Değerlendir:
  • 24 Oy - 3.04 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Akademisyenlik
Yazar Mesaj
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Akademisyenler
(07-17-2010 10:53 PM)virgotaurus Yazılan:  
(07-16-2010 09:09 AM)Serena Yazılan:  
(07-16-2010 03:33 AM)rakka Yazılan:  10.evin girişinde pluton, 3.evde jüpiter var akademisyenlikle ilgili haritama bakarak neler söylenebilir?

rakka,
yüksek eğitim ve akademisyenlik için, 3. evde jüpiter yerleşimi iyidir. 3. ev bilginin ve iletişimin evidir. bu durumda jüpiterin büyüteci, bilgi ve öğrenme temaları üzerinde olacak, hayatında en çok bu alanlar genişleyecektir. öğrenme, bilgi edinme, ufkunu açma kapasiten yüksektir zaten.
10. evde mc noktasında yükselimde olan plüto, aslında akla psikoloji, okültizm, derinlerde yatanı bulmaya yönelik, ölüm ve ötesini kapsayan bir mesleği getiriyor. en azından bu alana yetenek vardır, diyelim. ancak abimin de plütosu 10. evde ve kendisi müzisyen. yalnız işinde çok hırslıdır. ''en iyi benim'' falan der:D

seninde 10. evde, haritanın tepesine konuşlanan plüto meslek hayatında tuttugunu koparan, hırslı, azimli bir yapı verebilir.
bu da istedigin dalda, yükselmeni sağlayabilecek bir yerleşim aslında. plüto tehlikelidir çünkü, kafasına koydugunu gerçekleştirir. bir çok yolu da mübah sayar.

3. evimde jüpiterim var. Ayrıca mars ve kuzey ay düğümü de 3. evde fakat 9. evim boş. Bu nedenle ben yükseköğrenim akademisyenlik konularında istesemde çok şanslı olmayacağımı düşünmüştüm hep. Yüksek lisans yaptığım halde doktora falan zor diye düşünüyordum. Çünkü 9. evimi güçlü görmüyordum, 3. ev akdemisyenlik konlularında etkili oluyor mu gerçekten?

bence en güzeli, kendinizi, kapasitenizi astrolojiyle bu denli sınırlamayın. eğer çok istiyorsan, yaparsın zaten.. :)verygood

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
07-18-2010 04:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

virgo,
ben astrolojik vb. tüm etkilerin üzerindeki gücün düşünce gücü oldugunu düşünüyorum. bazılarına bazı fırsatlar doğuştan verilir, haklısın. o konuda bir çaba sarfetmesi gerekmez. ama çevresi sınırlarla donatılmış bile olsa, hedef koyarak, çalışarak istedigi yere gelen sayısız insan var. kastettigim buyduverygood

soruna gelince, aslında akademisyenlik ve yüksek öğrenimlerle ilgili üstün körü bakılabilecek alan, 9. evdir. ama 9. ev vurgun olmaz; atıyorum ikizler etkin yüksektir. yay etkin yüksektir. zaten bilgi alabileceğin, öğrenebileceğin mekanlarda mutlu olursun. bilgi almak ve öğrenmek için dünyaya gelmişsindir. bu sana, öğrenmek adına doğal bir yatkınlık verir. bunun uzantıları olarak, bu tarz vurgusu olan biri akademik kariyer de yapmak isteyebilir. yani ille 9. ev kesin geçerlilik değildir..

örneğin senin, güçlü bir 3. evin var. aslan burcunda mars yer alıyor. düşünsel faaliyetlerinde aktifsindir. buradaki mars, uranüsten kare açı alıyor. 3. evi, düşünsel ve zihinsel anlamda besleyen bir diğer kuvvetli faktör.
merkürle de üçgen görünüm almış, bu da bir diğer olumlu faktörverygood

her şeyden önce mars, temas ettigi gezegeni harekete geçirir. jüpiterle kavuşum halinde. jüpiter inançları ve yüksek öğrenimi temsil eder. inançların, genişleme ve ufkunu açma arzusunun mars kavuşumuyla beraber artması, hareketlenmesi söz konusu. ve bu kavuşum 3. evde, yani bilgi ve öğrenme evinde.
bu sana bilgide üst mertebelere ulaşmak konusunda yatkınlık sağlar. bu soruyu sorman, merak etmen, kurcalaman bile mevcut potansiyelinin ve isteginin bir göstergesi zaten gülücük

jüpiter, bulundugu ev konularında genişlemek, ileri felsefelere geçmek istediği için,bilgi ve düşünsel anlamda genişlemek istersin. bunlar sende bir potansiyel yaratır. ve istedigin, baş koydugun takdirde de evrensel planını gerçekleştirirsin diye düşünüyorum verygood

07-18-2010 06:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(07-18-2010 06:21 PM)rakka Yazılan:  9.ev yöneticim venüsün 2.evin sonunda yer alıp 3.evi de etkilemesine anlama geliyor? bir de 10.ev yöneticilerinden birinin 10.evde diğerinin 11.sonu 12.nin başlangıcında alması ne anlama gelir?plutonla kavuşan mc ay ve merküre kare yapması ne demek olur?

(07-16-2010 09:09 AM)Serena Yazılan:  
(07-16-2010 03:33 AM)rakka Yazılan:  10.evin girişinde pluton, 3.evde jüpiter var akademisyenlikle ilgili haritama bakarak neler söylenebilir?

rakka,
yüksek eğitim ve akademisyenlik için, 3. evde jüpiter yerleşimi iyidir. 3. ev bilginin ve iletişimin evidir. bu durumda jüpiterin büyüteci, bilgi ve öğrenme temaları üzerinde olacak, hayatında en çok bu alanlar genişleyecektir. öğrenme, bilgi edinme, ufkunu açma kapasiten yüksektir zaten.
10. evde mc noktasında yükselimde olan plüto, aslında akla psikoloji, okültizm, derinlerde yatanı bulmaya yönelik, ölüm ve ötesini kapsayan bir mesleği getiriyor. en azından bu alana yetenek vardır, diyelim. ancak abimin de plütosu 10. evde ve kendisi müzisyen. yalnız işinde çok hırslıdır. ''en iyi benim'' falan der:D

seninde 10. evde, haritanın tepesine konuşlanan plüto meslek hayatında tuttugunu koparan, hırslı, azimli bir yapı verebilir.
bu da istedigin dalda, yükselmeni sağlayabilecek bir yerleşim aslında. plüto tehlikelidir çünkü, kafasına koydugunu gerçekleştirir. bir çok yolu da mübah sayar.

ben de herkese olumlu mu konuşuyorum bilmiyorum ama, :D
9. ev yöneticisinin 3. evde yer alması, bilgiden(3. ev) yüksek öğrenime geçen (9.ev) süreci besler.
belki akademisyen olmazsın ama, yüksek felsefelere geçecek bilgiyi almak konusunda haritan seni destekler.

9. ev yöneticisi, 2. eve de etki ettigi için, yine 9. ev konularından para kazanman olası olabilir. yurtdışı, felsefeler, akademisyenlik, hukuk, yabancı dil, öğretmenlik gibi.

10. evini akrep burcu kesiyor ve dedigin gibi, 10. ev yönetici 10. evde. mesleğinde gerçekten yükselebilir ve toplum önünde hırslı, tuttugunu koparan bir plütonik imaj çizebilirsin. ikinci yönetici jüpiter 3. evde yer alıyor. yine bilgi, iletişim, kominikasyon, yazarlık, öğrenme-öğretme odaklı bir işe potansiyel verebilir verygood

07-18-2010 06:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(07-18-2010 06:39 PM)Vena Yazılan:  Akreplik yap biraz Serena olumsuz ol :D:D O akreple ilgili mesaj neredeydi ya bir şey yazacaktım bulamadım neyse buradan yazayım :D Akrep daha çok da Plüto etkililer aslında kendilerine özellikle güvenliklerine ( sabit burç ) saldırı ( klasik yöneticisi Mars ) görmedikçe iğne sokmazlar ama öyle hemen güvenmezler de yani sadece soğuk olurlar. Tabii başka etkilerle ve gölgeleri daha öne çıkmış, gelişememiş akrep ve Plütonikler var ama Plüto'da olay biraz daha farklı, uzun süre etkisini hiç göstermeyebilir donmuş gibi onun biraz ısınıp ortaya çıkması ( çeşitli transitlerle ) gerekebilir donduğu sürece de olumlu ya da olumsuz pek bir şey göstermez ama akrepte, akreptir zaten o burcun özelliklerini almıştır, gelişememiş bir akrep tipiyse kendine mağlup olur o zaman güvenliğine saldırı olarak istediği her şeyi kabul edip iğnelerini sokabilir ama aslında kendine de sokmuştur en çok bunu belki öğrenir, belki öğrenmez hayat boyunca kim bilir... =) Ama bunların yüzdesi o kadar çok değil.

ya bir de dikkatimi çekti, bu akrepler hep balıklarla birlikte oluyorlar. o çekilmezliklerini tolere edecek başka bir salak bulamadıklarından gibi bir sonuca vardım ben bu konuyla ilgili olarak:D

07-18-2010 06:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(07-18-2010 11:36 PM)rakka Yazılan:  konuşma tarzından kimin cahil veya terbiyesiz olduğu belli oluyor.....merak etme ben toptan üyeliğimi sildiriyorum....admine mesaj yolladım bile...

(07-18-2010 11:32 PM)Vena Yazılan:  Cahile laf anlatmak eşeğe hendek atlatmaktan zordur üstüne bir de terbiyesizlik ekle tamam. Yalnız başlıktaki gereksiz mesajların silinmesini rica ediyorum, başlık gereksiz bilgisiz tartışmalarla kapanma durumuna gelmesin.

admin mesajını gördü ve hemencik siliyor merak etme gülücük

07-19-2010 01:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
feynmann_m Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 19

RE: Akademisyenlik
meraba arkadaşlar bende akademik kariyer yolunda ilerliyorum hatta arş. gör. olmak üzereyim..doğum haritamda 9.evimde uranüs ve neptün var.. 9.evin yöneticisi jüpiter 10.evde ve oğlakta.ayrıca uranüsüm yayda neptünde oğlakta.
9.evin yöneticisinin 10.evde olması kariyerimi yüksek öğrenimle bağlantılı yapacağım anlamına mı geliyor ?
11-29-2010 01:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-29-2010 01:26 AM)feynmann_m Yazılan:  meraba arkadaşlar bende akademik kariyer yolunda ilerliyorum hatta arş. gör. olmak üzereyim..doğum haritamda 9.evimde uranüs ve neptün var.. 9.evin yöneticisi jüpiter 10.evde ve oğlakta.ayrıca uranüsüm yayda neptünde oğlakta.
9.evin yöneticisinin 10.evde olması kariyerimi yüksek öğrenimle bağlantılı yapacağım anlamına mı geliyor ?

9.ev yöneticisi 10. evde ise, 9.ev konuları ile alakalı olarak sosyal statü sahibi olma ihtiyacı, sosyal imajını felsefik, akademik kariyer yapmış biri olarak yansıtma arzusu.. İş-çalışma hayatımızı 6. ev, olmak istediğimiz, toplumdaki rolümüzü belirleyen ise 10. ev..
11-29-2010 03:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
feynmann_m Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

6.evimde gezegen yok sadece vertex var onun anlamını da tam bilemiyorum.6.evin yöneticiside 8.evde.yani 8.ev konularıyla alaklımı olacak işim?
11-30-2010 02:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-30-2010 02:30 PM)feynmann_m Yazılan:  6.evimde gezegen yok sadece vertex var onun anlamını da tam bilemiyorum.6.evin yöneticiside 8.evde.yani 8.ev konularıyla alaklımı olacak işim?

Sadece gezegen yöneticilikleri ile iş hayatı belirlenmez.. Kariyer için öncelikle kişinin satürn ve jüpiter konumu incelenmeli.. Bunu detaylandırmayı bilmiyorum..
6. ev hizmet verme ve alma kapasitemizi, genel sağlığımızı gösterir.. Yöneticisi 8. evde ise, günlük rutinler, çalışma hayatındaki sorunlar sende duygusal krizler şeklinde psikolojik rahatsızlıklara sebebiyet verebilir.. İş stresinden uzak durmalısın.
Sen akademik kariyerinle ilgili bir işte çalışmak istiyorsan, bunun için elinde malzeme var.. Çaba gösterirsen, dilediğin yere ulaşabilirsin;)
11-30-2010 03:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
feynmann_m Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

açıklamaların için teşekkürler çiçek
11-30-2010 04:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »