Değerlendir:
  • 20 Oy - 3.15 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

13. Burç safsatası
Yazar Mesaj
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: Cvp: 13. Burç safsatası
(11-17-2011 04:47 AM)Kıvılcım Yazılan:  
(01-16-2009 11:15 AM)Mavi Yazılan:  ben de ilahi kaynaktan teyit etmek istiyorum

"Hani Yusuf babasına: "Babacığım, gerçekten ben (rüyamda) on bir yıldız, Güneş'i ve Ay'ı gördüm; bana secde etmektelerken gördüm" demişti." Yusuf Suresi 4. ayet

ehade aşara kevkeben: 11 yıldız
şems: güneş
kamer: ay
gezegenlerin sayısı artmadıkça burçlarda değişiklik olmayacaktır ,

Kökeni Hz.İdris Nebi'nin ilmine dayanan burçlar konusunda da Muhiddin Arabi'nin orijinal görüşleri vardır, şöyle ki;

"Dünya Yengeç burcunun etkisi altındadır, Berzah alemi ise Başak burcunun hükmündedir. Ayrıca bir de Dünyanın ateşe dönmesi durumunda sahibi Yengeç burcu olmaktan çıkar ve Terazi burcunun hükmüne girer... Cehennem ateşine düşenlerin azabı sona erdiğinde ise İkizler burcu Dünyayı teslim almış olur. Cennet ve Cehennem ehline nezaret hakkı da 12 burca verilmiştir. Cennetteki hükümler hep bu 12 burçtan çıkar"
Bir peygamberden aldığı bilgileri geliştiren Arabi de bu işin ilmini yapmış, ayrıca İdris peygamber bu işin erbabı, 13. burç çıkacak olsa kitaplarda bir açık verilirdi sanırım bir işaret olurdu diye düşünüyorum

mavi selam tam da bu konuya takıldım bu aralar
11 yıldız güneş ve ay ...bu ayetteki 11 yıldız hangileri sence ?
Slm Mavi, acikcasi yazdiklarin ilgimi cekti, Muhyiddini arabinin görüsleri dedigin bir alinti yazmissin sanirim... Tam olarak hangi kitap ya da kaynak ismini belirtebilir misin acaba... Ayrica "Cehennem atesine düsenlerin azabi sona erdiginde ise Ikizler burcu Dünyayi teslim almis olur" cümlesi tam olarak neyi ifade ediyor... Simdiden tsk ederim...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
11-17-2011 04:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Cvp: 13. Burç safsatası
(11-17-2011 04:47 AM)Kıvılcım Yazılan:  
(01-16-2009 11:15 AM)Mavi Yazılan:  ben de ilahi kaynaktan teyit etmek istiyorum

"Hani Yusuf babasına: "Babacığım, gerçekten ben (rüyamda) on bir yıldız, Güneş'i ve Ay'ı gördüm; bana secde etmektelerken gördüm" demişti." Yusuf Suresi 4. ayet

ehade aşara kevkeben: 11 yıldız
şems: güneş
kamer: ay
gezegenlerin sayısı artmadıkça burçlarda değişiklik olmayacaktır ,

Kökeni Hz.İdris Nebi'nin ilmine dayanan burçlar konusunda da Muhiddin Arabi'nin orijinal görüşleri vardır, şöyle ki;

"Dünya Yengeç burcunun etkisi altındadır, Berzah alemi ise Başak burcunun hükmündedir. Ayrıca bir de Dünyanın ateşe dönmesi durumunda sahibi Yengeç burcu olmaktan çıkar ve Terazi burcunun hükmüne girer... Cehennem ateşine düşenlerin azabı sona erdiğinde ise İkizler burcu Dünyayı teslim almış olur. Cennet ve Cehennem ehline nezaret hakkı da 12 burca verilmiştir. Cennetteki hükümler hep bu 12 burçtan çıkar"
Bir peygamberden aldığı bilgileri geliştiren Arabi de bu işin ilmini yapmış, ayrıca İdris peygamber bu işin erbabı, 13. burç çıkacak olsa kitaplarda bir açık verilirdi sanırım bir işaret olurdu diye düşünüyorum

mavi selam tam da bu konuya takıldım bu aralar
11 yıldız güneş ve ay ...bu ayetteki 11 yıldız hangileri sence ?

Bu suredeki "kevkeb" kelimesini "yıldız" diye çevirmişler. Yıldız , "necm" kelimesi ile ifade edilir.

Benim bildiğim kadarı ile bu surede geçen "kevkeb" kelimesi gezegen manasındadır.

Yörüngede dönen ve kendine ait ışığı olmayan manasındadır.
11-18-2011 10:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: 13. Burç safsatası
tiyatral_gitarist
Selamlar yanıt için teşekkür ederim...İşte bende senin gibi düşündüm Aynı astrolojide olduğu gibi Ay ve Güneş gezegen olarak tutulmamış Kuran ı Kerim de de...Güneş Ay ve 11 gezegen o zaman eksik gezegenler var bilinmeyen
Mars, Merkür, Venüs, Satürn, Jüpiter, Uranüs, Pluto, Neptün, Şiron ...2 adet daha eksik

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
11-18-2011 02:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-18-2011 02:34 PM)Kıvılcım Yazılan:  tiyatral_gitarist
Selamlar yanıt için teşekkür ederim...İşte bende senin gibi düşündüm Aynı astrolojide olduğu gibi Ay ve Güneş gezegen olarak tutulmamış Kuran ı Kerim de de...Güneş Ay ve 11 gezegen o zaman eksik gezegenler var bilinmeyen
Mars, Merkür, Venüs, Satürn, Jüpiter, Uranüs, Pluto, Neptün, Şiron ...2 adet daha eksik

1 tanesi Dünya olsa gerek

11-19-2011 01:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(11-18-2011 02:34 PM)Kıvılcım Yazılan:  tiyatral_gitarist

Beni tatmin eden bir fikrim yok. gülücük

Ama geçmişte "uzak gezegenlerin (uranus-neptün-pluto) keşfi" olayı ile değişen "BİLİNÇ" anlayışımız , neden tekrar değişmesin ...
Yeni gezegenler keşfedilebilir.

Örneğin Venüsü ağırlıklı olarak teraziye atfedersek , boğanın bir gezegeni yok hala..

Bundan öte başka durumlarada işaret ediyor olabilir. Aklıma bazı başka şeyler gelsede , elde veri yok , tatmin edici değil.
Abinin dediği gibi , dünyayı da içine alan bir dizilime işaret ediyor da olabilir.

Bu ayetin manasını idrak edip , yaşamayı allah nasip eder inşaallah...
11-20-2011 12:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sentez Burç salmakis 53 93,239 03-29-2020 01:00 AM
Son Mesaj: Merau
  Hangi Burç Erkeği-Hangi Yemek(Video) Jackal 1 3,865 05-20-2012 05:50 PM
Son Mesaj: picachu

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir