Değerlendir:
  • 16 Oy - 2.31 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Batı Haritası ve Vedik Harita
Yazar Mesaj
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

Cvp: Batı Haritası ve Vedik Harita
(11-20-2017 08:14 PM)zeynepelif Yazılan:  
(11-20-2017 07:23 PM)Libra Yazılan:  astro.comda options bölümünde tropical yerine sidereal seçince vedik oluyor ama onun da çok seçeneği var Vedik kullanan kişiler genel olarak hangisini kullanıyor?

dünya genelinde Lahiri ayanamsa kullanılıyor genellikle şu seçenek; Hindu/Lahiri

Peki bunun Lahiri ayanamsa ile Rasi arasında bir fark var mı?

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
11-21-2017 06:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

(11-18-2017 10:02 AM)BayanKararsız Yazılan:  Görüşlerime yakın olanların çıkmasına ben de çok çok sevindim Saycığım gülücük Yalnız düşünüyorum şöyle bir durum var,şimdi mesela buraya 2 kişi kendi haritalarından kıyaslarak yorum yazdı; sen ve Merau.Sizler daha çok uyanın Vedik harita olduğunu söylerken ben ikisi birden uyuyor diyorum.Temeline inildiği zaman acaba özellikle Güneş ve Ay son derecelerden bir önceki burca geçtiği için mi bilmiyorum.

Mesela Güneşim'de Ayım'da 20 dereceden Terazi ve İkizler.Bu durumda 26 derece Güneş Başak,26 derece Ay Boğa oluyorum,bu da galiba iki tarafın özelliklerinden almama sebep oluyor bilmiyorum.

Kendi haritamdan yazayım ben de bari:

Yükselenim Batı'ya göre Aslan,Vedik'e göre Yengeç:
Dış görüntüme bakınca yükselen Aslan denebilir,ama gel gelelim belki de haritamdaki Ateş eksikliğinden bilmiyorum gerekmedikçe benim liderlik vasfım diye bir şey yok. Çok yüksek hedeflerim de var oysaki ama beni tetikleyecek bir şeylerin eksikliği var.Yükselen Yengeç'e dair ne var derseniz kendimi güvende hissetme ihtiyacım var,kilo almaya meylim var (Batı haritasına vurduğunda Güneş-Jüpiter üçgeniyle ispatlanabilir,aynı açı Vedik haritada da geçerli).Ve anaç bir yapım var.

Venüs İkizler hariç Batı’daki gezegenlerimin burç yerleşimlerinin bana uymadığını düşünüyorum Ay-Koç, Mars-Yengeç karşılıklı ağırlamasının etkisini yoğun hissediyorum evet özellikle olumsuz yönde fakat Vedikte de Ay-Mars karem var.

Evet duygusal bir insanım ama bir Yengeç gibi değil. Duygusallığım daha çok Balık ve Akrepsi. Fazla soğukkanlıyım duygusal film izleyince iki göz iki çeşme ağlamayı beceremem sadece gözlerim doluyor o kadar gülücük Yükselen Akrep ve 8. ev etkisinden stelymundan olsa gerek gülücük

Terazi ve İkizler’in mi entelektüelliği yoksa Başak ve Boğa’nın sebatkarlığı mı sana daha fazla uyuyor biri elbet daha baskındır gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
11-21-2017 08:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
BayanKararsız Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 39

(11-21-2017 08:06 PM)say24 Yazılan:  
(11-18-2017 10:02 AM)BayanKararsız Yazılan:  Görüşlerime yakın olanların çıkmasına ben de çok çok sevindim Saycığım gülücük Yalnız düşünüyorum şöyle bir durum var,şimdi mesela buraya 2 kişi kendi haritalarından kıyaslarak yorum yazdı; sen ve Merau.Sizler daha çok uyanın Vedik harita olduğunu söylerken ben ikisi birden uyuyor diyorum.Temeline inildiği zaman acaba özellikle Güneş ve Ay son derecelerden bir önceki burca geçtiği için mi bilmiyorum.

Mesela Güneşim'de Ayım'da 20 dereceden Terazi ve İkizler.Bu durumda 26 derece Güneş Başak,26 derece Ay Boğa oluyorum,bu da galiba iki tarafın özelliklerinden almama sebep oluyor bilmiyorum.

Kendi haritamdan yazayım ben de bari:

Yükselenim Batı'ya göre Aslan,Vedik'e göre Yengeç:
Dış görüntüme bakınca yükselen Aslan denebilir,ama gel gelelim belki de haritamdaki Ateş eksikliğinden bilmiyorum gerekmedikçe benim liderlik vasfım diye bir şey yok. Çok yüksek hedeflerim de var oysaki ama beni tetikleyecek bir şeylerin eksikliği var.Yükselen Yengeç'e dair ne var derseniz kendimi güvende hissetme ihtiyacım var,kilo almaya meylim var (Batı haritasına vurduğunda Güneş-Jüpiter üçgeniyle ispatlanabilir,aynı açı Vedik haritada da geçerli).Ve anaç bir yapım var.

Venüs İkizler hariç Batı’daki gezegenlerimin burç yerleşimlerinin bana uymadığını düşünüyorum Ay-Koç, Mars-Yengeç karşılıklı ağırlamasının etkisini yoğun hissediyorum evet özellikle olumsuz yönde fakat Vedikte de Ay-Mars karem var.

Evet duygusal bir insanım ama bir Yengeç gibi değil. Duygusallığım daha çok Balık ve Akrepsi. Fazla soğukkanlıyım duygusal film izleyince iki göz iki çeşme ağlamayı beceremem sadece gözlerim doluyor o kadar gülücük Yükselen Akrep ve 8. ev etkisinden stelymundan olsa gerek gülücük

Terazi ve İkizler’in mi entelektüelliği yoksa Başak ve Boğa’nın sebatkarlığı mı sana daha fazla uyuyor biri elbet daha baskındır gülücük

Valla şimdi bilemedim,bugün bir şeyi daha farkettim gülücük Batı'ya göre Venüs-Mars ve Plüto Akrep'te ve 4.evde,kendimde biraz Venüs-Mars Yengeç özellikleri olduğunu da farkettim.Dediğim gibi anaç yapı olsun,evime olan düşkünlüğüm olsun,hayallerim olsun.Aşık olduğum kişi bile hasta olsa anne moduna geçiyorum ben :D Ve evet öfkelenme duygum var ama bunu Akrep gibi kine dönük bir yaklaşımdansa o anda sinirlenip,tepki verip geçiştiriyorum,biriktiremiyorum (Ay İkizler olmamdan dolayı da olabilir bu inişli çıkışlı tepkiler ama o anda Yengecimsi bir moda geçebiliyorum.) . Üstelik Akrep transitlerinde ciddi şekilde evime yöneldiğimi,rutinimi daha güzel kontrol ettiğimi ve genellikle daha huzurlu olduğumu,maneviyatımın daha da güçlendiğini hissediyorum.

Dur bakalım daha neler keşfedeceğiz buralarda gülücük Bir şey daha ekleyecektim ama uykum gelmeye başladı,unuttum gülücük Bir başka yorumda hatırlamam dileğiyle gülücük

Amacı öğrenmek olan herkese mesaj kutum ardına kadar açık,gelin beraber araştırıp öğrenelim,bildiğim konularda harita yorumlatmak dışında istediğinizi sorabilirsiniz.Öğrenmek isteyene saygım,sevgim ve hoşgörüm sonsuz... gülücük

Haritam
11-22-2017 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Batı Haritası ve Vedik Harita
Batı’daki 4. ev stelyumu Vedik’te Yükselen Yengeç sana Yengeç etkisi veriyor ve IC-Venüs kavuşumu da sana Yengeç temalarına karşı sevgi, sempati duyma özellikleri vermiş gülücük (Vatan, anaçlık, nostaljik yaşama, filmlere, arabalara zaaf duyma, tarihe ve tarihsel konulara ilgi duymak gibi)

Astroloji dipsiz bucaksız, her geçen gün araştırdıkça yeni şeyler öğreniyoruz ve öğreneceğimiz çok şey var gülücük Ekleyeceğin şeyi umarım hatırlarsın gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
11-22-2017 04:01 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Gulsen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 12

Bana vedik çok uymuyor nedense.
Şöyle ki ayım hem vedik hem batıda aslan.
Ay aslanı seviyorum ama anlatılan çocuğu özelliğinin bana uyduğunu düşünmüyorum. Aslanlar kadar özgüvenim asla yok, mesela aslanlar çok doğal davranır, ilgi ve dikkat çekmeye çalışır. Ben tam tersi kişiliğimi de kendimi de direkt insanlara sunmaktan hiç hazetmem.
aslanı ayda bile kendime çok yakın bulmazken vedikte hem yükselenim hem de ayım aslan.
Öte yandan batıda ikizler stelyumum varken vedikte boğa stelyumum var ve genel olarak haritamda güneş ikizler hariç tüm gezegenler sabit burçta ama sorun şu ki ben odaklanma süresi kısa, sıkılgan bir insanım. Yani uzun süre bir işi sürdürebilme gibi bir özelliğim yok.
Vedik haritamdaki tüm burçlar kiloya meyilli, yuvarlak hatlı burçlar.
Benim fiziğim tipik ikizler başak fiziği bence. Zor kilo alan, aldığında da kilo aldığı bile belli olmayan bi insanım.
11-22-2017 07:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Libra Çevrimdışı
:)
Moderatörler
lt=

Rep Puanı: 68

vedik bilmem de senin ay aslan için şunu diyim 12. evde Yani kıstırılmış halde Ortaya kendini koyamıyor
yönetici güneş satürnden darbe almış satürn 8. evde
normal özgüvenli davranamaman Bunun farkında olman yavaş yavaş düzelteceğin anlamına geliyor
sen, ben kendimi biliyorum kimseye kanıtlamak zorunda değilim diyorsun Hiç kimsenin lafıyla da hareket etmiyorsun Sadece havalı davranmıyorsun

Doğum Haritam :
Bir Astroloji programından çıkan http://i.hizliresim.com/vZLrnp.jpg
Placidus Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/Y4m4yj.png
Whole Sigsn Ev Sistemi http://i.hizliresim.com/2jBjzO.png
Sabit Yıldızlar http://i.hizliresim.com/kEmEy7.jpg
11-22-2017 07:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Gulsen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 12

Yorumun için çok teşekkür ederim gülücük

Evet 12.evde olduğu için etkisi çok az hatta duygularımı çok bastırıyorum. Duygularım genelde rüyalarımda karşıma çıkıyor.
Ben genel anlamda batıyı daha uygun buluyorum kendime. Vedikte venüs daha baskın ve durumu iyi aynı şekilde jüpiterim de daha iyi. Yaşadığım olaylardan yola çıkarak özellikle jüpiter yay kesin değilim :D
Ama kad mükemmel etkili geliyor. Yani yaşadığım her önemli olayda kad görüyorum. O yüzden ben de vedikte kad daha önemli olduğu için vediğin öngörülerine daha çok güveniyorum.
11-22-2017 10:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  İşsiz bir harita Ahmetp 6 76,143 02-25-2021 07:41 PM
Son Mesaj: Libra
  Solar Return Harita dlnatly 18 18,914 03-29-2020 06:51 PM
Son Mesaj: dlnatly
  Ütopik Yaklaşım : En İyi Harita :)) uranus 100 180,902 03-26-2020 02:36 AM
Son Mesaj: Alpoha1
  astro.com'dan Harita Çıkarma astrosohbet 12 130,749 09-03-2019 02:24 AM
Son Mesaj: ilerizekali
  bir psikiyatriste ait harita darkness_blue 0 6,229 07-15-2019 07:48 PM
Son Mesaj: darkness_blue
  Trafik kazasında ölmüş birinin haritası darkness_blue 7 9,501 06-10-2019 07:18 PM
Son Mesaj: justicee
  Astrosohbet (Forumumuzun) Yıldız Haritası astrosohbet 81 106,978 06-09-2019 12:07 AM
Son Mesaj: say24
  ise baslama haritasi bakarmisiniz? picachu 1 2,837 05-17-2019 12:14 PM
Son Mesaj: picachu
  Astrolojide Cansız Varlıkların Haritası, Yorumu? Garavu 6 10,908 05-03-2019 02:27 PM
Son Mesaj: yagmurimu
  Üniversite mezunu bir harita Ahmetp 23 24,374 04-20-2019 10:35 PM
Son Mesaj: Ahmeedd

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir