmalı venüs-mars karesinden dolayı ama hem venüs hem mars ilişkinin sürekliliği konusunda yeterli olmayabiliyor.
daha öncede söylemiştim , ilişki sözkonusu olduğunda SATÜRN YAPIŞTIRICI VAZİFESİ GÖREBİLİYOR VE İSTİKRAR SAĞLAYABİLİYOR..

daha detaylı sinastri analizini ilerleyen zamanlarda yaparız inşallah ;)

12-28-2008 12:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Yabancı Kökenli Kişilerle İlişkiler/Evlilikler JoMaJa 76 99,957 01-10-2013 04:31 AM
Son Mesaj: selinnnn
  Horoskopta ilişkiler nasıl yorumlanır? salmakis 3 14,501 11-17-2011 08:14 PM
Son Mesaj: nisan15
  Sİnastri İlişkiler Haritası Yorumlama nev_bahar 1 67,107 06-15-2008 12:35 AM
Son Mesaj: nev_bahar

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir