Değerlendir:
  • 25 Oy - 2.84 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Evlenilecek eş;bilinçlenme
Yazar Mesaj
pares
Kayıtsız

Evlenilecek eş;bilinçlenme
Herkesin yapısına göre evleneceği kişide aradığı özellikler farklıdır.Ama genel geçer özellikelr vardır mesela dürüst, sadakatli, güven verici,saygılı,hoşgörülü,anlayışlı olması gibi.Mesela venüs yengeç bağğlı olur,venüs yay dürüst olur,venüs ikizler sadakat konusunda güvensiz olabilir gibi.Açılarıda,marsısa katabiliriz maksat iyi özellikleri ortaya çıkarmak kötü özellikleride belirtmek
10-25-2009 03:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Evlenilecek eş;bilinçlenme
Bu konuda istek ve arzu bakımında çekim yasasını kulllanmak lazım ....

Uzun vadeli ortaklık yada paylaşım...

Çeşitli sebeplerden bireyler evlene yada bir arada yaşayabilir...

HORMONLARI

Yıldız etkisi natal yada trasit gülücük (Olmadık birine o ay güneş balıkta diye hayran olabilirsiniz)

Maddi sebepler...

Aile faktörü...

Çevre faktörü....

Toplumsal ....

Sinatri konusunda derin bilgim olmayabilir ....ama birebir gördüğüm bir çok evlilikte ..

İlk üç burç içinde hiç bir benzerlik yada çekim olmamakla birlikte evlilik oluşmuş....

Güneşler ,yükselen ,ay bile kare...

Sadece 11.ev uyumu yani eşten çok arkadaş gibiler...yada ....8 ev tutmuş...evlilik hormon üzerine...

Hormon varken sorun değilde ...65 den sonra bu gemi nasıl yürür diye düşünüyor insan....

Sonuçta 17-25 arası horman yaşı evliklerde aradığını bulamama ....uyum sorunları ..

belkide kendini tanımamaktan geçiyordur...

Kendini tanıyan hem güzel ,akıl,becerikli ,kıvrak zekalı,kavrayışı güçlü, çekici, her açıdan uyumlu,tatlı ,dilli,iyi genetikten gelen, bilgi birikimi iyi,birini isteyebilirgülücük

Bunun sınırı yok ama isterkende çekinmeye gerek yok sonuçta insan huzur için evlenmeli....

Bir büdü ile bir evde neden uzun zaman geçirilsin ki gülücük)

Bazen bunların dışındada bir şey olurmu diye düşünüyor insan..

BiRİ uyumlu insan profili yazsa ne güzel olurgözkýrpma
10-25-2009 03:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

Cvp: RE: Evlenilecek eş;bilinçlenme
almira Yazılan:Bu konuda istek ve arzu bakımında çekim yasasını kulllanmak lazım ....

Uzun vadeli ortaklık yada paylaşım...

Çeşitli sebeplerden bireyler evlene yada bir arada yaşayabilir...

HORMONLARI

Yıldız etkisi natal yada trasit gülücük (Olmadık birine o ay güneş balıkta diye hayran olabilirsiniz)

Maddi sebepler...

Aile faktörü...

Çevre faktörü....

Toplumsal ....

Sinatri konusunda derin bilgim olmayabilir ....ama birebir gördüğüm bir çok evlilikte ..

İlk üç burç içinde hiç bir benzerlik yada çekim olmamakla birlikte evlilik oluşmuş....

Güneşler ,yükselen ,ay bile kare...

Sadece 11.ev uyumu yani eşten çok arkadaş gibiler...yada ....8 ev tutmuş...evlilik hormon üzerine...

Hormon varken sorun değilde ...65 den sonra bu gemi nasıl yürür diye düşünüyor insan....

Sonuçta 17-25 arası horman yaşı evliklerde aradığını bulamama ....uyum sorunları ..

belkide kendini tanımamaktan geçiyordur...

Kendini tanıyan hem güzel ,akıl,becerikli ,kıvrak zekalı,kavrayışı güçlü, çekici, her açıdan uyumlu,tatlı ,dilli,iyi genetikten gelen, bilgi birikimi iyi,birini isteyebilirgülücük

Bunun sınırı yok ama isterkende çekinmeye gerek yok sonuçta insan huzur için evlenmeli....

Bir büdü ile bir evde neden uzun zaman geçirilsin ki gülücük)

Bazen bunların dışındada bir şey olurmu diye düşünüyor insan..

BiRİ uyumlu insan profili yazsa ne güzel olurgözkýrpma

Benim çevremde boğa-koç o kadar evlilik varki..ama arkadaş olarak uyumlu olmak yani 11 evin bile uyuşması yeter bence çünkü her sevdiğin kişiyle mutlu olamayabilirsin..seni üzebilir ya da uyuşmayabilirsiniz.

bu arada bi venüs ikizleri olarak çok sadık olduğumu belirticem gülücük

ve bence gerçek uyum , hani olur ya bunlar birbiri için yaratılmıştır derler o işte..demek istedikleriyle gittikleri yol aynı olanlar.. ama bunun astrolojik yansıması nedir bilemicem, ayların kavuşumu ya da güneş ay olumlu açıları olabilir bence ;)

10-25-2009 09:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Evliliğe bakış açım bir kurum olduğu.

Yani sırf birine aşığım diye onunla evlenmek saçma.

Kafa uyumu olmalı,idealler uyusmalı birimiz anyaya ötekimiz konyaya giderse olmaz tabi.Bu bir yol ve iki kiside aynı yolda yürümeli.Sonra maddiyat önemli değil derler ama önemli samanlık seyran falan olmuyor.Tek başınayken kolayda çift kişi olunca işler değişir.Evdi oydu buydu derken.

Sonra inançlar önemli benim için misal ben bi hristiyanla nasıl anlaşıcam? Yok hayır hoşgörülü bir insanımda gelgelelim eş seçerken bu işler böyle olmaz.Çok dindarda değilim:D Lâkin en azından büyük günahlardan uzak dururum.İçki içmem mesela ama kültür farklıysa o içmek isteyecek, sonra ben evlilik öncesi cinselliğe sıcak bakmıyorum inancım gereği gelgelelim karsımdaki insanın çizgisi o yönde değil.Aslında pek dindar olmayan bi ailenin kızıyım, ailem içki içer hemde öyle bir tık değil fazlasıyla, dinlede pek alakaları yok.Yani tüm bunlar kendi seçimim.Dinimide zaten 16 yaşında merak ederek öğrendim.İnanclarıma bağlıyım ve saygı beklerim karsımdaki erkekte inanclı olmalı.

Sonra heyecanlı olmalı yani malum ikizler-koç yani sıkılırım ben:D Birde boyu lütfen 1.80 den uzun olsun benle aynı boyda erkeklerden hoşlanmıyorum ama gelgelelim 1.74 boyla bu kadargülücük)

Aslında aşka güler geçerim,çokta anlamam.Ama önce saygı olsun,e birde bu kriterlerde kurulan bir evliliğin içinde sevgide olursa oh ne alagülücük)

Tabi bu özelliklerin astrolojik açılımını bilemeyeceğimdil çýkarma
10-25-2009 01:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Miss Merkury Yazılan:Kafa uyumu olmalı,idealler uyusmalı birimiz anyaya ötekimiz konyaya giderse olmaz tabi.Bu bir yol ve iki kiside aynı yolda yürümeli.Sonra maddiyat önemli değil derler ama önemli samanlık seyran falan olmuyor.Tek başınayken kolayda çift kişi olunca işler değişir.Evdi oydu buydu derken.

evliliğin kurum olduğu görüşüne ben de katılıyorum.her aşk bir gün biter sevgi ve sagı kalır.
para konusunda da katılıyorum.para herşey değildir,ancak, çok şeydir ;)

kafaların uyması konusuna da katılıyorum.taşkafalı birisiyle sırf güzel veya yakışıklı diye hayat ortaklığı kurulmaz;)
10-25-2009 01:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SoL@RÎ$ Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

onun venusu yengec bagımlı günesi 12 evde ikizler günesi ay akrep tutkulu ve idalist istediğini alır sevdiğini sahiplenir benimde venus marsım balıkta oldugu için öncelikle ask temalı olmalı sonra günesim 2 evde ve oglakta olusuyla güvenlik güç unsuru ayım aslanda anlayıslı ve beni sımartıcak biri esittir benim askım allah nasip ederse bu yaz adı konup bu güzel yola ilk adımımızı atıcaz

<3<3<3<3 Değişmeyen Tek Şey "" Degişimin"" Kendisidir <3<3<3<3

ємѕαℓѕiz ∂üşℓєя ask
10-25-2009 01:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

SoL@RÎ$ Yazılan:onun venusu yengec bagımlı günesi 12 evde ikizler günesi ay akrep tutkulu ve idalist istediğini alır sevdiğini sahiplenir benimde venus marsım balıkta oldugu için öncelikle ask temalı olmalı sonra günesim 2 evde ve oglakta olusuyla güvenlik güç unsuru ayım aslanda anlayıslı ve beni sımartıcak biri esittir benim askım allah nasip ederse bu yaz adı konup bu güzel yola ilk adımımızı atıcaz

Herşey gönlünce olsun inşallahask
10-25-2009 02:17 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Aşkı neptüne benzetmek yada onunla bütünleştirmek sanırım doğru.Bende öyle düşünüyorum.Balık vurgusu 12.evdeki ay-venüs-jüpiter-neptün bu tür etkiler verebilir.Kişi için aşk vazgeçilmez olabilir.
10-25-2009 02:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

optimus_prime Yazılan:ben astrolojik acılımlarını soyleyım o zman..tamda satürn trinlerinizin etkisine göre konusmussunuz tabi heyecanlı kısmını cıkarabiliriz..oda ikizler ve koc etkinizden dolayı olmalı diye düşünüyorum

evet sanırım mcdeki satürn baya bir etkilemis.gülücük
10-25-2009 02:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Evlilik bir kurumdur 7 gün 24 saat yılda 365 bu ne şartlanma yahu .....

Kurum olunca resmi kıyafetide var mı ?

Hizmetçi önlüğü ,bahçivan kıyafeti.....var diye merak ettim.

Dürüst olmalı insan en çokta kendine ....

Örnek evlilikleri Tip-top almak gerekmez....

Şunun üstüne bunun üstüne senin üstüne ...ibrahim sadri şiiri değil ki bu iş ....

Evlenmeden soğuyasım geldigülücük

Ne evlilikler para üstüne ne evlilikler var merhamet üstüne...katlanma üstüne...

Sevgi bile dönüşümlü gelişimli bir şeydir....

25 YAŞINDAKİ kadar ne beden fit olur nede kafa ....

Çocuk yapmak içindir bazısı....

Bu hangi yapıların hangi şekilde bir araya gelmesiyle....alakalı....

Evlilik sosyal tanıtımdır.

Topluma yanındaki insanı kabul ettikmek içinde kullanılır....

Bu benim ,bu bana ait, benimle olacak...vs ....

Sevgi kısmına girmek haddi aşmakla eş.....

Sevgi tanımı Americano peygamberlerin(master-usta-guru) son zamanlarda kullandıkları salt akıldan uzak bir kavrama oldu...

Her şeyi sev böceği çiçeği... sev koyunu . sev .. ama benim koyunu besleyip yemem gerek bu boyutta aç kalmamak için :(

Sevdiğim şeyi nasıl yerim ,,,

Gibi enteresan akımlar çıktı....

Herşeyin medyada malzeme olduğu günümüzde ...evliliklerde toplumsal çatıyı dik tutma aracı yapılmıştır...

Neden evlendiğiniz...neden sürdürdüğüz ..önemli değil....

Ülküler dahi evliliği toplumsal bozulmayı önlemek amacı ile bireyleri sıcak tutma açacıyla kullanır olmuş....

Evliliğini bunlardan ,aileden,konu komşudan, kendinden korumak,yıldız transitlerinden sakınmak, gerçekten kolay olmasa gerek...

Not: bu yazıyı yazdıran satrün 7 eve sevgilerimle....

Gerçekler konusunda beni aydınlattı .....
10-25-2009 03:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir