Değerlendir:
  • 13 Oy - 3.31 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Açılar mı Yoksa Gezegen Konumları mı?
Yazar Mesaj
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: açılar mı yoksa gezegen konumları mı?
pasifik338 Yazılan:
zamazingo Yazılan:bence önemli olan bir gezgenin o burçta kaçıncı derecede olduğudur. mesela güneş kovada ama neresinde? 1. derecede etkileri değişik olmalı diye düşünüyorum. bu da ayrı bir bakış tarzı bence.? hımm

Ya bende bunu merak ediyorum hımm Güneş in dereceleri Burç dekanlarına giriyor sanırım.Ama başka gezegenlerde aynı şekilde mi işliyor? kova 1. derecede olan bir mars ile kova 29. derecedeki mars kovanın dekanlarına göre mi bakılmalı ?29.derecedeki marsa terazimsi özellikler baz alınarak mı bakılması gerek yoksa balığın mı?

ya bu konu da benim de kafam karışık arkadaşlar açıkçası..marsım 29.35 koçta gülücük) yoksa benim buna boğa mı demem gerek ya hımm hiç diyesim de gelmiyoki mars-koç çok hoş bi kombinasyon ühhüü

08-30-2009 11:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

sessizgidiş Yazılan:
pasifik338 Yazılan:
zamazingo Yazılan:bence önemli olan bir gezgenin o burçta kaçıncı derecede olduğudur. mesela güneş kovada ama neresinde? 1. derecede etkileri değişik olmalı diye düşünüyorum. bu da ayrı bir bakış tarzı bence.? hımm

Ya bende bunu merak ediyorum hımm Güneş in dereceleri Burç dekanlarına giriyor sanırım.Ama başka gezegenlerde aynı şekilde mi işliyor? kova 1. derecede olan bir mars ile kova 29. derecedeki mars kovanın dekanlarına göre mi bakılmalı ?29.derecedeki marsa terazimsi özellikler baz alınarak mı bakılması gerek yoksa balığın mı?

ya bu konu da benim de kafam karışık arkadaşlar açıkçası..marsım 29.35 koçta gülücük) yoksa benim buna boğa mı demem gerek ya hımm hiç diyesim de gelmiyoki mars-koç çok hoş bi kombinasyon ühhüü

Benim asc koç 26.52 gülücük tam sınır zannederdm demek 29.35 de varmış:D ya bu arada Astrosohbet bilginleri sorumuzaa bir cevab verebilirmisiniz acepgülücük
09-01-2009 06:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

pasifik338 Yazılan:
sessizgidiş Yazılan:
pasifik338 Yazılan:Ya bende bunu merak ediyorum hımm Güneş in dereceleri Burç dekanlarına giriyor sanırım.Ama başka gezegenlerde aynı şekilde mi işliyor? kova 1. derecede olan bir mars ile kova 29. derecedeki mars kovanın dekanlarına göre mi bakılmalı ?29.derecedeki marsa terazimsi özellikler baz alınarak mı bakılması gerek yoksa balığın mı?

Benim asc koç 26.52 gülücük tam sınır zannederdm demek 29.35 de varmış:D ya bu arada Astrosohbet bilginleri sorumuzaa bir cevab verebilirmisiniz acepgülücük

bildiğim kadarıyla burçları genelde 10'luk dekanlara ayırıyorlar ve ilk 10'luk , ikinci 10'luk , üçüncü 10'luk şeklinde değerlendirip her bir dilimin yöneticisini farklı kabul ediyorlar.
yapıyorlar , ediyorlar diyorum çünkü şahsen bana pek mantıklı gelmediği için böyle bir sistemi kullanmıyorum.

bir gezegenin 29 küsür derece olmasının anlamıyla ilgili şunu söyleyebilirim ;

29 derece Yengeçte bulunan bir gezegen , ( eğer geri gitmiyorsa ) Yengeç burcu özelliklerinin zirvesine ulaşmış ve Yengeç burcunu terk etmeye ve Aslan burcuna giriş yapmaya hazırlanıyordur.
yani bir sonraki burçtan esintiler görmemizin doğal olduğunu düşünüyorum.

paisifik'in sorusunda ki gibi ASC 27-28-29 derece olduğunda , o evin yöneticisi olarak hem Asc noktasının kestiği burcun , hemde bir sonra ki burcun yöneticilerini almamız daha doğru olacaktır , en azından kendi adıma değerlendirmelerimde böyle yapmayı tercih ediyorum.
yani Pasifik'in 1.evinde Koç burcuyla Boğa burcunu harmanlamak daha doğru olacaktır.

09-01-2009 09:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

Cvp: açılar mı yoksa gezegen konumları mı?
sessizgidiş Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
pasifik338 Yazılan:
sessizgidiş Yazılan:
pasifik338 Yazılan:Ya bende bunu merak ediyorum hımm Güneş in dereceleri Burç dekanlarına giriyor sanırım.Ama başka gezegenlerde aynı şekilde mi işliyor? kova 1. derecede olan bir mars ile kova 29. derecedeki mars kovanın dekanlarına göre mi bakılmalı ?29.derecedeki marsa terazimsi özellikler baz alınarak mı bakılması gerek yoksa balığın mı?

Benim asc koç 26.52 tam sınır zannederdm demek 29.35 de varmış:D ya bu arada Astrosohbet bilginleri sorumuzaa bir cevab verebilirmisiniz acepgülücük

bildiğim kadarıyla burçları genelde 10'luk dekanlara ayırıyorlar ve ilk 10'luk , ikinci 10'luk , üçüncü 10'luk şeklinde değerlendirip her bir dilimin yöneticisini farklı kabul ediyorlar.
yapıyorlar , ediyorlar diyorum çünkü şahsen bana pek mantıklı gelmediği için böyle bir sistemi kullanmıyorum.

bir gezegenin 29 küsür derece olmasının anlamıyla ilgili şunu söyleyebilirim ;

29 derece Yengeçte bulunan bir gezegen , ( eğer geri gitmiyorsa ) Yengeç burcu özelliklerinin zirvesine ulaşmış ve Yengeç burcunu terk etmeye ve Aslan burcuna giriş yapmaya hazırlanıyordur.
yani bir sonraki burçtan esintiler görmemizin doğal olduğunu düşünüyorum.

paisifik'in sorusunda ki gibi ASC 27-28-29 derece olduğunda , o evin yöneticisi olarak hem Asc noktasının kestiği burcun , hemde bir sonra ki burcun yöneticilerini almamız daha doğru olacaktır , en azından kendi adıma değerlendirmelerimde böyle yapmayı tercih ediyorum.
yani Pasifik'in 1.evinde Koç burcuyla Boğa burcunu harmanlamak daha doğru olacaktır.

asc olduğundan durum değişti sanırım..yani pasifik in 1.evi neredeyse tamamı boğa..koç bırakıp kaçmış gülücük

benim durum da pek farklı değil. ikisini de hesaba katmak gerekli sanırım

Boğa özelliklerini gösterdiğimi söyleyemem,ama 30 umdan sonra olabiler tabigülücük)yüz kemiklerim belirgin(yüzüme bakan koç asc der eminim. Koç kaçmadan evvel yüzüme toslamış herhal:D) ve orta boy orta kilo öle karakteristik bişi sayılmaz fiziksel özelliklerim normallinggülücük
Yükseln boğa sabır,tedbir,tutuculuk ve kararlılık bunlar desen hiç yok ama yüksleen boğa olsa bile asc me mars ve venüsüm kare yapıyor bunların etkilerini devşirmiş mi ne yapmış?gülücük
09-01-2009 10:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

pasifik338 Yazılan:Boğa özelliklerini gösterdiğimi söyleyemem,ama 30 umdan sonra olabiler tabigülücük)yüz kemiklerim belirgin(yüzüme bakan koç asc der eminim. Koç kaçmadan evvel yüzüme toslamış herhal:D) ve orta boy orta kilo öle karakteristik bişi sayılmaz fiziksel özelliklerim normallinggülücük
Yükseln boğa sabır,tedbir,tutuculuk ve kararlılık bunlar desen hiç yok ama yüksleen boğa olsa bile asc me mars ve venüsüm kare yapıyor bunların etkilerini devşirmiş mi ne yapmış?gülücük
Asc noktalarımız, karakter edinimlerimizin yanı sıra fiziksel özelliklerimizi de ifadeleştirirler. Tabii, bu ifadeleştirmeyi Asc noktasına yakın ya da kavuşum almış gezegenler çok belirgin bir şekilde, birinci ev dahilinde olan gezegenler ise; göz önüne alınacak derecede etkileyebilirler.

Karakter olarak yükselen Boğa'nın özelliklerini pek taşımadığınızı belirtmişsiniz. Fakat ''orta boy'' kısmı, yükselen Boğa'nın fiziğe yansıma ihtimali bulunan bir özelliği. (Tabii, genetik faktörünü göz ardı ederek sadece astrolojik açıdan ele almaya çalışıyorum.)

Bir de hep ''kalın ve kısa sayılabilecek bir boyun'' ifadesi geçer yerli / yabancı kaynaklarda. Ben de bir yükselen Boğa'yım fakat boynum kalın değil üstelik hiç de kısa sayılmaz gülücük) Tabii, bu durumda birinci evimdeki Ay ve Venüs İkizleri de söz konusu olacaktır.

Bence sizde Asc yöneticisi Mars'ın, II. Yönetici olan Venüs ile kavuşum açısının Asc ile aldığı kare açı dikkate değer. Bayansanız, Ay ile yaptıkları güçlü 120'lik bağlantı muhtemelen çekicilik sahibi olduğunuz göstergesi. Başta belirttiğim açı ise; bir tür ''karizma'' katmış olabilir. Belirgin yüz hatları da (belki de erkeksi) yine aynı açıdan kaynaklanıyor olsa gerek.

09-02-2009 08:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Nihan Yazılan:Sevgili Aprilios, profilinde bulunduğunu yazdığın konum, yoksa senin uzun boynuna bir atıf mı:D
Aslında uzun boyunlu sayılabilir miyim (?) tartışmaya açıktır ( ; fakat kısa ve kalın boyunlu sayılmayacağım da gün gibi gerçektir.

Yazılı konumu profil seçeneklerine girdiğim zaman, Botticelli'nin eserleriyle ilgili bir araştırmam söz konusuydu diye hatırlıyorum, hatta bu araştırma işine izlediğim bir belgesel aracılığı ile bulaşmıştım gülücük sizin de bildiğiniz üzere; ''La Primavera'' İtalyanca ''İlkbahar'' anlamına tekabül ediyor. Ortada bir atıf var ise; benim doğum zamanım ile ilişkilidir sadece, yani ''La Primavera''nın şekilsel değil de, çağrısımsal yakınlığı ile ilgilenmiştim.

Tebrik ederim, keyifli bir on iki'den vuruştu :D

09-03-2009 11:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
plutonik Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: açılar mı yoksa gezegen konumları mı?
kardeşimin haritasında güneş mars ve satürn ile üçgen açı yaparken,venüs ise mars ve satürn ile kare açı yapmış ve venüs 7. evde oğlakta...aslında sizin dediğiniz gibi harmanlamak gerekiyor fakat bir bayanın haritasında mars ve satürn baba -otorite konumu ve karşı cinsi simgeliyorsa burada bir tezatlık yok mu hem üçgen hem de kare açı bağlamında? bir de venüs 7. evde olmasına ve rahat etmesine rağman kare açılar alıyor bunun nasıl bir etkisi olur?kendimce kafamda bazı şeyler var ama çok karışıkgülücük) ilgilerinize sunuyorum arkadaşlargülücük))

[Resim: astro2gw02plutonikhp448.th.gif]

Kimi aradığını yitirir aradıkça,
Kimi de arayandır;aranan onu bulur...Ö.Asaf
09-13-2009 12:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Geçenlerde okuduğum bir makale beni çok etkiledi...

Bir gezegenin açı yapmaması ...Hatta bir evde gezegen bulunması dahi ...

Bir evin gezegen varmışçası açı yapmışçasına etkili olabileceği söylüyordu..

Bu kuram bana oldukça entresan geldi...

Bazı konularda bunun kullanılabilecek bir bilgi olduğunu düşünüyorum..

İlişki haritalarında..Yada kişisel natal haritalarda..

Çünkü bir bütünün sadece bir kısım yada bir kısmın aktif olması diğer yanların çalışmadığı anlamına gelmez..

Sİstemsel bakıldığında...Konumlamanın yorumda önem pay sahibi olduğu düşünülürse...

Boş konumunda aynı oranda fikir beyan edebilici olacağı kıyası çıkıyor..

Tartışmaya ve bilgiye çok ihtiyaç olan konulardan bence...
05-18-2010 03:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

(09-13-2009 12:50 AM)plutonik Yazılan:  kardeşimin haritasında güneş mars ve satürn ile üçgen açı yaparken,venüs ise mars ve satürn ile kare açı yapmış ve venüs 7. evde oğlakta...aslında sizin dediğiniz gibi harmanlamak gerekiyor fakat bir bayanın haritasında mars ve satürn baba -otorite konumu ve karşı cinsi simgeliyorsa burada bir tezatlık yok mu hem üçgen hem de kare açı bağlamında? bir de venüs 7. evde olmasına ve rahat etmesine rağman kare açılar alıyor bunun nasıl bir etkisi olur?kendimce kafamda bazı şeyler var ama çok karışıkgülücük) ilgilerinize sunuyorum arkadaşlargülücük))

Benzer bir açı kız kardeşimdede var venüsü marsla kare...

Ama jüpiter ile 120 sı var..

Küçük olduğu için 7 ev konumundaki venüsün 2'li ilişki olarak değerlendiremiyorum..

Ama mars karesinden dolayı ciddi bir erkek arkadaşları sürtüşme hali söz konusu...

Marsı 10 evinde...

Senin sorduğun konuya gelince..

Venüs oğlak hoş bir venüs konumlaması değil..

Ama yedinci evde olması ona terazide hissiyatı verebilir..

Venüsün 7 evde olması bence güzel ama...

Satrün karesi MARS karesi...

Onu 7 ev konularında tartışmacı, sevgi yönünden kırılgan ...

Sevildiğini çok algılayaman bir tip yapabilir...

Tabiki venüsü tek başına sevgi kontrorü değil bence..

Ay ve jüpiterin venüse iyi açısı varsa bu durum hafifleyebilir...

Her insanın evliliğe uygun yada mükemmel eş olarak tasarlandığını söylemek hata olur...

Ama venüsün orda olması ve oğlak olması...

Soğuk eş...yada statükosu yüksek zengin eş beklentiside verebilir..

Ama tam haritayı görmek daha iyi olur..

Cidden hayal etmek kolay olmuyor...
05-18-2010 03:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Gezegen & Burç & Ev Kombinasyonlarını Yorumlama Pratiği astrosohbet 39 55,220 01-28-2012 07:54 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir