Değerlendir:
  • 34 Oy - 3.18 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

72 Derecelik Açı ( Quintil )
Yazar Mesaj
ayse Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: 72 Derecelik Açı ( Quintil )
Ben hep merak etmisimdir Quintil acıları; benim natalımda siron bogada 10.evde ve ay(ay yayda 5.evde) ile bquintil, satürnüm basakta 3.evde venusumle (venusum yengecte )11.evde yıne quintil acı yapmıs bu acı kalıplarıyla ılgılı bılgısı olan arkadaslardan yardım istiyorum.Tesekkurler gülücük

http://img519.imageshack.us/img519/7857/...sehp80.gif
06-04-2009 06:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Cvp: RE: 72 Derecelik Açı ( Quintil )
aeon Yazılan:merkür ile jupiter arasındaki 72 dereceyi nasıl yorumlamak gerekir.

iletişim yeteneği verebilir bence eğitim konusundada yetenek verebilir.Evlerede bakmak lazım tabi ama öğretme anlatma gibi yetenekler verebilirgülücük
07-08-2009 12:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

He Ran Yazılan:
aeon Yazılan:merkür ile jupiter arasındaki 72 dereceyi nasıl yorumlamak gerekir.

iletişim yeteneği verebilir bence eğitim konusundada yetenek verebilir.Evlerede bakmak lazım tabi ama öğretme anlatma gibi yetenekler verebilirgülücük

Sevgili He Ran'ın yazdıklarına ek olarak,Yeni Fikirlere her zaman açıktır,her şey hakkında biraz da olsa fikir sahibi olunabilir,yeni planları uygulamaya hazırdır,ayrıntıları çabuk algılayıp bu ayrıntılar üzerinde çalışılabilir,kendisini geliştirmek için yeni fikirler arar,sözlü ve yazılı iletişimde başarılıdır,zihinsel olarak yetenekli,yazar,öğretmen,lider olabilirler ve başarılı olurlar.
07-08-2009 12:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: 72 Derecelik Açı ( Quintil )
harpy Yazılan:ZET programından haritama baktığımda ship diye bir açı konumu var olduğunu gördüm iki 72'lik bir 144 derecelik açıdan oluşan yeni bir başlık açmak istemedim belki önemsiz bişeydir yinede merak ettim acaba ne anlama gelebilecek olduğunu bilen var mı?

2 x 72 ve 1 tane 144'lük quintil açılardan oluşan quintile üçgen olarak tanımlayabiliriz.

quintil üçgenin en az 2 köşesinde kişisel gezegenler bulunuyor ise kişiye özel bazı potansiyel yeteneklerden sözedilebilir.

08-02-2009 05:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: 72 Derecelik Açı ( Quintil )
harpy Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
harpy Yazılan:ZET programından haritama baktığımda ship diye bir açı konumu var olduğunu gördüm iki 72'lik bir 144 derecelik açıdan oluşan yeni bir başlık açmak istemedim belki önemsiz bişeydir yinede merak ettim acaba ne anlama gelebilecek olduğunu bilen var mı?

2 x 72 ve 1 tane 144'lük quintil açılardan oluşan quintile üçgen olarak tanımlayabiliriz.

quintil üçgenin en az 2 köşesinde kişisel gezegenler bulunuyor ise kişiye özel bazı potansiyel yeteneklerden sözedilebilir.

teşekkürler çiçek benim mars jüpiter ve kad arasında kuzey ay düğümü sayılır mı?

mars ve jüpiter arasındaki quintile açının daha önemli olacağını düşünüyorum.

marsının 7.evinde olduğunu düşünürsek ,

- eğitim ve felsefe yada ruhâni alanlarda özel kişilikleri hayatına çekmen muhtemeldir. örneğin Mars ve Jüpiter vurguları olan ( Koç ile Yay ) kişilikler..

- eğitim , felsefe , hukuk , maneviyat gibi Jüpiteryen ( 9.ev ) alanlara-deneyimlere doğru çekilmen olasıdır.

- sanatsal eğiliminde Mars & Jüpiter unsurları baskın olabilir.. örneğin inançları için mücadele etme figürleri , Robin Hood tarzı kahramanlık betimlemeleri vb. risk faktörünü , şans faktörünü , cesaret yada bilgelik unsurlarını işleyen konular..

08-02-2009 06:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

tugcee Yazılan:yıldırım ve diğer forum arkadaşlarım ben 72 lik açıyı sextile açı gibi düşünüyorum siz katılıyormusunuz buna???

kısmen doğruluk payı olsada biraz daha farklı nitelikte olacağını düşünüyorum.

sekstil yani 60'lık açının kökü 6 sayısına dayanıyor.. 6 sayısı ise 3'ten türüyor ve 3 rakamı uyumla , ahenkle , akıcılıkla bağlantılı bir rakam.

oysa quintile açısının kökü 5 rakamına dayanıyor.. ve 5 rakamı ondalık sistemde tüm sayıların kökü olan 2 yada 3'ten farklı bir konumda ( 7 ile birlikte )

4 , 6 , 8 , 9 , 10 gibi rakamlar ya 2'nin yada 3'ün katları oluyor

5 ile 7 ise farklı konumdalar..

bu sayılar niçin bu kadar önemli derseniz ,

tüm açıların 360 dereceyi bu sayılara bölerek elde ettiğimizi söyleyebilirim kısaca.

360 : 1 = 360 ( kavuşum )

360 : 2 = 180 ( zıt açı )

360 : 3 = 120 ( 120 derece , üçgen açı )

360 : 4 = 90 ( Kare açı )

360 : 5 = 72 ( quintile )

360 : 6 = 60 ( sekstil )

360 : 7 = 51,.. ( septile )

360 : 8 = 45 ( yarım kare )

360 : 9 = 40 ( novil )

vs...

-------------------------------

mesela quintile açının 60'lık açıya göre olumlu etkisinin daha belirgin olacağını düşündüğümü belirteyim.

ayrıca quintile açının , 60'lık açıya göre daha yıkıcı bir yönü olabileceğinide belirtelim ok

08-02-2009 08:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

RE: 72 Derecelik Açı ( Quintil )
bende cok fazla quintil ve biquintil açı var ve çok bir faydasını gördüğümü söyleyemem..açıkcası sextil açının fazla olmasını tercih ederim..ayrıca astrolojide 1 den 10 a kadar olan her sayının bir gezegenin karakteri ile ilgili oldugunu dusunuyorum gözlemlerim o yonde..5 sayısı uranüs sayısı bence..yani bizim diger insanlardan farkımızı gösteriyor ama iyi yonde yada kotu yonde degil..mesela okudugum bir yazıda ikiz iki kızın haritasında saturn ve merkur arasında quintil açı vardı ve bu kızlar sadece kendi aralarında konusyor ve baskalarıyla konusmuyordu ama asıl ilginç olan bu kızların cok hızlı ve sadece kendilerinin anladıgı bir dilde konusmasıymıs..işte bu yuzden quintil açılar iyi veya kotu denemez sadece farklı denır tıpkı uranus gibi..uranusde iyicil yada kötücül bir gezegen değildir..ama benim asıl ilgimi çeken sey septil açılar..çünkü septil açılar 7 ile alakalıdır ve 7 sayısıda satürn ile alakalı..setpil açıların bulundugu iki gezegen birbirini düşman kabul eder ve şiddetle birbirini inkar ederler,birbirini engellemeye çalısırlar yani birbirine düşman olurlar ama daha sonra bu dusmanlık çok sıkı bir dostluga dönüşebilir büyük ihtimalle 29 yasından sonra çünkü satürn bu zamanda kendi kendisine kavusumu yapar..aralarında septil açı bulunan gezegenler spiritüel hatta kutsal yetenekler verebilirmiş..bu arada minor açılarda en az major açılar kadar önemli, sadece anlaşılması güç oldugu için astrolologlar pek önem vermiyorlar..
08-02-2009 10:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

aeon Yazılan:güneş - uranüs arasındaki Quintil açı anlamı nedir ?

Davranışların doğal,farklı ve o an içinden nasıl geliyorsa öyle davranabilirsin,kendini ifade ederken davranışlarına sınır koymazsın,mizahi yönün iyi olabilir,komediye,tiyatroya,sanata ve komedi oyunlarına ilgin olabilir.Bağımszılığınla birlkte yaratıcılığın da ortaya çıkabilir,kendi bireyseliğine önem verebilirsin ve başkalrının da bireyselliklerini farkına varmalarına,ortya çıkmasına yardımcı olabilirsin.
08-29-2009 07:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

yansima7 Yazılan:ay ile mars arasındaki Quintil açının anlamını öğrenebilr miyim ?

Bildiklerini duygusal bir şekilde başkalarını motive edecek şekilde onlara ulaştırmak konusunda yetenkli olabilirisn,hedeflerine ulaşmak için duygusal enerjini kullanabilirsin,mimiklerin,konuşmaların da yaratıcılığın belli olabilir,iyi oyuncu olabilirsin.
08-29-2009 07:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

Kişiye Özel açı türü olarak, 72 Derecelik Açı ( Quintil )
Quintile Açı

Quintile ve Biquintile açılar için anahtar sözcükler : Bireyci ifade; farklı etkileri sentezleyen ve dönüştürebilen yaratıcı kapasite.

Yüksek zekaya ve yaratıcılığa sahip, ezoterik ve spiritüel eğilimli kişiler tali açılarını en az temel açıları kadar sık olarak kullanabilirler. Yorumlamalarda, bu tür insanların tali açılarına daha fazla önem verilmesi gerekir.

Tali açılar: 72 (Quintile) 144 (Biquintil) 150 (Inconjuct) 45 (Yarım kare) 135 (birbuçukkare)

Tracy Marks
09-08-2009 11:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Altmış Derecelik Açı ( Sekstil ) astrosohbet 40 44,536 06-03-2011 10:19 PM
Son Mesaj: Derin

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: