Değerlendir:
  • 32 Oy - 2.81 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TEST ( Haritadaki Vurgular )
Yazar Mesaj
KoçAslanı
Kayıtsız

RE: TEST ( Haritadaki Vurgular )
1 d
2 c mars plutosu olan biriyimki işi biliyorum hele marsım kova olmasa milletin başına bela olurdum :D
09-13-2009 08:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
KoçAslanı
Kayıtsız

Cvp: Dominant Gezegenleri bulmak
Yıldırım Yazılan:dün bir konu başlığında dominant bur. ev ve gezegenleri bulmanın yöntemlerine dair sorular vardı.
isterseniz bu konu başlığında düzenli biçimde yazayım , foruma sonradan giren arkadaşlar benzer soru sorduğunda bu konuya yönlendirebiliriz..

ayrıca yazacaklarımın ardından dilerseniz bu konu içinde yıldız haritaları ekleyebilir ve dominant gezegen testleri-pratikleri yapabilirsiniz.

------------------------

* Köşe evlerde bulunan gezegenler güçlü çalışır.. özellikle Asc , MC , Dsc , IC gibi yıldız haritasının hayati noktalarına yakın olan gezegenler güçlü çalışır.
en güçlüsü hangisidir sorusunun cevabı Asc olmalıdır , sonra MC gelir..

( örneğin ; Asc noktasına yakın olan bir Jüpiter , o kişinin hayatında ve haritasında yükselecektir.. kişinin yükselen burcu ne olursa olsun , aynı zamanda yükselen jüpiter sahibi olacaktır )

* Güneş ve Ay ile güçlü bağlantılar yapan gezegenler güçlü çalışırlar..

( örneğin ; güneş-satürn kavuşumuna sahip biri , öz burcu ne olursa olsun , satürne has bir kişilik geliştirebilir yada örneğin Ay-Plüto karesine sahip biri , Ay Akrep duygusal yoğunluğuna sahip olabilir vs.)

* kendi burcunda ve kendi evinde olan gezegen güçlü çalışır..

( örneğin ; mars koç burcunda 1.evde , venüs terazi burcunda 7.evde güçlü çalışır vb.)

* kendi yönettiği burçta olmasa bile , sevdiği burçta olan ve bir-iki önemli açı yapan gezegen güçlü çalışır..

( örneğin ; Merkür Kova burcunda olmaktan keyif alır , eğer Merkür haritada bir-iki tane güçlü açı yapıyorsa o harita sahibinin kafası çalışıyordur =) )

* ağır hareketli bir gezegen , hızlı gezegenlerden 2-3 tanesiyle güçlü açılar yapmışsa harita üzerinde söz sahibi olacaktır..

( örneğin ; Jüpiter hem merkürle kavuşum yapsın , hem venüsle kare yapsın , hemde marsla üçgen açı yapsın.. böyle bir durumda , harita sahibinin pek çok kişisel gezegeni Jüpiterden etkilenecektir yani Jüpiterleşecektir.. )

* çifte vurgu yapan gezegenler güçlü çalışır..

( örneğin ; Ay burcu Balık olan birisinin aynı zamanda Ay ile Neptünü arasında güçlü bir açı varsa , bu kişinin duyguları müthiş hassas olacaktır çünkü hem Ay Balık hassaslığı hemde Ay-Neptün hassaslığı bir aradadır ve vurgu yapmaktadır yani o kişiye Neptünyen demeniz çokta yanlış olmayacaktır )

* stelyum gördüğünüzde , stelyum hangi burçtaysa , o burcun yönetici gezegeni haritada güçlü konumda olacaktır..

( örneğin ; Kova burcunda stelyumu olan birisinin Uranüsü güçlü çalışacaktır vb.)

* Dominant gezegenleri bulmak için açılara baktığınızda ,

- açıların orblarının 5'ten fazla olmamasına dikkat ediniz hatta 3-4 idealidir..

- gezegenler arası açılarda , kavuşum-kare ve zıt açılar en güçlü bağlantılardır buna dikkat edebilirsiniz.

oy oy oy oy süper bilgiler gülücük

teşekkürler..

jüpiter 2. evde yani asc ye yakın zaten dekanıda jüpiter bende büyük bir jüpiter etkisi var sanırım.

köşelere bakarsam Mc boş Ic pluto var Dsc mars-saturn kavuşumu Asc de boş ama 2. ev jüpiter dediğim gibi gülücük

pluto AY'ıma sekstil yapmış ay akrebi kadar derinimdir gülücük

kovadaki saturn güçlü çalışıyor sanırm.
akrepteki pluto
kovadaki mars
koçtaki güneş

bunlar uyumlu sanırm ama

ay oğlak uyumsuz diye duymuştum..

ağır hareketli gezegen derken pluto 7 tane gezegenime önemli açı vurmuş çok güçlü çalışıyor bende gülücük

stelyumum var oğlakta o zaman saturn güçlü konumda.

uranus-ay kavuşumu ve mars kova beni kovalaştırıyor gülücük hatta hatırlıyorum gazetede burç özellikleri okurken kendime en yakın kovayı bulmuştum gülücük anneme demiştim hatta doğum tarihim doğrumu falan (bu zamanda ne alaka halbuki eski zaman olsa gülücük) )

orb nedir bilmiyorum ( sanırım açıların arasındaki fark ) o yüzden anlayamadım.
09-13-2009 09:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

Yıldırım Yazılan:dün bir konu başlığında dominant bur. ev ve gezegenleri bulmanın yöntemlerine dair sorular vardı.
isterseniz bu konu başlığında düzenli biçimde yazayım , foruma sonradan giren arkadaşlar benzer soru sorduğunda bu konuya yönlendirebiliriz..

ayrıca yazacaklarımın ardından dilerseniz bu konu içinde yıldız haritaları ekleyebilir ve dominant gezegen testleri-pratikleri yapabilirsiniz.

------------------------

* Köşe evlerde bulunan gezegenler güçlü çalışır.. özellikle Asc , MC , Dsc , IC gibi yıldız haritasının hayati noktalarına yakın olan gezegenler güçlü çalışır.
en güçlüsü hangisidir sorusunun cevabı Asc olmalıdır , sonra MC gelir..

( örneğin ; Asc noktasına yakın olan bir Jüpiter , o kişinin hayatında ve haritasında yükselecektir.. kişinin yükselen burcu ne olursa olsun , aynı zamanda yükselen jüpiter sahibi olacaktır )

* Güneş ve Ay ile güçlü bağlantılar yapan gezegenler güçlü çalışırlar..

( örneğin ; güneş-satürn kavuşumuna sahip biri , öz burcu ne olursa olsun , satürne has bir kişilik geliştirebilir yada örneğin Ay-Plüto karesine sahip biri , Ay Akrep duygusal yoğunluğuna sahip olabilir vs.)

* kendi burcunda ve kendi evinde olan gezegen güçlü çalışır..

( örneğin ; mars koç burcunda 1.evde , venüs terazi burcunda 7.evde güçlü çalışır vb.)

* kendi yönettiği burçta olmasa bile , sevdiği burçta olan ve bir-iki önemli açı yapan gezegen güçlü çalışır..

( örneğin ; Merkür Kova burcunda olmaktan keyif alır , eğer Merkür haritada bir-iki tane güçlü açı yapıyorsa o harita sahibinin kafası çalışıyordur =) )

* ağır hareketli bir gezegen , hızlı gezegenlerden 2-3 tanesiyle güçlü açılar yapmışsa harita üzerinde söz sahibi olacaktır..

( örneğin ; Jüpiter hem merkürle kavuşum yapsın , hem venüsle kare yapsın , hemde marsla üçgen açı yapsın.. böyle bir durumda , harita sahibinin pek çok kişisel gezegeni Jüpiterden etkilenecektir yani Jüpiterleşecektir.. )

* çifte vurgu yapan gezegenler güçlü çalışır..

( örneğin ; Ay burcu Balık olan birisinin aynı zamanda Ay ile Neptünü arasında güçlü bir açı varsa , bu kişinin duyguları müthiş hassas olacaktır çünkü hem Ay Balık hassaslığı hemde Ay-Neptün hassaslığı bir aradadır ve vurgu yapmaktadır yani o kişiye Neptünyen demeniz çokta yanlış olmayacaktır )

* stelyum gördüğünüzde , stelyum hangi burçtaysa , o burcun yönetici gezegeni haritada güçlü konumda olacaktır..

( örneğin ; Kova burcunda stelyumu olan birisinin Uranüsü güçlü çalışacaktır vb.)

* Dominant gezegenleri bulmak için açılara baktığınızda ,

- açıların orblarının 5'ten fazla olmamasına dikkat ediniz hatta 3-4 idealidir..

- gezegenler arası açılarda , kavuşum-kare ve zıt açılar en güçlü bağlantılardır buna dikkat edebilirsiniz.

------------------------

Ya ben de merak ediyorum hangi gezegenden daha fazla etkilendiğimi asc 'm öle kendi kendine yapayalnız açıları da zaten kare felan :D mc m de ise neptün uranus stelyumu var oğlakta yani satürn etkisi . mars ve venüs ise kovada kavuşumda uranus etkisi olsun diyelim, merkürüm ise zararda ve balıktagülücük ya anlamadım ben bu işi Yorum yapamıyorummsimdi-kızdım satürnümsü uranyen neptünmüyüm neyim hımm
09-13-2009 10:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

KoçAslanı Yazılan:oy oy oy oy süper bilgiler gülücük

teşekkürler..

jüpiter 2. evde yani asc ye yakın zaten dekanıda jüpiter bende büyük bir jüpiter etkisi var sanırım.

köşelere bakarsam Mc boş Ic pluto var Dsc mars-saturn kavuşumu Asc de boş ama 2. ev jüpiter dediğim gibi gülücük

bir gezegenin Asc noktasıyla kavuşum yapması için 5-6 dereceyi yada biraz daha tolerans verirsek 10 dereceyi uygun kabul edebiliriz.
yani KoçAslanı , yukarıda sözünü ettiğimiz bilgiyle senin Jüpiterin pek uymuyor.

üstelik mesajında mars-satürn kavuşumun olduğunu yazmışsın , hayır mars-satürn kavuşumuna da sahip değilsin =)

en iyisi sana ORB kavramını anlatmaya çalışalım ok

marsın 29 derece Kova burcunda ve Satürn 15 derece Kova burcunda..

aralarındaki fark , 29 - 15 = 14 derece

teknik olarak kavuşum ( yada kare yada zıt açı yada üçgen açı ) kabul etmemiz için iki gezegen arasındaki farkın en fazla 7-8 derece olması uygundur.

09-13-2009 10:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Whitecrow Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

RE: TEST ( Haritadaki Vurgular )
Şimdi ASC ye yakın Jupiter ki baskın olduğunu biliyorum ayrıca jupiterin marsa açısı var marsta Mcye yakın bu bilgilere göre Marsımda kuvvetli diyebilirmiyiz.Ayrıca marsın açısı az açı yapmayan mars daha kuvvetlidir diye birşey okumuştum.Yani kısaca haritamda mars güçlümü:D

Alcune delle cose piu'tremende che si possana mai immagiare sono state fatte con le migliori intenzioni.

16.Kasım.1990 Saat:23.55
İSTANBUL

HARİTAM
09-13-2009 11:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
KoçAslanı
Kayıtsız

Cvp: RE: TEST ( Haritadaki Vurgular )
micropua Yazılan:Şimdi ASC ye yakın Jupiter ki baskın olduğunu biliyorum ayrıca jupiterin marsa açısı var marsta Mcye yakın bu bilgilere göre Marsımda kuvvetli diyebilirmiyiz.Ayrıca marsın açısı az açı yapmayan mars daha kuvvetlidir diye birşey okumuştum.Yani kısaca haritamda mars güçlümü:D

mars ikizlerde olduğundan mars gücün entellektüel konularda ortaya çıkar.
mars-merkür karşıtın ve mars-jüpiter sekstilin var.. ( Yıldırım abi ORBlar tamam bu kez :D:D )

Merkür 180 Mars: Bu kişilerin konuşmaları kritikçi ve alaycıdır. Gereksiz detaylara önem verir, ani davranışlarda bulunurlar. İdealleri daima şahsidir. Aşırı hassas ve sinirli yapıları vardır. Arkadaşlık ilişkilerinde ve sosyal ilişkilerde olumlu kişiler değillerdir. Kavgacı olurlar.

Mars 60 Jüpiter: Tatlı dilli enerjik ve iyimser tiplerdir. Pratiktirler. Yorulmaksızın mutsuz kişilerin yanında yer alırlar. Özellikle genç insanlarla çok iyi anlaşıp çalışırlar. Hedeflerini iyi saptar. istediklerine ulaşırlar. Maddi açıdan kazançlıdırlar.

Mars ikizlerde: İyi konuşmacı ve yazarlar çıkar. Enerjileri sinirsel olan bu kişilerin akılları ve zekaları keskindir. Bir çok şeyi kendilerine uydurmak isterler. Ellerini çok iyi kullanırlar. Şiddet ve zorbalıktan hoşlanmazlar. Sentez kabiliyetleri vardır. Güzel öğretirler. Kötü açılarla ukaladırlar. Sinirsel gerilimleri vardır.

Mars onuncu evde: İş hayatlarında ünlü ve kariyer sahibi olmak isterler. Bu evde Mars güçlüdür. Meslek hayatlarında ilerlemek için işi yarışmalara kadar vardırırlar. Çabuk yargıları olan bu kişiler kibirlidirler. Liderlik vasıfları olan bu kişiler pratiktirler. Kötü açılarla kolayca gözden düşer, aşırı maddeci olurlar.

bunlarıda hesaba katarsak marsın etkileri bunlar gülücük
09-13-2009 11:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Whitecrow Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

KoçAslanı Yazılan:
micropua Yazılan:Şimdi ASC ye yakın Jupiter ki baskın olduğunu biliyorum ayrıca jupiterin marsa açısı var marsta Mcye yakın bu bilgilere göre Marsımda kuvvetli diyebilirmiyiz.Ayrıca marsın açısı az açı yapmayan mars daha kuvvetlidir diye birşey okumuştum.Yani kısaca haritamda mars güçlümü:D

mars ikizlerde olduğundan mars gücün entellektüel konularda ortaya çıkar.
mars-merkür karşıtın ve mars-jüpiter sekstilin var.. ( Yıldırım abi ORBlar tamam bu kez :D:D )

Merkür 180 Mars: Bu kişilerin konuşmaları kritikçi ve alaycıdır. Gereksiz detaylara önem verir, ani davranışlarda bulunurlar. İdealleri daima şahsidir. Aşırı hassas ve sinirli yapıları vardır. Arkadaşlık ilişkilerinde ve sosyal ilişkilerde olumlu kişiler değillerdir. Kavgacı olurlar.

Mars 60 Jüpiter: Tatlı dilli enerjik ve iyimser tiplerdir. Pratiktirler. Yorulmaksızın mutsuz kişilerin yanında yer alırlar. Özellikle genç insanlarla çok iyi anlaşıp çalışırlar. Hedeflerini iyi saptar. istediklerine ulaşırlar. Maddi açıdan kazançlıdırlar.

Mars ikizlerde: İyi konuşmacı ve yazarlar çıkar. Enerjileri sinirsel olan bu kişilerin akılları ve zekaları keskindir. Bir çok şeyi kendilerine uydurmak isterler. Ellerini çok iyi kullanırlar. Şiddet ve zorbalıktan hoşlanmazlar. Sentez kabiliyetleri vardır. Güzel öğretirler. Kötü açılarla ukaladırlar. Sinirsel gerilimleri vardır.

Mars onuncu evde: İş hayatlarında ünlü ve kariyer sahibi olmak isterler. Bu evde Mars güçlüdür. Meslek hayatlarında ilerlemek için işi yarışmalara kadar vardırırlar. Çabuk yargıları olan bu kişiler kibirlidirler. Liderlik vasıfları olan bu kişiler pratiktirler. Kötü açılarla kolayca gözden düşer, aşırı maddeci olurlar.

bunlarıda hesaba katarsak marsın etkileri bunlar gülücük
Marsdan yana fazla bir sorunum yok anlaşılan:D

Alcune delle cose piu'tremende che si possana mai immagiare sono state fatte con le migliori intenzioni.

İSTANBUL

HARİTAM
09-13-2009 11:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

sorun iki aşamalı gibi .bende iki aşamalı bir cevap vereyim.

jupiterin güçlü.ancak asc ye yakın diyemeyiz.arada dağlar var.
jupiterin güçlü çünkü aya 90 derecelik açı yapmış.merkürle de 120 lik güzel bir açısı var.ve bu merkür de yayda .

marsa gelince .açısız değil.merkürle 180 derecelik bir bağlantı yapmış.

mars güçlü mü sorusuna gelince.güç derken çok değişir tabi , izafidir.
mars; koç burcunda tam yerindedir.çünkü asıl marsın yapısı etki tepkidir.düşüncesizce eyleme geçmektir.koça uygun.
akrep ve oğlakta da güçlüdür.ama etki tepki gibi çalışmaz.stratejiktir.(özellikle akrepte)oğlakta ise kariyer amaçlı yönelir.
mars ;mücadele ,cesaret şekli ve libido gibi kavramlarla ilişkilidir.
sen bunları ikizler gibi kullanıyorsun.mesela merkürle olan 180 derecede eklenince lafla yaralamak ve ağızdalaşı , zihinsel anlamda rekabet gibi durumlar olabilir.10.evde oluşu marsı kendini gösterir.ama asalet ve yücelme gibi kavramlar için koç,oğlak ve akrep gibi burçlara bakılır.
09-13-2009 11:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Whitecrow Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

aeon Yazılan:

sorun iki aşamalı gibi .bende iki aşamalı bir cevap vereyim.

jupiterin güçlü.ancak asc ye yakın diyemeyiz.arada dağlar var.
jupiterin güçlü çünkü aya 90 derecelik açı yapmış.merkürle de 120 lik güzel bir açısı var.ve bu merkür de yayda .

marsa gelince .açısız değil.merkürle 180 derecelik bir bağlantı yapmış.

mars güçlü mü sorusuna gelince.güç derken çok değişir tabi , izafidir.
mars; koç burcunda tam yerindedir.çünkü asıl marsın yapısı etki tepkidir.düşüncesizce eyleme geçmektir.koça uygun.
akrep ve oğlakta da güçlüdür.ama etki tepki gibi çalışmaz.stratejiktir.(özellikle akrepte)oğlakta ise kariyer amaçlı yönelir.
mars ;mücadele ,cesaret şekli ve libido gibi kavramlarla ilişkilidir.
sen bunları ikizler gibi kullanıyorsun.mesela merkürle olan 180 derecede eklenince lafla yaralamak ve ağızdalaşı , zihinsel anlamda rekabet gibi durumlar olabilir.10.evde oluşu marsı kendini gösterir.ama asalet ve yücelme gibi kavramlar için koç,oğlak ve akrep gibi burçlara bakılır.

teşekkürler yorumların için peki bir soru daha sormak istiyorum haritamda pluto mu daha güçlü jupiter mi?

İSTANBUL

HARİTAM
09-13-2009 11:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

pasifik338 Yazılan:Ya ben de merak ediyorum hangi gezegenden daha fazla etkilendiğimi asc 'm öle kendi kendine yapayalnız açıları da zaten kare felan :D mc m de ise neptün uranus stelyumu var oğlakta yani satürn etkisi . mars ve venüs ise kovada kavuşumda uranus etkisi olsun diyelim, merkürüm ise zararda ve balıktagülücük ya anlamadım ben bu işi Yorum yapamıyorummsimdi-kızdım satürnümsü uranyen neptünmüyüm neyim hımm

haritada tek 1 güçlü gezegenmiş varmış gibi düşünmeyelim yoksa kafamız karışır =)

yukarıda yazmış olduğum bilgilere uygun olan gezegenler güçlü çalışır arkadaşlar. herkese ayrı ayrı balık vermektense , sizlere balık tutmayı öğretmek gibi bir düşünce taşıyorum açık söyleyim ;)

vermiş olduğum harita örneğine dönersek , güneş aslanda güçlüdür , mars oğlakta güçlüdür , venüs terazide güçlüdür ve jüpiter balıkta güçlüdür.
bu harita tüm zamanların en hızlı koşan insanı Usain Bolt'a ait ve gördüğünüz gibi en az 4 tane güçlü gezegene sahip.

sizlerde vermiş olduğumuz bilgileri tek tek sorgulayın ,

* köşe evlerde gezegenleriniz varmı ?

* güneş ve ay ile güçlü açı yapan gezegeniniz varmı ?

* çifte vurgu yapan gezegen varmı ?

* stelyum varmı ?

* kendi burcunda ve kendi evinde olan gezegen varmı ?

* mesela büyük şans üçgeniniz varmı , varsa eğer o ELEMENT dominant olacaktır.

vs..

kriterler bunlar arkadaşlar , haydi balığa gülücük

09-13-2009 11:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Haritalarımızda Vurgular Dinoo 5 13,703 09-03-2016 11:59 PM
Son Mesaj: Libra

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir