Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.64 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: RE: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
sessizgidiş Yazılan:venüsüm 5.evde ikizlerde güneş kavuşumu.bence güçlü ama emin değilim.satürnle de 120. venüsyen sayılır mıyım

evet 5.evdeki Güneş-Venüs kavuşumu konumunda , Venüsyen özellikler etkindir denilebilir.

bir kişinin Güneş-Venüs yada AY-Venüs kavuşumları var ise oldukça Venüsyen etkiler taşır diyebiliriz.

12-21-2009 12:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Terazi Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 1

Cvp: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
Yıldırım Yazılan:
teraazziii Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
teraazziii Yazılan:Bende bu konuyu merak ediyordum hep..Geminin kaptanı yükselen yöneticisidir diye okumuştum.
Stelyumdan bahsediliyor ama ben stelyum olayını hiç çözemedım nedense utandım

Yıldırım senin yöntemi uygulayayım ;
Yükselen yöneticisi Venüs,
Venüs başak burcundan memnunmudur- cevap hayır,
Venüs,köşe evlerden birindemidir-cevap hayır,
Venüs,kişisel gezegenlerle dinamik açı yapmaktamıdır -cevap güneş ve merkür gibi kişisel gezegenlerle kavuşum halinde ....

galiba benim kaptan Venüs pek güçlü değil pek anlamadım gülücük

Venüs 12.evi sever ve etkindir bunu gözden kaçırmayalım ;)

stelyum = en az 3 gezegenin yan yana olmasıdır kabaca ve sende stelyum görünmüyor. Oğlak burcundaki gezegenlerin çok zayıf stelyum oluşturmuş gibi ama dediğim gibi araalrındaki mesafe oldukça fazla , yan yana sayılmazlar bu yüzden stelyumdan saymasak olur ( adamdan saymasak olur gibi algılanmasın gülücük )

ve son olarak Güneş Terazi burcunda yani Venüsün burcunda ve haritandaki Venüs etkisini destekliyor.

Çok akıcı anlatmışsın teşekkürler Bu arada stelyum konusu düşündüğüm kadar karışık değilmiş bende olmadığınıda öğrenmiş oldum gözkýrpma

bu arada bir soru ; doğum saatin netmidir yada şu an görünen doğum saatinden 10-15 dakika kadar önce doğmuş olabilir misin ?

soruyorum çünkü , 6.ev konusunda pek hastalanmadığını yazmışsın.
Güneş Asc üstünde olduğunda kişiye sağlıklı bir yapı verebiliyor.
cevap konusunda emin değilsen , birde şöyle düşünebilirsin , yükselen aslan özellikleri taşıyormusun ?

şöyle ki; babam hepimizin doğum saatlerini aynı kağıda not almış benımkisinde 06:30 yazıyor ama 15 dk falan oynama olabilir belkide... hepimizin ki buçukta mesela 19:30 - 06:30 falan gibi.. düz hesap yazmış olabilir belkide babam kimbilir ...

Bunu sormanın amacı herhalde güneşimin 1.evde asc de olma ihtimali üzerine..Bu yaşıma kadar hastaneye 1 kere falan gittim oda ziyaretti hiç hastalanmıyorum Allaha şükür..

Asc aslan özellikleri taşımıyorum galiba en bariz kendime güvenim yok aslanlar kadar onlar gibi rahat olamam bir ortama girerken falan bazı özellikleri uyuyo olabilir ama ben merkezcilik,kendini beğenme gibi bilemiyorum ki ...-;)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=8...2=1&lang=e
12-21-2009 12:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Zembul Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Rep Puanı: 0

Revenge Yazılan:benimde güneşimin güçlü olduğunu söylemişti sevgili Yıldırım.ben 2. güçlü gezegenimi merak ediyorum.çümkü basen kendimi oldukça neptünyen bazende uranyen hissediyorum.bu gezegenlerimden mi çözemedimsoru
evet, haritanızda güneş açık farkla önde; hem 1. evde, hem yükselen yöneticisi, hem kendi öz burcunda.. açıkçası güneş'le boy ölçüşebilecek ikinci bir gezegen ben göremiyorum:-)

ama uranüs 4.ev gibi bir köşe eve yerleşmiş; ayrıca güneş, ay, merkür ve jüpiter'le güçlü açıları var.. bu sizi asi, herkesin gittiği yoldan yürümeyi reddeden bir aslan yapabilir.. 5. evdeki neptün'Ün de güzel açıları var ama bence uranüs kadar güçlü değil..

"Aklınız size hakikati göstermemişse, inancınız sizi koruyamaz"
HARİTAM:
http://www.astrozoom.com/sonuc.php?ISIM=...&x=76&y=17
12-21-2009 01:12 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Zembul Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Phoenix Yazılan:benim için ne diyebiliriz? yükselen yöneticim jupiter 3. evde olunca etkileri azalır mı acaba ama balık burcnda!
uranyen, bir de plutoniğim sanırım.
benim kanaatime göre bu haritanın en güçlü planeti pluto; çünkü köşe bir evde, akrep stelyumunun içinde yerleşmiş, mars'la kare açısı, jüpiter'le üçgeni var.

uranüs ise bana göre ikinci güçlü gezegen durumunda..

jüpiter 3. evdeyken, kendisinin yönettiği 9. evden zıt açı aldığı için evet daha zor konumdadır.

HARİTAM:
12-21-2009 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Phoenix Çevrimdışı
Uranyen Vip
Uranyen Vip
lt=

Zembul Yazılan:
Phoenix Yazılan:benim için ne diyebiliriz? yükselen yöneticim jupiter 3. evde olunca etkileri azalır mı acaba ama balık burcnda!
uranyen, bir de plutoniğim sanırım.
benim kanaatime göre bu haritanın en güçlü planeti pluto; çünkü köşe bir evde, akrep stelyumunun içinde yerleşmiş, mars'la kare açısı, jüpiter'le üçgeni var.

uranüs ise bana göre ikinci güçlü gezegen durumunda..

jüpiter 3. evdeyken, kendisinin yönettiği 9. evden zıt açı aldığı için evet daha zor konumdadır.

ama dikkat ettiyseniz mars ve ay burcum da kova. ve akrep kavuşumlarım 11. evde olmuş. bu durumda bana öyle geliyor ki eşit miktarlarda uranyen ve plutoniğim gibi... ama bilemicem ehli daha iyi bilir elbet gözkýrpma

İdrak edebilmek en büyük zenginliktir!

''hell is other people.''

[Resim: wewewewe.th.jpg]
12-21-2009 01:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Zembul Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

Phoenix Yazılan:ama dikkat ettiyseniz mars ve ay burcum da kova. ve akrep kavuşumlarım 11. evde olmuş. bu durumda bana öyle geliyor ki eşit miktarlarda uranyen ve plutoniğim gibi... ama bilemicem ehli daha iyi bilir elbet gözkýrpma
ay burcu'nun kova olması ve 11. evdeki hareket uranüs'ün etkinliğini artırıyor, haklısın, o kısmını es geçmişim değerlendirirken.. işin ehli sayılmam, naçizane öğrenme sürecindeyim ben de..:-)

HARİTAM:
12-21-2009 02:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Zembul Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

vishne21 Yazılan:benim güçlü gezegenim venüsmü acaba venüs jupi , venüs saturn ,venus uranus ,venüs merideyn açılarına sahibim ... yükselenim başak ama merkür; merkürüm ikinci evde akrepte, ikinci evin yönetici venüs :S kafam karıştı ya ben bu işi çözemicem sanırım...
aslında doğru analiz etmişsin, kafanın karışmasına gerek yok.. güneş'in 1. evde ve terazi'de, terazi'nin yöneticisi venüs'te kendi öz burcunda, 1.evde, satürn-uranüs ikilisiyle iyi açılarının bulunması bu haritada venüs'ü oldukça güçlü kılıyor.

HARİTAM:
12-21-2009 01:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Revenge Yazılan:benimde güneşimin güçlü olduğunu söylemişti sevgili Yıldırım.ben 2. güçlü gezegenimi merak ediyorum.çümkü basen kendimi oldukça neptünyen bazende uranyen hissediyorum.bu gezegenlerimden mi çözemedimsoru

Sevgili Zembul'un da belirttiği gibi en güçlü gezegeniniz Güneş.Ay burcunuz Boğa içinde kişisel gezegenlerden Marsı da barındırıyor.Üstelik Boğanın yönettiği ikinci evde Boğanın yöneticisi Venüs var.Boğa ikinci güçlü burcunuz bu durumda. Venüsün Boğa özelliklerini tam olarak yansıtamadığını düşünsemde ikinci güçlü gezegeniniz Venüs diyebiliriz

Nin.Me.Sar.Ra
12-21-2009 04:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

ginka Yazılan:
Yıldırım Yazılan:
ginka Yazılan:benim hangi gezegenim güçlü acabautandım

kullanıcı adlarınızın altındaki vip gezegen konumunu , gezegenin haritanızda güçlü oluşuna göre seçiyorum arkadaşlar.
yani güçlü gezegeninize ait vip konumundasınız zaten ;)

haritalarınızda 1 değilde , 2-3 güçlü gezegen olabilir ve siz benim tercih ettiğimi değilde , diğer güçlü olan gezegenlerden birini tercih edebilirsiniz bunuda ekleyim.

hımmm benim jüpiterim güçlü ozamanask ben marsımında güçlü olduğunu düşünüyorum yada uranüs utandım
Güneş Burcunuz ve Yükseleniniz Jüpiterin yönettiği burçlar,Jüpiter ayınızla da birleşiyor dolayısıyla en güçlü gezegen
Güneş-Uranüs birleşiminiz var,Ay burcunuz Kova,Venüsünüz de Uranüsle birleşmiş.Uranüs de epey güçlü.
Yükselen Balık, yöneticisi Neptün Güneşinizle birleşiyor,Balığın evi 12. evde ikinci yöneticisi Jüpiter ve Ay var.Balık burcu ve Neptün güçlü diyebiliriz.
Marsınız Akrepte kendi burcunda Plutonla birleşiyor.Bu birleşim Ayınızla kare yapıyor.Akrep etkisi güçlü ama bunu Pluton güçlü şeklinde de ifade edebiliriz

Nin.Me.Sar.Ra
12-21-2009 04:47 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

aeon Yazılan:benim de satürn ,uranüs ve pluto sırasıyla güçlü.
doğru mudur Yıldırım gülücük

stelyumu bir arada ele alsak onları ayırmasak nasıl olur ;)
stelyum içinde satürn ev sahibi olarak daha güçlü + mars oğlakta ve 8.evde gayet güçlü + Uranüs kollektifinin yaptığı çok sayıda açı var yani oldukça güçlü diyebiliriz.
ayrıca venüs-jüpiter-koç potansiyelleri , sana Marsiyen özelliklerde katıyor olmalı.
Merkür ve Pallas Kova ikilisi de senin Uranyen tarafını destekliyor bence.

kabaca % 30 satürn + % 25 Mars + % 25 Uranüs + % 20 Plüto diyebiliriz.

bu matematiksel ifadeler birer gerçek değildir tekrar hatırlatıyorum arkadaşlar , sadece satürn etkisine yakın düzeyde mars-uranüs etsikininde olabileceğini belirtmek için bu şekilde yazmayı tercih ettim.

12-21-2009 05:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrosohbet (Forumumuzun) Yıldız Haritası astrosohbet 81 107,307 06-09-2019 12:07 AM
Son Mesaj: say24
  Hafızanın Doğum Haritasında İncelenmesi emel 55 83,496 02-04-2015 01:15 AM
Son Mesaj: gökyüzü

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir