Değerlendir:
  • 25 Oy - 3.12 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kollektif Gezegenler ve Nesiller
Yazar Mesaj
aeon
Kayıtsız

Kollektif Gezegenler ve Nesiller
kollektif gezegenler için astrologlar kader gibi ifadeler kullanıyorlar.gerçekten de kendi aralarında belli yıllarda yapıtıkları açılar , o nesilin özelliğini gösteriyor.ayrıca kişisel gezegenlere dokunduğu takdirde , haritanın bir parçası olarak yorumlanma aşamasına geliyorlar.
belli yıllarda açılar yapan kollektifleri veya o besillerin özelliklerini burada paylaşabiliriz.
şüphesiz , ucu bucağaı yokmuş gibi duruyor.ancak , ilerleme sağlayamayacağımız anlamına da gelmiyor.

başlığı açan kişi olarak ilk örneği vermek durumunda hissetttim.
1988-1989 neslinde ;
saturn,neptün ve uranüs(oğlak) kavuşumu yaşandı ;
bu nesil neptün ve uranüsün gücünü istediği oranda kullanmakda zorlandı .çünkü bu iki gezegen kişisellere ne zaman kişisellere açı yapsa beraberinde de saturn açı yapıyor.
bulundukları evle ilgili uranyen ve neptünyen özellikler gösterilmekte saturn ciddiyetiyle karşılaştı.dikkat ederseniz ,statükocu ve ciddi bir nesildir.erken olgunlaşma ve karamsar gerçekçilik bu nesilin özelliğidir.

buyurun paylaşalım;)
11-06-2009 10:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: kollektifler ve nesiller.
SeLiN Yazılan:bizim nesilde uranüs-neptün oğlak ve satürn kova.

Ve ben önemli noktalara yapılan açılarda sürekli satürnü aşma isteği görüyorum bireyde çevremde gözlemlediğim özellikle ortaokul sıralarında uranüse geçiş yapmaları.Erkenden kalıpları kırma istekleri görülüyor.Ortaokul yıllarımı hatırladığımda aniden bayan ineğin hippiye bay sıkıcının rapçiye dönüstüğünü gördüm örnekler bol:D

ama şuda var bir önceki nesilden farklı olarak hak arama güdüleri daha kuvvetli.
11-06-2009 11:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
optimus_prime Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 0

Cvp: kollektifler ve nesiller.
aeon Yazılan:kollektif gezegenler için astrologlar kader gibi ifadeler kullanıyorlar.gerçekten de kendi aralarında belli yıllarda yapıtıkları açılar , o nesilin özelliğini gösteriyor.ayrıca kişisel gezegenlere dokunduğu takdirde , haritanın bir parçası olarak yorumlanma aşamasına geliyorlar.
belli yıllarda açılar yapan kollektifleri veya o besillerin özelliklerini burada paylaşabiliriz.
şüphesiz , ucu bucağaı yokmuş gibi duruyor.ancak , ilerleme sağlayamayacağımız anlamına da gelmiyor.

başlığı açan kişi olarak ilk örneği vermek durumunda hissetttim.
1988-1989 neslinde ;
saturn,neptün ve uranüs(oğlak) kavuşumu yaşandı ;
bu nesil neptün ve uranüsün gücünü istediği oranda kullanmakda zorlandı .çünkü bu iki gezegen kişisellere ne zaman kişisellere açı yapsa beraberinde de saturn açı yapıyor.
bulundukları evle ilgili uranyen ve neptünyen özellikler gösterilmekte saturn ciddiyetiyle karşılaştı.dikkat ederseniz ,statükocu ve ciddi bir nesildir.erken olgunlaşma ve karamsar gerçekçilik bu nesilin özelliğidir.

buyurun paylaşalım;)

bu 3 gezegeın enerjilerı bırbırıyle cok uyumsuz..hepside birbirini zayıflatmıs bence..
11-06-2009 11:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

RE: kollektifler ve nesiller.
88-89 neslinden devam edersem ; çeşitli transitlerin saturnun hukumdarlığını kırdığı oluyor .ayrıca ; kişide muhafazakar yaşayan (saturn) , ancak çok radikal fikirlere sahip olanlarla da karşılaştım.ancak , saturn hep orada.var olan bir gezegeni yok edemeiyiz.bu 3 gezegen aynı anda yoruma katılmak zorunda ; şöyle düşünelim;bir kovanın suyun içine mürekkep(saturn) , yoğurt ve pul biber katalım (iğrenç oldu) ve birine içirelim.(bir marsiyeni gazlarsak belki yapar)kişinin ağzına hepsinin tadı gelecek .ancak , hangisini tadı daha fazla, tabiki mürekkepin, çünkü kendi burcunda gülücük).
11-06-2009 11:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

uranüs ve saturn kavuşumu için genel olarak ; yenilik ve geleneğin uyumunu yapan nersil gibi ifadeler var.bu olumlu anlamı .olumsuz anlamında ; yenilik- gelenek çatışması olabiliyor.ki daha fazla ;

1960-1965 arası nesilde de maneviyata eğilim var.
mercan dede ; cübbeli ahmet .bu zamanda da kollektifler enterasan açılar yapmış.
11-06-2009 11:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

aeon Yazılan:bulundukları evle ilgili uranyen ve neptünyen özellikler gösterilmekte saturn ciddiyetiyle karşılaştı.dikkat ederseniz ,statükocu ve ciddi bir nesildir.erken olgunlaşma ve karamsar gerçekçilik bu nesilin özelliğidir.

Güzel başlık;) Gerçekten çevremdeki 88-89 lular yaşlarından fazlaca olgun, bilgili, büyümüşte küçülmüş gibi..

65-67 yılları arasında başak burcunda pluton ve uranüs kavuşumu var. Bu dönemde doğan bir çok kişi, geçte olsa çok çalışarak başarıya ulaşmış kişiler.
Ev kadınları bile sonradan hizmet sektöründe yerlerini almışlar.

1945 yılında doğan bir çok kişiyi de , despotluk, mesafeli tavırlar, yüksek zeka,
yoğun asabiyet, huzursuzluk, uyumsuzluk, kendilerinden toplumun çekindiği kişiler olarak gözlemledim. Atom bombasının ilk kez denendiği bir yıl atmosferde bomba gibi bir enerji olmalı. Bu enerji atom bombasını oluşturuyorsa, bir insanın bünyesinde neler yapmaz ki.. Bu yıl jüpiter,şiron,neptün kavuşumu başak ve terazide oluşmuş. Uranüs ikizleri var,mars ve uranüs kavuştuğu dönemde buuum
bomba patlıyor.
11-06-2009 11:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

81-82 döneminde terazide bir ileri bir geri satürn,pluton, jüpiter arada mars stelyumu oluşuyor. Bu dönemden sonra evlenmeden , flörtün daha rahat karşılandığı bir süreç başlıyor. Evlilik dışı ilşkiler daha fazla kabul görüyor.
Feminizmde artış görülüyor, ve bu dönemde doğan bir çok arkadaşım evlilik, ilşkiler konusunda çok büyük sorunlar yaşıyor. Erken evlenme, çabuk boşanma, ilşkilerde kontrol ve güç savaşları, rol çatışmaları...
11-06-2009 11:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

evet bencede güzel bir konuya değinmişsiniz ,

1988-89 döneminde doğanlar hakkında da doğru tespitlerde bulunmuşsunuz. bende açıklaması olarak şunu ekleyebilirim ; Uranüs ve neptün ikilisinin ortak odağı DÜNYAYI VE DÜNYADA OLUP BİTENLERİ AŞMAKLA ilgilidir.
o dönemlerde doğanlar bu AŞMAKLA BAĞLANTILI enerjileri ifade etmekte zorlanabilirler ,
örneğin dünyaya ve kurallarına fazlaca bağımlılık deneyimleyebilirler
yada örneğin dünya sınırlarından kopmaktan korkabilirler ( korkular = satürn )
ama ben inanıyorum ki bu kişiler ZAMANLA VE ÇABAYLA , Uranüs-Neptün ikilisinin ifade ettiği kollektif çıkışı disipline ederek ortaya koyacaklardır.
bunu gerek sanatsal ( neptün ) gerek bilimsel ( uranüs ) alanlarda yapabilirler ( haritanın diğer unsurlarına bağlı olarak değişecektir )

11-07-2009 01:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Barış İlhan'ın bir sözünü bu başlığa çok yakıştırdım, dün yazacaktım unuttum.

Alıntı:Pluto, Uranüs ve Neptün enerjileri bize 'Bizden Büyük Allah’ın olduğunu', yani herşeyi kendi istek ve arzumuz paralelinde kontrol edemeyeceğimizi, elimizden hiçbir şey gelemeyeceği durumların olduğunu” gösteren enerjilerdir. Bizim tüm yapmamız gereken bu enerjilerin bize ulaştığı kanallara ve mesajlara karşı duyarlı olmak, bu enerjilerle ortak hareket etmektir.”
11-08-2009 02:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
pasifik
Kayıtsız

Cvp: Uranyen Neptün
KoçAslanı Yazılan:Bildiğimiz üzre, bizim 90 lı kuşakta oğlaktaki uranus neptün kavuşumu var,
ve hızlı gezegen konumları ile bundan nasibini alanlarda var..

-Neptün diyince aklıma sevgi, aşk, platonik, saf, temiz, karşılık beklemeksiz sevgi, hassaslık, kırılganlık vs.. şeyler geliyor...

-Uranus deyince ise asilik, başkaldırış, farklılık, soğukluk, mesafe vs....

Peki bu ikisi karışınca ;

ne mi oluyor ?

farklı bir sevme şekli,
sıradışı sevmek,
duyguları asîce dile getirmek,
sevgiliye ilgisiz, soğuk davranmak,
vs..(çoğaltılabilir)

herneyse kendimden örnek veriyim, sevdimmi acayip severim.. gözüm başkasını görmez adeta tamam güzel ama duyguları ifade etme konusuna gelince işler değişiyor..oğlaktanda olsa gerek, , buda aynı şeye benziyor, hani Alacakaranlık filminde Bella ilk karşılaştıklarında Edward'ın ondan nefret ettiğini sanıyordu.. Aynı bu durum oluyor ve kıza marsiyen yönüm ile aniden duygularımı söyleyiverince kız inanamıyor..Böyle bir örnek verdim işte, benim gibi bu kavuşumdan nasibini almış stelyum sahiplerini bekliyorum paylaşım adına gülücük

Ayrıca hani bu karışımı müziklerle vs..
bağdaştırırsak, sözleri melankolik türden metal veya rock diyorum..
buda ne oluyor, aşkı, sevgiyi, isyankar, asî bir şekilde dile getirmek..

Aslında sadece aşk ile bağdaştırmakta olmaz,

Neptüne sanatsal yönden bakarsak,
uranyen olduğunda sıradışı, bambaşka sanat eserleri ortaya çıkacaktır..
'mesela diğer kızlarla normal muhabbet ederim falan ama hoşlandığım kıza karşı çok soğuk dururum, hatta görmezlikten gelirim'oky,,kesinlikle katılıyorum ,duyguları bi şekilde ifade edememek gibi sorun oluşturuyor bende de,çok sevdiğim insanları yok saymak yani böyle davranmak ,ondan sonra kendi kendine kaldığında bir bakmışsın onları düşünüyorsun ,işte böyle birşey melankolikliğin yandan yemişi:D
11-18-2009 07:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  HARİTAMIZDAKİ RETRO GEZEGENLER Hattusas 2 6,340 04-18-2020 03:06 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler vivienleigh 38 53,320 11-22-2018 02:40 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Fokal Gezegenler Lajâ 11 23,094 04-29-2015 07:53 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Kişisel Gezegenler ve Narsisizm sufle cii 29 39,496 01-01-2013 12:04 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Gezegenler Hakkında Genel Bilgiler yükselenbaşak 31 55,289 11-27-2012 07:50 PM
Son Mesaj: zeppi
  Gezegenler ve Cenine etkileri pasifik 12 17,325 08-14-2012 11:44 AM
Son Mesaj: ekinoks
  Retrograde Gezegenler ve Karma Alya 6 22,490 05-18-2012 11:36 PM
Son Mesaj: Kaktüs
  TEST ( Gezegenler ) astrosohbet 90 118,129 08-16-2011 04:24 AM
  Gezegenler ve Sağlığımız bluex 13 17,964 07-10-2010 06:24 PM
Son Mesaj: Serena
  Kadim Astrolojide Gezegenler Angel 1 5,019 06-28-2007 04:39 AM

Forum'a Git: