Değerlendir:
  • 12 Oy - 3.17 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zeki Müren
Yazar Mesaj
Vulcan
Kayıtsız

RE: Zeki Müren
Yücel Sügen'in "Burçlar, Yıldızlar ve Yaşam Analizleri" kitabında doğum tarihini 6.12.1931 5:20 Bursa almış. Çizdiği haritada yükselen akrep çıkıyor 19. derecede. Ayı da terazide.

90'ların başında TRT'de klipleri çıkardı. Akrepsi bakışlar ve tıslarcasına titrek bir ses.

Korkardık çocuk halimizle gülücük

Bir yerde okumuştum insan 40 yaşından sonra yükseleninin etkilerini daha fazla göstermeye başlarmış. Zeki Mürenin gençlik fotoğraflarında yaşlılığındaki o akrepsi etki neredeyse hiç yok gibi. Laylaylom havalarında gülücük
10-12-2009 08:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: Zeki Müren
optimus_prime Yazılan:
Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Venus Kovada,Kovanın yöneticisi Uranüsle kare.Bu hem eşcinselliğini hem de yaşadığı döneme göre devrim sayılabilecek nitelikteki giyim tarzını işaret ediyor olabilir

zeki müren eşcinselmiydi??

Bu artık kendisini yakinen tanıyan insanların bile inkar etmediği bir gerçek.

Nin.Me.Sar.Ra
10-17-2009 05:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

Vulcan Yazılan:Yücel Sügen'in "Burçlar, Yıldızlar ve Yaşam Analizleri" kitabında doğum tarihini 6.12.1931 5:20 Bursa almış. Çizdiği haritada yükselen akrep çıkıyor 19. derecede. Ayı da terazide.

90'ların başında TRT'de klipleri çıkardı. Akrepsi bakışlar ve tıslarcasına titrek bir ses.

Astosohbetten önce üyesi olduğum Astrozoom sitesinde ilk açtığım başlık (yani ilk yazdığım mesaj )şöyleydi:

Alıntı:Türk ünlüler Akrep ve Yengeç burçları

Mesajgönderen Nin.me.sar.ra tarih Cmt Eyl 29, 2007 1:12 am

Pek çoğunuzun bildiği gibi biz güneş burcu Akrep yükseleni Yengeç olan bir ülkeyiz.Bilmiyorum hiç dikkatinizi çekti mi ;Türkiye'de önemli konumlara gelmiş politikacı,oyuncu,sanatçı vesaire ünlülerimizin çoğunun yıldız haritasında Akrep yada Yengeç burçları ve/veya bu burçların yönetici gezegenleri güçlüdür. Mesela müzikten gidelim:Ajda Pekkan'ın Ay burcu Yengeçtir onun halefi diyebileceğimiz Sezen Aksu'nunsa Güneş burcu.Sinemadan gidersek Belgin Doruk ve Türkan Şoray'ın Güneşleri onların halefi diyebileceğimiz Hülya Avşar'ın ayı Yengeçtedir.İlk kadın başb akanımız sayın Tansu Çiller'in Ay burcu Yengeçtir.Erkek politikacılarımız arasındaysa Akrep ve Yengeç etkisi yine çok güçlüdür.Süleyman Demirel,Mesut Yılmaz , Abdullah Gül Akrep burcu,Deniz Baykal Yengeç burcudur.

Ben bu ve benzeri örneklerden yola çıkarak Türkiye'de çok ünlü olmuş ama doğum saati bilinmeyen pek çok ünlünün Yıldız haritasında eğer Ay yada Güneş Akrep veya Yengeçte değilse en azında Yükselen burçlarının bu iki burçtan birisi olabileceği tahmininde bulunurum genellikle. Buna örnek olarak verebileceğim bir kaç isim:

Turgut Özal:İlk bakışta Yengeç burcu olduğunu tahmin edeceğim bir isim.Tipi ve tavırları son derece yengecimsi

Tarkan:Sizin sitenizde Yükseleni İkizler olarak verilmiş ama bence hiç benzemiyor.Yengeç burcu fiziksel özelliklerini çok daha iyi açıklıyor bence.

Hülya Koçyiğit :Türk Sinemasının ünlü kare ası içinde Güneş burcu Yengeç olan Türkan Şoray ve ay burcu Akrep olan Filiz Akın dışında Fatma Girikle beraber Yengeç ve akrep etkisi almayan iki isimden birisi gibi görünüyor.Ama ben Yay burcu bu derece güçlü bir insana göre son derece istikrarlı aile hayatından yola çıkarak Yükselenin Yengeç yada Akrep olduğunu düşünüyorum.Fatma Girik içinde aynı şeyi düşünüyorum. Fiziksel olarakta Su gurubu burçlara benziyor.

Orhan Gencebay : Sitenizde Yükselen burcu Terazi olarak verilmiş ama bence Akrep Yükselen ona daha iyi uyuyor.

Adı eklenebilecek çok isim var şu an aklıma gelmeyen ,sizin görüşlerinizi bekliyorum bu konuda.

Şimdi siz Zeki Müren'in Yükseleninin Akrep olduğunu belirtince bu aklıma geldi.

Nin.Me.Sar.Ra
10-17-2009 05:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Vulcan
Kayıtsız

Bunu ben de düşünmüştüm. Diğer ülkelerde de benzer örnekler vardı ama şu an aklıma gelmiyor.

quote=Nin.Me.Sar.Ra]
Vulcan Yazılan:Yücel Sügen'in "Burçlar, Yıldızlar ve Yaşam Analizleri" kitabında doğum tarihini 6.12.1931 5:20 Bursa almış. Çizdiği haritada yükselen akrep çıkıyor 19. derecede. Ayı da terazide.

Astosohbetten önce üyesi olduğum Astrozoom sitesinde ilk açtığım başlık (yani ilk yazdığım mesaj )şöyleydi:

Alıntı:Türk ünlüler Akrep ve Yengeç burçları

Mesajgönderen Nin.me.sar.ra tarih Cmt Eyl 29, 2007 1:12 am

Pek çoğunuzun bildiği gibi biz güneş burcu Akrep yükseleni Yengeç olan bir ülkeyiz.Bilmiyorum hiç dikkatinizi çekti mi ;Türkiye'de önemli konumlara gelmiş politikacı,oyuncu,sanatçı vesaire ünlülerimizin çoğunun yıldız haritasında Akrep yada Yengeç burçları ve/veya bu burçların yönetici gezegenleri güçlüdür. Mesela müzikten gidelim:Ajda Pekkan'ın Ay burcu Yengeçtir onun halefi diyebileceğimiz Sezen Aksu'nunsa Güneş burcu.Sinemadan gidersek Belgin Doruk ve Türkan Şoray'ın Güneşleri onların halefi diyebileceğimiz Hülya Avşar'ın ayı Yengeçtedir.İlk kadın başb akanımız sayın Tansu Çiller'in Ay burcu Yengeçtir.Erkek politikacılarımız arasındaysa Akrep ve Yengeç etkisi yine çok güçlüdür.Süleyman Demirel,Mesut Yılmaz , Abdullah Gül Akrep burcu,Deniz Baykal Yengeç burcudur.

Ben bu ve benzeri örneklerden yola çıkarak Türkiye'de çok ünlü olmuş ama doğum saati bilinmeyen pek çok ünlünün Yıldız haritasında eğer Ay yada Güneş Akrep veya Yengeçte değilse en azında Yükselen burçlarının bu iki burçtan birisi olabileceği tahmininde bulunurum genellikle. Buna örnek olarak verebileceğim bir kaç isim:

Turgut Özal:İlk bakışta Yengeç burcu olduğunu tahmin edeceğim bir isim.Tipi ve tavırları son derece yengecimsi

Tarkan:Sizin sitenizde Yükseleni İkizler olarak verilmiş ama bence hiç benzemiyor.Yengeç burcu fiziksel özelliklerini çok daha iyi açıklıyor bence.

Hülya Koçyiğit :Türk Sinemasının ünlü kare ası içinde Güneş burcu Yengeç olan Türkan Şoray ve ay burcu Akrep olan Filiz Akın dışında Fatma Girikle beraber Yengeç ve akrep etkisi almayan iki isimden birisi gibi görünüyor.Ama ben Yay burcu bu derece güçlü bir insana göre son derece istikrarlı aile hayatından yola çıkarak Yükselenin Yengeç yada Akrep olduğunu düşünüyorum.Fatma Girik içinde aynı şeyi düşünüyorum. Fiziksel olarakta Su gurubu burçlara benziyor.

Orhan Gencebay : Sitenizde Yükselen burcu Terazi olarak verilmiş ama bence Akrep Yükselen ona daha iyi uyuyor.

Adı eklenebilecek çok isim var şu an aklıma gelmeyen ,sizin görüşlerinizi bekliyorum bu konuda.

Şimdi siz Zeki Müren'in Yükseleninin Akrep olduğunu belirtince bu aklıma geldi.
[/quote]
10-17-2009 09:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

bu bakış açısını genişletebileceğimizi düşünüyorum.
örneğin R.T.Erdoğan Balık burcu ve Türkiyenin MC noktasıyla uyumlu.
yada mesela örneğin Türkiye'nin Akrep liderleri muhtemelen Türkiye'nin 5.evine Güneşleri ( kimlikleri ) düşen kişiler oluyorlar ve orada Türkiye'nin Venüs-Jüpiter kavuşumuyla temas yapıyorlar + Türkiye'nin Neptünüyle de KARE açı yapıyor bu Akrep liderlerin Güneşleri.
ilginçtir ki bu Akrep liderlerinde gerçeklerle ( problemlerle ) somut adımlarla uğraşmak gibi normalde Akrepe özgü GERÇEKÇİLİK özelliğini az görüyoruz.
sanki günü kurtarmaya çalışan ( Neptün-Venüs-Jüpiter-5.ev ) Akrepler liderlik etmiş görünüyor..
bilemiyorum Türkiye'nin bu kombinasyonu ( Venüs-Jüpiter-Neptün-5.ev ) hiç ama hiç hoşuma gitmiyor.
belki sanatçı adayları için Akrep burcu potansiyeli taşımak bir avantaj olabilir ama liderlik ,,,

10-17-2009 10:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Hic evlenmemesini ben venünün kova da, ayinin ise aslan da olmasina bagliyorum... cünki ikisi de birbirine zit kutuplar... venüs kova.. uzakta olan iliskiye sevgi besleme gibi.. ya da farkli olana.. ay da aslan... yakinlik ariyor... begenilme, vs..

Yükseleni akrep olabilir demisler.. bence de olabilir ama yengec olacagini da düsünüyorum... ilerleyen yillarda aldigi kilolar onun tarzini iki tane tanidigim bayan günes yengec olanlara cok benzettim...

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
02-18-2012 06:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir