Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TEST ( Haritadaki Vurgular )
Yazar Mesaj
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: TEST ( Haritadaki Vurgular )
(06-01-2011 11:31 PM)fisherqueen Yazılan:  2. Aşağıda verilen metinde boş bırakılan yerlere uygun olan astrolojik göstergeleri (ev, gezegen , burç ya da kombinasyonları ve aralarındaki açıları) yazınız (10 puan)

Öbür dünyadaki hayat (12. ev) konusunda hayal kurmaktan kendini alamıyordu. Öldüğünde (8. ev) insanın kendisini oluşturan elementlere dönüşeceğinden emindi. Ama dizginleyemediği bir istek (Mars) , onu ölümden sonra bir tür hayat aramaya zorluyordu ( neptün 12.ev ). Bu nedenle ölümlü ruh ile ölümsüz tin arasındaki anlaşılması zor tezat kafasında bir saplantı ( pluto ) haline gelmişti. İşte bu yüzden, piskopos ( jüpiter, 9.ev) vekilinin akıllıca sorusu - - daha önce Tanrı’nın hava, toprak, ateş ve sudan başka bir şey olmadığını söylemiştin: Bu ruhlar nasıl oluyor da Yüce Tanrı’ya geri dönüyor? – her zaman cevap vermeye, tartışmaya, ( Merkür kare Mars) dereden tepeden konuşmaya o kadar hazır olan Menocchio’yu susturmuştu. Hiç kuşku yok ki, tenin dirilmesi ona anlamsız ve savunulamaz bir şey gibi geliyordu: “ Hayır efendim, Kıyamet Günü’nde, bedenimizle ( satürn, 1. ev ) birlikte dirileceğimize ( pluto, 8.ev ) inanmıyorum. Bu bana imkansız geliyor, çünkü eğer dirilsek, bedenlerimiz gökyüzünü ve yeryüzünü doldurur: “Yüce Tanrı da bedenlerimizi akılla
( görür, tıpkı bizim gözlerimizi kapatıp bir şey yapmak istediğimizde, onu kafamıza ve aklımıza yerleştirip sonra da o akıla görmemiz gibi”. Cehenneme gelince, bu da papazların bir icadı gibi geliyordu.: “İnsanların barış ( neptün 5.ev ) içinde yaşayabileceğinin vaaz edilmesi hoşuma gidiyor ama cehennem hakkında vaaza gelince, Pavlus şöyle diyor, Petrus böyle diyor, yani bence bu bir ticaret, ( merkür 6.ev ) diğerlerinden daha çok bilen şey bilen insanların icadı”. Gerçek cehennemin burada, yeryüzünde olduğunu vurgulamaya çalışarak “Kitabı Mukaddes’te okuduğuma göre” diye ekledi. “Davud Mezmurları Saul tarafından kovalanırken yazmış” Ama daha sonra Menocchio kendisiyle çelişkiye ( ay 3.ev ) düşerek, endüljansların (“iyi” olduklarını düşünüyorum) ve ölüler için edilen duaların (“çünkü Tanrı birisine küçük bir nimet ( venüs 2. ev ) veriyor ve onu biraz daha aydınlatıyor”) geçerliliğini kabul etti….

Peynir ve Kurtlar, Carlo Ginzburg, Bir 16. Yüzyıl Değirmencisinin Evreni, Metis, 1996
Arkadaşlar cumartesi günü sınava gireceğim ama bu örnek soruda boşlukları doldurma konusunda takıldığım yerler oldu ?bir yardımcı olan,fikir veren çıkar mı?

çok ilgimi çeti gülücük bende merak ettim sonuçları gülücük demek astroloji sınavlar böyle yapılıyor..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
06-02-2011 05:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

RE: TEST ( Haritadaki Vurgular )
Hakan Bey in sitesinde örnek bir sınav var.Bu da o sınav zaten.

http://www.hakankirkoglu.com/c/haber.asp..._Sınavları
06-02-2011 06:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
venüs85 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Cvp: TEST ( Haritadaki Vurgular )
(06-02-2009 01:33 PM)Yldrm Yazılan:  
melancholic Yazılan:
Yıldırım Yazılan:gülücük sharapova'ya filan bakarsan tabiiki venüs-mars-aslan gibi cazibeli bir kombinasyona yönelirsin gülücük

hep söylediğimiz gibi ANAHTAR KELİME yöntemi işinize yarayabilir.

melancholic derslere katılmazsan öyle , olur böyle ;)

satranç için anahtar özellik ne olabilir ve o anahtar özellik hangi kombinasyonda vurgulanıyor ?

tenis sporu için anahtar özellik ne olabilir ve o anahtar özellik hangi kombinasyonda vurgulanıyor ?

vs...

bu yaklaşımı deneyin , işinize yarayacağını düşünüyorum.

Van Minüt ! Van Minüt ! Derslerin olduğu zamanlar, benim final dönemimdi. Değil dersler-forum , aynaya bakacak durumda değildim. Benim için Haritadaki Vurgular bitmiştir , daha da çözmem artık Test dil çýkarma

gülücük gülücük

evet şimdi anahtar kelime formülüyle ilerleyelim ;

Tenis sporu için kilit özellikler = hızlı düşünme ve yüksek enerji ve kıvraklık olsa gerek. buna en uygun kombinasyon bence mars-jüpiter-ikizler ;)

satranç için zekayla birlikte strateji ve sabır ve uzun süreli konsantrasyon gerekiyor ve bence en uygun kombinasyon merkür-satürn-kova ;)

güneş-neptün-terazi kombinasyonunu hemen herkes bilmiş verygood

mars-neptün kombinasyonlarında hem sanatsal hemde sportif aktivitelere yönelim sözkonusu olabiliyor ki ASLAN burcuda hem sanata hemde spora eğilim gösterebilecek burçlardandır denilebilir.

Hepsini bildim nedense çok sevindim buna ben

"İyilik içten gelir, iyilik bir seçimdir, bir insan seçemezse insanlıktan çıkar."

A Clockwork Orange
09-25-2011 04:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
venüs85 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 1

RE: TEST => Cevap Anahtarı :)
(09-18-2010 12:30 AM)Yldrm Yazılan:  
(09-10-2010 06:56 PM)Yıldırım Yazılan:  1- Hangi kombinasyonda Koç burcunun atak davranışları engellenebilir ?

a. Merkür Koç
b. Uranüs Koç
c. Satürn Koç
d. Ay Koç

2- Hangi kombinasyonda Koç burcunun dinamik enerjisini , ellerini kullanarak yapacağı bir işte başarıyla kullanması daha mümkündür ?

a. 3.evde Merkür Koç
b. 5.evde Mars Koç
c. 3.evde Şiron Koç
d. 5.evde Satürn Koç

3- Hangi kombinasyon , girişimcilik ve önderlik etme gibi konularda başkalarının eksiklerini kapatabilecek ve onların yaralarını iyileştirebilecek türde bir öğretmenlik için uygundur ?

a. Jüpiter Koç
b. Mars Koç
c. Satürn Koç
d. Şiron Koç

4- Hangi kombinasyon için ilişki içinde güven ihtiyacı ön planda olmayabilir ?

a. Venüs Oğlak
b. Venüs Boğa
c. Venüs Başak
d. Venüs İkizler

5- Hangi kombinasyon için ‘beklemek’ daha az sıkıntı verici olacaktır ?

a. Mars Koç
b. Mars İkizler
c. Mars Balık
d. Mars Kova

6- Hangi kombinasyon da ‘ölüm kalım mücadelesi’ deneyimini yaşama olasılığı daha fazladır ?

a. 12.evde Şiron Koç
b. 8.evde Mars Koç
c. 12.evde Mars Akrep
d. 8.evde Jüpiter Akrep

7- Hangi kombinasyon da ilişkilerle alakalı krizler deneyimleme olasılığı daha az olacaktır ?

a. 7.ev yöneticisi 8.evde
b. Venüs 8.evde
c. Venüs-Plüto zıt açısı
d. Venüs 12.evde

8- Hangi kombinasyon da derin duyguların dışarıya ifade edilmesi daha kolay olacaktır ?

a. Ay 5.evde
b. Asc Aslan burcunda
c. Ay 12.evde
d. Ay 8.evde

9- Hangi kombinasyon da ticaret yapma potansiyeli daha fazla olabilir ?

a. Venüs – Merkür bağlantısı
b. Venüs – Satürn bağlantısı
c. Jüpiter – Uranüs bağlantısı
d. Satürn – Merkür bağlantısı

10- Hangi açının kökü 8 rakamıyla bağlantılıdır ?

a. quintil açısı
b. kare açı
c. 120’lik üçgen açı
d. 135’lik açı

11- Hangi açının kökü 5 rakamıyla bağlantılıdır ?

a. quintil açısı
b. sekstil açısı
c. septil açısı
d. 150’lik açı

12- Hangi açının kökü 7 rakamıyla bağlantılıdır ?

a. septil açı
b. kare açı
c. sekstil açı
d. 45’lik açı

13- Hangi kombinasyon , finansal başarıya ulaşma konusunda gerekli stratejiyi ve sabrı göstermekte daha çok zorlanabilir ?

a. Satürn Boğa
b. Satürn 2.evde
c. Mars 2.evde
d. Plüto 2.evde

14- Hangi kombinasyon da zenginlik ve refah potansiyeli daha fazla olabilir ?

a. Venüs Boğa
b. Jüpiter Boğa
c. Güneş Boğa
d. Mars Boğa

15- Hangi bağlantıda finansal ortaklık deneyimini yaşama olasılığı daha fazla olacaktır ?

a. 1.ev ile 2.ev arasındaki bağlantı
b. 1.ev ile 8.ev arasındaki bağlantı
c. 2.ev ile 5.ev arasındaki bağlantı
d. 2.ev ile 7.ev arasındaki bağlantı

16- Hangi bağlantıda ün – şöhret potansiyeli daha belirgin olabilir ?

a. 1.ev – 7.ev bağlantısı
b. 1.ev – 10.ev bağlantısı
c. 2.ev – 5.ev bağlantısı
d. 2.ev – 10.ev bağlantısı

17- Hangi bağlantıda 60 derecelik uyumlu açının zararlı çalışması ihtimali daha fazladır ?

a. 6.ev – 8.ev bağlantısı
b. 8.ev – 10.ev bağlantısı
c. 10.ev – 12.ev bağlantısı
d. 9.ev – 11.ev bağlantısı

18- Hangi aks , ilişkilerle ilgili deneyimleri daha fazla ifade edecektir ?

a. 1.ev – 7.ev aksı
b. 2.ev – 8.ev aksı
c. 5.ev – 11.ev aksı
d. 4.ev – 10.ev aksı

19- Hangi aks , problemli çalışma potansiyelini daha fazla taşır ?

a. 2.ev – 8.ev aksı
b. 3.ev – 9.ev aksı
c. 6.ev – 12.ev aksı
d. 5.ev – 11.ev aksı

20- Zihinsel enerjinin ve zihinsel aktivitenin diğerlerine göre daha durağan olabileceği seçenek hangisidir ?

a. Mars 3.evde İkizler burcunda
b. Merkür 3.evde Kova burcunda
c. Mars – Merkür kavuşumu
d. Mars – Şiron kavuşumu

21- Dışı sert görünen ama iç dünyası duygusal açıdan yumuşak olan potansiyel hangisidir ?

a. Yengeç
b. Aslan
c. Boğa
d. Balık

22- Sahiplenme ve koruma-kollama özelliği diğerlerine göre daha az olan potansiyel hangisidir ?

a. Yengeç
b. İkizler
c. Boğa
d. Koç

23- Kendini ortaya koymak ve sahneye çıkmak ihtiyacında olan ancak tedbirli ve tutuk davranışlarda bulunarak bu ihtiyacını gidermekte zorlanan kişi de hangi kombinasyon görmemiz olasıdır ?

a. Ay Aslan + Yükselen Oğlak
b. Ay Boğa + Yükselen Koç
c. Ay Balık + Yükselen Aslan
d. Ay Terazi + Yükselen Kova

24- Güvenceye ve ekonomik birikim yapmaya ihtiyacı olan , iş hayatında disiplinli adımlarla başarılı olma isteğine sahip birisi eğer gösteriş için cömert harcamalarda bulunuyor dolayısıyla para biriktirmekte zorlanıyorsa ve de egosunu besleyen arkadaşlarının onayını almak çalışmak yerine eğlenmeyi tercih ediyor ve de ciddi başarılar elde etmekte zorlanıyor ise , nasıl bir kombinasyondan söz edebiliriz ?

a. Güneş Boğa , Ay Terazi , Yükselen Başak
b. Güneş Oğlak , Ay Boğa , Yükselen Aslan
c. Güneş Aslan , Ay Başak , Yükselen Balık
d. Güneş Terazi , Ay Boğa , Yükselen Yay

25- İlişkilerinde kadınların peşinden gitmek ve kur yapmak isteyen bir erkek için hangi potansiyelin daha zorlayıcı olacağını söyleyebiliriz ?

a. Mars İkizler
b. Mars Terazi
c. Mars Yay
d. Mars Kova

26- A ve B kişileri iş ortağı olmaya karar verirler. A kişisi somut ve uygulanabilir fikirleri önemsemektedir. B kişisinin düşünceleri duygularından etkilenmeye müsaittir. Ortak olarak kurdukları şirketlerinde uzun zamandır çalışan bir işçinin performansında önemli bir düşüş olmuştur ve işler aksamaya başlamıştır.
A kişisi bu işçinin şirkete zarar verdiğini düşünerek önce ciddi şekilde uyarılmasını , uyarıyı dikkate almazsa işine son verilmesini düşünmektedir.
B kişisi ise konuya daha empatik yaklaşmaktadır. İşçinin sevgilisinden ayrıldığını öğrenmiş ve ona karşı daha duyarlı ve sabırlı bir tutum sergilemek gerektiğini en azından bu işçiyi bir süreliğine idare etmek gerektiğini düşünmektedir. Dolayısıyla bu konuda A ve B ortakları arasında fikirsel zıtlaşma görülmektedir.

Parçaya göre =) A ve B ortakları için hangi kombinasyonlardan söz edebiliriz ?

a. Merkür Oğlak – Merkür Yengeç
b. Merkür Başak – Merkür Terazi
c. Merkür Boğa – Merkür Akrep
d. Merkür Kova – Merkür Balık

27- İlişkilerde kendini direkt olarak ifade etmekten hoşlanan bir kadın , bir erkekle tanışıyor ve daha ilk tanışmada erkeğe cesaret verecek türde bakışlar atıyor. Oysa erkek bu sıcak bakışlardan ve kadının sıcakkanlı davranışlarından etkilenmemiş ve umursamaz görünüyor.
Burada kadının venüsü , erkeğin marsı ne olabilir ?

a. Venüs Aslan – Mars Balık
b. Venüs Yay – Mars Terazi
c. Venüs Terazi – Mars Akrep
d. Venüs Koç – Mars Kova

28- Serüvenci bir kişiliğin , Almanya gibi disiplinli bir ülkeye taşınması ve bu yeni ülkede sorumluluklarını fark edip disiplin geliştirmesi örneğini hangi astrolojik konum ile açıklayabiliriz ?

a. Progres Güneşin Oğlak burcuna geçiş yapması
b. Progres Güneşin Boğa burcuna geçiş yapması
c. Progres Güneşin Akrep burcuna geçiş yapması
d. Progres Güneşin Kova burcuna geçiş yapması

29- Hangi Satürn transiti , etkisini bilinçaltı korkularımızla bağlantılı olabilecek kişileri ve olayları karşımıza çıkararak ( bilinçaltı korkularımızı somutlaştırıp onlara form vererek ) göstermez ?

a. Transit Satürn 4.evde
b. Transit Satürn 6.evde
c. Transit Satürn 8.evde
d. Transit Satürn 12.evde

30- Bir T-Kare kombinasyonunda , gerilimli enerjinin ilişkiler konusuna aktığı bilgisine sahibiz. Bu T-Kare kombinasyonu aşağıdakilerden hangi şıkta verilmiştir ?

a. Ay Koç , Venüs Terazi , Merkür Yengeç
b. Venüs Boğa , Mars Akrep , Jüpiter Kova
c. Güneş Yay – Ay Başak – Venüs İkizler
d. Merkür Aslan – Venüs Akrep – Jüpiter Kova

Toplam 8 tane yanlışım çıktı ancak son sorunun cevabını anlamadım. Bu T-Kare konusunda fazla bilgim yok niçin d şıkkı oldu? Ben cevaba a demiştim.

"İyilik içten gelir, iyilik bir seçimdir, bir insan seçemezse insanlıktan çıkar."

A Clockwork Orange
09-25-2011 06:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Haritalarımızda Vurgular Dinoo 5 13,628 09-03-2016 11:59 PM
Son Mesaj: Libra

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir