Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

İnsanın Dul Kalması Haritada Belli Olur Mu?
Yazar Mesaj
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: insanın dul kalması haritada belli olurmu?
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Aslında beyefendinin haritasını koysan daha iyi olurdu.Hanımefendinin yaşadığı şiddet acaba beyefendinin haritasındaki şiddet eğiliminden mi yoksa birbirlerinin gezegenlerinin karşılıklı olarak yaptığı açılardan mı kaynaklanıyor bunu bulmaya çalışırız böylece.

Beyefendi denmez ya bu adama da neyse;doğum tarihini öğrendiğim gibi,haritasını eklerim
11-19-2008 02:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeze Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

RE: insanın dul kalması haritada belli olurmu?
sadece uranüs-mars karesi, evlilik içi şiddete ışık tutmuyor
ahh ewet şu var bu haritada uranüs(7.ev yöneticisi)-mars (savaş-mücadele)karesi...ewet bu herşeyi anlatıyor
satürn(7.ev yöneticisi)-mars (savaş-mücadele) buda bence şiddetli geçimsizlik belirtisi olabilir.

bana göre 7.ev yöneticisi ne olursa olsun marstan kare alması malesef şiddetli geçimsizlik getirebilir.eğer başka gezegenlerden yardım alıyorsa belki hafifler...ama gördüğüm kadarıyla bayanın aslında jüpiterden desteği var...
belki marsın zıttı venüsten iyi açı alması gerekiyordu şiddet olmaması için...

Z.
11-19-2008 02:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:
zeze Yazılan:benim de orblarla ilgili bi sorum war...
ay 169 satürn
acaba 170 lik sınıra alınabilirmi

Bu hangi açı ?

ikincil açılar olarak ; 40 , 51 , 72 , 80 , 102 , 135 , 144 , 150 ve son zamanlarda 165 dereceleri duydum ama 170 dereceyi hiç duymadım.

11-20-2008 02:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: insanın dul kalması haritada belli olurmu?
Beatricé Yazılan:Bir erkekte Mars ( başakta, 10.evde) Neptün ( 2.evde ) karesi için ne diyebilirsin Yıldırım ( orb 4 derece, Mars aynı zamanda Güneş ( yay, 1.evde ) ve Merkürle ( yay, 1.evde ) de kare yapmış ama Güneşle orb 7.5 derece Merkürle 6 )

Neptünün merkür ve güneşle bağlantısı yani kavuşumu varmı anlayamadım ama tek tek kısaca cevaplamaya çalışayım.

Mars başak - Neptün bağlantısında ; fedakarlık üzerine vurgu vardır. kişinin kendini ''kurban rolünde'' hissettiği dönemler olabilir.
alınganlık ve eleştiriye karşı hassas bir yapı sözkonusu olabilir.
yazma kabiliyetinden söz edebiliriz. başak - Neptün kombinasyonu yazarak ifade becerisini arttıracaktır diye düşünüyorum.

Mars başak - Güneş + Merkür bağlantısında ; Güneş-Merkür Yay burcunda zaten aşırı bir zihinsel aksiyon verecektir. Mars ile etkileşim haline giren bu potansiyeller TEPKİSEL , AÇIKSÖZLÜ , ÇABUK SİNİRLENEN , ELEŞTİREL , HAZIRCEVAPLIK gibi özellikleri ön plana çıkarabilir.
1.ev sözkonusu olduğundan bu saydığım özellikler o erkeğin kişisel imajının bir parçasıda olabilir.
dinamik bir zekadan ama kontrol edilmesi zor bir enerjiden sözedebiliriz Neptün ile Güneş-Merkür kavuşumunu harmanlarsak. Neptünün sert açısının tuhaf-sıradışı olumlu yansımalarıda olabilir sezgisel güç-6.his vb.
tabii özel yetenekleri olsa bile , bu kişide HUZURSUZLUK VE İLAHİ TATMİNSİZLİK duygularının genelde ön planda olacağını düşünüyorum eğer ki diğer potansiyellerde Venüs-Terazi-Boğa vurguları yoksa.

11-21-2008 03:37 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Nihal Yazılan:Ninmesarra

haritayı sizin söylediğiniz biçimde hazırladım, umarım sorun çıkmaz, ekliyorum, sevgiler gülücük

http://img91.imageshack.us/my.php?image=bcnnnwt9.gif

Nihalciğim önce bu haritada da gödüğümüz Güneş-Satürn açılarından başlayalım .Genellikle bir kadının haritasında Güneşin Satürnle olumsuz açı yapması evliliği engeller(Halk dilinde kısmetin kapalı olması durumu),iyi açı yapması da evliliği erteletir,geciktirir.Yani iyi ya da kötü bütün Satürn açıları evliliğin biraz ileriki bir yaşa ertelenmesine sebep olur diye biliyorum.Ama şöyle de bir konu var Astrolojide her açının birden çok yorumu olması gerekli aksi takdirde yaptığımız yorumların çoğu tutmaz.Bu nedenle bu açının alternatif yorumlarından da bahsedelim.Güneş-Satürn açıları evliliği geciktirmek yerine evlenilecek kişinin harita sahibinden (5 yaş ve üstü)yaşça büyük olmasına ya da evliliğin kişiye kaldırabileceğinin üzerinde sorumluluk yüklenilen ve kişiyi mutsuz eden bir hale dönmesine neden olabilir.Satürnün 7. evde olması durumu da evlenilecek kişinin Satürnyen/Oğlak burcu karakterinde,yine harita sahibinden yaşça büyük olma ihtimaline sahip bir insan olacağını gösterir.

Senin verdiğin haritada 7. evdeki Satürn ağırbaşlı olgun,otoriter,tutucu,sorumluluk sahibi bir insana işaret edebilecekken,Uranüsle yaptığı birleşme Tipik Satürn karakterine biraz Kova etkisi ekleyip daha özgürlükçü ve modern bir insan olabileceğini gösteriyor bu şahsın.Jüpiterin Satürne yaptığı 135 derecelik olumsuz açı da Uranüs etkisiyle beraber değerlendirildiğinde kişiye tipik Satürnyen karaktere oranla sorumsuzluk verebilir.Satürnün yaptığı en olumsuz açı Marsla yaptığı kare.Şiddet kullanarak baskı yapan bir insan olabilir bu kişi.Mars ve Satürnün 7. evi evi etkileyecek olumsuz bir açı yapması mutsuz evlilik işareti.

Güneşin 7. evdeki Uranüsle yaptığı kareyi kişinin evlilik dışı ilişki kurma ihtimaline yorabiliriz ya da özgürlüğüne olan düşkünlüğü yüzünden bağlayıcı ilşkilerden kaçmasına.Diğer bir ihtimalde boşanma riski.

Sonuç olarak açıkçası harita sahibinin yüksek bir ihtimalle ilk evliliği boşanmayla sonuçlanacaktır diye düşünüyorum

Nin.Me.Sar.Ra
11-22-2008 04:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:
Nihal Yazılan:Ninmesarra

haritayı sizin söylediğiniz biçimde hazırladım, umarım sorun çıkmaz, ekliyorum, sevgiler gülücük

http://img91.imageshack.us/my.php?image=bcnnnwt9.gif

Nihalciğim önce bu haritada da gödüğümüz Güneş-Satürn açılarından başlayalım .Genellikle bir kadının haritasında Güneşin Satürnle olumsuz açı yapması evliliği engeller(Halk dilinde kısmetin kapalı olması durumu),iyi açı yapması da evliliği erteletir,geciktirir.Yani iyi ya da kötü bütün Satürn açıları evliliğin biraz ileriki bir yaşa ertelenmesine sebep olur diye biliyorum.Ama şöyle de bir konu var Astrolojide her açının birden çok yorumu olması gerekli aksi takdirde yaptığımız yorumların çoğu tutmaz.Bu nedenle bu açının alternatif yorumlarından da bahsedelim.Güneş-Satürn açıları evliliği geciktirmek yerine evlenilecek kişinin harita sahibinden (5 yaş ve üstü)yaşça büyük olmasına ya da evliliğin kişiye kaldırabileceğinin üzerinde sorumluluk yüklenilen ve kişiyi mutsuz eden bir hale dönmesine neden olabilir.Satürnün 7. evde olması durumu da evlenilecek kişinin Satürnyen/Oğlak burcu karakterinde,yine harita sahibinden yaşça büyük olma ihtimaline sahip bir insan olacağını gösterir.

Senin verdiğin haritada 7. evdeki Satürn ağırbaşlı olgun,otoriter,tutucu,sorumluluk sahibi bir insana işaret edebilecekken,Uranüsle yaptığı birleşme Tipik Satürn karakterine biraz Kova etkisi ekleyip daha özgürlükçü ve modern bir insan olabileceğini gösteriyor bu şahsın.Jüpiterin Satürne yaptığı 135 derecelik olumsuz açı da Uranüs etkisiyle beraber değerlendirildiğinde kişiye tipik Satürnyen karaktere oranla sorumsuzluk verebilir.Satürnün yaptığı en olumsuz açı Marsla yaptığı kare.Şiddet kullanarak baskı yapan bir insan olabilir bu kişi.Mars ve Satürnün 7. evi evi etkileyecek olumsuz bir açı yapması mutsuz evlilik işareti.

Güneşin 7. evdeki Uranüsle yaptığı kareyi kişinin evlilik dışı ilişki kurma ihtimaline yorabiliriz ya da özgürlüğüne olan düşkünlüğü yüzünden bağlayıcı ilşkilerden kaçmasına.Diğer bir ihtimalde boşanma riski.

Sonuç olarak açıkçası harita sahibinin yüksek bir ihtimalle ilk evliliği boşanmayla sonuçlanacaktır diye düşünüyorum
Değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim sevgili Nin.Me.Sar.Ra.

Açık kalpli ve açıksözlü tavrınızdan çok etkilendim. direkt bir insansınız, astroloji gibi insan yaşamına -çok yakın - bir iş yapan astrologların indirekt yaklaşımları ve olumsuz olan potansiyelleri açıklamak yerine -gerçeğin etrafından dolaşmaları ama birtürlü ağızlarından baklayı çıkarmamaları - bence çok doğru değil.

Astroloji eğer ,yüzyıllar, binyıllar gibi çok uzun süreçlerde biriktirilen kadim bilgiyi ve -deneyimleri, yaşamlardan sağlanan doğru bilgiyi -taşıyorsa sizin bunu -doğru- yorumlamanız da en doğrusu olacaktır.

olumsuz bir yaşantı bekliyorsa kişiyi, en azından kişi, bilincini buna hazırlama fırsatı bulacaktır. astrolojinin en önemli faydası budur thanks
11-22-2008 03:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir