Değerlendir:
  • 26 Oy - 3.38 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kişisel Gezegenler ve Narsisizm
Yazar Mesaj
sufle cii Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Kişisel Gezegenler ve Narsisizm
Merhabalar,

Narsisizm kişinin kendisini takıntı derecesinde sevme hali diye özetlenebilir sanırım.

Ben natal haritada kişisel gezegenlerin bu konuda etkili olabileceğini düşünüyorum. Mars ve venüs kavuşumunda çıkabileceğini düşünüyorum özellikle. Tabii yükselen burç, ayın konumu ve güneşe bu gezegenlerin yaptığı açılar da işin içinde olmalı..

Sizin bu konuda görüşleriniz var mı? Psikolojimiz astrolojiyle yakından bağlantılı iken bu konuya değinmemek olmaz diye düşündüm. gülücük[font=Arial][/font]

[Resim: astro2at02cemhp73464214.th.gif]
08-20-2009 12:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: Kişisel Gezegenler ve Narsisizm
burçlardan aslan ve terazi derim.( venüs , güneş )
ama marsı ve koçu unutmamak lazım makara
bunlar kadar kendini beğenmiş değildir ama herşeye hakkı olduğuna inanma gibi durumlar olabilir.
gördüklerim bugüne dek beni yanıltmadı ama harita da çok önemli.
haritada vurgu yaptımı etkili oluyor.
08-20-2009 12:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: Kişisel Gezegenler ve Narsisizm
aeon Yazılan:burçlardan aslan ve terazi derim.( venüs , güneş )
bunlar kadar kendini beğenmiş değildir ama herşeye hakkı olduğuna inanma gibi durumlar olabilir.

evet aslan , terazi , ayrıca Venüs aslan,mars aslan,venus-mars kavuşumu,ay merkür kavuşumu.
08-20-2009 12:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sufle cii Çevrimdışı
Üye
**

aeon Yazılan:burçlardan aslan ve terazi derim.( venüs , güneş )

Güneş-aslan konusunda katılıyorum ki ego'yu temsil ediyor mitolojik geleneklerde de.

Senin de ima ettiğin gibi Aeon, koç'un haritasındaki etkilere bakmak gerek. Koç daha çok (bazen kör olabilen) bir cesaret ve girişkenlik, dediğim dedik burcu bence. İlkel bir benlik anlayışı var tabii o kesin. gülücük
Narsist ise girişken ya da özgüvenden daha fazlası vardır, kendini aşırı derecede beğenmiş ancak bunu özgüvenden değil, kendini korumak için geliştiren insanlar da var. Girişken olmayanları da var. Daha çok sağlıklı ilişki kuramıyorlar narsist insanlar, daha açık söylemem gerekirse mars-venüs açılarına göre kendi kafalarında kendileriyle birlikteler onlar aslında. Benim de burada görüşlerinizi almak istediğim konu esas bu sanırım..

08-20-2009 12:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Cvp: Kişisel Gezegenler ve Narsisizm
batlamios Yazılan:Merhabalar,

Narsisizm kişinin kendisini takıntı derecesinde sevme hali diye özetlenebilir sanırım.

Ben natal haritada kişisel gezegenlerin bu konuda etkili olabileceğini düşünüyorum. Mars ve venüs kavuşumunda çıkabileceğini düşünüyorum özellikle. Tabii yükselen burç, ayın konumu ve güneşe bu gezegenlerin yaptığı açılar da işin içinde olmalı..

Sizin bu konuda görüşleriniz var mı? Psikolojimiz astrolojiyle yakından bağlantılı iken bu konuya değinmemek olmaz diye düşündüm. gülücük[font=Arial][/font]

öncelikle hoşgeldin aramıza benimde venus mars kavusumum var ve ay aslanıyım ama narsisizm yoktur haritana baktımızda basak burcunun yogunlugu buna neden olmus gibi basaklar genel kanıya bakarak cok zor begenir herseyin mükemmelini ister senin günesin venusun marsın basakta kavusum halinde günes ay zıtlasması var dolunay zamanı dogumu gösteren bu açı, duygusal problemlerin varlığını haber verir bize. Çoğu zaman duygular ve davranışlar çatışma içindedir. Bu kişiler aslında zor kişiler olarak adlandırılırlar. Kişi eylemlerinde kendini sanki ikiye ayrılmış gibi hissedebilir. Tam bir işe koyulmuşken, kararından dönebilir, aksiyon yapmayı engeller. Bu konumda duygularla bilinç çatışma halindedir. Bu çatışma hali depresyona ulaşarak sinir gerginliklerine bir davetiye çıkarabilir. Bu karışıklığı yok etmenin tek yolu, kendini olduğu gibi kabul etmek ve derin analizlere girerek kendini sevmeyi öğrenmek olabilir. Kendileriyle bu kadar uğraşmalarının yanı sıra, insan ilişkilerinede çok önem verir, ilişkilerini mümkün olduğunca ayakları yere değen türden olmasını isterler. Bu kişiler hayatı, başlarına gelen ilginç olaylar ve arkadaşlarıyla olan çekişmelerle anlar ve tanırlar. Kendi düşüncelerine çok önem verseler bile yakın çevrelerini eleştirileri ve yaptıkları işler hakkındaki görüşlerinide almak isterler. Taktir edilmek ve başarılı olmak için çok çalışırlar. İlişkilerinde başarılı olabilmek için aldıklarından fazlasını verdikleri izlenir. Hata yapmak onlara göre değildir. Kendi kendilerini rahatsızlık duyacak boyutta eleştirirler. Rahat olmayı ve panik yapmamayı öğrenmekle, başarıyı kolayca yakalayabilirler. Aksi halde geçmişe çok fazla takılarak, gelişmelerini durdurabilirler. Bu açı, iyi dengelenebilirse kişi çok başarı sağlayabilir.
ve kendini sevmen gerek bu acı kalıbında buda sende fazlasıyla var yorumcu arkadaslar sana daha detaylı bilği verirler ii forumlar hiç halim yok

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
08-20-2009 02:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sufle cii Çevrimdışı
Üye
**

Cvp: Kişisel Gezegenler ve Narsisizm
hoşbulduk gülücük

ay-aslanın sahiplenici ve sakin olduğunu görüyorum bir arkadaşımda (ki kendisi güneş ikizler ve ikizler bildiğim kadarıyla çok da sakin değildir.)
güneş - oğlakla da bu birleşince muhtemelen oldukça otoriter bir hava vermiştir. gülücük
venüs-mars kavuşumu balıkta çok güçlü bir kavuşum olmayabilir. marsın balıkta gücünü çok gösteremediğini okumuştum. daha çok bilgi sahibi biri vardır belki bu konuda aydınlatacak..

--
bendeyse başak burcunda 8.evdeki yoğunluğa bağlıyorum ben de sık sık. ve dolunayda doğanlar için yazılmış bu yazı tamamen geçerli benim için. ayrıca 8. ev-güneş, 2.ev-ay zıtlığından dolayı da bazı davranışlarım yalnızca psikolojime ciddi zararlar vermekle kalmayıp büyük maddi kayıplara da yol açtığı oluyor, satürn transitinde iyice farkettim tabii.
kendimi eleştirmek konusundaysa artık daha sağlam bir süperegom var diyebilirim. ama yine çok ağırlaştığı dönemler veya durumlar da olmuyor değil. gülücük

bir de haritamda T-kare açı var sanırım. satürn-yay,uranüs-yay | mars,venüs,güneş - başak | ay-balık arasında. bu dengeli olarak mı düşünülür, sert midir hiçbir fikrim yok tabii.

08-20-2009 02:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

sert açılar almamış bir Güneş-Venüs Kavuşumunun bu etkiyi verme olasılığından söz edebiliriz.

08-20-2009 04:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Kendimi severim doğrusu beğenirim aynada uzun uzun izlerim, narsistlikmi bu? Ne alakası var canım kendimi iyi hissettiriyorgülücük)

Ama psikolojik hastalık boyutu nasıl olur bilemem ben yalnızca kendime güvenirim bu hastalık değilki seviyorum kendimiask

Düşünün sabah kalkın güzelce giyinin süslenin vs sonra aynada kendinizi izleyin, bence denemediyseniz deneyin insanı motive ediyor dünyanın en özel ve güzel kadını-yada en yakışıklısı- hissediyorsunuz ve bu enerji bütün gün sizinle geliyor:)çiçek
08-20-2009 10:41 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

He Ran Yazılan:Kendimi severim doğrusu beğenirim aynada uzun uzun izlerim, narsistlikmi bu? Ne alakası var canım kendimi iyi hissettiriyorgülücük)

Düşünün sabah kalkın güzelce giyinin süslenin vs sonra aynada kendinizi izleyin, bence denemediyseniz deneyin insanı motive ediyor dünyanın en özel ve güzel kadını-yada en yakışıklısı- hissediyorsunuz ve bu enerji bütün gün sizinle geliyor:)çiçek

KATILIYORUM gülücük

AMA BU BİRAZ ASLAN ÖZELLİĞİ TAŞIMAMIZDAN KAYNAKLANIYO OLABİLR Mİ
SENİN AY BENİM VENÜS ASLAN

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
08-20-2009 11:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

İki narsistin bir ilişkiye girebileceğini düşünemiyorum...gülücük) herhalde kıyametler kopar... her yerde...her zaman...
aldığını beğenmez, vericilik zaten yok.... tam kaos...gülücük))

Ben aslan burclarının bu potansiyele sahip olduklarına inanıyorum...Gunes yöneten, acaip bir egoları var..takdire şayan, ehhh kolay degil, kral onlar dogustan... Ama bu potansiyelin açığa çıkabilmesi icin bazı sartlar var...
kendini aşırı sevmektir narsisizm.
Sevme duygusunu Venüs veriyor... "kendi" dediğimiz ise, ego, yani güneş... güneş venüs zıt caçısı ya da karesi olamayacağına göre hiç bir haritada, o zaman geriye gunes - venüs beraberliği kalıyor...
O halde aslan burcunda gunes-venus beraberliği bu potansiyeli veriyor, fakat açığa çıkması, gercekleşmesi icin de bazı sartlar gerekiyor.... En önemlisi kişinin cocukluğu ve ailesinin özelliğidir... anne babası tarafından fazla sorumluluk yuklenilmemiş, aşırı şımartılmış ve pohpohlanmış cocuklarda böyle potansiyeller açığa çıkabiliyor...Tabii aslan burcunda ve gunes venus kavusumunda ise... Sonra haritada günes - venus kavusumunun diğerleriyle aldığı açılara bakmak lazım... Yukselen evindeki saturnün boyle bir kavusuma yaptığı sert bir açı bu potansiyelin açığa çıkmasına yeterli olur. Aynı sekilde saturn 5. evdeyse ve yine bu kavusuma karesi ya da zıt açısı varsa, yine bu potansiyel kuvvetlice açığa cıkacaktır... satrun 10 evde ve aksın ustundeyse de bu yine açığa çıkar....
Saturn gercekleştirme potansiyeli veriyor kişiye... mesela saturn bogada 10 evde ve aslandaki gunes venus kavusumuna 90 ı var ve ustelik bunlar da yukselen evinde....... offf anam offff.... anasını aglatır valla

zaten kişinin haritasına bakmaya bile gerek yok, bir iki sohbetten sonra anlarsınız kişinin narsist oldugunu...
sevgiyle kalın...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
08-20-2009 11:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  HARİTAMIZDAKİ RETRO GEZEGENLER Hattusas 2 6,342 04-18-2020 03:06 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler vivienleigh 38 53,320 11-22-2018 02:40 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Fokal Gezegenler Lajâ 11 23,094 04-29-2015 07:53 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Gezegenler Hakkında Genel Bilgiler yükselenbaşak 31 55,294 11-27-2012 07:50 PM
Son Mesaj: zeppi
  Gezegenler ve Cenine etkileri pasifik 12 17,326 08-14-2012 11:44 AM
Son Mesaj: ekinoks
  Retrograde Gezegenler ve Karma Alya 6 22,490 05-18-2012 11:36 PM
Son Mesaj: Kaktüs
  TEST ( Gezegenler ) astrosohbet 90 118,131 08-16-2011 04:24 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Gezegenler ve Sağlığımız bluex 13 17,964 07-10-2010 06:24 PM
Son Mesaj: Serena
  Kollektif Gezegenler ve Nesiller aeon 11 15,265 04-27-2010 05:37 PM
Son Mesaj: Bluescorpio
  Kadim Astrolojide Gezegenler Angel 1 5,019 06-28-2007 04:39 AM