Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.97 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Neptünle Yaşamak
Yazar Mesaj
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Neptünle Yaşamak
(06-24-2010 11:24 PM)Vena Yazılan:  
(06-24-2010 10:47 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  Neptün biraz şüpheci bir gezegendir.Gereksiz şüphe, evham,korku,fobiler Neptünle ilgilidir

Ben bu tanımın tamamen Satürn'e uyduğunu düşünüyorum, balık burcuna da uyabilir bazı balıklara ama Neptün'le ilişkilendiremiyorum. Şöyle bir durum var ama haritada böyle bir potansiyel varsa Neptün bunu arttırıcı etkide bulunabilir, çünkü ayakları yere bastıran değil daha da uçuran, sisli, görüntünün değişik boyutlarıyla ilgili yani kafada kurgulamaya, olumsuz düşünceye meyil varsa Neptün'ün de haritada etken durumda olması bu kişiyi daha sisli, algının farklı boyutuna çektiğinden kendini kandırma da vererek potansiyelleri arttırabilir.

Su burçlarının geneliyle ilgili bi konu şüphecilik.Gezegen olarak da en çok pluton zikredilir.Lakin Neptün de insana Plutonu biraz taklit eder şekilde gizlilik ihtiyacı ,korkular,evham vb. verebilir.Balık burcunda Jüpiterin etkisiyle Neptünün bu gölge yanları çok hissedilmeyebilir Neptün Balıktaki gezegenlere (olumsuz) açı yapmıyorsa.

Nin.Me.Sar.Ra
06-24-2010 11:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

(06-24-2010 11:30 PM)virgotaurus Yazılan:  Benim haritamda neptün venüs karşıtlığı, neptün ay ve satürn karesi var. Yine ay satürn kavuşumu var. Ben de çok kurarım özelliklede ailemle ilgili. Eğer bi yere geleceklerde gecikirlerse ya da benzer durumlarda hep en kötüsünü düşünürüm. Hastalık gibi ama kendime engel olmaya çalışıyorum. Bunlar satürnden mi, neptünden mi? Emin olmak zor. Galiba neptün kurguluyor ama satürnün istediği gibi en karamsarını.

Yükselenin Yengeç ,Ayın Başak.Bu burçlarda epey evhamlıdır.Ay-Satürn birleşimi seni daha da karamsar yapıyor.Neptün karesi de bu durumu biraz daha abartılı hale getirmiş.

Nin.Me.Sar.Ra
06-24-2010 11:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
arzu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 0

(06-24-2010 11:13 PM)Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:  Sezgilerin oldukça güçlü senin Arzu.İçgüdüsel olarak yaptığın şeyler senin için olumlu sonuçla doğuracaktır.

Haritanda Balıktaki Merkür,Plutonla yaptığı üçgen, Akrepteki Ayın sezgilerini güçlendiren konumlar.Ama bir de Balıktaki Güneşinin Neptünle yaptığı kare var.Gereksiz kuruntular bu açının eseri.

evet güçlü oluyo sanrım yani öle olması istedğim bi şey olduğundanfilan değil..hani denir ya hep sezigilerim çok güçlüdür filan..17 ağustos gecesi uyumadan önce -bu gece deprem olmasın sakın _ dedim.. dedim yani yani bu kelimeler ağzımdan çıktı..bu kelimeri yüksek sesle söyledim ..hiç gündem de böle bi konu yok..öle bi düşüncem yok..sölerken de düşünmedim sanki..töbe töbe..kimseye sölemedim tabi çünkü bizim insanımızın genelde sezgileri güçlüdür ne bilim herkes öle diyo..gülücük üzerinde durmadım düşünmedim..ama oluyo böle ara ara..kötü bi şey aklıma gelince de korkuyorum bu yüzden..işte paronoya evham filan ne bilim bu şeylerin de etkisi vardır sanrım..

[Resim: astro2gw32arzu333233226.th.gif]
06-24-2010 11:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

(06-25-2010 04:18 AM)Terazi Yazılan:  Bende de güneş - neptün karesi var gereksiz korkularım var ..
Şüphelerim de var sevgilimin arkadaşımdan hoşlandığını falan düşünüyorum bu aralar plutodan kaynaklanıyor olabilir bu gerçi hislerimde ve gözlemlerimde pek yanılmam...

İnsan bazen salak olmalı herşeyide anla anla nereye kadar.Düşünmekten yaşlancam bi gün.

Aslında biraz sniper gibi düşünüyorum.Neptün evham ,endişe ,şüphecilik ile direk alakalandırılabilecek bir gezegen değil.Neptünün doğası daha farklı.

Korkular , şüphecilik , endişe deyince aklıma evet Pluto gelir .Ama bununla birlikte Saturn de gelir.Saturnde kaygılar , korkular ile ilişkilidir.Karanlık,kısıtlayıcı yapısı ile insan zihnini etkileyebilir.

Ve terazi umarım şüphelerin sadece yersiz şüphe olarak kalır.Ama muhtemelen senin de dikkatini çekmiştir.Saturn retro hareketle tekrar başağa girdi ve venüsün tekrar saturn transitine maruz kaldı.Bazı şanslılar saturn transitini retro hareket sayesinde toplamda 3 kez yaşıyor.Kutlarım sen de o şanslı insanlardan birisin :D Şimdi venüsün malumtemsil ettiği konular : sosyal yaşam , ilişkiler , maddi konular şu aralar testten geçebilir.Ve venüs yükslen yöneticisi olması dolayısı ile de yaşamında oldukça önemli.Ayrıca saturn transitlerinde bulunduğu evin ve yöneticisi olduğu evlerin mevzularını da ortaya yaşır.Ki şu duurmda senin 4.(ev , aile , yuva ,baba) ve 5. ev (aşk , çocuk vb) konular bu transitin elemanları olaiblir.

Şimdi şöyle birşey var.Elbette bir etki yaşadığımızda (transit , tutulma , ilerletim vb..) bu etkiyi pozitife çevirmek yada en az hasarla çıkmak için tedbirler almaya çalışabiliriz.Ama şunu da belrteyim senin yaşayacağın transitte 12. evde gerçekleşiyor.Ki 12. ev kişinin müdahele olanağının en az olduğu evlerden biridir.Arkadan bir iş çevrilebilir farkedemeyeblirisin ,farkedebilirsin müdahele edemeyebilirsin , yaşamsal sorumlulukların hareket şansını engelleyebilir.Yani şahsi fikrim 12. ev transitlerinde kişi biraz kader oyununda sadece kendisine verilen bölümü oynar kişisel irade biraz daha geri plandadır.Ama 12. ev bence kişiyi çokça olgunlaştıran , hamsa pişiren transitlerdir.

Ama genel olarak bence retro hareketli transitlerde en ağır gelişmeler ilk transitte yaşanıyor.Ki bu senin 3. dokunuşu olacak.Ki çokta zor geçmeyebilir.Belki anlamazsın bile dil çýkarma Ama eğer gelişme yaşarsan saturnun venüsüne ilk dokunduğu süreçle(2009 ekim kasım gibi) başlayan bazı şeyler nihai bir noktaya gelebilir.

Bakma satrun dede iyidir ya.Valla ne öğreniyorsak ondan öğreniyoruz.Biraz imanımızı gevretiyor ama olur o kadar.:D Ve unutmadan saturn transitleri kaygı ve korku durumu yaratabilir.

Not : Erkek arkadaşın için birşey diyemem sadece gördüğüm transit çin yazdım.Belki çocuğun günahını alıyorsundur.Ben de destek olmuş olmayayım utandým.
06-25-2010 05:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

(06-25-2010 05:27 AM)Terazi Yazılan:  Jomaja naptın yıktın beni.

Çok tedirgin oldum şimdi sonlara doğru toparlamışsın ama bu beni teselli etmek içindi galiba..
Yapacak birşeyim yok böyle birşey olcaksada yaşayacağım ... Ama sanmıyorum böyle şanssız bi durum yaşayacağımı izin de vermem böyle birşeye zaten.

Bugüne kadar hiç böyle bir olayla karşılaşmadım 2009 döneminde falan umarım bu saatten sonrada karşılaşmam. Zaten kafamda kuruyorum bu gece uyuyamıcam artık .aðla...

Bunları farkettirmen güzel oldu teşekkür ederim. gözkýrpma
Horary sorusu sormustum bu kişiyle ilgili sana zaten geçenlerde gerilim,hayal kırıklığı olabilir demiştin sana yazacam sonuclandığı zaman .
dur be hemen yıkılma dil çýkarma

senin bana soru sorduğunu hatırlamıyordum.hatırlamak için horary başlığına gidip baktım.yalnız bu çocuk beni bulsa , dövse hakkıdır.sanki arkasından sürekli kuyusunu kazıyormuşum gibi olmuş.o da 12. ev transiti yaşıyor galiba :D

aslında ön yargılı bakmamak lazım tamamen farklı bir mevzu ortaya çıkabilir.çünkü evler ve seçenekler tek birşeyle sınırlı değil.ki aslında toparlamak için yazmadım.gerçekten öyle düşünüyorum 3. geçiş(daha az etkileme olasılığı) ve alternatif seçenekler(diğer ev mevzuları) konusunda.

horary sorunu hatırlasaydım hiç yazmazdım heralde :D yalnız horary de çömezim.ki bunu da tevazu olsun diye yazmıyorum.horary biliyormuşum gibi gözüküyor sadece forumda ben cevap verdiğim için.ama bilgilerim diğer astroloji alanlarına göre sadece başlangıç seviyesinde.onu da belirteyim.

ay valla çocuk kötü bişeyler yapsa iyi olur , yoksa boşu yere günahını almış gibi olucam evill
06-25-2010 05:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Ya ben neptünyen degilim ama ayni beni anlatmis sanki... ve simdi o kurtarici da gelmedi tamam hala inanmak istiyorum gelecegine.. ama belkide geldi ben görmüyorum... ya da onun oldugunu kabul etmek istemiyorum... gerceklerle yasamak beni öldürüyor ya, büyümek istemiyordum ben cok direnirdim ama gel gelelim büyüdüm heralde... gülücük

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
11-13-2010 03:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Ruhuma dokundun yazınla marskovası, ben daha önce bu yazıyı farketmemişim, çok güzel yazmışsın, sabah bir ara inceledim eklediklerini ve bu yazıyı okudum ancak, zamanım yoktu birşey yazmaya. Bir neptünyen değilim, hatta neptünümün açılarıda çok yok, yine de kendimi bildim bileli hep affeden ve yıkılan, herkese inadına inanmaya devam eden, yüreğini sınırsız açan biri oldum, aman kimse üzülmesin diye kurban olmayı tercih ettim, çünkü ben kuvvetliydim, üstesinden gelebilirdim, ayrıca Allah da, ben de beni biliyorduk kimin ne düşündüğünün ne önemi vardı, bir noktadan sonra bu yük o derece ağır geliyor ki, altında düşüp ezilen oluyor insan, ama cidden kuvvetliyim silkinip yine hayata belki çok daha umutvar devam edebiliyorum.Her ne ise sevgi arsızı ve insanlık hastası olmaktan vazgeçeceğimi de düşünmüyorum, varsın kim ne düşünürse düşünsün, tekrar kutluyorum marskovası, beynine ve yüreğine sağlık. gülücük
02-21-2011 08:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

Tşk ederim sevgili Yonca; ancak kullanılmaya (iyiniyet) çok müsait oluyoruz her açıdan. Ama bizler işte yanlış bir zamanda doğmuşuz, bu yy gölgelerin yüzyılı, içi dışı bir olanların değil. Satürn sanırım biraz onu öğretmeye çalışıyor bize: "Zamana (satürn) ayak uydur". Uydurmayıp bizler direttikçe, istemeden verdikçe ağzımızdaki lokmaya kadar satürn sınavlarımız son bulmuyor. Ben bir daha doğmak istemiyorum o yüzden kolları sıvadım bütün imtihanlarımı vermek için. Öpüyorum yüreğinden...
02-21-2011 08:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Kendi inancım doğrultusunda reenkarnasyon olmadığı için ben bir daha gelmeyeceğime eminim, ancak haklısın Satürn yakamı asla bırakmıyor, az kaldı alışıyorum ona, fena tepiyor ama, biz karşılıklı tepişmeye alıştık, farkettim ki, zamanla ben onu o da beni kabullenmeyi öğrenmiş, ama çok çektirdi çokkk..gözkýrpma
02-21-2011 09:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

Şayet var ise Reankarnasyon diye dedim, ben önlemimi alayım da vardır falan koptum.w
02-21-2011 09:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir