Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.89 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ejderhayla Yaşamak
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Ejderhayla Yaşamak
[Resim: %C4%B0K%C4%B0Z%20OP3.jpg]

Zamanların doğal cisimlerdeki fiilleri hakkında bir bilgin şöyle der:

İlkbahardaki havaya hücum ediniz.Çünkü bahar havası,ağaçlarınızda yaptığı şeyi bedenlerinizde de yapar.(bedenlerinizi canlandırır.)'(1).Bu tanımlama Koç burcuyla başlayan doğa dirilişini anlatır.O nedenle baharda doğaya çıkıp bol bol hava alın.Çiçek kokularını içinize çekin.

İbni Arabiyi okurken Hz Mevlana yı okurkenki gibi gönül elimden pek tutmaz.Anlaşılması zor kitapları var.Fütühatı Mekkiye'nin tefsirinin niye bu kadar zaman aldığını sorduğum kitapçı bu tefsirin oldukça zor olduğunu söylemişti.Onun kitaplarını okurken arada bir şiirlerine rastlarsınız.Ben de Fütühatı okurken ona yazdığım kısa şiirimi buraya yazıyorum:

Arabiye

Ben söz içinde sözüm,
göz içinde göz,
hayal içinde hayal
diyar içinde diyarım.
Gizlendim kendimden,
bende beni bulamasınlar diye.

'İnsan hayal gücüyle yalnızca hayal gücünde var olabilecek şeyleri yaratır'(2) der Arabi.Hz Mevlana da derki:' Kovaya denizi boşaltsanız kova yine alacağı kadar alır.'Kova, yani su alacak kabın sınırı var.Ya sınırı olmayan Tanrı neler yaratabilir, insan tahammül edebilir mi.Şaşmaktan,hayran olmaktan başka ne yapabilir.İkinci söz insanın anlama kapasitesini anlatsa da kısmetini, ona hayatta düşen payını da anlatır gibi.Kova Astrolojide Saturn tarafından yönetilir.Saturn sınırlamayla ilgilidir.Yine Kova akıldır.

Kuzey aydüğümü artık Kova burcunda gerilemektedir.Çoğunlukla retro olan Ay düğümleri
Hint astrolojisinde Rahu ve Ketu, Ejderhanın başı ve kuyruğu olarak bilinir.Karşımızda yine bir hayvanla simgelenmiş Astrolojik simge vardır.Eskiler onlara Farsça bir kelime olan Cevzahir derler.Hint astrolojisinde insan yaşamları dönemlere bölünür.7 gezegene ek olarak bu iki Aydüğümü de dasalara katılır.

Rahu dasam bitmeden az önce bir rüya gördüm.Rüyamda bir ameliyathanede küçük bir tepe büyüklüğünde bir buz topu vardı.Bu buz erimeye başladı.İçinde birbirine paralel şekilde durmuş;bir Ejderha,bir Boğa ve bir de Geyik vardı.Ejderha ölmüştü.Ama diğer ikisi canlıydı.

İbn-i Arabi Füsüs da derki:'..kader çok açık olduğu için bilinmemiş,dolayısıyla anlaşılamamış.'(3)İnandığımız ama ne olduğunu bilmediğimiz kader,dünyanın gizli hükümdarı.
Gerçek hayatta bazen sorunlar başedemeyeceğiniz kadar büyük oluyor.Ve mecburen onun krallığı hüküm sürüyor hayatınızda.Hayatın akışı elinizden alınıp bambaşka bir yaşam biçimine savruluyorsunuz,kötü kozmik bir fırtınada.Hayattaki adalet kavramını sorguluyorsunuz.Ama bu, insanın kendi hayatına bile hükmedemiyecek kadar zayıf bir varlık olduğunu anladığınızda ortaya çıkıyor.

Okuduğum kadarıyla Rahu Dasa dönemi iyi hatta muhteşem geçen insanlar da var.Bu, sanırım Rahunun yer aldığı burca ,eve ve aldığı görünümlere vs bağlı.Benim haritamda ise anlaşılan Rahu'nun bazı kötü özellikleri ortaya çıktı...Neyse ki bitti.Jupiter dasam başladı.Batı astrolojisinde Jupiterim(Oğlakta) tesadüfü kötücül.Hint astrolojisinde(Yayda) güçlü.Bu dasanın ne getireceğini bilmiyorum ama adı beni mutlu ediyor.
Hint Astrolojisi ile Batı Astrolojisi arasındaki farkı düşünürken,Batı Astrolojisinin mevsimlerle ilgili olmasını anlatan en eski yazılardan birini bulmuştum.Tevratta Hz Eyyub un hastalıkla imtihanını okurken orada ,Tanrı şöyle sesleniyordu:'Mevsimlerinde burçları çıkarabilir misin?'(4)

Matematiksel olarak güneş,hangi burçta olursa olsun İlkbaharın başlangıcının Koç burcu özellikleri göstereceği anlaşılıyor.Ama burada şöyle bir soru akla geliyor,madem kış Oğlak ve Saturnle alakalı Güney yarım kürede Oğlak burcu neden yaza denk geliyor?Burada Kuzey ve Güney in burçlara göre mevsimlerini ayırmak mı gerekiyor.Ya da Hint Astrolojisindeki Efsanede olduğu gibi, Ejderhanın başı ve kuyruğu ayrılırken Kuzey ve Güneyin mevsimlerinde çıkan burçları da ayrılmış mıydı?

Kaynaklar:
1-F.Mekkiye c.2,s 309.
2-F.Hikem s 88
3-F.Hikem s 144
4-K.Mukaddes.Eyyub 39 s.535

By OKKU

01-02-2009 12:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

RE: Ejderhayla Yaşamak
Araştırmacı ruhunuzdan feyzalıyorum Aprilyos

Hint astrolojisindeki dasa-devre- sistemini inceliyorum ve kendi yaşamımdaki etkilerini gözlemliyorum. içinde bulunduğum jüpiter dasa beni çok geliştiriyor.

sonsuz bir ufuk sağladı bana bu yaşam devresi. ve en şaşılası durum şu, biliyor musun, bu dasa sistemi gerçekten şaşmaz bir kesinlikte,

ÇALIŞIYOR !
01-02-2009 01:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: Ejderhayla Yaşamak
Nihal Yazılan:Araştırmacı ruhunuzdan feyzalıyorum Aprilyos

Hint astrolojisindeki dasa-devre- sistemini inceliyorum ve kendi yaşamımdaki etkilerini gözlemliyorum. içinde bulunduğum jüpiter dasa beni çok geliştiriyor.

sonsuz bir ufuk sağladı bana bu yaşam devresi. ve en şaşılası durum şu, biliyor musun, bu dasa sistemi gerçekten şaşmaz bir kesinlikte,

ÇALIŞIYOR !

Sevgili Aprilios,by okku'yu bende takip eden biriyim.Ekleme için teşekkürler.

Ve sevgili Nihal;bir şey sormak istiyorum.Jüpiter dasasından bahsettiniz.Bende bu ara klasik astrolojide kullanılan bir sistem olan 'firdaria' tekniğini inceliyorum.Aynen hint astrolojisindeki gibi bundada,yaşamaya başladığımız andan itibaren,hayatımızda belirli dönemlerde değişen gezegen periyotları oluyor.

Acaba iki sistemde de aynı şekildemi gezegen periyotları diye haritanıza baktım.Firdaria sisteminde,güneş periyodunun jüpiter alt periyodunu yaşıyorsunuz bu tekniğe görede.Mümkünse hint ast. göre olan dasalarınızı ekleyebilirseniz, firdaria tekniği ile karşılaştırma yapmak istiyorum.Yorumsal manada değilde,sistem benzerliği açısından.Merak ettim açıkçası
01-02-2009 02:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Nihan Yazılan:Sevgili Aprilios,by okku'yu bende takip eden biriyim.Ekleme için teşekkürler.

Ve sevgili Nihal;bir şey sormak istiyorum.Jüpiter dasasından bahsettiniz.Bende bu ara klasik astrolojide kullanılan bir sistem olan 'firdaria' tekniğini inceliyorum.Aynen hint astrolojisindeki gibi bundada,yaşamaya başladığımız andan itibaren,hayatımızda belirli dönemlerde değişen gezegen periyotları oluyor.

Acaba iki sistemde de aynı şekildemi gezegen periyotları diye haritanıza baktım.Firdaria sisteminde,güneş periyodunun jüpiter alt periyodunu yaşıyorsunuz bu tekniğe görede.Mümkünse hint ast. göre olan dasalarınızı ekleyebilirseniz, firdaria tekniği ile karşılaştırma yapmak istiyorum.Yorumsal manada değilde,sistem benzerliği açısından.Merak ettim açıkçası

Ben de şimdi aynı şeyi düşünüyordum.

Firdaria Dasayı anımsatan bir gezegen periyot sistemi.Ama şöyle birşey var.Dasalar Vedikte oldukça faal olarak kullanılırken günümüzde firdaria öngörümde batı astrolojisinde nispeten daha arka planda kalmış bir teknik.Sanırım eskiler daha fazla kullanıyordu.

Aslında Vedik ve Batı astrolojisinde birçok ortak teknik var.Mesela Vedikte çeşitli yaşam konularını incelemek için kullanılan Divisional Charts(Bölümlenmiş haritalar ) batı astrolojisinde ki Harmonik tekniğine benzior.Ama vedikte çok daha ön planda.Mesela 9. harmonik gibi düşünülebilen Navamsa haritası evlilik , gezegen güçleri gibi incelemelerde kullanılıyor.

Firdaria Methodunda gezegen Periyodları :
Gündüz Doğumları için :
Güneş, Venus, Merkür, Ay, Saturn, Jupiter, Mars, KAD, GAD

Gece Doğumları için :
Ay, Saturn, Jupiter, Mars, KAD, GAD, Güneş, Venus, Merkür

Periyod Uzunlukları :
Güneş 10 yıl
Jupiter 12 yıl
Venus 8 yıl
Mars 7 yıl
Merkür 13 yıl
Ay 9 yıl
Saturn 11 yıl
KAD 3 yıl
GAD 2 yıl

DASA da ise astrosohbetda bir link

Bildiğim kadarı ile Dasada sıralama ve yıllar :
GAD 7 yıl
Venus 20 yıl
Güneş 6 yıl
Ay 10 yıl
Mars 7 yıl
KAD 18 yıl
Jupiter 16 yıl
Saturn 19 yıl
Merkür 17 yıl

Aslında Firdaria biraz daha derinlemesine öğrenmek istediğim bir teknik.Ben yada ilgilenen herkes : firdaria ile ilgili bilgi yada deneyimleri Klasik Ast. başlığında incelersek fena olmaz.
06-10-2009 08:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

Nihan Yazılan:...Ve sevgili Nihal;bir şey sormak istiyorum.Jüpiter dasasından bahsettiniz.Bende bu ara klasik astrolojide kullanılan bir sistem olan 'firdaria' tekniğini inceliyorum.Aynen hint astrolojisindeki gibi bundada,yaşamaya başladığımız andan itibaren,hayatımızda belirli dönemlerde değişen gezegen periyotları oluyor.

Sevgili Nihan

mesajınızı yeni görüyorum, affınızla, gecikmeli de olsa cevaplamam gerekirse,

2002 yılında jüpiter dasa başladı benim, 2018 de bitecek,jüpiter dasa Jomaja'nında belirttiği 16 yıllık bir yaşam devresi..alt devreleri var, harita yerleşimleri ile paralel olaylar yaşanıyor..

2018 de satürn dasa başlıycak 19 yıllık benim. İstanbul yerinde kalırsa, ve tabi ki ben,hala bu boyutta olursam- satürn devresini de görecez inşallah.

vedic haritamı üşendim çıkarmaya şimdigülücük 25 ocak 1962 iskenderun saat:03:41 am bilgilerim

firdaria da hangi devredeyim, güneş'in jüpiter devrem bitti mi? güneş devrem ne zaman başlamış?

farklı yöntemlerle aynı cevaplara ulaşılıyor ve bu çok hoşuma gidiyorgülücük
06-10-2009 09:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Nihal Yazılan:
Nihan Yazılan:...Ve sevgili Nihal;bir şey sormak istiyorum.Jüpiter dasasından bahsettiniz.Bende bu ara klasik astrolojide kullanılan bir sistem olan 'firdaria' tekniğini inceliyorum.Aynen hint astrolojisindeki gibi bundada,yaşamaya başladığımız andan itibaren,hayatımızda belirli dönemlerde değişen gezegen periyotları oluyor.

Sevgili Nihan

mesajınızı yeni görüyorum, affınızla, gecikmeli de olsa cevaplamam gerekirse,

2002 yılında jüpiter dasa başladı benim, 2018 de bitecek,jüpiter dasa Jomaja'nında belirttiği 16 yıllık bir yaşam devresi..alt devreleri var, harita yerleşimleri ile paralel olaylar yaşanıyor..

2018 de satürn dasa başlıycak 19 yıllık benim. İstanbul yerinde kalırsa, ve tabi ki ben,hala bu boyutta olursam- satürn devresini de görecez inşallah.

vedic haritamı üşendim çıkarmaya şimdigülücük 25 ocak 1962 iskenderun saat:03:41 am bilgilerim

firdaria da hangi devredeyim, güneş'in jüpiter devrem bitti mi? güneş devrem ne zaman başlamış?

farklı yöntemlerle aynı cevaplara ulaşılıyor ve bu çok hoşuma gidiyorgülücük

Yani vediğe göre jüpiter dasadasın.Firdariadaki periyodunda ise,ben zet astroloji pprogramından baktığımda yukarıdaki bilgiyi yazmıştım.(4 ay önce)Şimdi Jomajanın verdiği linkten baktım;25 ocak 2006da güneş dönemi başlamış.Şu an ise bu linke göre güneş/merkür periyodundasın.

Bu durumda ya ben yanlış baktım,yada bu son link veya zette hata var.
Zette mart 2008de güneş/jüpiter periyodunun başladığı yazıyor. Ağustos 2009da güneş/mars periyodunun başlayacağı yazıyor.
Yardımlarını bekliyorum Jomaja,hangisi doğru?
06-11-2009 02:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Nihan Yazılan:Yani vediğe göre jüpiter dasadasın.Firdariadaki periyodunda ise,ben zet astroloji pprogramından baktığımda yukarıdaki bilgiyi yazmıştım.(4 ay önce)Şimdi Jomajanın verdiği linkten baktım;25 ocak 2006da güneş dönemi başlamış.Şu an ise bu linke göre güneş/merkür periyodundasın.

Zette mart 2008de güneş/jüpiter periyodunun başladığı yazıyor. Ağustos 2009da güneş/mars periyodunun başlayacağı yazıyor.

Mesajı yeni gördüm ve görünce Nihal in bilgileriyle bende kontrolü yaptım arada bir fark var ve bu farkın temelinde yatan unsur GAD ve KAD.

Nasıl?

İki yaklaşım var.

Öncelikle bir kalde düzeni var bu düzen şu şekilde :

Saturn -Jüpiter -Mars-Güneş-Venüs-Merkür-Ay

şeklinde ve periyotlarda farkedildiği üzere bu sıralama takip ediliyor(gece ve gündüz haritası olmasına göre güneşle yada ay ile başlıyor)

Fridaria da mevzu KAD ve GAD olduğunda iki yaklaşım var :

1. yaklaşım KAD-GAD Mars periyodundan sonra yaşanıyor.
2. yaklaşımda KAD ve GAD sonda yer alıyor.

1. yaklaşıma göre Nihal firdariada Güneş-Merkür periyodunda (verdiğim sitenin kullandığı yaklaşım)
2. yaklaşıma göre Nihal firdariada Güneş - Jüpiter periyodunda

farkın altında yatan sebep bu .Bu gece haritalarında bir fark yaratıyor(ki Nihal de gece doğumlu)Gündüz haritalarında zaten Düğümler sonda yer alıyor.

Ha tabi sorarsanız hangisi daha fazla aklına yattı.Henüz bununla ilgili bir ayırıcı fikrim-deneyimim yok.Yani daha mevzuya yeni girdim hangisi daha iyi çalışıyor test etme imkanım olmadı gülücük)

Sanki biyerlerde bu yaklaşımı kullanan astrologları okumuştum hımm ama hatırlayamadım şimdi.
06-18-2009 08:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

JoMaJa Yazılan:
Nihan Yazılan:Yani vediğe göre jüpiter dasadasın.Firdariadaki periyodunda ise,ben zet astroloji pprogramından baktığımda yukarıdaki bilgiyi yazmıştım.(4 ay önce)Şimdi Jomajanın verdiği linkten baktım;25 ocak 2006da güneş dönemi başlamış.Şu an ise bu linke göre güneş/merkür periyodundasın.

Mesajı yeni gördüm ve görünce Nihal in bilgileriyle bende kontrolü yaptım arada bir fark var ve bu farkın temelinde yatan unsur GAD ve KAD.

Nasıl?

İki yaklaşım var.

Öncelikle bir kalde düzeni var bu düzen şu şekilde :

Saturn -Jüpiter -Mars-Güneş-Venüs-Merkür-Ay

şeklinde ve periyotlarda farkedildiği üzere bu sıralama takip ediliyor(gece ve gündüz haritası olmasına göre güneşle yada ay ile başlıyor)

Fridaria da mevzu KAD ve GAD olduğunda iki yaklaşım var :

1. yaklaşım KAD-GAD Mars periyodundan sonra yaşanıyor.
2. yaklaşımda KAD ve GAD sonda yer alıyor.

1. yaklaşıma göre Nihal firdariada Güneş-Merkür periyodunda (verdiğim sitenin kullandığı yaklaşım)
2. yaklaşıma göre Nihal firdariada Güneş - Jüpiter periyodunda

farkın altında yatan sebep bu .Bu gece haritalarında bir fark yaratıyor(ki Nihal de gece doğumlu)Gündüz haritalarında zaten Düğümler sonda yer alıyor.

Ha tabi sorarsanız hangisi daha fazla aklına yattı.Henüz bununla ilgili bir ayırıcı fikrim-deneyimim yok.Yani daha mevzuya yeni girdim hangisi daha iyi çalışıyor test etme imkanım olmadı gülücük)

Sanki biyerlerde bu yaklaşımı kullanan astrologları okumuştum hımm ama hatırlayamadım şimdi.

H.Kırkoğlu'nun firdaria tekniğini içeren bir makalesi daha aydınlatıcı olabilir.

Alıntı:Örnek olarak, astrolojik haritanın bir malzeme olarak, hayatın değişik safhalarında açıldığını Mustafa Kemal Atatürk’ün örneğinde açıkça görebiliriz.

Bu bir gece haritası olduğu için, büyük dönemlerin sıralaması Ay’dan başlar.

1881-1890 Ay dönemi
1890-1901 Satürn dönemi
1901-1913 Jüpiter dönemi
1913-1920 Mars dönemi
1920-1923 Kuzey Ay düğümü dönemi
1923-1925 Güney Ay düğümü dönemi
1925-1935 Güneş dönemi
1935-1938 Venüs dönemi

Her dönemin üzerinde durmayacağım, ancak hayatında mücadelenin öne çıktığı Mars dönemindeki koşullara değineceğim.
Mars 13.3.1913
Mars/Güneş 13.3.1914
Mars/Venüs 14.3.1915
Mars/Merkür 13.3.1916
Mars/Ay 13.3.1917
Mars/Satürn 13.3.1918
Mars/Jüpiter 14.3.1919

Birinci Dünya Savaşı’na kadar olan dönem Atatürk'ün erken meslek hayatına karşılık geliyor. 1899’da Harb Okulu’na girdiğinde Satürn döneminin sonuna gelmişti. 12 yaşında, 1893’te babasını kaybettiğinde Satürn/Mars dönemindeydi. Atatürk’ün Satürn’ü Koç burcunda ve 6. evdedir. Bu Satürn için oldukça zor bir konumdur. Koç burcundaki Satürn iradenin daha büyük bir güç altında disipline girmesini zorunlu kılar. Altıncı ev yetenek geliştirmek olduğu kadar zorlanmayı, çabayı ve emir altında olmayı anlatır. Ancak Atatürk’ün Satürn’ün görüldüğü gibi sadece bu şartları açıklamıyor. Satürn’ün hemen yanında Koç’ta askeri yetenekleri açıklayan Jüpiter duruyor ve Jüpiter hem kendi ışığında, hem de kendi üçlüsündedir. Ayrıca Güneş’le karşılıklı etkileşim (Yönetici-Yücelme) içindedir. Kuşkusuz bu yetenekler, Jüpiter’in ana zaman yöneticisi olduğu1901 yılından itibaren çok daha belirgin hale gelecektir. Bu dönem 1899-1902 yıllarında okuduğu Harb Okulu’nun ardından, 1905 yılında Kurmay Yüzbaşı olarak mezun olması ile iyice belirginleşir.

Tesadüfe bakın (Hayatta tesadüflere yer yok sanırım) Atatürk’ün Mars dönemi ise 1. Dünya Savaşı’nın sürdüğü 1913 döneme denk gelir. Mars dönemi insana mücadele getitirir. Savaş gezegeni Mars hüküm sürdüğünde elimize kılıcı alıp, savaşa gireririz. Atatürk’ün Mars’ı toprakları, yuvayı, anavatanı anlatan 4. evde Kova burcundadır. Kova özgürleştiren, yenileyen ve teknik açıdan sağlam bir burçtur. 4. evdeki Kova’daki Mars’tan başka hangi astrolojik sembol Atatürk’ün mücadelesini açıklayabilir ki! Aynı Mars’la Satürn’le karşılıklı etkileşim içindedir. Savaş ve taktik yeteneği, zora dayanabilme gücü. Kuşkusuz Satürn’ün 6. evde olması ona Mars döneminin bittiği 1920 yılına kadar büyük mücadeleler getirmiştir.

1912-1913 arasında Balkan Savaşları’nın ardından, Ekim 1913’te Sofya’da askeri ataşe olarak bulunur. Mars/Güneş döneminde binbaşılığa yükseltilir. Bulgaristan O’nun hayatını şekillendiren en önemli yerlerden birisi olur, zira ileride Atatürk yapacağı devrimlerin (Kova) bir çoğunu Sofya’daki görevi sorasında şekillendirdiğini söyleyecektir. 1. Dünya Savaşı başladığında Mars/Güneş dönemindedir. 1915-1916 Çanakkale Savaşları sonunda, 9-10 Ağustos 1915’te Anafartalar Kahramanı olur. Firdariasında bu dönem Venüs’ün yönetici asaletine sahip olduğu Mars/Venüs dönemindedir. Haritasında Venüs sadece yönetici değil, aynı zamanda kendi kısmi asaletinde de yer alıyor. Venüs haritanın tepe noktası (MC) ve ana dönem yöneticisi Mars’la da açı içerisinde görülmekte. 7. evde, karşıtlıklar ve açık düşmanlar evindeki Venüs’ün bu güçlü konumuna, köşe evde olmasına dikkat etmeliyiz.

1916-1917 Kafkas cephesinde, ardından 1918’de Filistin’de görev alan Atatürk 1918 Haziran’ında Viyana ve Karlsbad’ta tedavi gördü (Mars/Satürn dönemi) Mars döneminin son safhasında, Mars/Jüpiter alt döneminde22 Haziran 1919'da Rauf Orbay, Kazım Karabekir Paşa, Refet Bele ve Ali Fuat Cebesoy ile birlikte Amasya'da yayımladığı genelgeyle "Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararının kurtaracağını" ilan etti. Dikkat ederseniz, haritasında askeri yetenekleri açıklayan Jüpiter döneminde, genişleme ve fırsatlar açılma ilkesini kullanarak, Mars’ın değerlendirildiğini görmekteyiz.

Ardından gelen 1920 yılında başlayan Kuzey Ay düğümü hayatındaki dönüm noktasını, yazgının kaçınılmaz dönüşlerini simgeliyor. Zira Ay düğümleri haritasında 1925’ten sonra iyice kendisini gösteren Güneş’i ile kare açı içerisindedir.

Aslında bu örneği neden verdim ? Astroloji’ye yeni başlayan, meraklı pek çok öğrenci temel astrolojik kavramları özümsemeden, bir haritanın gece ya da gündüz haritası olup olmadığına bakmazsızın, haritadaki asaletleri, etkileşimleri ele almadan, kısaca Astroloji’nin gücünü kullanabileceği en temel bilgileri ele almadan, türlü teferrüatla kafasını transitlere, aslında daha detayda incelenmesi gereken şeylere bulayabiliyor. Titreyip kendimize gelelim.

Doğum haritasından çıkar, onu yaşar ve ona döneriz.

Atatürk'ün analizinde KAD periodu bir DÖNÜM NOKTASINI yaşatan bir enerjiyle Atatürk ün yaşamına damgasını vurmuş gibi görünüyor.bir bebek ülkeyi kuran asker ve devrimci bir lider olarak yüzyıllarca anılacak bir sıfatla taçlanmasına yol açtığını düşünüyorum..

Atatürk ün analizinde, KAD ve GAD öncesi mars döneminden zaferle çıkmış olması da ilgi çekici..sanki, mars periodunu hallettin artık seni taçlandırabilirim ve yazgını -kaderini - yaşayabilirsin diyor KAD ve GAD..yazgısı ise bildiğiniz gibi başarıları ile tarihe adını altın harflerle yazdırmak idi ve bunu yaşadı..

şimdi, ben kendi yazgıma döndüğümde, firdaria mars, KAd ve GAD deneyimlemiş biri olarak aynı gelişmeleri ve dönüm noktalarını deneyimlediğimi söyliyeceğim..ilginç ve gerçek olan KAD ve GAD periodundan sonra hayatımın asla eskisi gibi olmadıgıdır. hatta bir bıçağın kestiği kadar keskin bir, eski/yeni yaşamım var diyebilirim.

yani Sevgili Jomaja, birinci yaklaşım daha doğru bana kalırsa...ancak bunlar, sadece benim deneyimlerim ve benim düşüncelerim
06-19-2009 12:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

şu notu düşmek lazım ; Atatürk'ün doğum tarihi net değildir..

06-19-2009 02:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Aquar
Kayıtsız

benimki net sanıyorum ve başka başka net olan tarihler üzerinden gidebilirizgülücük firdaria periyotları üzerinde bende çalışmaya başladım başka yaşamlar üzerinde..ilginç görünüyor:D heyecanlanıyorum
06-21-2009 12:49 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir