Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neptünle Yaşamak
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Neptünle Yaşamak
Neptünle Yaşamak
Neptün , Balık burcunun yönetici gezegenidir.
Balık burcu SU elementine has özellikler taşımaktadır ve yöneticisi Neptünün sembolik ifadelerinden biri OKYANUSTUR..
çünkü Neptün , haritada dokunduğu gezegeni sırılsıklam eder..
Neptünün olduğu yerde gerçekler , tıpkı bir aspirinin suyun içinde erimesi gibi eriyecek , çözülecektir..
kendinizi okyanusun ortasında hayal edin bir iki dakikalığına..
nereye bakarsanız bakın SINIRSIZLIK söz konusu olacaktır. Kara görünmemektedir. somut bir şeyler yoktur etrafınızda..
KAYBOLMUŞ hissedersiniz çünkü ortada somut bir YOL yoktur..

Neptünle yaşamak demek bir tür Balık Adam olmak yada Deniz Kızı olmak gibidir..
Dünya ismini verdiğimiz bu ana karada mevcut tüm problemlerden uzaksınızdır.. dışarıda havanın nasıl olduğu yada terör faaliyetleri yada ekonomik problemler vs. hepsini geride bırakmışsınızdır.

gerek doğum haritanızdaki Neptün , gerek transit Neptün etkilerini açıklamaya çalışalım ve Neptünle yaşamak üzerine bazı önerilerde bulunalım.

doğum haritanızda ki Neptün yada Transit Neptün , kişisel gezegenlerinizle ( güneş-Ay-merkür-venüs-mars ) ve ASC ile güçlü bağlantılar kurmuşsa ,

- gerçeklerden kaçma eğiliminizin artabileceğini , sorumluluklarınızı erteleme tuzağına düşebileceğinizi söyleyelim.

- bir tür akıl karışıklığı yaşayabileceğinizi söyleyelim.. ( içmeden sarhoş olmak gibi )

- isteklerinizi ve ilişkilerinizi idealize edip sonradan hayal kırıklığına uğrama ihtimalinden söz edelim..

- gerçeklerin çarpıtılması , kandırılmak ihtimalini , aldanmak ve aldatılmak ihtimalini belirtelim.

- hayatınızda kırgınlıklar kadar merhamet duygusunun da vurgulanacağını ifade edelim.

- Dünyevi hırsları aşmanın kolaylaşabileceğini ama hedefler konusunda azim ve isteğin azalabileceğini söyleyelim.

- herşeyin boş ve anlamsız olduğu duygusuna dikkat çekelim..

- hayal gücünün zenginlik kazanacağını , imajinasyon yeteneğine sahip olacağınızı belirtelim.

- sanatsal yönelimler kazanabileceğinizi , estetik duyarlılığınızın artabileceğini vurgulayalım.

- empati yeteneğinizin kuvvetli olabileceğini , kendinizi başkalarının yerine koyarak kolaylıkla onlar gibi hissedebileceğinizi ve özellikle yardıma ihtiyacı olanlara karşı , hastalara karşı , mâsumlara karşı derin bir anlayış kazanabileceğinizi söyleyelim.

- son olarak manevi açılımlar kazanabileceğinizi , arayış içinde olabileceğinizi ve '' birşeylere İNANMA ihtiyacınızın '' artabileceğine değinelim..

dikkat edileceği üzere Neptünle yaşamak , mars-jüpiter-satürn-uranüs-plüto gibi sarsıcı olarak tanımlanabilecek etkilerden farklı bir modda yaşamayı , daha ruhsal ve manevi boyutta deneyimlere çekilebileceğinizi ifade ediyor.

şahsen Neptünle yaşamanın , diğer hepsinden daha zor olabileceğini düşünüyorum çünkü diğer hepsinin işaret edeceği problemler , İRADE VE AKIL gibi insana verilen müthiş potansiyeller yardımıyla aşılabilir.
oysa Neptünle yaşamanın problemi , insan iradesini ve aklını çözmek ve eritmekle alakalıdır.

Mel Gibson'un meşhur Cesur Yürek filmini izleyenler hatırlayacaktır.
filmin sonlarına doğru kahramanımız düşman tarafından esir edilmiştir ve birazdan işkence görecektir. ona aşık olan prenses , kahramanımızın işkenceden fazla etkilenmemesi için alkol getirir ve içmesini ister , ruhen ve bedenen uyuşmasını ister en azından..
oysa kahramanımız bunu red eder çünkü işkence sürecinde AKLINA VE İRADESİNE ihtiyacı vardır..

işte Neptün de size tıpkı bir prenses nezaketiyle , size bir miktar içki sunmaktadır.. bu içki soyut bir içkidir ama en sert içkilerden daha tesirli olduğundan emin olabilirsiniz.
Neptün içkisini tatmak demek AKLINIZI VE İRADENİZİ rafa kaldırmak demek olabilir..
yani Neptün transitlerinde , belki ölüm gibi , kazalar gibi , işsizlik yada ayrılık gibi somut trajediler olmayabilir ancak Neptün transidi boyunca sarhoş modunda deneyimler yaşamanız o saydığımız trajedilerin hepsinide beraberinde getirebilir.

ne yapmak gerekir.. ?

öncelikle bir okyanusun ortasında olduğunuzu FARKETMENİZ gerekmektedir.. siz bir Balık Adam yada Deniz Kızı değilsiniz..
ait olduğunuz yer Dünya ana-karasıdır..

elbette hayatınızın belirli dönemlerinde okyanusa açılmak size iyi gelecektir ve kaçınılmazdır ancak okyanusla bütünleşmek ve KENDİNİZİ KAYBETMEK , Neptünün size oynayabileceği tehlikeli oyunun sakıncalı sonuçlarından biridir.

öyleyse FARKETMEKLE başlayacağız.. AKLI devreye sokacağız..
yada mümkün olduğunca devreden çıkmaması için gayret edeceğiz..

peki nasıl.. ? farkındalığımızı nasıl uyanık tutacağız.. ? aklımızı nasıl her daim devrede tutacağız.. ? hemde okyanus ortasında aklımızı kaybetmemiz bu kadar kolayken...

* farkındalığı uyanık tutmanın mental yollarından biri , sürekli doğru sorular sorma alışkanlığı kazanmaktır..

şu anda ne düşünüyorum ?

şu anda kendim için ve önümdeki hedef için hangi adımları atabilirim ?

şu an yaptığım şey beni güçlendiriyor mu yoksa beni zayıflatıyor mu ?

önümdeki sorunu nasıl çözebilirim ? imrendiğim hayali kahramanlar yada gerçek hayatta yaşamış büyük insanlar benim yerimde olsaydı ne yapardı ?

nelere sahibim , neler için şükretmem gerekiyor ?

ne istiyorum , gerçekten neleri istiyorum ?

isteklerime ulaşmak adına şu an ne yapabilirim ?

vs...............

Neptünyen kişilikleri duyar gibiyim.. hafif bir tokat yemiş gibiler tam şu anda çünkü verdiğim örneklere benzer soruları sormak demek DÜŞÜNMEYE BAŞLAMAK gibidir yani AKLI DEVREYE SOKMAK demektir..
okyanusun ortasında ne işi olduğunun farkına varmak ve hemen karasal alana geçiş yapmak ( uyanmak ) demektir..

öyleyse Neptünle yaşamanın birinci ilacı olan farkındalığı sürekli uyanık tutmak için ,

sürekli doğru sorular sormayı alışkanlık haline getiriyoruz..

farkındalık kazandıktan sonra ne yapmak gerekir ?

bence hiç acele etmemek gerekir.. okyanusun varlığının tadını bu kez bilinçli olarak deneyimlemek gerekir.. artık karasal alana çıkmak ve uyanmak gerektiğinin farkındayız ama aceleye gerek yok..
öncelikle okyanusun varlığının bize neler kazandırabileceğini HİSSETMEK en iyisidir..
acaba bu okyanus ritüelleri bize sanatsal ilhamlar mı kazandırmaktadır ?
yoksa manevi arayışlar ve inanma ihtiyacını mı hatırlatmaktadır ?
gevşemek ve okyanustan zihin dere yataklarımıza akan ilham ve fikirleri görmek , algılamak çok önemlidir.

öyleyse farkındalık kazanmaktan hemen sonra yapılacak hamle , aceleyle birşeyler yapmamak ve dinlemektir.. okyanusun mesajını dinlemek , ruhsal anlamda dinlenmek..

peki 3.hamle ne olabilir ?

'' bir şeye '' ADANMAK..

belki Neptün transidi yaşadığınız o süreçte iş hayatınızla ilgili KAYIPLAR VE BELİRSİZLİKLER sözkonusudur..

öyleyse kendinizi '' severek yapabileceğiniz bir işte başarılı olmaya , örneğin iş hayatınızı okyanusun ortasından kurtarmaya '' adayınız..

belkide Neptün transidi yaşadığınız o süreçte ilişkilerinizle ve ailenizle ilgili KAYIPLAR VE BELİRSİZLİKLER sözkonusudur..

öyleyse kendinizi ilişkilerinizi düzeltmeye yada daha doyum verici ilişkiler kurmaya adayınız..

belki önünüzde yapılması gereken bir dünya şey vardır..

öyleyse her birini bitirmeye kendinizi adayınız..

belki sanatsal ilhamları somut eserlere dönüştürmek , birşeyler yazmak , çizmek , üretmek ihtiyacındasınız..

öyleyse hiç durmayınız , sanatsal ilhamlarınızı gerçekleştirmeye kendinizi adayınız..

yada belkide bir tür manevi arayış içindesiniz , inanma ihtiyacınız artmakta..

öyleyse kendinizi bir şeylere inanmaya adayınız..

anahtar kelimenin ADANMAK olduğunu vurguluyoruz..

peki adanmak güzelde , okyanus ortasındayken NASIL HAREKETE GEÇECEĞİZ ??

evet AKLI devreye soktuk ve farkındalık kazandık , şimdiyse harekete geçme zamanı.. oysa Neptün prensesi , İRADEMİZİ UYUŞTURMUŞ görünüyor..

irademiz uyuşmak üzereyse , nasıl harekete geçeceğiz ?

İlk Adım Prensibiyle.. Hiç Düşünce.. !

önümüzde yapılması gereken bir iş var ama irademiz uyuşmuş durumda ve Neptün prensesi ensemizi tatlı tatlı öperek '' boşvermemizi , sorunu başka zaman halletmemizi , şimdi tatlı hayaller kurmamızı '' istemektedir..

İRADE UYUŞUKSA , hareket nasıl aktive edilir ?

İlk Adım ( Hiç Düşünce ) Prensibi der ki ;

* duygularını , hayallerini , o an neyi isteyip neyi istemediğin gibi imgeleri , aklını ve ruhunu karıştıran herşeyi ( özellikle Neptün prensesini ) HİÇ DÜŞÜNME VE HAREKETE GEÇ VE YAPMAN GEREKEN ŞEY DOĞRULTUSUNDA ilk adımını at der..

buraya dikkat.. !

Neptün ne yapıyordu ; size AKLINIZ VE İRADENİZ tarafından yaklaşıyor ve size bu nitelikler vasıtasıyla TUTUNUYORDU..

İlk Adım Prensibine uyarak düşünmeden harekete geçtiğinizde ne yapmış oluyorsunuz dikkat ediniz..

düşünmeden harekete geçince , AKIL VE İRADE kostümlerini üzerinizden atıyor , doğal olarak AKLA VE İRADEYE YAPIŞMIŞ OLAN Neptünüde üzerinizden atmış oluyorsunuz..

bu iyi birşeymidir ? sakıncası olmasın ?

sonuçta siz yapmanız gereken '' şey '' doğrultusunda HAREKETE geçmişsinizdir.. somut adımlar atmaya başlamışsınızdır.. okyanustan karasal alana çıkmış , sorunlarla ilgilenmektesinizdir..
öyleyse herhangi bir sakınca yoktur hatta tam olarak olması gerekeni yapıyorsunuzdur...

* yapmanız gereken '' şey '' doğrultusunda sonuçları yada neler hissettiğinizi vb. detayları HİÇ DÜŞÜNMEDEN ilk adımı atıyorsunuz..

* sonra yine hiç düşünmeden 2.adımı atıyorsunuz..

* 3.adımı ve sonraki adımları atmaya devam ediyorsunuz..

* başladığınız işi bitiriyorsunuz..

belkide yapılması gerekenleri bitirdiğinizde , tekrar keyifli tekne gezintisine çıkarak okyanusa açılabilirsiniz.. ve başardıklarınızın keyfini sürebilirsiniz..

bu arada gerçekten okyanusa açılmaya niyetlendiğinizde , somut başarılarınızı ve somut olarak sahip olduklarınızı mutlaka yanınıza alınız..
kaybolduğunuzda o somut başarıları ve somut maddi nesneleri hatırlayarak karasal alanı bulmak daha kolay olacaktır..

Yıldırım

07-18-2009 09:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ginka
Kayıtsız

RE: Neptünle Yaşamak
okurken çok keyif aldım yıldırım böyle bir yazı için teşekkürler.
10. evimde neptün var ve 12 evimdeki neptün transitini yaşamaktayım. hiç düşünce olayını yapmam gerek kesinlikle bu neptün yüzünden hayali bir bölümde kendimi kandırarak 3 sene okudum artık vazgeçtim ve düşünmeden ne gerekiyosa onu yapmalıyım istekler hayaller bikenara atılmalı belkide... evrene bırakmak lazım bazen o gereğini yapar nasılsa
07-19-2009 12:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

Cvp: Neptünle Yaşamak
Ortaya karışık tadında uzun zamandır okuduğum en iyi yazılardan, emeğinize sağlık.Kişisel gelişim, astroloji, psikoloji, teşbihlerse mükemmel-alkış

Neptünyen değilim ama neptünle başı belada olanlardanım, 7. evim neptün tahmin edebilirsiniz hayatımdaki tozpembe görünümlü sisleri, neyse çok şükür kendimce baya bir araladığıma inanıyorum bundan sonra ayağım yere daha sağlam basacak, daha az merhamet daha az güven tam temkin tam yol ilerigülücük

ben de bu neptün sislerine girenlere bir tavsiyede bulunmak istiyorum, beyin uyuştuğu zaman insan bi konuda takılıp kalır hep onun üzerine yoğunlaşır kendini bir türlü o konudan uzaklaştıramaz , monotonlaşır, rutinleşir, hepimiz zaman zaman bunu yaşamışızdır, bu rutinleşme halinin neptün transitlerinde arttığını düşünürsek yukarda sevgili yıldırımın verdiği tavsiyeleri yerine getirmede yardımcı dışardan alınan bir faydadan bahsetmek istiyorum, OMEGA 3
beyindeki nöron akışı hızlanıyor omega 3 kullanımında ve rutinleşen düşünceler akışa geçiyor aynı noktada kalmayan beyin daha aktif hale geliyor nöron akışı düzenli oldukça monoton rutin düşünceden kurtuluyoruz, doktorlar hergün 1 tablet omega 3 kullanımını tavsiye ediyorlar ve hiç bir zararı yok çünkü omega 3ü biz günlük yeteri miktarda alamıyoruz, ben de konu tam yerine gelmişken tavsiye etmek istiyorum, birçok markada var baya pahalıları da var ama hergün kullanma adına "marincap" isimli ürünü bize hocamız tavsiye etti, 9 milyon kutusu ben de sizlere tavsiye edim dedim, amway vs kaliteli markalar fakat çok pahalı bu ürün araştırılmış olduğu için paylaştım, bilmem isim vermem sakıncalı mı, sakıncalıysa siliniz lütfengülücük

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
07-20-2009 12:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gizem kara Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

12 evden jüpiteri,marsı ve asc si neptünün etkisinde olan biri olarak evet çok zor neptünle yaşamak, okyonusun ortasında çırpınıpta çığlıklarını kimseye duyuramamak kadar zor bir şey yok...
07-20-2009 03:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Valde_Amor Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Neptün'ün olumsuz etkilerini hayatımda fazlasıyla yaşamış birisi olarak yazıyı çok beğendiğimi söylemem gerek. yalnız, tecrübelerime dayanarak söylemek isterim ki eğer Neptün ileride haritanızdaki bir noktaya üçgen açı yapacaksa ki hayatta bir kere başa gelir, Tanrı size haritanızdaki o noktayla ilgili konularla alakalı rüyalarınızı veya dualarınızı gerçek yaşamda karşınıza çıkaracak demektir. işte asıl o zaman yukarıdaki yazıda belirtilen somut şeylere daha da ihtiyaç duyacaksınız, o somut şeyler gerçeğe dönüşen bu rüyaların hayatınızda kalıcı olmasını sağlayacak. o yüzden o an gelmeden önce o konularla ilgili sorumluluklarınızı halletmiş olun. zira zamanı geldiğinde yaşayacağınız güzel şeyler, irili ufaklı da olsa, sizi zaten sarhoş edecektir. bu mutluluğun sürekli olması için somut şeylerle desteklenmesi gerekir...
07-20-2009 05:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: RE: Neptünle Yaşamak
optimus_prime Yazılan:neptünü zayıf olan insanların başka bir deyişle kişisel gezegenlerine açısı olmayan insanların obsesiv bozuklukları olabilir..çünkü neptünü zayıf insanlar olaylar yada insalar karsısında hiç esnek davranamazlar..sürekli kendi inandıkları şekilde davranırlar tabi bu durumda onları zorlar..ayrıca neptünü zayıf insanlar hastalık derecesinde dürüst olabilirler çünkü bu kişiler yalan söylemesini,rol yapmasını ve alttan almasını beceremeyen insanlar olurlar..yalan soylemek yada rol yapmak zorunda kaldıklarında titremeye baslayabilirler yada duygularını çok belli ederler..sonuçta kimseyi kandıramazlar..genelde huzursuzdurlar çünkü neptünün uyuşturucu etkisine sahip değillerdir..çok sinirli bir yapıları olabilir..neptün sakinleştirir çünkü

Güçlü bir neptünüm yok, yazdıkların tam olarak bununlamı alakalıdır bilemiyorum ama; kendimle paralel gördüğüm özellikler sıralamışsın.
Bu senin gözlemin mi?
09-15-2009 12:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mercan Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: Neptünle Yaşamak
Çok etkileyici bir yazı olmuş.-alkış

Neptün tesiri altındakilerin halini tam manasıyla çözmüşsünüz ki bende onlardan biri olduğumu düşünüyorum. Yazı her ne kadar neptün transiti ile ilgili gibi görünsede neptünü haritasında baskın kişilerinde bu yazıdan alacağı çok şey var. Kendi adıma söyleyebileceğim, bir neptünyeni kıyıya ulaştırmak için onun zaten kıyıya yanaşmış olmasının gerektiği gülücük öncesinde soruları sorsada cevapsız kalıyor, ne zamanki kıyıya yanaşıyor o zaman cevaplar ve devamı geliyor gülücük

kıyıya yakın kalmaksa bence kıyıya doğru yüzmekle olmuyor gülücük bu neptünyenin doğasına ters kıyıya doğru yüzmeye çabaladıkça karanın uzaklaştığını görüp sonunda pes etmeside muhtemel, o sebeple sezgilerini ona verilen hediyeleri çok iyi tanıyıp kullanabilmeli böylece kıyıya yakın kalacaktır ama asla tamamen karaya çıkmayı hedeflememeli gülücük bu yaşam damarını kesmekten farksız olacaktır.

01-04-2010 02:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

RE: Cvp: Neptünle Yaşamak
(07-20-2009 12:29 AM)Mavi Yazılan:  OMEGA 3
beyindeki nöron akışı hızlanıyor omega 3 kullanımında ve rutinleşen düşünceler akışa geçiyor aynı noktada kalmayan beyin daha aktif hale geliyor nöron akışı düzenli oldukça monoton rutin düşünceden kurtuluyoruz, doktorlar hergün 1 tablet omega 3 kullanımını tavsiye ediyorlar ve hiç bir zararı yok çünkü omega 3ü biz günlük yeteri miktarda alamıyoruz, ben de konu tam yerine gelmişken tavsiye etmek istiyorum, birçok markada var baya pahalıları da var ama hergün kullanma adına "marincap" isimli ürünü bize hocamız tavsiye etti, 9 milyon kutusu ben de sizlere tavsiye edim dedim, amway vs kaliteli markalar fakat çok pahalı bu ürün araştırılmış olduğu için paylaştım, bilmem isim vermem sakıncalı mı, sakıncalıysa siliniz lütfengülücük

Sevgili Mavi

Allah senden razı olsun !!! gülücük

GErçekten çok işime yaradı ... Herkese tavsiye ediyorum. Başkada bişi demiyorum...
05-22-2010 08:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
miyase Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Sevgili Yildirim, bu guzel yazi icin sana cok tesekkur ediyorum...

Bende gunes neptun(12. ev) karsit acisi var, yazida kendimi cok net buldum. Gecen sene sanki bende Neptun aktif hale geldi (1. ev transiti). Kendimi biraktim, herseyi biraktim, hayallere daldim, herseyden yabancilastim, sinifta kaldim, arkadaslarimi kaybettim, asosyalin tekine dondum. Neptun o yuzden aklima hep "bosvermek" kelimesini getiriyor. Sizin icin kotu oldugunu bildiginiz halde bosveriyorsunuz...

Buarada toparlandim, yada toparlaniyorum gülücük

Haritam;
[Resim: withlilith.th.gif]
05-24-2010 12:58 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(09-14-2009 07:27 PM)optimus_prime Yazılan:  neptünü zayıf olan insanların başka bir deyişle kişisel gezegenlerine açısı olmayan insanların obsesiv bozuklukları olabilir..çünkü neptünü zayıf insanlar olaylar yada insalar karsısında hiç esnek davranamazlar..sürekli kendi inandıkları şekilde davranırlar tabi bu durumda onları zorlar..ayrıca neptünü zayıf insanlar hastalık derecesinde dürüst olabilirler çünkü bu kişiler yalan söylemesini,rol yapmasını ve alttan almasını beceremeyen insanlar olurlar..yalan soylemek yada rol yapmak zorunda kaldıklarında titremeye baslayabilirler yada duygularını çok belli ederler..sonuçta kimseyi kandıramazlar..genelde huzursuzdurlar çünkü neptünün uyuşturucu etkisine sahip değillerdir..çok sinirli bir yapıları olabilir..neptün sakinleştirir çünkü

Neptün zayıf olsada genelde etkisi çok belirgin olmaz, kişisel gezegenlerle etkileşim veya transitler önem kazanır. Neptün her ne kadar bir haritada eksik etkiye sahip olsada tek başına insana yalan söyleyeme me alışkanlığını veremez, diyelim ki merkür ve lilith o haritada kuvvetli etkileşim de o zaman bu kişi yalana meyilli olur, dürüstlüğün en fazla getirisi, başak burcu ve oğlak_ satürn etkilerinin sonucudur.Rol yapma yeteneği olmayan kişide de aynı şekilde venüs etkisi ve 5. ev vurgusu eksik olsa gerek, tek başına yine neptün yetersizdir..
05-24-2010 02:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir