Değerlendir:
  • 19 Oy - 3.21 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Değerlendirmelerinize Sunarım...
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Değerlendirmelerinize Sunarım...
* Özellikle sevgili Yıldırım'ın, Nihan'ın ve Beatricé'in değerli analizlerini rica ediyorum.

* Yorumlarıyla katkıda bulunmak isteyen diğer değerli arkadaşlarıma da şimdiden teşekkür ediyorum, sevgiler...

[Resim: mayua8.th.gif][Resim: apiliosjx7.th.gif]

İlgili Sinastri Harita :

[Resim: sinatryxh4.th.gif]

İlgili Kompozit Harita :

[Resim: astro621gw0201apriliosmkb7.th.gif]

01-29-2009 05:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

RE: Değerlendirmelerinize Sunarım...
Beatricé Yazılan:Sinastride ikiniz de birbirinizin 7.evini etkilemişsiniz, onun Satürn ve Venüsünün etkilemesi, ilişkinin uzunluğu ve ciddi yön almasını destekler, ama o hem romantik gözüken tarafken hem de kısıtlayan taraf olabilir. Sonuçları uzatan engeller onun tarafından çıkabilir. Senin Güneş, Merkür ve Jüpiterinin onun 7.evini etkilemesi de, öbür taraftan oluşabilecek engellerin senin tarafınla daha rahatça halledilebilmesi, ayrıca senin evlilik konusunda daha etken ya da sözü geçen taraf diyelim olabileceğini gösterir. Onun 8.evini Ay ve Venüsünle etkilemen uyum açısından oldukça iyi bir durum bence, onu derinden etkilediğini ve aranızda çekim olduğunu gösteriyor. Sendeki Satürn'ün onun 3.evini Plüto'nun da 1.evini etkilemesi, onun tavrını, halini, görünümünü değiştirmeye çalışman belki, daha çok da bununla beraber iletişim alanlarını da kısıtlaman, yönetmeye çalışman gibi geldi, eğer böyle bir şey varsa buna dikkat et. Senin Satürn'ün onun Merkür ve Güneş ile kavuşumu da bunu destekleyebilir. Ama Satürn bağlantısı ( 7.evi etkileme hali de var zaten ) ilişkiyi ciddileştirir. Onun Satürn'ü senin Venüs'ün ile zıt açıda, bu da senin ikizler Venüs'ü biraz daha bağlar. Bence zaten bu kadar etkin Satürn ve sinastride birbirinizin 7.evlere güçlü etkiler olmasa uyum zor olabilirdi. Bir yerde ateş ve hava, diğer tarafta toprak ve su. Ama zıt etkiler birbirini çeker.

Onun Mars'ının balıkta olması biraz sıkıntı verebilir, Venüs'ün akrep olması sebebiyle de ilişkinin önemli iki gezegeni içe kapanık, göstermektense biriktiren yapıda. Mars'ın Jüpiter ile kavuşumu bunu arttırırken, Satürn karesi daha da tepkileri kısıtlamakta ve Uranüs karesi de bu kadar birikmiş enerjiyi ansızın ve dengesizce boşaltma eğiliminde. Ateş etkinle onu hareketlendirebilirsin; yoksa yanlış anlaşılmalar, zaman geçmesinden dolayı değişen algılar ve hiç beklemediğin tepkilerin kırıcılığı oluşabilir. Bunlarla beraber yoğun oğlak etkisiyle de ketum olma ihtimali olsa da,hem Merkür'ün açıları hem 3.evin durumu sebebiyle oldukça etkileyici bir konuşma ama dengesizleşebilen ve sertleşebilen üslup ve belki bazen yalana meyil...
Özellikle, ''onun'' parçaları için, o denli doğru tespitlerde bulunmuşsunuz ki sevgili Beatricé...

Değerlendirmelerinizi okumaktan mutluluk duydum; çok teşekkür ediyorum.

01-30-2009 06:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Değerlendirmelerinize Sunarım...
Aprilios Yazılan:* Özellikle sevgili Yıldırım'ın, Nihan'ın ve Beatricé'in değerli analizlerini rica ediyorum.

* Yorumlarıyla katkıda bulunmak isteyen diğer değerli arkadaşlarıma da şimdiden teşekkür ediyorum, sevgiler...

İlgili Kompozit Harita :

[Resim: astro621gw0201apriliosmkb7.th.gif]

kompozit haritaya dair bir-iki şey söyleyim ;

kompozit haritanın vurguları , ''ilişkinin amacı'' hakkında bişeyler söyleyecektir bilgisini verelim öncelikle.

bu kompozit haritada , BALIK BURCU vurgusu dikkat çekiyor.. güneş-AY-Merkür-Mars dörtlüsü Balık burcundalar..

Balık vurgusu , romantizme işarettir , aklın-mantığın devre dışı kalması olasılığına işarettir , renkli hayallere ve ilginç fantezilere işarettir , fedakarlığa işarettir , merhamet duygusunun yada yardımlaşma duygusunun ön planda olabileceğine işarettir.

oysa Balık vurgusunun başrolleri , sert açılara mâruz kalıyor..
Ay Balık , satürn-uranüs ikilisinden sert kare açı alıyor + Venüs Başak ise Balık stelyumuna Zıt açı yapıyor..

Balık vurgusu eğer sert açılar alıyorsa ; yanılsama ve ilüzyon olasılığına işaret vardır denilebilir yani kişilerin birbirini sağlıklı değerlendirememesi olasılığı..

yine Balık vurgusunun sert açıları , hayalkırıklıklarına işarettir denilebilir..

burada sert açıya mâruz kalan fonksiyonlardan biride , Venüs Başağı oluyor..

ilişkinin amacı , sanki fedakarlık ve iyi niyet üzerine bir dostluk olarak başlamış olabilir , gösterişli bir ilişki değilde çok mütevazi ve sevimli duygular sözkonusu olabilir ama uzun vadede sert açıların getireceği problemleri aşmak için yeterli GÜÇ VE DAYANIKLILIK bulunamayabilir.

hem AY hemde Venüsün sert açılara mâruz kaldığı durumlarda , uzun vadeli mutluluk olasılığını az görüyorum diyebilirim son olarak.

01-30-2009 11:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir