Değerlendir:
  • 33 Oy - 2.48 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mundane Astroloji
Yazar Mesaj
Dark Lord Dışarıda
DARK SIDE
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Mundane Astroloji
Alıntı:Geçmişe dönünce enteresan bir başlangıç noktasına da burada değinmek istiyorum. Satürn en son Türkiye’nin Ay’ına kavuşum yaptığında, yani Türk halkıyla son kez kucaklaştığında Kasım 2002 genel seçimleri yapılıyordu. Yani şu anda o zamanlar yaptığımız tercihlerin sonuçlarıyla yüz yüzeyiz. İşte size gerçekler ! Taa o zaman yaptığımız seçimlerin sonuçları ortada, şimdi ne yöne gitmek istediğinizin farkına varabilmek için eskiyi gerçekçi bir şekilde değerlendirmeniz gerekiyor.

Objektif izlenim vererek, siyasi bir mesaj vermiş. Bence güzel de yapmış =)

Herkes dedi merak içinde
Ölümden sonra hayat var mı diye,
Boşuna düşünürler
Sanki hayat varmış gibi ölümden önce ...
10-23-2009 04:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: Mundane Astroloji
Evet bence de o tercihlerin sonuçlarıyla karşı karşıyayız ..
10-23-2009 04:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: Mundane Astroloji
Simurg Yazılan:Ceres;Ebeveynlik,kurtarma misyonları,doğal afetler,gıda sanayi,anne,tarım,sosyal güvenlik,işçi.

Chiron;Sağlık,özürlü,yaralama,alternatif uygulamalar,duygusal ağrı, dışlananlar, virüsler,aşılar.

Mundane astrolojideki ceresin anlamı, natal haritaları incelerkende kullanılabilir mi?
Chironun virüsle bağlantısı olduğunu bilmiyordum. Bakteriyel ve enfeksiyona meğilli bir bünyem var. Chiron çıkışlı t- karemi değerlendirirken bunu da unutmam artık.
10-31-2009 09:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Nevrotik Yazılan:Mundane astrolojideki ceresin anlamı, natal haritaları incelerkende kullanılabilir mi?
Defterime aldığım notlar arasından bi'şeyler aktarayım istedim. Belki de sorunuza kendi çapında ;) bi'cevap olur.

Ceres; kökleri (genetik, kalıtım) ifade eder. Anaçlık.
Ay ve Ceres; ''kadınlığın'' ve ''beslemenin'' (şahsi yorumumdur; ''besleme''den hareketle belki de bayan haritasında, kişinin olası ''annelik'' tecrübesi) iki belirgin sembolü.

Bi'de Mundane'deki ''kurtarma misyonları'' ifadesi, ''ebeveyn''lik kavramı ile örtüşür düzeyde hımm yani ruh sağlığını kaybetmemiş her ebeveyn (özellikle de ''anne'') çocuğunu, bazen kendisinin yazıp oynattığı makara senaryolardan bile kurtarma içgüdüselliğine sahiptir diye biliyorum.

11-01-2009 12:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Nevrotik Yazılan:
Simurg Yazılan:Ceres;Ebeveynlik,kurtarma misyonları,doğal afetler,gıda sanayi,anne,tarım,sosyal güvenlik,işçi.

Chiron;Sağlık,özürlü,yaralama,alternatif uygulamalar,duygusal ağrı, dışlananlar, virüsler,aşılar.

Mundane astrolojideki ceresin anlamı, natal haritaları incelerkende kullanılabilir mi?
Chironun virüsle bağlantısı olduğunu bilmiyordum. Bakteriyel ve enfeksiyona meğilli bir bünyem var. Chiron çıkışlı t- karemi değerlendirirken bunu da unutmam artık.

Ceres'in anlamları arasında,doğuştan gelen ihtiyaçların karşılanması,yetişkin kadınlar,hamilelik ve üreme sorunları,aile bağları ve aile ilişkileri,kader ve fırsatlar,negatif duyguların oluşması.

natal harita da aprilios'un da belirttiği gibi kişinin kendisini ve başkalarını beslemesi gereken yanlarını ve yeteneğini gösterir.
11-01-2009 01:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Aprilios Yazılan:
Nevrotik Yazılan:Mundane astrolojideki ceresin anlamı, natal haritaları incelerkende kullanılabilir mi?
Defterime aldığım notlar arasından bi'şeyler aktarayım istedim. Belki de sorunuza kendi çapında ;) bi'cevap olur.

Ceres; kökleri (genetik, kalıtım) ifade eder. Anaçlık.
Ay ve Ceres; ''kadınlığın'' ve ''beslemenin'' (şahsi yorumumdur; ''besleme''den hareketle belki de bayan haritasında, kişinin olası ''annelik'' tecrübesi) iki belirgin sembolü.

Bi'de Mundane'deki ''kurtarma misyonları'' ifadesi, ''ebeveyn''lik kavramı ile örtüşür düzeyde hımm yani ruh sağlığını kaybetmemiş her ebeveyn (özellikle de ''anne'') çocuğunu, bazen kendisinin yazıp oynattığı makara senaryolardan bile kurtarma içgüdüselliğine sahiptir diye biliyorum.

Güzel ifade etmişsin yine. Benim aklımda kalan da yalnızca 'besleyici' bir özelliği olduğu. Yine de ceresi yorumlarken, daha fazla anlam yüklemeye ihtiyaç var gibi.

Bir anne olarak, kendi yazdığım senaryoda kızımı oynattığım zaman, gerçekten kendimden bile kurtarmaya çalışıyorum. Sanırım senin de, sana oynatmaya çalıştığı senaryolardan kurtarmaya çalışan bir annen var. Yoksa bu durumu bu kadar güzel tarif edemezdin gibime geliyorgülücük
11-01-2009 01:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Simurg Yazılan:Ceres'in anlamları arasında,doğuştan gelen ihtiyaçların karşılanması,yetişkin kadınlar,hamilelik ve üreme sorunları,aile bağları ve aile ilişkileri,kader ve fırsatlar,negatif duyguların oluşması.

natal harita da aprilios'un da belirttiği gibi kişinin kendisini ve başkalarını beslemesi gereken yanlarını ve yeteneğini gösterir.

Teşekkür ederim simurg. Açıklayıcı oldu bilgiler;)
Ceresim akrepte ve 6. evde. Hamilelik beni bir canavara dönüştürmüştü.
11-01-2009 01:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Nevrotik Yazılan:
Simurg Yazılan:Ceres'in anlamları arasında,doğuştan gelen ihtiyaçların karşılanması,yetişkin kadınlar,hamilelik ve üreme sorunları,aile bağları ve aile ilişkileri,kader ve fırsatlar,negatif duyguların oluşması.

Teşekkür ederim simurg. Açıklayıcı oldu bilgiler;)
Ceresim akrepte ve 6. evde. Hamilelik beni bir canavara dönüştürmüştü.

Rica ederim.

Odönemde duygusal olarak stresli,sıkıntılı olabilirsin,şımartılmak isteği olabilir,sevdiklerini koruma isteği ve içgüdüsü,psikolojik sorunlar,kendini bazı konularda eksik daha doğrusu yetişmemiş(uygun cümleyi bulamadım) gibi hissetme ,doğum gibi derin deneyim yaşamını değiştirmiş olabilir .
11-01-2009 02:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Nevrotik Yazılan:Güzel ifade etmişsin yine. Benim aklımda kalan da yalnızca 'besleyici' bir özelliği olduğu. Yine de ceresi yorumlarken, daha fazla anlam yüklemeye ihtiyaç var gibi.

Bir anne olarak, kendi yazdığım senaryoda kızımı oynattığım zaman, gerçekten kendimden bile kurtarmaya çalışıyorum. Sanırım senin de, sana oynatmaya çalıştığı senaryolardan kurtarmaya çalışan bir annen var. Yoksa bu durumu bu kadar güzel tarif edemezdin gibime geliyorgülücük
Teşekkür ederim makara

Aslında söz konusu ifadeyi, ''kurtarma misyonları''nın zihnimde uyandırdığı çağrışımdan hareketle yazmıştım. Annem bi'İkizler kadını. Fakat tipik İkizler etkisi uyandırmaz ilk tanıştığınızda. Doğum saatini bi'kaç ailesel veriden hareketle netleştirmeye çalıştığımızda, Asc Oğlak bağlantısı ortaya çıkıyor. Yine de septik yanım, rektifikasyon'la sağlam gerçekliğe kavuşmadan emin olmamayı öğütlüyor.

Yok aslında o kafasında yazıp - oynattığı senaryolarla değil de, daha çok ''muhafazakarlığı'' ile beni asabi bi'kişilik gülücük) haline getirebiliyor zaman zaman. Muhafazakarlık derken dinsel bi'uzantı akla gelmesin. Söz konusu ''muhafazakarlığı'' genel olarak kuşak çatışması çerçevesinde incelenmeye müsait. Yine de çok sık karşı karşıya gelmeyiz. Her şeyimi rahatlıkla paylaşıp, anlatırım. Hatta bazen takılırım ''çok şanslısın, senden hiçbir şeyini saklamayan bi'çocuğun var'' diye.

Güneş'i on ikinci evde kaybolmuş birisi için ;) ilahi mutfağımdan da gözlemlenebileceği gibi, çok şeyimdir o benim.

11-01-2009 02:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Sagittarius Yazılan:
Simurg Yazılan:Chiron;Sağlık,özürlü,yaralama,alternatif uygulamalar,duygusal ağrı, dışlananlar, virüsler,aşılar.

Şiron ve Virüslerhımm Şironun şu dönemki konumuyla Domuz gribinin bağlantısı olabilirmi ki bunu yeni farkettim

Evet aminceğim olabilir hatta sadece chiron değil bu konuda bir yazı vardı birkaç ay önce yazılmış onu ekliyim daha iyi anlaşılması için verygood

Alıntı:Dünya Sağlık Örgütü domuz gribi için 41 yıl sonra bir ilk niteliğinde,1968'deki Hong Kong
salgınından sonra dünya çapında bir salgın olduğunu kabul etti.Haccın ertelenebileceği bile konuşuldu.
Hong Kong 1968 de,yılın ortalarına doğru Başakta Uranus-Pluto kavuşumuna jupiterin etkilenmesiyle buyuk salgın çıkmış 1 milyon kişi ölmüştur.

Domuz gribi Nisan-Mayıs da Kovadaki kavuşumlar başlarken ortaya çıktı. Ölümlerde Meksika ve ABD başı çekti.Buradan sonra bütün dünyaya yayıldı.Kovadaki;Neptün,Jüpiter,Chiron üçlüsü salgın çıkarabilecek bir yapıda bir oluşumdu tahmin ettiğim gibi ve bu olmadan günlerini geçirmediler.
Neyse ki Ay tutulması anında salgın daha ölümcül olup ürkütücü boyutlara ulaşmadı.7 Temmuzdan önce ve sonra yeni bir mutasyon geçirip insanları kırması mümkün olabilirdi.Aslında Japonya da mutasyon geçirdiği belirtildi ama tehlike düzeyi anlatılmadı.Sonbaharda bir atak yapması bekleniyor bu gribin.Bunun nedeni de Wikipediadan alıntıladığım şu bilgi olabilir.

'İspanyol nezlesi ilk kez 11 Mart 1918'de ABD'nin Kansas eyaletinde tespit edildi. Salgın 1918 Eylül-Kasım aylarında zirve noktasına ulaşmış ve Türkiye dahil tüm dünya ülkelerini etkilemiştir.''(1)

Mart 1918 de Aslanda Saturn ve Neptün kavuşuyor.Sonra Eylül ayında Saturn Kovadaki Uranusle zıtlaşıyor.Jüpiter de Yengeçteki Pluto ile kavuşuyor.
10 Eylül 2009 gibi Neptün,1918 deki Uranüsün Kovada bulunduğu 24. derecelerinde olacak.Saturn ve Uranus yine Balık-Başak ekseninde sert durumdalar.İki burç da sağlıkla yakından ilişkili.Kovadaki üçlü de hala çözülmüş değil.Ama ben yinede artık bu virüsün etkili olmayacağını düşünüyorum

18 Eylül 2009 daki yeniay Saturn ve bir parça Retro Merkür ile kavuşuyor.Bir ay boyunca Sağlık ve hizmetler çok sıkı olabilir.Bazı yiyeceklere kısıtlama getirilebilir ya da gıda ve tarımla ilgili krizler ortaya çıkabilir.Bu bizim 4. evimizde olacağı için özellikle gıda ve tarım kısmı bizim için önemli olabilir.Madenler ve toprak sahipleri bundan etkilenebilir.Balıktaki Uranüsü de hesaba katarsak Grizu patlaması gibi bir olay yaşayabiliriz.Uranüs ün Markab Saturnün Alkaid yakınında olması Patlama ve Maden kazasını destekler gibidir.Toprakla ilgili bir etkiyi gün ışığına çıkarabilir.Olmayan kuyruklu Ayının kuyruğunda duran Alkaid bakalım neler getirecek.

Aslında Astroloji bir işe yaramalı,bakın böyle bir olasılık var Madenlerdeki koşulları gözden geçirin denebilmelidir.Yine yazar ve çizerler bu Yeniaydan etkilenebilirler.
Bütün bunlar Sağlık örgütlerinin gözünü dört açacağını gösterebilir.
Sağlık örgütleri Domuz Gribinin yayılmasına karşın etkisinin düştüğünü söylüyorlar.

Üç gripte ilginç bulduğum konumlar:

1918 de Uranüs Kovanın 24.dercesinde.-Eylül ortası-
1968 de Neptün Akrebin 24.derecesinde.-Temmuz ayı-
2009 da Jüpiter Kovanın 24.derecesinde.-Mayıs ayı-

Yine ölümcül olan 1957 Asya gribinde ise ağır gezegenler kavuşumlardan uzak durmuşlar.Aslandan Yay a kadar bir burçta durma serisine girmişler.Bu da aslında tahminlerin ne kadar zor olduğunun bir göstergesi olsa gerek.
Astroloji severlerin belki de en sevmediği gezegen Saturndür.Ama ben böyle düşünmüyorum.Bence en soğuk sevimsiz gezegen Neptün.Neden?Çünkü Neptün kendini göstermiyor.Ne olduğunu bilemiyorsunuz.Görünür elle tutulur,sınırlanabilir bir tanımlama getiremiyorsunuz.Bazen mutasyon geçiren mikroplar gibi olduğunu düşünüyorum.Ona,kandıran Neptün denilmesiyle ne kadar uyumlu.

Neptün -Jüpiter 26 derece Kovada kavuşuma geldiğinde 1 Haziranda Air France uçağı Atlas okyanusunda düştü.Fransanın bundan etkileneceği tahmin edilmişti.Ben bunun daha çok ay tutulması sırasında olabileceğini düşünmüştüm ama yine de Neptün Jüpiter kavuşumu etkisini 1 Haziranda gösterdi. Neptünün denizlerle ilgili olduğunu biliyoruz.O nedenle bu kavuşumun etkisinin deniz de olabileceği de tahmin edilebilirdi.-ki uçak bulunamayınca medyada Lost geyikleri üretildi-.Dİğer bir Airbus 29 haziranda Komor adalarında denize düştü burada da 66 fransız hayatını kaybetti.İlkinde üçlüyü tetikleyen yoktu ikincisinde Venüs-Mars kare idiler.
(2009 Yıldızlar Sahnesi Yazısından)
''7 Temmuz 2009 Tarihli Ay tutulması da önemli duruyor.Algol üzerinde duran Mars tam tamına Kovadaki;Neptün,Jüpiter,Chiron üçlüsünün karesinde,uyumsuz bir savaş var gökte.Algol şiddeti içeren sert bir yıldızdır.Toplu ölümler olabilir.Oğlak'ın bu dekanındaki Ay tutulmasında Sepharial:Askerlerin taaruzunu,soygunlar,tutuklanmalar öngörür.Bu sert açılarla birlikte büyük uçak kazaları ve salgınlar da görülebilir.Bir yanardağın patlaması ve dünyayı küle boğması da olasıdır.Toprak altından gazlar çıkabilir.

Fransa Jüpiter-Neptün kavuşumundan etkilenebilir.....''

Tutulmadan bir iki gün önce Sincan da olaylar patlak verdi.Çok fazla olmasada ölümler meydana geldi.Binlerce kişinin tutuklandığını da düşünürsek yorumun Sephariala ait kısmının doğru çıktığı da düşünelebilir.Daha önce yazdığım gibi(ASTRO*CARTO*CHILE)esas Saturn Teraziye girince daha büyük olaylar olabilir.Tibet de işin içine girerse Çin zor durumda kalabilir.Sanırım Çin Kuzey Koreyi dürterken Batı da başka yerleri dürtmeye başladı.Satranç gibi.
Önceki yazımda Batının kolay kolay hakimiyetini bırakmayacağını yazmıştım.Çin in Dünyasal bir güç olmaması için güç savaşları olabilir.Bunun ne kadar yıkıcı olabileceği bile korkunç.Oğlaktaki Plutonun etkisi bu sanırım.En güçlü devlet olma savaşı.Bu olası güç savaşının olası sonucunu bir film sahnesiyle anlatayım.İyi Kötü Çirkin filminin son sahnesinde bir düello yaşanır.Buradaki para Dünya,İyi ABD,Kötü Çin,Çirkin Rusya.Sonucu biliyorsunuz.

Wega üzerindeki Ay tutulması bana kalırsa büyük bir sanatçının ölümünü haber veriyordu.Bir zamanlar tüm dünyayı etkisi altına almış büyük bir sanatçıydı ama ünü kaldıramdı.Yanlış şeyler yaptı.Michael Jackson bir döneme damgasına vuran bir sanatçı olarak anılacak.

8 Temmuz 2009

my.opera.com
11-01-2009 02:35 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir