Değerlendir:
  • 13 Oy - 2.31 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Öss&Natal Sinastri Değerlendirmesi
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Öss&Natal Sinastri Değerlendirmesi
14 Haziran heyecanını yaşayacaklardan biriyim. Gökyüzü gündemine ilişkin genel portreden haberdar olsam da, merakımı cezbeden o günkü hava şartlarının gülücük natal hava şartlarım ile ne derece uyum sağlayacağı. Yaratılması muhtemel olasılıklıkların olumsuzlarından hiçbir şekilde etkilenmeyeceğime, olumluların ise; motivasyonumu büyük ölçüde etkileyeceğinden emin olabilirsiniz. (Böyle çifte standartlar olmalı ara sıra gülücük) )

Keyifli bir deneysellik yaşayacağıma inanarak ve Öner Döşer'in ''Sibel Tüzün'' adına yaptığı bir analizin ışığında başlıyorum :

[Resim: ssapi.th.jpg]

Yükselen burcumun yöneticisi olan Venüs'ü, Tr. Güneş ile kavuşum halinde görüyoruz. Gökyüzünde parıldayan birincil ışığın, natal haritamın kilit noktalarından birinin yönetisiyle kavuşum alması, pozitif bir işarettir sanıyorum. (emin olmamak ile birlikte)

Natal Venüs'ün, Tr. Satürn'den 90'lık alması, heyecan yapmamaktaki kararlı halime gölge düşürür gibi. Venüs'ün rahatlığa uzanan bir eli ile, Satürn'ün kısıtlayıcı elini tokalaştırırsak eğer, ilk etapta çizebildiğim senaryo bu oldu. hımm

İkizlerdeki Tr. Merkür ile natal Ay kavuşumu arasında güçlü bir potansiyel olduğunu düşünüyorum. Zira, Merkür İkizlerde yöneticidir + köşe evlerden birinde duyumsallığın üzerinde hakimiyet kurması + Ay'ın şeffaflığının (aldığı açının tabiatına bürünebilmesi, etkilenen pozisyonu) Merkür'ün İkizlerdeki rahat gezinimi ile tamamlanması haneye ''+'' ekleyebilecektir, umuyorum.

Zihnin önemli kilitlerinden biri olan Tr. Merkür'ün 1. dereceden aldığı açılar arasında bir de natal Mc 120'liği söz konusu + Tr. Kad da natal Mc ile kavuşumda.

Şans gezegeni o gün ne kadar yanımda olacak, bir de ona bakayım istiyorum.

Natal Ay ile karesi, yine aklıma duygularda aşırı uçlarda dalgalanmalara zemin hatırlayabileceğini getiriyor. Natal Güneş - Merkür kavuşumuna 60'lık iyicil bir akış oluşturması, maharetini konsantrasyon sağlamada gösterir umarım.

O esnada kaderin halkalı cilvesi gülücük) Satürn, bayağı bir performans sergileyeceğe benziyor. O günün en önemli gezegenlerinden biri olan natal Merkür'üme oluşturduğu 135'lik gözümü korkutmadı değil. karamsar

Özellikle sevgili JoMaJa, Beatricé, Nihan ve Nin.Me.Sar.Ra değerli yorumlarını katarak bu amatör deneyimime tecrübeleriyle ortak olurlarsa, çok sevinirim.

(* Sevgili Yıldırım, bu ay dahilinde Güneş Dönüşü öngörümlerinde bulunmanızı rica ederek yorulmanıza sebebiyet verdiğim için, ''özellikle'' kısmında isminizi belirtmekten kaçındığımı bilmenizi isterim.

Programınızın uygunluğunca, birkaç değerlendirmenizi okumak mutluluk verecektir tahmin edersiniz ki utandım bunu da belirtmeden geçmek istemedim.)

06-06-2009 11:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: Öss&Natal Sinastri Değerlendirmesi
Aprilios, sınavda başarılar diliyorum.Venüs'ün rahatlığa fazlaca meyyal olup,
gereksiz bir kendine güven hissetirmesindense, satürnün konsantre oluşu ve venüsü disipline etmesi,olması gerektiği kadar bir heyecan ve kararlılık göstergesi olabilir, seninde ifade ettiğin gibi.

Güneş venüs kavuşumuda pozitif anlamda, kendine güvenli olacağını işaret edebilir.Açıkçası sen geyette güzel değerlendirmişsin harita potansiyellerini.

Merkürsel durumların aktif oluşu, zihnin akıcılığını ifade etsede, her zaman aceleciliğe,dikkatsizliğe bağlı durumları beraberinde getireceğini unutma.
Dikkatli olmaya çalış.(Sınava girmeyeceğim ya, yazması kolay)

Yıldırım neptün etkileri olan bir sınav olacağını yazmıştı sanırsam.O yüzden uzun vadede başarı getiren satürnün, harita potansiyellerine dokunması, dağınıklığın toplanması açısından iyi bir gösterge olsa gerek.
06-08-2009 01:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Öss&Natal Sinastri Değerlendirmesi
sevgili Aprilios ben sadece Mars Transidine dikkat çekeyim.

Transit Mars , jüpiterine dokunuyor olacak ve Marsına kare açı yapıyor olacak.
Özgüven açısından ve sınav kondüsyonu açısından avantaj olabileceğini söyleyelim + seni strese sokabilecek gelişmeler olurada anında oradan uzaklaşmanı öneririm.
örneğin atıyorum evde küçük bir aksilik yada çevrende küçük bir aksilik olursa normalde sana enerji katacak olan Mars bu kez gerilime sebep olabilir bu konuya dikkat edersen Mars avantajını gayet verimli kullanabilirsin bence.

06-08-2009 11:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Nihan Yazılan:Aprilios, sınavda başarılar diliyorum.Venüs'ün rahatlığa fazlaca meyyal olup,
gereksiz bir kendine güven hissetirmesindense, satürnün konsantre oluşu ve venüsü disipline etmesi,olması gerektiği kadar bir heyecan ve kararlılık göstergesi olabilir, seninde ifade ettiğin gibi.

Güneş venüs kavuşumuda pozitif anlamda, kendine güvenli olacağını işaret edebilir.Açıkçası sen geyette güzel değerlendirmişsin harita potansiyellerini.

Merkürsel durumların aktif oluşu, zihnin akıcılığını ifade etsede, her zaman aceleciliğe,dikkatsizliğe bağlı durumları beraberinde getireceğini unutma.
Dikkatli olmaya çalış.(Sınava girmeyeceğim ya, yazması kolay)

Yıldırım neptün etkileri olan bir sınav olacağını yazmıştı sanırsam.O yüzden uzun vadede başarı getiren satürnün, harita potansiyellerine dokunması, dağınıklığın toplanması açısından iyi bir gösterge olsa gerek.
Sevgili Nihan,

Değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim. ''Satürn'' ve ''Merkür'' adına söylemiş olduklarınızla, bakış açıma farklı bir perspektif kattığınızı ayrıca belirtmek isterim.

O gün adına tek soru işaretim, heyecan durumumun ne olacağı ile ilgili. Bu tarz sınanmalarda hep tuttuğum bir deyiş vardır : ''tüm yapabilirliklerini gerçekleştirdiğine inancın eksiksizse, ötesi önemsizdir.''

Biriktirilmiş emeğin yanı sıra, en çok gereksinim duyulan şey çünkü bu. Kafa karışıklığına zemin hazırlayacak ''ya...'' ile başlayan kurguların korkusunu işin içine bol miktarda katarsan, sınavın sonunu da o doğrultuda hazırlamış oluyorsun.

Maalesef, sırf bu heyecan kontrolsüzlüğünden dolayı (hem de çok başarılı birer öğrenci olmalarına karşın) birkaç arkadaşımın hiç alakaları olmayan puanlarla tamamladıkları dönemleri olduğunu biliyorum.

Bu nedenle, şimdiye dek ''gerçekten'' emek verdiğime inandığım bir sürecin, hak ettiğim puan'a dönüşmesini diliyorum. (derler ya, ne bir eksik - ne de bir fazla gülücük )

Güzel dileğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum, sevgiler.

06-09-2009 01:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Cvp: RE: Öss&Natal Sinastri Değerlendirmesi
Yıldırım Yazılan:sevgili Aprilios ben sadece Mars Transidine dikkat çekeyim.

Özgüven açısından ve sınav kondüsyonu açısından avantaj olabileceğini söyleyelim + seni strese sokabilecek gelişmeler olurada anında oradan uzaklaşmanı öneririm.
örneğin atıyorum evde küçük bir aksilik yada çevrende küçük bir aksilik olursa normalde sana enerji katacak olan Mars bu kez gerilime sebep olabilir bu konuya dikkat edersen Mars avantajını gayet verimli kullanabilirsin bence.
Sevgili Yıldırım,

Düştüğünüz değerli not için çok teşekkür ederim. Açıkçası siz belirtmeseydiniz, fark etmiş olamayacaktım: Tr. Mars - Venüs kavuşumu natal T - Kare'nin genişleten ayağına, Jüpiter'e dokunacak.

Bu durumu, haritamdaki T - Kare gerilimini tetikleyecek bir potansiyel olarak mı algılamalıyım ,,,

Mars'ın tek başına değil de, ortağı Venüs ile iş başında bulunması, bu konumdaki olasılıkları nasıl değiştirebilir ,,,

06-09-2009 02:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

Öncelikle şunu belirtmeliyim saturn öncesi gezegenlerin transitlerinin etkisi bence minor sonuçlar doğurur sadece.Yani Transit ay,merkür,venüs bence ancak işin ince ayar kısmında olabilir .

Bir başlığa acemi denemesi olarak ÖSS gününün etkileri ile ilgili bir iki şey yazdım.Belki onları da okursan biraz faydası olabilir.

Bunun yanında ne belirtebilirim.Aslında benim söyleyebileceğim birçok şey zaten söylenmiş.Biraz tekrar yapmam gerekirse :

Sınav günü farkettiysen transit ay natal ayına tam sınav başlama saatinde partil kare yapıyor.Söyleyebileceğim duygusal gerginliğin sinirsel gerginliğe dönüşmesin.Yani rahatla(iyiki ben girmiyorum buradan atıp tutması kolay oluyor :D )

Tam o gün Merkür İkizlere giriyor ve natal ayına doğru yaklaşan bir birleşme açısı var.Şahsen ben Ay-Merkür açılarını oldukça çok severim.Duyguların ve sinirin dengelendiği bir ortamda getirisi olabilecek bir açı.Ki ay da zihinle ilişkilendirilen gezegenlerdendir(diğeri merkür)

İdellaer evin yakınlarında gezinmekte olan transit Jüpiterin sextil açyla merkürüne bakıyor.Merkürünün 12. ev yerleşimi dolayısıyla belki tam olarak iyicil etkilerini göstermez ama , iyimser bakış açısı ve daha geniş düşünme yetisi verebilir.

Ben transitlerde her zaman önce saturne bakarım refleks olarak.Sen 1-2 sene içerisinde oldukça hoş:D saturn kare transitleri yaşamışsın(ay-venüs)Ki şu anda da uzaklaşmakta olan bir venüs-saturn kare transiti yaşıyorsun(yani etkisi azalıyor)Elbette saturn transitleri önemlidir.Ama şu noktada üni. sınavıyla ilgili şöyle bir bağlantısı var.Saturn 9. ev yöneticisi durumnda(ve ev çizgisine yakın yerleşmiş pozisyonda)Transit gezegenler natal pozisyon ev konularını ve yöneticisi olduğu evlerin konularını da beraberinde getirir.Yani 9. ev konuları eksenindeki sıkıntılar , kaygılar belki korkular beklenilebilir şeyler.Ki seni ve kişiğini derinden etkiliyor(iki -ay,venüs- yerleşimde 1. evde)Ama dediğim gibi azalmakta olan bir etki.Saturn transitleri için ne denir bilirsin.Ektiğini biçme zamanı.Ki sen ilk venüs-saturn transit kareni geçen eylül gibi yaşamışsın.Geri dönüşüyle birlikte bazı hisler ve bazı şeylerin sonuçları belirginleşmiş ya da kendini yeniden göstermiş olabilir.

Bu arada bu ayki yeniay dercesi natal ayınla birleşmiş.Tazelik ferahlık hissi verebilir bu sana.Ama etkisi azalmış olabilir.Çünkü üstünden nerdeyse 20 gün geçti(ama yinede 24 mayıstan sonraki 1 ay boyunca etkisini hissettiri)

Aslında sıınava bu kadar yakın bir dönemde yorum yapmak beni biraz huzursuz etse de aklıma gelenler bunlar.

Sevgilerle.Sınavda başarılar çiçek
06-10-2009 10:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gulsen24 Çevrimdışı
Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Bir öğretmen olarak sınavın ne demek olduğunu çoook iyi bilirim.İki kız büyüttüm.Onların ÖSSye girdikleri senelerin de ne kadar sıkıntılı olduğunu hala unutmadım.Onun içindir ki;gerçekten ciddiye alıp vargücüyle çalışan tüm gençlerimizin Allah emeklerini boşa çıkarmasın.Emeklerinin karşılığını alsınlar.ÖSS lerde görevli olduğum zamanlarda gördüm ki; sırf lafolsun diye girenlerde vardı.İşte onun için diyorum ki gerçekten gönülden isteyenlere kolaylıklar ve başarılar dilerim.

gülbahçesi
06-12-2009 06:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Cvp: RE: Öss&Natal Sinastri Değerlendirmesi
Aprilios Yazılan:
Yıldırım Yazılan:sevgili Aprilios ben sadece Mars Transidine dikkat çekeyim.

Sevgili Yıldırım,

Düştüğünüz değerli not için çok teşekkür ederim. Açıkçası siz belirtmeseydiniz, fark etmiş olamayacaktım: Tr. Mars - Venüs kavuşumu natal T - Kare'nin genişleten ayağına, Jüpiter'e dokunacak.

Bu durumu, haritamdaki T - Kare gerilimini tetikleyecek bir potansiyel olarak mı algılamalıyım ,,,

Mars'ın tek başına değil de, ortağı Venüs ile iş başında bulunması, bu konumdaki olasılıkları nasıl değiştirebilir ,,,
Yaşadığım aksilikler :

Varan - 1 (geçici etkili) : Sınav saatine yaklaşık yarım saat kala, ilk girdiğim binadan ikincisine sevk edildim. İkinci binadan, birinci binaya tekrar sevk edilmeye ramak kala gülücük) (şimdi düşünürken komik geliyor, fakat o esnada benim için traji-komik bir sahneydi.) bir yurdum insanı tarafından doğrulanarak, endişeli kapı numaraları takibi sonucunda, ''nihayet'' sınıfa varabildim.

Varan - 2 (neredeyse kadersel etki sahibi) : ''Saatim durdu.'' Şaka gibiydi diyemiyorum. Çünkü hala şaka gibi... Başka bir ''şaka gibi''yle tanışmak, çok da fazla zamanımı almadı aslında. Bulunduğum koskoca ilköğretim okulunun, koskoca sınıfı içinde tek bir duvar saati yoktu.

195 dakikanın neresindeyim? İlk bir saati hissiyat olarak az-çok fark ettiğimi düşünelim. E geriye kalan 135 dakika? Ki, çalışma düzenim içinde 11:30'a dek tüm kitapçığı bitirmek, son 1 saatte geri dönüp taramaları yapmak, son 15 dk. içinde ise optiğe geçiş gibi bir zamanlama programı oluşturmuştum.

Tek yapabileceğim, sınav görevlisinden ihtiyaç duyduğum (tabii ki minimum oranda) anda saatin kaç olduğunu, zamanın benim aleyhime ne kadar azaldığını öğrenmekti. Ki en az 4 kez ''pardon, acaba saat kaç?'' ''pardon, acaba kaçıncı saate girdik?'' vb. versiyonlarla ilgili kişiye rahatsızlık verme rahatsızlığına katlanarak bu sancılı durumu gerçekleştirdim.

Maalesef, tespitinizin benim için negatif yönde hayata geçtiğini belirtmek istedim...

06-16-2009 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

JoMaJa Yazılan:Öncelikle şunu belirtmeliyim saturn öncesi gezegenlerin transitlerinin etkisi bence minor sonuçlar doğurur sadece.Yani Transit ay,merkür,venüs bence ancak işin ince ayar kısmında olabilir .

Bir başlığa acemi denemesi olarak ÖSS gününün etkileri ile ilgili bir iki şey yazdım.Belki onları da okursan biraz faydası olabilir.

Bunun yanında ne belirtebilirim.Aslında benim söyleyebileceğim birçok şey zaten söylenmiş.Biraz tekrar yapmam gerekirse :

Sınav günü farkettiysen transit ay natal ayına tam sınav başlama saatinde partil kare yapıyor.Söyleyebileceğim duygusal gerginliğin sinirsel gerginliğe dönüşmesin.Yani rahatla(iyiki ben girmiyorum buradan atıp tutması kolay oluyor :D )

Tam o gün Merkür İkizlere giriyor ve natal ayına doğru yaklaşan bir birleşme açısı var.Şahsen ben Ay-Merkür açılarını oldukça çok severim.Duyguların ve sinirin dengelendiği bir ortamda getirisi olabilecek bir açı.Ki ay da zihinle ilişkilendirilen gezegenlerdendir(diğeri merkür)

İdellaer evin yakınlarında gezinmekte olan transit Jüpiterin sextil açyla merkürüne bakıyor.Merkürünün 12. ev yerleşimi dolayısıyla belki tam olarak iyicil etkilerini göstermez ama , iyimser bakış açısı ve daha geniş düşünme yetisi verebilir.

Ben transitlerde her zaman önce saturne bakarım refleks olarak.Sen 1-2 sene içerisinde oldukça hoş:D saturn kare transitleri yaşamışsın(ay-venüs)Ki şu anda da uzaklaşmakta olan bir venüs-saturn kare transiti yaşıyorsun(yani etkisi azalıyor)Elbette saturn transitleri önemlidir.Ama şu noktada üni. sınavıyla ilgili şöyle bir bağlantısı var.Saturn 9. ev yöneticisi durumnda(ve ev çizgisine yakın yerleşmiş pozisyonda)Transit gezegenler natal pozisyon ev konularını ve yöneticisi olduğu evlerin konularını da beraberinde getirir.Yani 9. ev konuları eksenindeki sıkıntılar , kaygılar belki korkular beklenilebilir şeyler.Ki seni ve kişiğini derinden etkiliyor(iki -ay,venüs- yerleşimde 1. evde)Ama dediğim gibi azalmakta olan bir etki.Saturn transitleri için ne denir bilirsin.Ektiğini biçme zamanı.Ki sen ilk venüs-saturn transit kareni geçen eylül gibi yaşamışsın.Geri dönüşüyle birlikte bazı hisler ve bazı şeylerin sonuçları belirginleşmiş ya da kendini yeniden göstermiş olabilir.

Bu arada bu ayki yeniay dercesi natal ayınla birleşmiş.Tazelik ferahlık hissi verebilir bu sana.Ama etkisi azalmış olabilir.Çünkü üstünden nerdeyse 20 gün geçti(ama yinede 24 mayıstan sonraki 1 ay boyunca etkisini hissettiri)

Aslında sıınava bu kadar yakın bir dönemde yorum yapmak beni biraz huzursuz etse de aklıma gelenler bunlar.

Sevgilerle.Sınavda başarılar çiçek
Sevgili JoMaJa,

Değerli analizlerinizi okumak benim için bir keyifti. Gösterdiğiniz incelik adına ne kadar teşekkür etsem azdır.

Öncelikle belirtmeliyim ki, bir önceki iletimde de ifade ettiğim ikinci ve ana talihsizlik bana bol bol sinirsel gerginlik yaşattı.

Mümkün olduğunca kendimi sakinleştirmeye, zamanı kontrol'a gerek kalmadan da doğru kullanabileceğime dair telkin etmeye gayret gösterdim. Ne kadar başarılı olduğum tartışılır, fakat elimden geleni yaptığımı söyleyebilirim.

Geriye dönüşlerde, soruyu daha rahat ele alabilme, sizin tabirinizle ''daha geniş düşünebilme''yi deneyimledim. Jüpiter'in en azından böylesi bir artı kattığı söylenebilir.

Fakat genel portre itibariyle, bahsettiğim ''zaman'' vukuuatından dolayı konsantrasyon problemi ve stres yaşadığım bir tecrübeydi.

Sınavın, alışılagelineninden -özellikle sözel bölümlerde- muaf tutulduğu, fazlasıyla izafi - öznel tarafların bulunduğu, şahsi kanımdır.

Bu arada başarı temennisinde bulunan herkese sevgilerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım, tüm üniversite adayları için hayırlı dönüşümlere vesile olur.

06-16-2009 02:03 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yengec_akrep Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

sevgili Aprilios; geçmiş olsun demek isterim öncelikle. ne büyük strestr biliriz hepimiz. sınava dair birçok haber aldım dün, özellikle de cevap anahtarına işaretlemeyi geciktiren arkadaşların ne kadar büyük bir stres altında kalabileceklerine dair. iyi ki böyle kötü tecrübeler yaşamamışsınız. tercih döneminde de bir talihsizlik yaşamamanızı gönülde dilerim, inşallah istediğiniz gibi şekillenir hayatınız. iyi niyetli dileklerimi belirtmek istedim, sevgiler..
06-16-2009 04:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sinastri Haritam Hattusas 5 15,201 04-21-2020 11:09 PM
Son Mesaj: Frederico

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir