Değerlendir:
  • 31 Oy - 2.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TEST ( Gezegenler )
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: RE: TEST ( Gezegenler )
Yıldırım Yazılan:elinizde 5 tane harita var ve hepsinde ortak bazı özellikler görmekle birlikte sanki 1 tanesi daha farklı gibi.. 4 tanesinin Lunar kişilikte olduğuna eminsiniz ama 1 tanesinde tereddütlüsünüz.. hangisinde tereddüt ihtimali daha fazladır ?

a. Yengeç burcunda Yeniay

b. yükselen yengeç ve Asc noktasına yakın duran Ay

c. 4.evde , Yengeç burcunda Venüs & Jüpiter Kavuşumu

d. 4.evde Yengeç burcunda Dolunay

e. 10.evde Yengeç burcunda Ay-Merkür-Satürn stelyumu
Satürn Yengeç'te (yönettiği burç Oğlak'ın tam karşısında durduğu için) zararlı çalışır. Hem 10. ev sahasında rahattır hem de bir ağır abi olarak bu vurguyu ''kendileştirecektir''. Bu nedenle her ne kadar haritanın tepesine kurulmuş olsa da Ay Yengeç'i, hakimiyet Satürn tarafından çalışacaktır + Satürn'ün dokunduğu noktaya (ki en çok etki altına giren gezegenlerden biri; Ay) kısıtlamalar getirecektir.

Bu nedenle; e şıkkı diyorum.

08-25-2009 06:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

uranus Yazılan:c şıkkında tereddüt var...

evet uranüs c şıkkını yazarken teredddüt bende de oldu.
oysa soruya geri döndüğümüzde , Lunar yani Yengeç özellikleri c şıkkı sahibinde ne kadar görülür diye düşündüğümde cevap '' oldukça fazla '' olsa gerek diye düşündüm.
Jüpiterin bulunduğu burcu , eğer Jüpiter seviyorsa ( Aslanı , yengeçi , balıkı , Yayı sevecektir hatta koç ve teraziyle bile sorunu olmayacaktır Jüpiterin ) o burca has özelliklerde bir tür bolluk - gelişim gözlemliyorum ki astrolojiden öğrendiklerimizle paralel bir gözlem bu.
Venüs kişisel gezegeninde Yengeçte güçlü çalışıyor olması yine bu c şıkkı kişisine Lunar özellikleri oldukça fazla katacaktır bence.

08-25-2009 06:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Aprilios Yazılan:
Yıldırım Yazılan:elinizde 5 tane harita var ve hepsinde ortak bazı özellikler görmekle birlikte sanki 1 tanesi daha farklı gibi.. 4 tanesinin Lunar kişilikte olduğuna eminsiniz ama 1 tanesinde tereddütlüsünüz.. hangisinde tereddüt ihtimali daha fazladır ?

a. Yengeç burcunda Yeniay

b. yükselen yengeç ve Asc noktasına yakın duran Ay

c. 4.evde , Yengeç burcunda Venüs & Jüpiter Kavuşumu

d. 4.evde Yengeç burcunda Dolunay

e. 10.evde Yengeç burcunda Ay-Merkür-Satürn stelyumu
Satürn Yengeç'te (yönettiği burç Oğlak'ın tam karşısında durduğu için) zararlı çalışır. Hem 10. ev sahasında rahattır hem de bir ağır abi olarak bu vurguyu ''kendileştirecektir''. Bu nedenle her ne kadar haritanın tepesine kurulmuş olsa da Ay Yengeç'i, hakimiyet Satürn tarafından çalışacaktır + Satürn'ün dokunduğu noktaya (ki en çok etki altına giren gezegenlerden biri; Ay) kısıtlamalar getirecektir.

Bu nedenle; e şıkkı diyorum.

evet arkadaşlar güzel açıklamalar yapmışsınız , stelyumu etkileyen bir Satürnün oldukça dominant özelliklerini görmemiz mümkün. cevap e şıkkı.

mesela Terazi stelyumu olan bir kişinin haritasına baktığımızı hatırlıyorum.
Satürn , bu Terazi stelyumuna Kare açılar yapıyordu.
ve Teraziye has konular ( ilişkiler , paylaşım , uyum , incelik vb.) disipline olmuştu , katılaşmıştı.

08-25-2009 07:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: TEST ( Gezegenler )
gülücük)) bir anlaşmazlık , yanlış anlaşılma olmuş ...
Lunar kişilik demek yengec özelliği taşıyan kişilik mi demektir, yoksa luna = ay dan yola çıkarak ay özelliği taşımak mı demektir...? ben lunar kişilkten ay özelliği taşıyan kişilik anladım. ve ona gore c şıkkını soyledim... çünkü c şıkkında ay la alakası olmayan jupiter ve venus beraberligi var... ok, ayın yonettigi burcta, yengec de ama kimbilir ay nerede hangi burcta... o yuzden tereddut var....konu lunar kişilkse eğer.
Ay haritada cok dominantsa, hangi burcta olursa olsun kişiye lunar kişilik dediginiz özellikleri katar... Dominant olması diger gezegenlerle cok açıda olması, yukselen burclarında olması ya da aksların ustunde durması gibi...özelliklerdir ve kişi; lunar kişilik dediğiniz özelliklere sahip olabilir o zaman.... gülücük)) yaniii yıldırımcım ben bööle anladım... kafanızı karıstırdıysam da kusura bakmayın artık...gülücük))
sevgiyle kalın....

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-27-2009 02:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

uranus Yazılan:gülücük)) bir anlaşmazlık , yanlış anlaşılma olmuş ...
Lunar kişilik demek yengec özelliği taşıyan kişilik mi demektir, yoksa luna = ay dan yola çıkarak ay özelliği taşımak mı demektir...? ben lunar kişilkten ay özelliği taşıyan kişilik anladım. ve ona gore c şıkkını soyledim... çünkü c şıkkında ay la alakası olmayan jupiter ve venus beraberligi var... ok, ayın yonettigi burcta, yengec de ama kimbilir ay nerede hangi burcta... o yuzden tereddut var....konu lunar kişilkse eğer.
Ay haritada cok dominantsa, hangi burcta olursa olsun kişiye lunar kişilik dediginiz özellikleri katar... Dominant olması diger gezegenlerle cok açıda olması, yukselen burclarında olması ya da aksların ustunde durması gibi...özelliklerdir ve kişi; lunar kişilik dediğiniz özelliklere sahip olabilir o zaman.... gülücük)) yaniii yıldırımcım ben bööle anladım... kafanızı karıstırdıysam da kusura bakmayın artık...gülücük))
sevgiyle kalın....

kusura bakma Uranus yeni gördüm bu mesajı ;)

Yengeç burcu vurgusu olan kişiliklerin aynı zamanda Lunar ( Ay ) kişilikte olacağını düşünüyorum zaten Ay = Yengeç burcunu yönetiyor.

10-03-2009 01:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

etkilemek ve etkilenmek prensipleri , daha çok hangi gezegenle açıklanabilir ?

a. güneş

b. Ay

c. Venüs

d. Mars

e. Uranüs

-------------------------

sistemdeki aksaklıları düzenlemek ve sistemi yapılandırmak

bu ifadeye en uygun kombinasyon hangisi olabilir ?

a. mars oğlak

b. jüpiter kova

c. satürn başak

d. mars başak

e. satürn oğlak

-----------------------

aşağıdaki ikili gezegenlerden , hangi seçenekte '' ikisi birden '' 12.evde memnun mutlu mesut yaşayıp giderler =)

a. merkür ve jüpiter

b. venüs ve mars

c. jüpiter ve venüs

d. satürn ve neptün

e. Ay ve Jüpiter

-------------------------------

normal haliyle konuşkan bir arkadaşınızın , o haftayı sessiz ve içe dönük geçirdiğini gözlemliyorsunuz. derdinmi var diye sorduğunuzda , önemli bir problemi olmadığını söylüyor ama sebebini açıklayamadığı biçimde sessizleştiğinin o da farkında..

sizce bu arkadaşınız , o dönemde hangi etkileri kesinlikle deneyimliyor olamaz ?

a. Merkürü üzerinde Dolunay gerçekleşmiş olabilir

b. Retro Merkür , arkadaşınızın 12.evinde geri gitmekte olabilir

c. Progres Ay , arkadaşınızın natal satürnüyle bağlantı kurmuş olabilir

d. arkadaşınızın Lunar haritasında 11.evde stelyum olabilir

e. arkadaşınız sırılsıklam aşık olmuş olabilir gülücük

11-21-2009 05:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Whitecrow Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

1.venüs
2.satürn oğlak
3.ay jupiter
4.arkadaşınızın Lunar haritasında 11.evde stelyum olabilirr(veya aşık olmamıştır:D)

Alcune delle cose piu'tremende che si possana mai immagiare sono state fatte con le migliori intenzioni.

16.Kasım.1990 Saat:23.55
İSTANBUL

HARİTAM
11-21-2009 05:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

etkilemek ve etkilenmek prensipleri , daha çok hangi gezegenle açıklanabilir ?

c. Venüs

sistemdeki aksaklıları düzenlemek ve sistemi yapılandırmak

a. mars oğlak

c. satürn başak

aşağıdaki ikili gezegenlerden , hangi seçenekte '' ikisi birden '' 12.evde memnun mutlu mesut yaşayıp giderler =)

f:hiçbiri:D

Aslında neptün orada mutlu, h.kırkoğlu satürnünde o evde mutlu olduğunu söylüyor ama

normal haliyle konuşkan bir arkadaşınızın , o haftayı sessiz ve içe dönük geçirdiğini gözlemliyorsunuz. derdinmi var diye sorduğunuzda , önemli bir problemi olmadığını söylüyor ama sebebini açıklayamadığı biçimde sessizleştiğinin o da farkında..

sizce bu arkadaşınız , o dönemde hangi etkileri kesinlikle deneyimliyor olamaz ?

d. arkadaşınızın Lunar haritasında 11.evde stelyum olabilir
11-21-2009 06:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

1 venüs

2 satürn başak

3 jüpi ve venüs

4 arkadaşınızın Lunar haritasında 11.evde stelyum olabilir
11-21-2009 06:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Cvp: TEST ( Gezegenler )
1-venüs
2-mars-oğlak
3-jpt-ay
4-prg ay-satrün
11-21-2009 06:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  HARİTAMIZDAKİ RETRO GEZEGENLER Hattusas 2 6,356 04-18-2020 03:06 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler vivienleigh 38 53,347 11-22-2018 02:40 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Fokal Gezegenler Lajâ 11 23,105 04-29-2015 07:53 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Kişisel Gezegenler ve Narsisizm sufle cii 29 39,511 01-01-2013 12:04 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Gezegenler Hakkında Genel Bilgiler yükselenbaşak 31 55,321 11-27-2012 07:50 PM
Son Mesaj: zeppi
  Gezegenler ve Cenine etkileri pasifik 12 17,339 08-14-2012 11:44 AM
Son Mesaj: ekinoks
  Retrograde Gezegenler ve Karma Alya 6 22,497 05-18-2012 11:36 PM
Son Mesaj: Kaktüs
  Gezegenler ve Sağlığımız bluex 13 17,968 07-10-2010 06:24 PM
Son Mesaj: Serena
  Kollektif Gezegenler ve Nesiller aeon 11 15,272 04-27-2010 05:37 PM
Son Mesaj: Bluescorpio
  Kadim Astrolojide Gezegenler Angel 1 5,021 06-28-2007 04:39 AM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git: