Değerlendir:
  • 26 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ütopik Yaklaşım : En İyi Harita :))
Yazar Mesaj
vivienleigh
Kayıtsız

Cvp: ütopik yaklaşım : en iyi harita :))
bu hem mutlu hem zengin hem akıllı hem hassas olacak ya nilyum onu diyo bence:D
04-19-2007 11:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nilyum Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

.)Ya en zengin en mutlu demek değil elbette şans faktörü önemli dediğim gibi burcu ikizler yükseleni aslan ay burcu kova olan biri bence pozitif bir kişilik olur.Mesela Yezda bence burda şanslı çünkü kendinle barışık bir insan ,düşünün oğlağın karamsarlığı başak ve terazinin kararsız ve kılı kırk yaran düşünceleri sıkıcı yaaaa....Yaratılacak insan nasıl mutlu olması gerektiğini bilmeli eğlenceli bir tip olmalı sıkıcı değil.Aktif canlı,herzaman içinde bir heyecan taşımalı yapabilirse tabiii:D
04-19-2007 12:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

oğlak mı -olmaz bi daha düşünün hatta 100 kere düşünün hele de pozitif bir burçsanız

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
04-19-2007 12:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: ütopik yaklaşım : en iyi harita :))
eveeet, hanımlar beyler, buyrun burdan yakın bakalım...gülücük)) harika boyle goruslerin de cıkması...
peki oglağın karamsarlığı neymiş... onu merak ediyorum, ya da başagın kılı kırk yaran halleri filan...
sevgili arkadaslar, koydugunuz bu sıfatlar maalesef yorumdur, yani bucların yalın ve saf hallerinde bu gibi sıfatlar olmaz... kararsız, karamsar, kıskanc, kılı kırk yaran haller, durust, acık sözlu, kötumser, iyimser... bunların hepsi davranış odaklı sıfatlar cunku ve tamamen insanların harita yorumlarından cıkarılabilen açılarla ve gezegenlerin ev konumlarıyla ilgili yorumlardır...
Burc yorumlarında sadece mevsimsel özelliklerden, elementlerden ve yönetici gezegenlerin özelliklerinden yola cıkarak bir sentezleme yapılır ve yalın, saf bir sekilde sıfatlandırılır...yani benim ögrendigim böyle ve bana cok mantıklı geliyor...
mesela başak insanı için yardımseverdir, sistemlidir denir, cunku hasat zamanıyla ve merkurle ilgisi vardır... Balık için hayalperest, duygusal, cabuk etkilenen ve cabuk etkileyen diyebiliriz, neptun ve Jupiterden ve su olmasından dolayı ama yaratıcıdır demek, neptunun nataldeki Uranus ile yaptıgı acıyla baglıdır, o zaman "yaratıcı" sıfatını koyarız...
kılı kırk yarması, ...mesela Jupiterle merkurun zor bir acıda bulunmasıdır basak insanı için... cunku Jupiter felsefik yaklaşım verir, ama nasıl felsefe yapacak, tabii ki detaylara girerek, yani kılı kırk yararak... bulundugu evin bile önemi var...ama en bastan basak insanı boyledir demek yanlış oluyor....bence tabii, nacizane fikrim....( yani iyi sıfatlar yakıştırsak bile böyle yorumlardır yine...)
mavitr yi kutluyorum, acık sözlülüğüne ve babasına olan hayranlığını ne guzel dile getirmiş...
ama sevgili mavitr, sen babana bakıp da her ikizleri öyle zannetme lutfen.... veya daha genel olarak şöyle de diyebilirim.... cevrenizde cok yakın ilişkilerde olanlara bakıp da burcları genellemeyelim lutfen, cunku inanın bana gercek oyle degil... kötu bir burc yok, ya da iyi burc da yok... burc bu, burcun kotusu, iyisi olmaz bence.... babanızın haritasını bilseydik, neden size göre !!! bu kadar "iyi" oldugunu anlatabilirdik size... iyi, super, kotu..bunlar hep kişiye göre değişen göreceli kavramlardır...

arkadaslar şimdi isterseniz burcu ikizler olan bir deneme daha yapalım ... Bu fikrin sahibi, gunesi hangi eve koyuyor? ordan bir başlangıc noktası kabul ederek devam edebiliriz sanırım....
işte bööle fikirler harika oluyor bence... gülücük))
evet gunes ikizlerde, ev? devam edelim bakalım....gülücük))

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
04-19-2007 01:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nilyum Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Uranüs, burçların yalın halinde ne gibi sıfatlar vardır????Genel olarak bir burcu incelerken yalın ve saf olarak nasıl değerlendirirsin??Oğlağa karamsar demek hataysa oğlağın yalın hali nedir???
04-19-2007 01:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

ben de fikrimi söyliim ;
oğlak burcunun yalın hali sabır - disiplin-güvenilirlik-tedbirlilik gibi özellikler içerir bence. oğlak burcunda bulunan güneş , diğer gezegenlerden sert açı alıyorsa yada oğlakta ki o insan güneşini iyi kullanamıyorsa (güneş oğlağını iyi kullanmak bir hedefe odaklanıp o doğrultuda kararlılıkla tırmanmak oluyor bildiğim kadarıyla ) işte o zaman oğlak burcunun gölgeleriyle karşılaşabiliriz. karamsarlık-utangaçlık-rededilme korkusu-soğuk ve mesafeli duygular gibi olumsuzluklar da oğlakın gölgeleridir diye düşünüyorum.

04-19-2007 03:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

ikizler-yükselen aslan-ay kova fikrine katılmıyorum. yani mantığımız şu ise ''oğlak karamsar , başak kılı kırk yarar , terazi kararsız'' bende aynı mantıkla şunları söylerim ;
ikizler dedikoducu , aslan kendini beğenmiş , kova -hele ki- ay kovası duygularını ifade etmede beceriksiz olur. dediğiniz gibi bu kişi dışarıdan bakıldığında ''şanslı - özgüven sahibi ve pozitif'' görünebilir. ancak her zaman söylerim görünüş aldatıcı olabiliyor. eğer bu kişinin AY'ını kova gibi daha çok mantığını , aklını kullanan bi burca koyarsak duygular ikinci planda kalacak ve duygusal yönden doyum alması zor olacaktır bana göre.
bu oyunu oynayacaksak dağınık gidilmeye başladığını görüyorum. tüm haritayı verip bişey söylemediğim için benimde hatam var.
en başa dönelim ve aım adım gidelim derim. güneşte net bir karar verelim. o net kararı verdikten sonra yükselen ve ay burcuna geçelim. ben ikizer burcuyla pek anlaşamam ama güneşi ikizler de olmasına da itirazım yok. ben en çok ay burcunu önemsiyorum. ay boğa olmasında ısrar ediyorum. biraz inatçı ve ağırkanlı olacaktır ancak duyguları sık sık değişmeyecek ve duygusal yaralarda daha dayanıklı olacaktır.

04-19-2007 04:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kurby Çevrimdışı
.
**

Zımbırtı!Hahahahahahah!(Hey gözünü sevdiğimin yerde debelenen figürü nerdesin)

Ay Boğa olabilir, aynı zamanda ay Yengeçte olabilir.İlle de yara almayacak diye bişi yok ki.O yaralarla olgunlaşıyoruz çünkü.Güneş ve merkür(ama yanmasın, kıvamında olsun) ikizler olsun.Hareketli, becerikli ve akıllı olsun tamam.Ancak ay da duygularını ortaya rahatça koyabilsin.Satürnden de 120lik bakış alırsa daha dirayetli olur sanıyorum.Ne dersiniz?
04-19-2007 04:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yükselenbaşak
Kayıtsız

Uranüs'ün fikirlerine katılıyorum.. Eğer bir burça baştan bir yakıştırma yapılabiliyorsa bu horoskop zımbırtısı ne diye analiz ediliyor? Eğri oturan otursun ama her zaman doğru konuşmak lazım.. Her burcun gölge yanları vardır ancak açılara ve gezegen komşularına göre iyi olan yanları ya da gölge yanları sivrilebilir.. Ben şuna çok sinir oluyorm.. Misal veriyorum kimse üstüne alınmasın "Ben Akrep'im ay ben dünyanın en iyi burcuna sahibim" vs. yani bunlar çok komik doğrusunu söylemek gerekirse..

Şimdiiii oyuna devam etmek gerek bu kadar geyik yeter sanırım =) Güneş 3.evde olsun mu arkadaşlar ;) İkizler kendi evinde ve güneş de orda ooohh kebap walla =)
04-19-2007 04:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

yanlış anlaşılmasın , bir üst cümlede söylediğim mantıktan gidersek dedim.
yani her burcun olumsuz tarafları var. senin ay kovan sert açı almıyor o yüzden rahat ol yezda ;)

04-19-2007 04:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İşsiz bir harita Ahmetp 6 76,150 02-25-2021 07:41 PM
Son Mesaj: Libra
  Solar Return Harita dlnatly 18 18,918 03-29-2020 06:51 PM
Son Mesaj: dlnatly
  astro.com'dan Harita Çıkarma astrosohbet 12 130,754 09-03-2019 02:24 AM
Son Mesaj: ilerizekali
  bir psikiyatriste ait harita darkness_blue 0 6,229 07-15-2019 07:48 PM
Son Mesaj: darkness_blue
  Üniversite mezunu bir harita Ahmetp 23 24,380 04-20-2019 10:35 PM
Son Mesaj: Ahmeedd
  Batı Haritası ve Vedik Harita BayanKararsız 16 25,031 11-22-2017 10:21 PM
Son Mesaj: Gulsen
  Harita Yorumlama Konusunda Pratik Öneriler astrosohbet 27 55,943 06-05-2014 05:52 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  harita :) bberen 2 8,706 07-23-2012 12:30 PM
Son Mesaj: bberen
  Harita Yorumlama Diyagramı Derin 2 17,097 05-14-2011 11:55 AM
Son Mesaj: ayşe kara
  İkiz Çocukların Harita Yorumu Serena 17 31,896 07-11-2010 10:49 PM
Son Mesaj: rakka

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir