Değerlendir:
  • 29 Oy - 3.21 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mühendislik
Yazar Mesaj
rak_star_21 Çevrimdışı
Yeni Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Mühendislik
Slm boş zamanlarımda yazdıklarınızı okuyorum ve güzel paylaşımlar var.Bende elektrik mühendisiyim.Yıllar önce elektrik müh. olmak isteyen arkaşlara elektrik müh. olunda çarpılın diyordum.Hayat beni seçti veya yıldızlarmı diyeyim ben oldum çarpıldım gülücük Gerçekten yıldızlar doğru kişiyi mi seçmiş ve bilmediğim yeteneklerim neler olabilir yorumlarınıza açığım.
Sevgilerle...

http://yfrog.com/n3astro2gw01ss480962119g
03-24-2012 05:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

Oğlak ve akrep burcu için iyi bir meslek. Mühendislik dikkat gerektiriyor. Karmaşık işlem ya da sembollerin hepsini anlayıp sonuç çıkartabilmek için üstün körü geçmeyip herşeyi hesaba katmak, aman şunu da boşvereyim dememek lazım. Sanırım kafası dağınık kişilerin uzak durması gerek. Bilgisayar mühendisliği içinse kova burcunu önde görüyorum. Yazılımı iyi olan arkadaşlarımda kovaydı zaten. Yengeç burcu olan kişiler yazılıma alışamayabiliyordu mesela. Gezegen olarak satürn, pluton ve uranusü(bilgisayar için) yazarım. Mars ve merkür de bunlardan sonra gelen gezegenler olurdu bence. Açısal olarak satürn merkur açısı, pluton merkur açısı gibi açılar önemli. Ama atıyorum venus merkur açısı gibi açılar olumsuz olur bana göre. Bu mesleği temsil eden gezegen nihayetinde satürndür bence.
05-29-2017 08:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

kuzenim elektrik elektronik mühendisi ve erkek kardeşim makina mühendisliği okuyor şuan
haritalarını ekliyorum incelemek isteyenlere örnek olması için ;

kuzenim: https://hizliresim.com/01PDLL

kardeşim: https://hizliresim.com/2rMZ8L

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
05-29-2017 08:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Liaa Çevrimdışı
Üye
**

Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum mc kovada ve Uranüs ile kavuşuyor onun dışında Merkür'üm Satürn ile kavuşuyor plüto ile 120lik açısı var. Aslında Merkür filan balıkta dalgınlık verir matematikten anlamaz yazıyor ama galiba Satürn ve plüto açılarından dolayı sayısalım her zaman iyiydi.
05-30-2017 12:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zeynepelif Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 21

Cvp: Mühendislik
(05-30-2017 12:57 AM)Liaa Yazılan:  Ben bilgisayar mühendisliği okuyorum mc kovada ve Uranüs ile kavuşuyor onun dışında Merkür'üm Satürn ile kavuşuyor plüto ile 120lik açısı var. Aslında Merkür filan balıkta dalgınlık verir matematikten anlamaz yazıyor ama galiba Satürn ve plüto açılarından dolayı sayısalım her zaman iyiydi.

matematik evet daha çok satürn ve plutonun alanı ve akrep oğlak burçları
merkür ise hafıza ezber alanları, ikizler ve kova burçları
dalgınlıkla ilintili olan gezegen neptün aslında
balık merkürü aslında edebiyat alanındada başarılı olabilir.
balık merkürü, dalgınliktan ziyade hayal gücünü destekleyen bir zihin (hayal+merkür) potansiyeli çıkaran bir kombinasyon
mühendislerde hayalci yaratıcı zihin önemli bence sonuçta buluş icat etme kabiliyetleri var
bu yüzden balık merkürü mühendislik için iyidir bence ( kendi fikrim)
ama yinede bütüncül yorumlarla birlikte destekleyen diğer yerleşimler tabiki önemlidir.

Haritam=>> https://i.hizliresim.com/aYWPoQ.png
05-30-2017 01:17 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mashameral Çevrimdışı
Yasaklanmış
lt=

Benim açılarım hangi meslek için uygun 14 mayıs 1997 saat sabah 09 40 Kocaeli yeni işten ayrıldım bende
05-30-2017 02:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

@liaa@zeynepelif bilgisayar için uranus yerleşimi çok olumlu bence. Yeni şeylere uyum sağlayan kova burçları bilgisayarı öğrenme program yazmada da fazla uyum sıkıntısı çekmiyolar. Artı olarak bu işte yeteneklilerdi de çevremdeki kişiler. Balık merkür bence de fena olmaz yaratıcılık açısından. Yazar çıkartan merkür burcu sonuçta.
Çıkarımlarımı biraz açarsan pluton odaklanma ve çıkarım, tespit yapabilme yeteneğinden dolayı önemli bana göre. Merkür açılarında iyiymiş yani. Matematik için akla ilk gelen burçlar başak, oğlak gibi burçları tabi. Kafadan hesap yapabilme pratik zeka gibi şeyleri temsil ediyor misal başak burcu ve merkür. Mühendislikte o iş biraz o daha karmaşık. Matematik deyince akla türev integral geliyor. Kafadan hesap yerine ayrı ayrı hesaplar isteyen bi durum. Bu yüzden satürn bu alanda ön plana çıkan gezegen oluyor. Son olarak da eklemem lazım zaman zaman ömür törpüsü olur bu mühendislik:/ neyse daha da içimi dökmeyeyim şuraya.
05-31-2017 01:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Liaa Çevrimdışı
Üye
**

Teşekkür ederim @zeynepelif @capri. Merkür balık olunca edebiyat geldiği için aklıma biraz kafamı karıştırıyordu ama yaratıcılık açısından bakınca mantıklı geldi bana da. @capri katılıyorum sana Satürn ön plana çıkmalı mesela en ufak bir hatada en başa dönmen gerekiyor çoğu zaman bu da Merkür aceleciliği ile zorlar insanı Satürn desteği ile daha kolay olur.
05-31-2017 09:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
capri Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

@liaa bence de. Mevcut bulunulan durum da önemli. Her mühendislik aynı yeteneklere bakmaz tabi. Ya da her iş yorucu ve uzun hesaplar da istemez ama bı parça satürnsüz de bu iş olmaz. Ay ve güneş gibi ışıklı gezegenlerin enerjisini taşıyan kişiler bu alanda en fazla zorlanan arketipler gözlemlerime göre. Enerjik yapıya fazla uymuyor.
06-01-2017 07:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
justicee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

Bir mühendis adayı olarak benim de haritamı inceleyebilirsiniz.10.evimde Uranüs Jüpiter kovada,ay Neptün oğlakta

haritam: https://hizliresim.com/AD7p3v
11-27-2018 10:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir