Değerlendir:
  • 21 Oy - 3.05 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Açılar ve Yeni Yorumlama Kavramı
Yazar Mesaj
ferhat006 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Açılar ve Yeni Yorumlama Kavramı
Uzay-zaman kavramı ve uzaydaki 4. boyut 1900 yılların başında einstain tarafından ortaya konuldugunda bu gercek kuram olarak sunuldu.uzay sadece düzlemden ibaret degildi kütlelerin birbirini etkilemesi gerceginin ardından uzayında kütleler tarafından etkilendigi( büküldügü) günümüzde teori olarak kabul görmektedir.Uzay üzerinde makro anlamdaki kütleler tarafından bükülürken dalgaların ve ışınların gidiş� yönünü tayin eder.

Gezegenler varlıkları itibariyle eger insanları etkiliyolarsa bu etkileş�im sadece dalga boyutunda olabilecegi aşikardır.böyle bir etkileşimin fiziksel anlamdaki gercekligini tartış�makta yersiz olur cünki gel-gitleri varedende aydır demekki ay dünya üzerinde fiziksel degiş�imlere cekim kanunu ve uzayın bükülmesi teorisi altında etkileyebilmektedir bu yazıda insanın etkileşiminin bu iki temel üzerine oldugu gerceginin kabulunun ardından acıların ne kadar önemli oldugunu anlayabilirsiniz.Fiziksel anlamda bükülme kabiliyetine kütlelerin varlıgıyla kavuşan uzay dünyayı bu etkileş�imden ışınlar ve manyetik dalgalarla haberdar eder.uzayı büken bu makro gücler kendi aralarında oluşturdukları acılarla oluş�an dalgaları tamamen degiştirebilirler bu degiş�im basit bir daralma yada kücülme şeklinde degil yön degiştirme ve tamamen yok olma şeklinde bile olabilir.Dolayısıyla astrolojideki acılar kavramı kiş�iligin temellerini oluşturan ana etkenlerden biri olur

Acıları Degerlendirmek

gezegenlerin ifade ettigi anlamlar cok acık ve nettir.hatta bu netlik astrolojide tek kelimeyle bile ifade edilebilir.mars için cesaret pluto için güc yada güneş için ben denilebilir.tabiki etraflıca anlatım için kurulan cümlelerle pekiştirilmiş� gezegen kavramı zaten en eski ve üzerinde en cok deneyler yapılmış� bulgulardır dolayısıyla astrolojideki inancımız gezegenler ve hakkında söylenenlerle baş�lamalıdır.ve her gezegen ifade ettikleri anlam itibariyle olumludur en korkulan gezegenler bile.

iki gezegen birbiriyle acı yaparken

gezegenlerin birbirlerini etkilemeleri gezegenlerde varolan degerlerlerle ifade edilebilir elmalar ve armutlar hiç bir kavramda narlar olarak sonuc vermez.Gezegenlerden kişisel olan ifade ettigi eylemi acı yaptıgı gezegenin ifade ettigi yolda ilerleyerek yapar.yani marsla merkürün kesişimi marsın yolundaki merküdür cesaretle zekice düşünüp kendini ortaya koyabilen biri yada satürnle merkürün yaptıgı kavuş�um fikirlerini söylemeden önce düzenleyen ve bi ahenkle söylemeyi tercih eden biri olabilir ve bu kişi eger genetik anlamda zeki degilse bu düzen onun ilişkilerinde kendini istedigi gibi ifade etmemesine neden olur.Cünki agzına geleni söyleme kafana göre konuşma fiilerine vurgu yapan saturne sahiptir.baska bi örnekle daha net olarak kendi görüşümü pekiştirmek istiyorum örnegin venüs ve saturn kavuş�umuyla dünyaya gelmiş biri ilişkilerini saturnün klasik ögretisi disiplin ve düzen üzerine kurmak isteyebilir bu durum ilişkilerinde kiş�isel caba harcamasını gerektirir. ama baş�arırsa özel bir birliktelik olabilir.saturnün önünüze koydugu yol sizi dogruya götüren düzen ve disiplinin yoludur ama bu yolda ilerlemek zordur.bu acı için yazılan yorumlarda istediklerini elde edebilmek için digerlerinden daha fazla caba harcamaları gerektigi yazılmış ama buda kiş�inin birikimiyle alakalıdır.kolayca düzensiz ve ahensiz basit alelade yapılabilecek bir işi saturnün ögretileriyle yapmak caba sarfetmek demek olabilir.ama yapılan işin kompleksiliginin getirdigi düzen kavramına ihtiyac duyulması bu acıyı barındıran kiş�ilerin yaptıkları iş�lerde saturnün etkisi sayesinde daha başarılı oldukları gercegini dogurabilir.

konunuz astrolojiyse antik yunandan beri tanınan gezegenlerin söylediklerine güvenmekten baska yapabilecek ş�eyleri olmayan insanlar olarak acıların temel etken olma nedenin fiziksel gercekliginede vardık Acı yapan gezegenlerden birisi etken konumda olurken digeri gezegenin varlıgını hangi yolla hissettirmesi gerektigine vurgu yapar ve eger acı kavuş�umsa bu vurgu tam olarak anlatılabilmiştir 60 ve 120 derecelik acılarda aynı yoldan gittikleri anlamına gelir.90 180 ve 45 derecelerse o yoldan gitmek istemediklerini gösterir.örnekle venüs satürn karesi olan birini inceleyebiliriz.satürnün iliş�kilerinde düzenli ol vurgusunu dinlemeyen venüs düzen yolundan sapar ve nisbi anlamda düzensiz haliyle celiş�kili ve anlamsız vurgu yaptıgı konunun net olmayışından karşısındakinde bilinmeyene duyulan meragı uyandıran yani karizmatik bir hisle iliş�kilerini yaşar.Buanlamda ileri yada geri hareketin dışında doksan derece belirsiz izledigi yol itibariyle karizmatik bi acıdır.yada saturn venüs 180 derecede olma durumuysa tam anlamıyla düzensiz bi iliş�kidir.herşey net ve ortadadır yine bu acıya sahip birinin duygusal anlamda varlıgını yogun hissetmesi düzensizliklerinden dolayı kaybettigi iliş�kilerinin acısını yaşatacagı gercegiyle örtüşünce hayal kırıklıgı ortaya cıkar.yani her merkür-saturn kavuş�umu kişi tutukluk yapan bi silah gibi kesinlikle olmadığı gibi (hatta genetik anlamda zekası yüksekse bu kavuş�um kişiye bilgelik ve ahenk vercektir bilgiyi düzenleyip iletiş�ime gecme kabiliyeti) her saturn-venüs karşıt acısı yapan kiş�ide hayal kırıklıgı yaş�anmaz

örneklerdende anlaşılacagı gibi aslında acıları yorumlamak cok kolay olabilir.yapılması gereken gezegenlerin ne ifade ettiklerinin bilinmesidir daha öncede dedigim gibi bu yol astroloji yorumu yapan arkadaş�lar için oldukca önemlidir cünki gezegenler üzerine en fazla araştırma yapılmış� ve en dogru ögretilere sahip deneklerdir.Acılarla ilgili yorumun harita üzerinde netleş�tirilmesi gerekliliginin varlığından gercekligini anlasakta genel anlamda karakteristikleriyle ilgili söylenebilecek ş�eyler ş�unlardır

90 derece karizmatiktir(-belirsizliginden- cünki yoldan cıkar nereye gitcegi belli olmaz bu anlamsızlık ilişkide oldugu kişi tarafından anlaşılmayan olma durumuna neden olur merak ardındanda karizma yaratır)
120 derece sempatiktir(bu acı kavuş�umla aynı etkiyi yapmasına karşı acıda yapılan vurgu kavuş�uma göre cok düşüktür ve içerisinde kabul etme fiilini saklamaksından kaynaklı sempatiktir.)
kavuş�um kararlıdır (gezegen acı yaptıgı gezegenin yolunda giderken kiş�iye yaptıgı etki nettir ve bu netlik kararlılık verir)
180 derece cekimserdir (Acı kavramının varlıgının gercegi olgusuyla düşünürsek gezegen acı yaptıgı gezegenin yolunda gitmelidir.ters gitmesi inattan cok cekimserlik verir. )

Acı yapan gezegenlerin acıları ne olursa olsun gidilmesi gereken yolla ilgili bilgi verirler venüs-merkürün tüm acılarında insan iliş�kilerinde dogru iletişimin konuş�arak ve mantıgıyla düşünerek oldugunu bilir.bu durum sıkca olmasada ters acı yapan gezegenlerin bile kavuş�um acısıyla hareket etmelerinin nedenleridir.ters yada kare acıların gerilim yaratma nedeni budur hissedilen gercegi yapmak istememe egilimi fakat yıllar içerisinde kişiye gercek bilgiyi ögretcekte bu acılardır.cünki gördügü gercegi uygulamak istemeyen insan ögretinin varlıgını hissederek yaş�adıgı yıllarda yapması gerekenin ne oldugunu bilmenin defalarca tecbubesini yaşar ve birgün bu kutsal ögretiye teslim olur.

ferhat006
01-26-2009 09:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: ACILAR VE YENİ YORUMLAMA KAVRAMI
ferhat006 Yazılan:baska bi konuyada baska bişi yazmışsın gülücük tam tersi olan astrolojiyle kimsenin alakası olamaz cünki zaten yorumdur matematik degil ve genel hatlarıyla kişisel yorumlardır dünyanın en büyük astrologları farklı yorumlar yaparlar dolayısıyla astroloji sadece zaman gecirebilecegin körü körüne inanamıycagın bişey ve herkesin yorumuna acık cünki 2+2 4 etmez astrolojide bilim gibi degerlendirilme potansiyeli olmayan bi konu ama soruna gelince 1 haftadır burcların anlamalarının ne oldugunu biliyorum bacagımdaki sorundan evdeyim ve ne kadar makale varsa okudum bu sürede gülücük

ferhat bence yakında harita yorumuna bile başlarsın,ben bekliyorum sendengülücük
01-27-2009 06:48 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

ferhat006 Yazılan:baska bi konuyada baska bişi yazmışsın gülücük tam tersi olan astrolojiyle kimsenin alakası olamaz cünki zaten yorumdur matematik degil ve genel hatlarıyla kişisel yorumlardır dünyanın en büyük astrologları farklı yorumlar yaparlar dolayısıyla astroloji sadece zaman gecirebilecegin körü körüne inanamıycagın bişey ve herkesin yorumuna acık cünki 2+2 4 etmez astrolojide bilim gibi degerlendirilme potansiyeli olmayan bi konu ama soruna gelince 1 haftadır burcların anlamalarının ne oldugunu biliyorum bacagımdaki sorundan evdeyim ve ne kadar makale varsa okudum bu sürede gülücük

kısa sürede konuların özünü kaptığını ve kendi değerledirmelerini yaptığını görmek güzel verygood

AÇILAR kavramı benim en çok dikkat ettiğim potansiyellerdir çünkü etkilerini NET olarak gözlemleyebiliyoruz..

pek çok konu başlığında yazmışımdır ama buradanda şu tüyoyu vereyim ;

bir kişinin burcuna bakarken , aynı zamanda o kişinin Güneşinin Açılarına bakarsanız daha NET yorumlar yapabilirsiniz..

mesela Ferhat Balık burcu.. eğer sırf Balık özelliklerini okuyupta astrolojiyi değerlendirseydi , ''kısmen tutuyor işte'' derdi muhtemelen.

oysa sihirli soru şudur ; ferhat , nasıl bir Balık ?

ve cevap , Güneşinin yaptığı açılarda yatar..

Ferhat , Uranüs-Güneş Karesine sahip bir Balık yani Uranyen bir Balık..

artık yapılması gereken , Uranüs ile Balık burcu etkilerini HARMANLAMAKTIR..

01-27-2009 10:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ferhat006 Çevrimdışı
Üye
**

saolun arkadaşlar ben aslında bi iş adamıyım ve acımasız biri olarakta bilinirim gülücük sonra kafama koydugum şeyi yapmak için her yolu denerim ve bi şekilde yaparım kişiligimi güclü bi şekilde gösteririm cesurumdur ve biraz megolomanımdır anladınız zaten :D balık burcu oldugumu bildigim için burcumun hiç bi özelligini taşımadıgımı düşündügümden inanmıyodum astrolojiye gülücük ama bu tatil bana şunu ögretti pluto mars ve saturnümde cok güclü ve biraz önce saydıklarım onların etkisi aslında burcunu söyledigin şey sadece güneşinin burcu haritada güneşten cok daha net kendini ifade edebilen gezegenler olabilir buda seni burcum dedigin şeyin özelliklerinden farklı yapabilir görüşleriniz için teşşekkür ederim tekrar

yıldırım yazdıgım şeylerde gördügün hataları düzeltirsen sevinirim gülücük
01-27-2009 11:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ferhat006 Çevrimdışı
Üye
**

kare acılarla ilgili söylemek istedigim şey şuydu.gezegenler arasındaki enerjinin fazlalıgı ilgili konuya insan kişiliginde vurgu yaparken gidilecek yolun belirsiz olması şu iki kavramı ortaya cıkarır.güc ve belirsizlik bu kavramlar ortaya cıkarken kişiiçinde sürtüşmeyi ve mücadeleyi hisseder,karizmatik oldugunu aklına bile getirmez ama dünya yapmaya calıştıgı şeyi anlayamadıgı bir gücü karşısında görür mücadele-enerji yada belirsizlik-güc kavramları insan sınırları içinde degerlendirildiginde ifade ettikleri gibi algılanabilir ama karşısındaki insanın sınırında degerlendirildiginde karizma olgusuna vurgu yapar anlatmak istedigim buydu arada bilginden faydalanma fırsatı verdigin için ben teşekkür ederim kardeş gülücük
01-28-2009 02:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ferhat006 Çevrimdışı
Üye
**

aminecim sonucta dedigim gibi astroloji matematik degil kesin sonuclar yok olamazda kontrollü deneyler yapılır bilimde ve net sonuclar elde edilir astrolojide öyle bişi yok ama inanıyorum gercekligine sadece söyledigim gibi aynı haritaya sahip 2 insanın özellikleri cok farklı olabilir genotip yani genetik ve fenotip yani genetigin fiziksel etkileriyle birebir alakalıdır bence ve dini kabul etmiş biri olarak dinimizdede burcların oldugunu duymuştum bunu burda yazmak istemem dogru olmaması durumunda yanlış düşündürmek istemem kimseyi ama buda inanmamda etken sora hastalıgımdan dolayı sürekli evdeyim ayaga zor kalkıyorum buna vurgu yapmamın nedeni belkide eskiden olsa utanırdım yada zaten hiç zamanım yoktu kim oldugumu bilen biri olsa yine cekinirim ama netin güzel yanıda bu gülücük ve bu arada astrolojiyi inceledim sıkıntıdan ilgimi cekti okudum ögrenmeye calıştım gülücük
01-28-2009 05:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Açıların gezegen doğaları vardır. Kavuşum merkür, sekstil venüs, kare mars, üçgen jüpiter, karşıt satürn doğasındadır. Mesela kare açı yapan iki gezegenden biri marssa, açının doğası mars karakterinde olduğu için daha fazla marsiyen etki görülür. 2 kere mars gibi.. Daha fazla mücadele, engel, olay vs..
Merkür nötr bir gezegendir. Eril bir burçta eril karakterde, dişil bir burçta dişil karakterde davranır.
03-18-2011 12:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(03-18-2011 12:14 AM)Félicé Yazılan:  Açıların gezegen doğaları vardır. Kavuşum merkür, sekstil venüs, kare mars, üçgen jüpiter, karşıt satürn doğasındadır. Mesela kare açı yapan iki gezegenden biri marssa, açının doğası mars karakterinde olduğu için daha fazla marsiyen etki görülür. 2 kere mars gibi.. Daha fazla mücadele, engel, olay vs..
Merkür nötr bir gezegendir. Eril bir burçta eril karakterde, dişil bir burçta dişil karakterde davranır.

Satürnün Kare açıyla da benzer/ortak bir özelliği var.

Bağlantı kurduğu gezegenin bazı özelliklerini BLOKE ETMEK

Satürn karelerinin duvarı pek olur =)

03-18-2011 12:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
intrinsic Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

(03-18-2011 12:52 AM)Yıldırım Yazılan:  
(03-18-2011 12:14 AM)Félicé Yazılan:  Açıların gezegen doğaları vardır. Kavuşum merkür, sekstil venüs, kare mars, üçgen jüpiter, karşıt satürn doğasındadır. Mesela kare açı yapan iki gezegenden biri marssa, açının doğası mars karakterinde olduğu için daha fazla marsiyen etki görülür. 2 kere mars gibi.. Daha fazla mücadele, engel, olay vs..

Satürnün Kare açıyla da benzer/ortak bir özelliği var.

Bağlantı kurduğu gezegenin bazı özelliklerini BLOKE ETMEK

Satürn karelerinin duvarı pek olur =)

bende de saturn mars tam karesi var, 2 kere saturn, 2 kere mars... sonsuz da mücadele...

zayi olmaz gül temennasiyle vermek hare su...
03-20-2011 03:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
meltemac Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

günlerdir evleri gezegenleri burçları okuyorum notlar tutuyorum. buraya kadar biraz kafamda birşeyler oluştu ama açılara nereden başlıcam bilemedim. astrolojiye yeni başlayanlar için konusunda Milla jovovic'ın haritasını indirdim Yıldırım beyin yorumlarına göre sert açının kırmızı çizgiler olduğunu mavilerin ve kavuşumunda ne olduğunu biraz çözdüm gibiacaba peki nokta nokta ve kısa çizgiler ne anlama geliyor açıları 90-120 olarak nasıl hesaplıyorsunuz

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/17/8483.gif
05-17-2011 09:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Asc/ dsc / Ic / mc aksları üzerindeki açılar zeynepelif 18 30,454 12-13-2018 03:31 AM
Son Mesaj: İkizlerben
  Yükselen Burcun ( Asc ) Yaptığı Açılar luci 49 105,782 07-26-2018 05:55 PM
Son Mesaj: Feslegen
  150-inconjunction açılar ateskızı 27 81,354 05-24-2017 12:07 AM
Son Mesaj: Libra
  Novil Açılar ( 9'dan türeyen açılar ) astrosohbet 41 53,375 09-08-2012 01:19 PM
Son Mesaj: ekinoks
  Septil ve Bi-septil Açılar astrosohbet 74 96,771 09-06-2012 05:10 PM
Son Mesaj: deniz kaya
  HARİTANIZDAKİ AÇILAR vivienleigh 31 32,206 12-31-2011 12:39 AM
Son Mesaj: DEMET
  Tepe Noktasının ( Mc ) Yaptığı Açılar luci 29 94,824 12-08-2011 04:49 PM
Son Mesaj: Arkadaş
  Astro.com'da Görunmeyen Açılar. miyase 2 5,405 02-04-2010 09:40 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir