Konu Kapalı 

Değerlendir:
  • 99 Oy - 2.89 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Doğum Haritası Analizi...
Yazar Mesaj
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: Doğum Haritası Analizi...
sevgili arkadaşlar,sizlerle paylaşacağım konuda küçücükte olsa hepinizden bir yorum ve yardım bekliyorum.bi çoğunuz biliyorsunuz benim malesef dogum tarihim tam belli değil bu yüzdende sürekli haritamı oluşturmaya çalışıyorum.hani bir deyim vardır ya "terzi söküğünü dikemez" ben astrolog değilim ama aşırı ilgilendiğim bir alan.ve çevremde herkesin haritasını çıkarıp dikkatle incelemeye gayret ediyorum.AMA KENDİ HARİTAM YOK:(

şimdi sizinle paylaşmak istediğim benim satürn üm.1969 kasım doğumluyum büyük ihtimalle.o tarihlerde satürn boğa 03 derecelerde geri hareketli.1991 temmuzunda erkek kardeşimi trafik kazasında kaybettim.o tarihte satürn kova 03 derecede.yani natal satürnüme kare oluşturuyor.2005 yılının temmuzunda babamı yine bir kaza sonucu kaybettim o tarihtede 01 derecelerde aslan ve yine bogadaki natal satürne kare.sanırım satürn soguk öğretisini çok korktuğum ölümden yana kullanmış.ölüm korkusuyla yüzleştirmiş.acı vermiş acı çektirmiş hemde en derinden.bu olaylardan öncesine gittiğimde kendimi aşırı duygusal hissettiğimi hatırlıyorum.oysa şimdi bu tür tepkileri fazla hissedemiyorum.bir filmde bile ufacık aşk sahnesine ağlayan ben, bu acılardan sonra ağlamanın anlamını öğrendim.galiba biraz sertleştim.bana sert olmayı öğretti.herşeye rağmen yinede hayatın devam ettiğini,edeceğini.eksiğim buydu belkide.

şimdi ben natal satürnü haritamda hangi eve yerleştirebilirim diye düşünüyorum.işte sizden bu konuda yardım istiyorum.belki böyle böyle haritam oluşmuş olur.herkese teşekkürler şimdide.ciçek2

feryadıma şahit gökteki tüm yıldızlar.
05-25-2007 06:08 PM
memati Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

RE: Doğum Haritası Analizi...
ya benim de aklıma ilk olarak 8. ev geld ama hani 4. ev yuvamızı anlatıyor ya 4. evin 8. evi olan 12. ev de olabilir belki...

Sen yıldız ol,ben yumruk, Fatsa'da buluşalım...
05-25-2007 07:35 PM
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

eskiden değildi ama yaşadıklarımla aşırı gerginim.12. evde uyuyor.içine kapalı,yanlızlığı seven,konuşmayı fazla sevmiyorum mesela.işte 21 yaşlarıma kadar böyle değildim.o yüzden satürn döngülerini inceleyip kendi satürnümü bulayım dedim öncelikle.onun ardından uranüs ve plutomu arıycam.doğduğum yıl kasım aylarında yakınlar birbirine biri başak ın in bitim derecesinde biri terazinin ilk derecelerinde

05-25-2007 07:55 PM
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

öncelikle ay_se başından geçenlere bende üzüldüm. doğum haritanın olmamasına üzülme bence.
eğer astroloji konusu seni sıkmıyorsa harika bir fırsat var önünde. bulmaca çözer gibi adım adım deneme yanılma yoluyla öğreneceksin hem astrolojiyi hemde doğum haritanın detaylarını. tıpkı karanlıktan korkan edisonun ampulü icat etmesi gibi.
sana bu konuda profesyonel düzeyde olmasada yardımcı olmaya çalışırım. bunun için uzun bir zaman dilimini göze alman gerekiyor diye düşünüyorum. mesela bir fikir ürettiğimizde bunu belki bir iki hafta düşünmelisin hazmetmek ve onaylamak için.
ben yoğun olduğumdan senin bulmacayı unuttuğum zamanlarda bana hatırlat lütfen. başından geçen önemli olayların tarihlerinide hatırlamaya çalış. senin haritayı bulabilirsek ben o gazla Mustafa Kemal'in de haritasını bulma peşine düşerim belki neden olmasın ;)
hadi bakalım kolay gelsin

05-26-2007 03:22 AM
ay_se Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

yılmamgülücük)

ben zevk alıyorum bu astrolijeden. gece yatağıma yattığımda gözümün önüne baktığım bir harıtayı getirip uyurken bir şyler düşünüyorum.yani bu işten sıkılmam yıldırım.teşekkürler tüm arkadaşlara.benimde bir gün haritam olucak-ok

önce ben ama gülücük)

05-26-2007 03:39 AM
seals
Kayıtsız

Cvp: RE: Doğum Haritası Analizi...
tax Yazılan:ya benim okuduklarım seals,uranusun egoyu büyüteceğini,kendi yolundan gitme isteği,başkalarının yoluna müdahelesi durumunda sert tepkiler vereceğne dair şeylerdi,bu yüzden egoyu genişletir demiştim yanlışsa ne güzel öğrenmiş oluyorum..bilgilerini paylaştığından dolayı da teşekkür ederim..daha yolun başındayız hiç bilmeden başlamak yanlış bilerek başlamaktan iyidir değil mi?bende yanlışlarla kurmak istemiyorum astroloji binasını..tekrardan teşekkürler...:-)

Senin demek istedigini anladım arkadasım :)yavaş yavaş ögrenirsin anlamlarını ve yorumlarını birleştirirsin,deneme yanılma olmadan yol alamazsın zaten,Uranüs egoyu bırakmayla ilgili bir gezegendir uranüs güclendigi anda kişi kendisini bir tarafa bırakmıştır, evrensel olaylara yogunlasmaya baslamıstır, kendini düsünmez; en yakın eş,dost,ahbap ve mazlum gördügü insanlara nasıl fayda ederim,dünya nasıl barış icinde insanca yasanır vb olur diye hareket eder bunları gruplandırıp, bilinclendırerek degerler aşılar ve hareketin başı olur anlatabıldım dimi Uranüs kişisel degil yani ego kişidir cünkü!Güneş,mars hatta plüto egoyu gösterır bunlar egoyu temsıl eder bireysel gücü simgeleyen gezegenlerdir neyse şimdilik bu kadar daha devam ederiz hadi kolay gelsin, rica ederim önemli degıl bılgıler paylasıldıkca anlam kazanır hadi kal saglıcakla gülücük
(naçizane not:okudugun bilgileri yanlış anlamlandırıyor gibisin dikkatli yorumla sonra ters bilgi edinirsin ona dikkat et!)
05-26-2007 12:17 PM
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

seals selam ; yukarıdaki yazında katılmadığım bir nokta var söylemek istedim. plütonun egoyu gösterdiği yorumuna katılamayacağım. aksine şöyle düşünüyorum. güneş merkezde ve esas egoyu güneş temsil ediyor diimi. bütün sistemi hayal edelim gözümüzde. plüto diğer uçta yer alıyor sistemin. sanki ; KRALA YANİ GÜNEŞE MEYDAN OKUYOR. ben devrim ve reformların , büyük değişimlerin başrolünde ya plüto transidi vardır yada o değişimi yapan kişi plütosu güçlü bir kişidir diye düşünüyorum. kısacası plüto ; bizlere toplumsal yönde bişeyleri değiştirme dürtüsü veriyor.. senin dediğine şu yönde katılırım ancak anlam farklılığı olacaktır ;
plüto bize dünyayı değiştirmeden önce karakterimize ve ruhumuza baskı yapıyor yani GÜÇ veriyor. bu güç egoyu güçlendiriyor buna kısmen katılıyorum. ancak esas amaç yani plütonun teması bieysel değil daha geniş kitlelere hitap ediyor bence. nacizane fikrim budur

05-26-2007 01:21 PM
seals
Kayıtsız

Yıldırım Yazılan:seals selam ; yukarıdaki yazında katılmadığım bir nokta var söylemek istedim. plütonun egoyu gösterdiği yorumuna katılamayacağım. aksine şöyle düşünüyorum. güneş merkezde ve esas egoyu güneş temsil ediyor diimi. bütün sistemi hayal edelim gözümüzde. plüto diğer uçta yer alıyor sistemin. sanki ; KRALA YANİ GÜNEŞE MEYDAN OKUYOR. ben devrim ve reformların , büyük değişimlerin başrolünde ya plüto transidi vardır yada o değişimi yapan kişi plütosu güçlü bir kişidir diye düşünüyorum. kısacası plüto ; bizlere toplumsal yönde bişeyleri değiştirme dürtüsü veriyor.. senin dediğine şu yönde katılırım ancak anlam farklılığı olacaktır ;
plüto bize dünyayı değiştirmeden önce karakterimize ve ruhumuza baskı yapıyor yani GÜÇ veriyor. bu güç egoyu güçlendiriyor buna kısmen katılıyorum. ancak esas amaç yani plütonun teması bieysel değil daha geniş kitlelere hitap ediyor bence. nacizane fikrim budur

Güzel yorum ve fikir belirtmişsin "yıldırım" ama bazı ufak hatalar var gibime geliyor genellemen dogru!fakat benim görüşüm şu yönde; Pasif akrep burcu gördünmü?yada zayıf bir egosu olan cok açılı plütoya sahip biri?Plüto gizemdir kendini illa ortaya koymaz, belki hiç göstermez karanlıklarda yasar,uzaktadır kimse ondan ummaz ters birsey, ortaya cıkıp da parlamaz, çünkü kendi içinde güç savaşına hazırlanır zamanı gelinceye dek bekler ve ansızın gücü ortaya cıkarır gafil avlar!Egosu en güçlü kimliktir, başta Güneş'in yerini almak zorla idare etmek ister,jupiter'den nefret eder iyimserlik sevmez aksine korkuları salarak bunu kabullendirmek ve kendinden korkulmasını ister ben şimdiye dek plütosu güçlü olan kişileri inceledigimde bu olayları gözlemledim,dogru güneş gibi parlamaz yada mars gibi açıktan hucüm etmez; ama derinden kontrol eder "Akrep gözler de bundan gelir zaten"
Yıldırım fikirlerini anladım ama sunu belırteyım hicbir plütonist kendini ortaya koymadan bir iş yapmaz!Egosu önem tasır yönetende,idare edende,taktik teknik de ona aittir herseyıyle ortadadır insanların kendisini sevmesi ,sevmemesi önemli degıldır kendi zaten EGOİST güce sahip mıllet ona uymak zorunda kalır o an güç elindeyse ki olmasa dahi zorla yapar ortaya cıktıgı anda "YA HEP YA HİÇ" der.
Anlatabıldım umarım "Plüto" "Aslan" da yücelir yine ayrı bir mevzu da bu! güneş burcu nıye yüceldi? burda, sor kendine cevap alırsın düsün,düsündürmesi benden olsun gülücük cok sebep var benim Plütoyu EGOİST gezegen kabul etmem icin daha sonra bir konu acarım sanırım derin bir gezegen, hatta hala süphe duyuluyor gezegen mi degıl mi etkili mi degil mi diye kal saglıcakla fikirlerini belirt dogru yanlıs fark etmez orta yolu bulmak önemli, amaç dogruya ulasmak zaten sen sayet hala öle düsünürsen saygı duyarım, tesekkür ederim fikrini belirttigin icin ben acıklamaya calıstım sebebimi.(Belki ben yanlısımdır sonuç da bende amatör bir ugrasanım bu astrolojiyle kim dogru bılıyorsa bilgiyi ortaya koyalım da yol alalım saol bu yorumların icin memnun oldum bu yaklasıma!)
05-26-2007 02:49 PM
vivienleigh Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

yezda Yazılan:sevgili vivi,12.inci evde plüto venüs kavuşumu bulunmakta ne gibi etkileri olabilir diye düşündüm ama,yada şöyle sorim transit plüto natal venüsünün üzerinden geçen birisi varmı,neler hissettiniz? viviciğim seninde düşüncelerini merak ettim..,bu soruyuda sana sormamdaki sebep,yay olmandan ve bu enerjiyi hissetmenden kaynaklı, haritasını koyuyorum,belki bikaç şey yazarsın...Yorumda bulunmak istiyen arkadaşlar olursada,şimdiden teşekkür ediyorum..

selam yezdacım: 12.evde pluto venüs kavuşumu güçlü bir potansiyelin 12. evde gömülü olması demek...12. ev balık burcunun gizemli mağarasıdır.venüs ve pluto yayda 12. evde ..ama denklemi çözmeden önce ayrı ayrı yorum yapmak istiyorum venüs yayda 12. evde ise kişinin iklii ilişkelere yaklaşımını neşeli ve hevesli kılar aşkını sevgi ve ilgisini saklayan neşeli bir aşık gibidir ...venüs----ikli ilişkiler ,yay---heves ilgi neşe akıl,öğrenme isteği,12. ev yalnızlık ,inziva,gizlenme saklanma,spirütüel konular..yani anahtar kelimeler yan yana gelince kişi sevgisini gizleme eğilimi taşıyabilir..sanata ilgi duyar ama bunu yalnızca kendine saklar, eser ise ortaya koyduğu beğenilmeme korkusu yüüznden göstermek istemez...veya kendi başına birşeyler öğrenme isteği vardır devamlı ,kendini geliştirmek yay olduğu için ,venüsün anahtarı sevgi olduğu için yay konularına bütünüyle sevgi duyar ..12. evin konualrnı sever gizemli konular görünmeyenler...
venüs pluto kavuşumu ile güçlü olmayı sevecektir...aşık olduğunda kendini değişime dönüşüme uğratır ..venüs finansı da içerdiğinden para gücü vardır ihtimal..ilşki içinde olduğu insanları kendine bağımlı kılmak isyeteyebilir ...ya da kendi bağlanır...sevgi gücünü kendine saklar..bu gücü gizler ..12 ev pluto için zor bir yer..enerjinin dibe vurması demek..enerjiyi boşalttığında kendine zarar verme ihtimali de var...enerjinin olumlu kullanılması için kişi 12. ev bağlantılı yardım etmek isteyecek ama bu güç durumda diyelim savaş anında kendini feda eden biri olmak isteyecek..bu enerjinin bir olumlu tarafı da başkalarının içine sızabilecek,kavrama ve seziş gücü çok kuvvetli olacaktır.. benim aklıma bunlar geldi 12. ev kalsik astrolojide mayınlı bölge sayılır çünkü bu alandan kişinin kendine çıkış noktaları bulması gerek ki gezegen kişinin içinde patlamasıngülücük
05-27-2007 12:17 AM
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

seals Yazılan:
Yıldırım Yazılan:seals selam ; yukarıdaki yazında katılmadığım bir nokta var söylemek istedim. plütonun egoyu gösterdiği yorumuna katılamayacağım. aksine şöyle düşünüyorum. güneş merkezde ve esas egoyu güneş temsil ediyor diimi. bütün sistemi hayal edelim gözümüzde. plüto diğer uçta yer alıyor sistemin. sanki ; KRALA YANİ GÜNEŞE MEYDAN OKUYOR. ben devrim ve reformların , büyük değişimlerin başrolünde ya plüto transidi vardır yada o değişimi yapan kişi plütosu güçlü bir kişidir diye düşünüyorum. kısacası plüto ; bizlere toplumsal yönde bişeyleri değiştirme dürtüsü veriyor.. senin dediğine şu yönde katılırım ancak anlam farklılığı olacaktır ;

Güzel yorum ve fikir belirtmişsin "yıldırım" ama bazı ufak hatalar var gibime geliyor genellemen dogru!fakat benim görüşüm şu yönde; Pasif akrep burcu gördünmü?yada zayıf bir egosu olan cok açılı plütoya sahip biri?Plüto gizemdir kendini illa ortaya koymaz, belki hiç göstermez karanlıklarda yasar,uzaktadır kimse ondan ummaz ters birsey, ortaya cıkıp da parlamaz, çünkü kendi içinde güç savaşına hazırlanır zamanı gelinceye dek bekler ve ansızın gücü ortaya cıkarır gafil avlar!Egosu en güçlü kimliktir, başta Güneş'in yerini almak zorla idare etmek ister,jupiter'den nefret eder iyimserlik sevmez aksine korkuları salarak bunu kabullendirmek ve kendinden korkulmasını ister ben şimdiye dek plütosu güçlü olan kişileri inceledigimde bu olayları gözlemledim,dogru güneş gibi parlamaz yada mars gibi açıktan hucüm etmez; ama derinden kontrol eder "Akrep gözler de bundan gelir zaten"
Yıldırım fikirlerini anladım ama sunu belırteyım hicbir plütonist kendini ortaya koymadan bir iş yapmaz!Egosu önem tasır yönetende,idare edende,taktik teknik de ona aittir herseyıyle ortadadır insanların kendisini sevmesi ,sevmemesi önemli degıldır kendi zaten EGOİST güce sahip mıllet ona uymak zorunda kalır o an güç elindeyse ki olmasa dahi zorla yapar ortaya cıktıgı anda "YA HEP YA HİÇ" der.
Anlatabıldım umarım "Plüto" "Aslan" da yücelir yine ayrı bir mevzu da bu! güneş burcu nıye yüceldi? burda, sor kendine cevap alırsın düsün,düsündürmesi benden olsun gülücük cok sebep var benim Plütoyu EGOİST gezegen kabul etmem icin daha sonra bir konu acarım sanırım derin bir gezegen, hatta hala süphe duyuluyor gezegen mi degıl mi etkili mi degil mi diye kal saglıcakla fikirlerini belirt dogru yanlıs fark etmez orta yolu bulmak önemli, amaç dogruya ulasmak zaten sen sayet hala öle düsünürsen saygı duyarım, tesekkür ederim fikrini belirttigin icin ben acıklamaya calıstım sebebimi.(Belki ben yanlısımdır sonuç da bende amatör bir ugrasanım bu astrolojiyle kim dogru bılıyorsa bilgiyi ortaya koyalım da yol alalım saol bu yorumların icin memnun oldum bu yaklasıma!)

fikirlerimi belirteceğimden emin olabilirsin.. bu arada ; burada doğruya ulaşmaktan daha önemli olan amaç ''fikirleri paylaşmak''

ben plüto ile ilgili nacizane fikirlerimi söyledim. bir kaç ilave yapayım ;

* senin plütonist kişilerde ne gözlemlediğini bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum.
son 5-6 yıldır plüto etkilerini yaşıyorum diyebilirim. hani derler ya ''yaşayan bilir''
ister kabul et ister etme arkadaşım bence plüto EGOYU ÖLDÜRÜYOR hatta paramparça yapıyor. madem egoyu tartışıyoruz önce ne olduğunu idrak edelim.
ego ; BEN bilinci oluyor.. bu yüzden egoist insanlara BEN-CİL deniyor. yine bu yüzden egoyu besleyen iltifatlardan en çok etkilenen burç ASLAN oluyor. ve senin dediğinin aksine , ''bence'' iltifattan en az etkilenenler OĞLAK VE AKREPLER oluyor. yani satürnlüler ve plütolular..
sende biliyorsun ki plüto derin bir gezegen. öyleyse ''derinleri'' etkilemeli diye düşünüyorum. yani egonun altındaki esas kimliği , yani karakteri , yani ruhu..
egonun , insanoğlunun yüzeyinde kalan bir kavram olduğunu bu yüzden yüzeysel iltifatlara balıklama tepki verdiğini düşünüyorum. plütonistler niçin tepki vermiyor ?
çünkü iltifata ihtiyaçları yok. ne olduklarını ne olmadıklarını biliyorlar. DAHA DERİN BİR GÜCE sahipler. egonun gücüne değil...

* sen diyeceksin ki ; burnu büyük , otoriter akreplere yada plütonistlere ne diyeceksin peki ''yıldırım'' ??
haklısın bencede akreplerin ve plütonistlerin çoğu , sahip oldukları potansiyeli VERİMLİ KULLANAMADIKLARI için tıpkı sahip olunan dinamitin elde patlaması gibi , keskin sirkenin küpüne zarar vermesi gibi zarar verici davranış ve alışkanlıklara meylediyorlar. bu zararlardan biri EGONUN ŞİŞMESİ oluyor. öyleyse benim düşüncem şudur ; EGOİZM PLÜTONUN YAN ETKİSİDİR , ESAS AMACI DEĞİLDİR...
insanlar plütonun gücünü verimli kullanamayıp kendilerine zarar veriyorsa bu plütonun sorunu değildir. o kişinin sorunudur.
plütonun gücünü verimli kullanan insanda görülen içsel değişim egonun gücünden çok daha fazlasını barındırır. bunun ıspatını şöyle gözlemleyebilirsin ;
egosu güçlü insan ölümü göze alamaz. belki riske girer ama ölümle burun buruna kaldığında balon gibi patlar o şişkin ego.. oysa plütonun mesajı KİŞİSEL OLMAYAN , KİTLELERE HİTAP EDEN BİR AMAÇ İÇİN GEREKİRSE ÖL olur...

tekrar ediyorum , bunlar benim yaşadıklarımdan da kopya çekerek ileri sürdüğüm düşüncelerimdir. gerçek olduğunu iddia etmiyorum ama öyle olmadığını da kimse bana inandıramaz. yani kendi adıma eminim..
plütosunu kullanamayan akrep ve plütonistlerin EGOİSTLİĞİ fikrimi değiştirmez. dünyayı değiştiren akrep ve plütonistler bunu egolarını tatmin etmek için mi yapmışlardır , buna gülerim..
astroloji bize yol gösterir + plüto bize yol gösterir = ne yapacağımız bizim seçimimizdir

05-27-2007 02:54 AM
« Önceki | Sonraki »

Konu Kapalı 

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Doğum haritası hakkında Mayaa 1 20,578 11-20-2020 01:30 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritası yorumu beyzakubra 5 17,675 11-20-2020 01:27 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritam lanetli mi arkadaşlar ? Timeless 21 29,785 09-13-2020 03:36 AM
Son Mesaj: Timeless
  Doğum haritası yorumu josii 87 117,362 05-27-2020 11:19 PM
Son Mesaj: josii
  Evlilik ve ciddi ilişkilerde doğum haritamin önemi. eda_sgnc 3 10,948 12-10-2019 11:13 PM
Son Mesaj: eda_sgnc
  Taze Harita Analizi aquariushead 3 6,771 06-11-2019 11:17 PM
Son Mesaj: Libra
  doğum haritama yorum yapabilirmisiniz koçastroloji 3 10,262 01-22-2019 06:37 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Doğum Haritası Analizinde destek olur musunuz? maia 2 11,461 01-10-2019 12:13 AM
Son Mesaj: maia
  Harita analizi justicee 13 21,356 10-22-2018 01:03 AM
Son Mesaj: kayasran
  Doğum haritası ve ilişkiler beyzakubra 9 17,662 07-31-2018 04:57 PM
Son Mesaj: beyzakubra

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 5 Misafir