Değerlendir:
  • 21 Oy - 3 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yengecin Üç Tipi
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Yengecin Üç Tipi
Burcun başında, ortasında ya da sonunda doğmuş olmanız pek çok şey farkettirir.

Yengeç’in ilk on günlük dönemi olan 21 Haziran – 1 Temmuz arasında doğanlar aynı zamanda Venüs’ün de baskın etkisi altındadırlar. Arkadaş canlısı, yaratıcı, sezgisel bir yaratıcılığa sahip, kişisel çekiciliği olan özellikler gösterirler. Venüs’ün getirdiği çekicilik, burcun esnek su elementiyle bir araya geldiğinde keyfine düşkün, yumuşak ve neşeli bir karakter ortaya çıkar. Hayal güçleri oldukça belirgindir. Yaratıcı sanatlar, ruhsal konular hayatlarında önemli bir yer tutabilir. Ancak olumsuz yönleri ile, bu dönemde doğanlar aşırı değişken, huzursuz ve oynak olma eğilimi gösterebilirler. Bu durum dağınıklık ve tembellikle sonuçlanabilir. Bu dönemde doğanların doğru arkadaş ve partnerlere ihtiyacı vardır. Yaratıcı enerjilerini, hassasiyetlerini ve hayal güçlerini yansıtabilecekleri tüm işlerde başarı göstereceklerdir. Bu dönemde doğan bazı dikkat çeken kişiler şöyle sıralanmış: Helen Keller, Kathy Bates, George Michael, Isabella Adjani, Claudio Abbado, Prenses Diana ve George Orwell.

2 – 11 Temmuz tarihleri arasında doğan Yengeç’ler ikinci gruptadırlar ve bu dönemin etkin gezegeni hareketli Merkürdür. Merkür kıvraklığı, çok yönlülüğü ve hareketliliği anlattığı için, bu günler arasında doğan Yengeç’ler çabuk zekaları, alıcı hassasiyetleri, sempatileri ile dikkat çekerler. Hem duygu dünyaları hem de analitik yönleri gelişmiştir. Keyiflerine düşkün, zevkleri gelişmiş, başkalarının acılarını anlayabilen karakterde kişilerdir. Yaratıcı, mantıklı, yapıcı yönleri vardır. Düşüncelerini güzel biçimde ifade etmekte, konuşmakta usta olabilirler. Kararlılıklarını bir hassasiyet içinde gizlerler. Ancak duygusal yöne aşırı ağırlık verdiklerinde dengelerini kaybederek, aşırı zevk düşkünü olabilirler. Zekalarını bu kez aldatıcı yönde kullanabilecek eğilimler gösterebilirler. Bu kez olumsuz yönde, çok daha acımasız bir karakter ortaya koyabilirler. Bu dönemde doğmuş bazı Yengeçler şöyle: George W. Bush, Georgio Armani, Marc Almond, Jean Cocteau, Bill Cosby, Dalai Lama, Franz Kafka, Frida Kahlo, Hazret Inayet Han, Elisabeth Kubler Ross, Gustav Mahler, Marcel Proust.

Yengeç burcunun son on günü olan 12-21 Temmuz arasında doğanların kişiliğinde Ay’ın etkisi iki katına çıkar. Ay halihazırda burcun yöneticisi olduğu için, bu dönemde doğanlar son derece uyumlu, sezgi sahibi, hayatı olduğu gibi kabul eden, alıcı, yaratıcı bir hayal gücüne sahip kişilerdir. İyi bir yorumcudurlar, izlenimcidirler ancak yapıcıdırlar. Önlemci olabilirler. Aşırı hırslı olduklarını söyleyemeyiz. Ay’ın değişken karakteri çok dikkat çekicidir. Ancak aşırı uyumluluk kimi zaman, olumsuz yönde tembelliğe dönüşebilir. Bol bol hayal kurup, pasif bir tutum takınabilirler. Zevke düşkünlük, önemsiz şeyler için zaman kaybı ve iradesizlik dikkat çekebilir. Bu dönemde doğan bazı Yengeçler: Ingmar Bergman, Richard Branson, Edgar Degas, John Dee, Jacques Derrida, Amadeo Modigliani.

Hakan Kırkoğlu.

07-12-2009 06:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: Yengecin Üç Tipi
Burçların 3 tipe ayrılması çok ilginç....ve mantıklada tabi

Ellerine sağlıkgülücük

Yükselen burçda da bu 3 tip ayrımı varmı? yükseleni yengeç olan ve mesela 27 eylülde doğan kişi 27 haziran tarihine yani 1 ci tipemi girer? biraz karışık kurdum cümleleri....hımm

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
07-12-2009 08:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Yengecin Üç Tipi
burçların 3 tipi olması konusu bana çokta mantıklı gelmiyor açıkçası.

07-12-2009 08:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Neden Yıldırım ? pek anlamadım

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-13-2009 01:30 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

ariess Yazılan:Neden Yıldırım ? pek anlamadım

çünkü her burcun belirli frekansı olduğunu düşünüyorum.
yengeç burcunun frekansı SU elementiyle paralel özellikler göstermelidir.
Merkür ile Venüsten niye etkilenmesi gerektiği düşünülüyor ki ?
bir insan Yengeç burcu zamanında doğmuşsa Yengeç burcudur , eğer o insan tipik Yengeçe göre daha konuşkan ise bunu yıldız haritasının diğer potansiyellerine ( Ay burcuna , merküre , marsa vb.) bakarak açıklamak gerekir.

07-13-2009 05:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ariess Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

hımmm anladım . verygood dekanatları dıkkate aalmamaya calısıcam ozaman verygood

http://img62.imageshack.us/img62/7818/haritam.jpg
07-14-2009 12:09 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

ariess Yazılan:hımmm anladım . verygood dekanatları dıkkate aalmamaya calısıcam ozaman verygood

bu sadece benim fikrimdir sevgili aries , merak ediyorsan ve mantıklı buluyorsan inceleyebilirsin ve kullanabilirsin ok
benim kişisel her fikrim doğru olmayabilir bu olasılığı göz önünde bulundurmak lazım.

07-14-2009 12:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Yengecin Üç Tipi
Milliyet gazetesinin yıllar önce verdiği içinde ...

Ciddi astroloji bilgileri olan bir kitap geçti geçende elime ...

Burç dekanları....

İlk on gün ,ikinci on gün..ve son dekan....

Şimdi oradaki yengeç bilgisini aktarıyorum....

Birinci dekan 21 haziran - 30 haziran arası yengeç burcu etkisi (Ay)

İkinci dekan 1 temmuz - 12 temmuz arası akrep (Mars)

Üçüncü dekan 13 temmuz - 23 temmuz arası ise balık( neptün)

Etkisindedir diye yazmışlar...

Su grubunun temsilcileri yine su grubu içindeki ağırlığı baz alınmış bunuda gezengenlere göre yapmışlar gibi geldi...

Ama şu var ben yay burcunun ilk dekanında doğdum...yükselen balığım....ve ay kovadan hepsi ilk dereceleri olması nedeni ile....

Jüpiter + Jüpiter +Satürn(Üranüs yerine alınmıştır)= ,,,

Klasik astroloji yöneticileri ...Olarak....

Dekanlara göre benim ağırlığım ne?

Gezegenlere göre başka dekanlara göre başka mı?

Aynı diğer gezengenlerde olduğu gibi mi ?

Bu konu biraz karışmadı mı ??
07-14-2009 02:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  YENGEÇİN HAYAT AMACI astrosohbet 4 7,721 06-14-2014 04:57 PM
Son Mesaj: Marie
  Yengecin sığınağı body snatcher 0 2,808 12-07-2011 06:34 AM
Son Mesaj: body snatcher

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir