Değerlendir:
  • 32 Oy - 3.19 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Siyasal Örgütler ve Terörizm
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: siyasal örgütler ve terörizm
aeon Yazılan:sağol yıldırım.
siyasi düşüncelerim biraz ulusalcılık(atatürkçü sosyal demokrat) seviyesinde bunu belirteyim.;)
apoyu açmamın sebebi ben incelenebileğini düşündüm.
sonuçta sevmediğim bir insan doğal olarak .ama bir tabu ve bence incelenmeli.sonuçta astroloji yapıyoruz.aponun maşalığı zaten çok belli öyle bir bölgede , o denli bir gücün yönetimini zaten ona yedirmezler.
genellikle siyasi merakı olan bir insan olduğum için bir çok konuyu takip ediyorum.
ayrıca teşekkür ederim.
zaten maşa olduğunu kendisi de söylemişti.
" kontrol edemediğim yerler var "diye bir cümlesi mevcut.

siyaseti bende severim ( siyasetçileri değil )

astro-siyaset gibi bir bölüm mü açsak ne yapsak ;)

11-13-2009 12:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Yıldırım Yazılan:siyaseti bende severim ( siyasetçileri değil )

astro-siyaset gibi bir bölüm mü açsak ne yapsak ;)

;)

güzel olurdu.
11-13-2009 12:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Yıldırım Yazılan:apoyla ilgili dün gece sen net cafeden çıkınca bişeyler yazmıştım ama sonra senin bu konuyla ilgili hevesin azalmasın diye sildim değerini bil =)

Hocam, ne güzel iltifat ediyorsun sen öylegülücük) Kıskandımdil çýkarma
11-13-2009 01:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Cvp: siyasal örgütler ve terörizm
Sevgili aeon hasan el sabbah (alamut fedailerinin lideri) haritasını bulmak ütopik mi olur?
11-13-2009 01:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: siyasal örgütler ve terörizm
Ben şahsen sosyalizmi Yay, komunizmi ise Kova burcuyla özdeşleştiriyorum.Ama astro.com'da bir kez sosyalizmin balık burcuyla ilişkilendirildiğini de okumuşluğum var.Öte yandan siyasi eylemcilerin çoğunda Koç burcu ve/veya Marsın güçlü olabileceğini de düşünüyorum

Benim aeon'un listesinde haritasını en çok merak ettiğim isim Mahir Çayan'dı.Ve zamanında haritasını incelemeye çalışmıştım.İnternette iki farklı doğum tarihi dolaşıyor kendisinin.Hatta wikipedia'da ikisi birden yer alıyor.Ama benim daha önce bir sitede okuduğuma göre kendisinin hayatını anlatan Turhan Feyzioğlu'nun kitabı Mahir'de özellikle doğduğu günün Cuma olduğu belirtildiğinden 15 mart 1946 doğru kabul edilmeliymiş.Yani haritası böyle:

[Resim: astro24gw01mahircayan19.th.gif]

Haritanın dışında öldüğü günün transitleri gösteriliyor

Nin.Me.Sar.Ra
11-13-2009 04:31 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Cvp: siyasal örgütler ve terörizm
melis_bk Yazılan:Sevgili aeon hasan el sabbah (alamut fedailerinin lideri) haritasını bulmak ütopik mi olur?

emin ol başlığı açarken aklıma gelen ilk isimdi .ancak , listedekilerin bile bulunma problemi var sabbahı baktım ve bulamadım.
keşke bulsak ;)
11-13-2009 03:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

Nin.Me.Sar.Ra Yazılan:Ben şahsen sosyalizmi Yay, komunizmi ise Kova burcuyla özdeşleştiriyorum.Ama astro.com'da bir kez sosyalizmin balık burcuyla ilişkilendirildiğini de okumuşluğum var.Öte yandan siyasi eylemcilerin çoğunda Koç burcu ve/veya Marsın güçlü olabileceğini de düşünüyorum

Benim aeon'un listesinde haritasını en çok merak ettiğim isim Mahir Çayan'dı.Ve zamanında haritasını incelemeye çalışmıştım.İnternette iki farklı doğum tarihi dolaşıyor kendisinin.Hatta wikipedia'da ikisi birden yer alıyor.Ama benim daha önce bir sitede okuduğuma göre kendisinin hayatını anlatan Turhan Feyzioğlu'nun kitabı Mahir'de özellikle doğduğu günün Cuma olduğu belirtildiğinden 15 mart 1946 doğru kabul edilmeliymiş.Yani haritası böyle:

[Resim: astro24gw01mahircayan19.th.gif]

Haritanın dışında öldüğü günün transitleri gösteriliyor

çok sağol ninmesarra ,iki tarih arasında hangisdni alsam diye düşünüyordum.verygood
11-13-2009 03:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

DURSUN KARATAŞ

[Resim: astro2at0125mart1952dee.th.gif]

eski dhkp-c lideri ,öldü.
11-13-2009 04:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

dursun karatşın hayatı Yazılan:Yaşamı [değiştir]
Dursun Karataş, 25 Mart 1952’de Elazığ’ın Kürdemlik (Cevizdere) köyünde doğdu. Ailesi, bir Zaza ailesiydi. Devrimci düşünceye 1970 öncesinde sempati duymaya başladı. Dursun Karataş 12 Eylül 1980'den önce bulunduğu yasadışı faliyetler sebebiyle 30 Kasım 1980'de askeri mahkemece tutuklandı ve idam cezasına çarptırıldı. Daha sonra cezası müebbete çevrildi. Dokuz yıl sonra İstanbul Bayrampaşa cezaevinden kaçıp yurtdışına yerleşti. Daha sonra kansere yakalanan Dursun Karataş tedavi gördüğü Hollanda'da 11 Ağustos 2008'de kanserden öldü.[2] Gazi Mahallesi'nde kaldırılan cenazesine 15.000 kişi katıldı.[3]

Eylemleri [değiştir]
Dursun Karataş 37 kişinin ölüm emrini vermekle suçlanıyordu. Bunlara; eski başbakan Nihat Erim, MHP Gümrük Bakanı Gün Sazak, emekli generaller Kemal Kayacan ve Adnan Ersöz ile birlikte MİT Emekli Mit Müşteşar Yardımcısı Hiram Abas ve DGM savcısı Yaşar Günaydın gibi kişilerde dahildir.

DEV-SOL'un silahlı eylemleri:

27 Mayıs 1980-Gün Sazak(MHP Genel Başkan Yrd. ve eski Gümrük ve Tekel Bakanı)

17 Temmuz 1980-İsmail Nihat Erim(Eski başbakan ve 12 Mart kasabı,eski CHP Kocaeli milletvekili)

6 Şubat 1981-İstanbul Emniyet Müdür başyardımcısı Mahmut Dikler
11-13-2009 04:21 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

dursun karatş ;
haritada ilk dikkatimi çeken ;
uranüs ,saturn ve güneş arasındaki t kare açı kalıbı;
bu açının bir diğer özelliği otoriteyle arasındaki sorunları anlatacağını düşünüyorum.üstelik güneşin koçta olduğunu hesaba katarsak , bu birşeyleri anlatır.koç çönü kimlikte bir burçtur.uranüs karşıt açısıyla dahada isyankar olacaktır.ancak , parti içinde oldukça otoriter ve sert bir figür oluşunuda es geçmemeliyiz(saturn)
ayrıca güneş yine plutoyla ikincil bir sert açı almış durumda.
mars akrepte ve pluto karesi var.
mars akrep için ölümüne ve stratejik bir savaşçı yorumun yapılabilir.üstelik pluto karesiyle iyice çifte vurgu yapacaktır.plutonik bir çok gölgeyi barındıracak davası için yapılan hertürlü mücadeleyi haklı görme;
ayrıca mars akrep ve pluto çok gaddarlaşabilir.zaman zaman davasında kazanmak için akla gelmeyen yöntemleri kullanabilir..öte yandan asla yılmayan bir yapıda verir.zorluklara göğüs germek vs.
bildiğim kadarıyla partileri içindeki pek çok kişiyi ustaca hamlelerle saf dışı etmiş.
bazı arkadaşlrarını polise kendisi ihbar etmiş.
hatta eşini bile infaz ettiği söylenir(güçlü olmakla birlikte kesin kanıt yok)
bunlar biraz mars plutonun mücadelesi için yapabileceği şeyler.marsın plutonik ve stratejik kullanımı.
merkürü de es geçmeyelim.
karşımıza yine neptün jupiter açısı çıktı;)
merkür jupiterle kavuşup neptünden karşıt açı almış.idelizm yüksek fikirlere ilgi duymak .ayrıca kendisi itü de mühendislik okuyorumuş.
saturn açısı zihni topralayarak , muhakeme yeteneği vermiş.
11-13-2009 04:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir