Değerlendir:
  • 53 Oy - 2.64 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
Yazar Mesaj
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Cvp: RE: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
(02-15-2010 03:45 PM)Félicé Yazılan:  Rica ederimde; bu jüpiter şimdi niye etkisiz olsun onu anlayamadım. Zaten büyük şans üçgeninin bir köşesinde. Toprak elementinde olmasıda, somut anlamda ve pratik bir şekilde metaryal bir şeyler inşa edebileceğinin göstergesi. Yaz, çiz tasarla...ve maddesel şeyler üret mesela. Jüpiter neptün kavuşumu da, pozitif anlamda umut etme, bir şeylere inanma ihtiyacı ve mistiklik katabilir bu üçgene. Madde üçgenine, mistik ve metafizik bir gezegenin katılması aç gözlü bir metaryelist olmana engel olur. Ama çok özel bir yerleşimde değil jüpiter bence. Sorduğun buysa tabi.
Haritada her gezegen üstüne gidip, fonksiyonu anlaşılıp, gölgelerinden sakınılırsa başarı potansiyeli verir ve siz ona yaklaşırsanız, o size kapılarını açargözkýrpma

Jüpiterin etkisizliği derken bundan bahsediyordum.
Ayrıca bu şans üçgeninin benim adıma pek şanslı olduğunu söyleyemiyorum "Toprak" olduğu ve bir ayağı AY olduğu için...

Son cümlende şöyle demek istediğini anladım , bilmiyorum doğru mu?
"12 burcunda bütün gölgesiz özelliklerini kendinde bulup , bunları istediğin anda istediğin kadarını ortaya koyabilecek düzeyde kendi yapının kaydından kurtulmak suretiyle göreceli olarak özgürlüğe kavuşmak..."

Bu arada benim açımdan düşünüldüğünde (haritam adına değil genel olarak )AY ın gölgesiz bi tarafı var mı ki ? gülücük
Yani akıllıca kullanıp avantaja çevirebileceğim bir yönü... Sanmıyorum...
Neyseki kısmen disipline etmiş durumdayım , Allah bozmasın...
02-15-2010 07:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(02-16-2010 12:34 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  
(02-16-2010 12:11 AM)Serena Yazılan:  
(02-15-2010 08:11 PM)Sniper Yazılan:  tiyatral gitarist neden bana haritanda şans üçgeninden çok uçurtma açı kalıbı varmış gibi görünüyo??

aynı şeyi bende mi gördüm hımm

Evet şimdi bende gördüm.
Orb fazlalığı yoksa (siz daha iyi bilirsiniz) öyle.
Forum da konuyu okudum ama doyurucu bir bilgi göremedim.
Görsemde yorumlayamadım. gülücük
Nasıl yorumlarız acaba bunu zahmet olmazsa ?

Büyük Şans Üçgeni , kısaca hoş bir enerji akışını ifade eder diyebiliriz ki bu akıcılık zamanla hoş bir hünere dönüşebiliyor.

lâkin Büyük Şans Üçgeninin de bir gölgesi var.. her şey yolundaymış hissi.. rehavet.. hırs yada disiplin eksikliği..

işte Büyük Şans Üçgenini , UÇURTMA yapan gezegen ( sende Plüto oluyor ) o akıcı ama zorlanmaya pek gelemeyen masalsı tınıya bir tür DİNAMİZM katıyor ve Büyük Şans Üçgenini hareketlendirip , aktive edebiliyor.

bu mantıktan yola çıkarak , Uçurtma için şunu diyebiliriz ;

Uçurtma açı kalıbı ; Büyük Şans Üçgeninin bir tür tamamlanmış hâlidir..
Büyük Şans Üçgeninin KENDİNİ GERÇEKLEŞTİRMESİ İÇİN , onu Uçurtma yapacak bir gezegene ihtiyacı var gibidir.

hikayeleştirme yapmayı denediğimizde , Büyük Şans Üçgenini bir tür yetenek olarak düşünelim ve bu yeteneği sahneye çıkarıp başarıya ulaştıracak katalizör etkisini , o büyük şans üçgenini Uçurtmaya dönüştüren gezegen yapabilir yada daha doğru bir ifadeyle YAPABİLME POTANSİYELİNE SAHİPTİR ;)

direkt senin haritan üzerinden cevap vermedim tiyatral-gitarist , diğer arkadaşlarında bilgilenmesi isteğiyle genel bir cevap verdim.
yinede senin büyük şans üçgenin Ay-Merkür-Jüpiter üçlüsünden oluşuyor ve ZEKAYA , ANLAYIŞA vurgu yapıyor bunu belirtmeliyim ;)

02-16-2010 12:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(02-16-2010 12:50 AM)Yıldırım Yazılan:  Büyük Şans Üçgeni , kısaca hoş bir enerji akışını ifade eder diyebiliriz ki bu akıcılık zamanla hoş bir hünere dönüşebiliyor.

lâkin Büyük Şans Üçgeninin de bir gölgesi var.. her şey yolundaymış hissi.. rehavet.. hırs yada disiplin eksikliği..

işte Büyük Şans Üçgenini , UÇURTMA yapan gezegen ( sende Plüto oluyor ) o akıcı ama zorlanmaya pek gelemeyen masalsı tınıya bir tür DİNAMİZM katıyor ve Büyük Şans Üçgenini hareketlendirip , aktive edebiliyor.

bu mantıktan yola çıkarak , Uçurtma için şunu diyebiliriz ;

Uçurtma açı kalıbı ; Büyük Şans Üçgeninin bir tür tamamlanmış hâlidir..
Büyük Şans Üçgeninin KENDİNİ GERÇEKLEŞTİRMESİ İÇİN , onu Uçurtma yapacak bir gezegene ihtiyacı var gibidir.

hikayeleştirme yapmayı denediğimizde , Büyük Şans Üçgenini bir tür yetenek olarak düşünelim ve bu yeteneği sahneye çıkarıp başarıya ulaştıracak katalizör etkisini , o büyük şans üçgenini Uçurtmaya dönüştüren gezegen yapabilir yada daha doğru bir ifadeyle YAPABİLME POTANSİYELİNE SAHİPTİR ;)

direkt senin haritan üzerinden cevap vermedim tiyatral-gitarist , diğer arkadaşlarında bilgilenmesi isteğiyle genel bir cevap verdim.
yinede senin büyük şans üçgenin Ay-Merkür-Jüpiter üçlüsünden oluşuyor ve ZEKAYA , ANLAYIŞA vurgu yapıyor bunu belirtmeliyim ;)

Gerçekten çok teşekkürler Yıldırım.
Yanlız bir kaç sorum var.
Birincisi - ki daha Felice cevaplamıştı sağolsun - orb aralığıyla ilgili.
Merak ettiğim noktalar var.
Ay ile pluton arasında 6 orb var.
Benim daha once okuduğum yerlerde 0-5 arası orb etkilidir hatta 5 orb fazladır diyordu. Hele ki karşıt açı için daha onemli diye biliyorum.Yani daha dar bir açı etkilidir... Bu konuda ne soyleyebilirsin.
Ve dersen ki hayır yanlıştır 6 orb yinede etkilidir ama yinede illaki zayıflık yaratır - Bu zayıflık nasıl bir şekilde tesir eder.
Yani sırf bu pozisyon için değil genel manada işin mantığını kavramak içinde soruyorum.

İkincisi buradaki (yanlış anlamadıysam ) "Ay'ı ateşleyen pluto'yu" nasıl değerlendirirsin.
Malum Ay olayı benim için çok büyük bir gölge...
Tekrar teşekkür ederim.

(Ve şu an tr. pluto bütün 1. ev ve üzerindekileri katettikten sonra jüpiterin üzerinde....)
02-16-2010 01:19 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(02-16-2010 01:19 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Gerçekten çok teşekkürler Yıldırım.
Yanlız bir kaç sorum var.
Birincisi - ki daha Felice cevaplamıştı sağolsun - orb aralığıyla ilgili.
Merak ettiğim noktalar var.
Ay ile pluton arasında 6 orb var.
Benim daha once okuduğum yerlerde 0-5 arası orb etkilidir hatta 5 orb fazladır diyordu. Hele ki karşıt açı için daha onemli diye biliyorum.Yani daha dar bir açı etkilidir... Bu konuda ne soyleyebilirsin.
Ve dersen ki hayır yanlıştır 6 orb yinede etkilidir ama yinede illaki zayıflık yaratır - Bu zayıflık nasıl bir şekilde tesir eder.
Yani sırf bu pozisyon için değil genel manada işin mantığını kavramak içinde soruyorum.

İkincisi buradaki (yanlış anlamadıysam ) "Ay'ı ateşleyen pluto'yu" nasıl değerlendirirsin.
Malum Ay olayı benim için çok büyük bir gölge...
Tekrar teşekkür ederim.

(Ve şu an tr. pluto bütün 1. ev ve üzerindekileri katettikten sonra jüpiterin üzerinde....)

orb konusunda çok katı bir sınırlama koymaya gerek yok , ben ramazan davulcusu örneğini vermeyi severim bu konuda , davulcu 5 sokak ötede duyuluyorsa 6 sokak öte de duyulacaktır , tabii etki biraz daha hafifleyecektir ama neticede DAVUL SESİ duyulmaktadır.

Ay ile Plüto etkileşiminde Ay burcunun zorlanması ihtimalide vardır , ilerleyen zamanlarda değerlendirme yapmaya çalışırım ok

02-16-2010 12:42 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(02-17-2010 12:43 AM)tiyatral_gitarist Yazılan:  Bu konuyu çok mu deştim bilmiyorum ama tam olarak şunu demek ve öğrenmek istiyorum. Yani yorumlarken olay şu mudur ;
Mesela karşıt veya herhangi bir açıyı yorumlayacağız ve yorumumuz şu :"Annenle gerilimli bir hayat yaşayacaksın" gibi mesela..

Orb 5-6 gibi ise : Sık sık kavga edebilirsiniz...
3 ise : Evi terk edebilirsin....
0 ise : Anneni öldürebilirsin... gülücük

Hepsinde de bir davul sesi var.

Başakça detay soruyor olabilirim , affedin ... gülücük

detay soruyor olmanın sakıncası yok rahat ol lütfen ,

lâkin benim bu gibi sorulara her defasında detaylı açıklama yapabilecek zamanım olmuyor malesef.
nacizane önerim , benim yada diğer Yorumcu arkadaşların üyeler için yaptığımız değerlendirmeleri müsait oldukça okursan , sadece bu soruların için değil , aklına gelebilecek pek çok sorunun cevabını bulabileceğini düşünüyorum. astrosohbet 3.yılına girmek üzere ve oldukça donanımlı bir veri tabanı oluşturduk diyebilirim.

02-17-2010 01:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
Sevgili Arkadaslar,
Tiyatral Gitaristin sorularini sirayla cevaplayalim...

1. sans üçgeni ile ucurtma :

Neden şans üçgeni deniyor, ilk önce burdan baslayalım...
360 derecede artı - eksi 9 ar orb ile 120 ser derecelik 3 tane planetin olusturdugu üçgene Şans üçgeni deniyor... Trin açı dedigimiz bu açılar astrolojide kişilerde olumlu dediğimiz, uygun zamanda ve kişinin beklentileri, kriterleri dogrultusunda zorlanmayacağı olayları sembolize ediyor... Bu üçgenin sahip olduğu potansiyeller , üçgen olmaması durumundan daha kolay açığa çıkabiliyor. Kişi sahip olduğu potansiyelleri daha rahat gösterebiliyor ve transitlerde, üçgen olmaması durumundan daha kolay olaylar yasıyor. Bu yüzden bu üçgene "şans üçgeni " adı verilmiş.

Ucurtma ise bu üçgenin herhangi bir kenarındaki iki gezegenin 60 lik sextile dedigimiz açılarla bir baska gezegene yaptığı açılarla olusturdugu sembole deniyor.
Bunun ismine "ucurtma" denmesinin sebebi de var elbet.
Ucurtmada bir kumanda ipi her iki yanda denge unsurları ve bas taraf vardır. Zaten sekil olarak Ucurtmaya benzeyen bu sembolik cizim aslında kişi için çok şey ifade eder.
Ucurtmanın baslangıcı 60 lık derece yapan gezegendir. Roketleme görevi görur ve kumanda ondadir... ona baglı her iki kanat gezegeni denge görevi görür ve hedef ise uzak noktadaki gezegendir.
Tiyatral Gitarist in haritasını örnek olarak alırsak :
Hedef Ay dır. Kişinin dengesini Merkür ve Jupiter sağlamaktadır. Akıl, düşünce de aşırı yogunluk, akıl oyunları v.s. veya olayları büyütme, pireyi deve yapma, abartılar, karamsarlık gibi merkur ve jupiterin olumsuz yanları kişinin bilincaltı (=ay) dengesini çabuk bozar. ( Üçgen olmasaydı o kadar cabuk bozulmazdı. )
Pluton roketleme gorevi yapıyor... Nasıl yapacak, 11. evdeki görevleriyle...kişinin çevresinde plutonik tipler olur.Kişi, manyetik,karizmatik kişilerden etkilendiği için,böyle bir çevresi olur ki kişi kolay değişebilsin.Böylece aşama yapabilir veya sert etkilerde (yani ucurtma olmasaydı, 60 lık açılar olmasaydı...) tuzla buz da olabilir.Mafya babası ile de karşılaşabilir,atom mühendisi ile de.Yani manyetik bir kişi ile karşılaşabilir ve o kişi kendisini derinden etkleyebilir. Burada muhim olan Plutonun köklü değişimini kişiye yansıtabilmesidir.
Burada Ucurtma ve Ay oppositionu yüzünden Pluton cok gözükür.Kendisini bilinçaltıyla yüzleştirecek çok manyetik birileriyle karşılaşabilir.Böylece kişi kendisini değiştirerek yenileyebilir veya darmadağın da olabilir.(açılar önemlidir burada).Bu kuvvetli bir etkidir,o yüzden kişi,böyle bir durumda (Ay-Pluton konj.veya oppositionunda ) karşılaşacağı kişilere çok dikkat etmelidir.
Erkekse, o kişiyi bir kadın etkileyebilir.Veya tam tersi de olur.Bu karşılaşmadan sonrası, önemlidir.Korkularıyla karşılaşabilir.İçsel,zorlayıcı baskılar hissedebilir ve bu durumlar kişiyi mutsuz yapabilir. Fakat bu uçurtma kişiyi zor durumlardan kurtarıyor, çünkü denge unsurlari gündemde kalir. Kişi aklini mantığını öne cıkartarak (merkur dengesi) , ve iyimser tavriyla(jupiter dengesi)
bu ucurtmayı ucurur, taaa bilincaltinin derinliklerine kadar... hedef Ay...Ay bogada ve 5. evinde .Boğanın hassas organı gırtlaktır,sahnede sarkıcı,tiyatro sanatçısı olabilir.Eğlenmeyi somut hale getirecektir.
Degustatör ,kumarhanede kuripye olabilir.kendisini güvende hissederse , yani maddeye sahip olabilirse mutlu olacağını bilir. Ve bununla ,ilgili çalışmalar yapar...o halde hedefi budur kişinin... sosyal cevresinde , cemiyetlerde, kluplerde tanisacagı plutonik bir tip sayesinde,değişişmler yaşar, aklını ve felsefesini kullanarak gayet dengeli bir sekilde ucar gider bu hedefine.....

2. konu orblar :
Astrodienst ve diger belli basli siteler 0- 9 derece alırlar... (sextile açılar 0-6 alınır.) Yıldırımın da değindigi gibi "davulun sesi uzaktan hoş gelir" misalı orblar sıklaştıkça daha keskin veriler ortaya çıkar. Ama bu gezegenlere de cok bağlı bir potansiyeldir... Örneğin neptun ile Uranus un bir 120 lik açısında diyelim ki 9 derecelik bir orb varsa, bu; Neptunun Jupiter ile yaptığı yine 120 lik açıdaki 9 derecelik açıdan daha az önemlidir.
Veya bir saturn mars karesi , diyelim ki, 2 orb, olsun, bu; saturn - venus karesinden (yine iki orb ile) cok daha önem kazanmaktadir.
Aynı sekilde saturn mars karesi örneğin 0-2 orb ile 7-9 orb arasında bazı farklılıklar olacaktır... 0-2 orbluk bir kare herhangi bir transit ile tetiklendiginde, olaylar cok daha kısa surede oluşacaktır. ve tabii ki etkisi de o derece daha keskin olur. Önemli bir değişimin kısa sureye yayılması cok etkileyici ve kişi için cok zordur. Bu yuzden daha etkileyicidir deriz 0 - 2 orb luk örnek. Fakat 6-9 derecelik farklı bir saturn mars karesi tetiklendiginde bunun kişiye vereceği değişim haliyle cok daha uzun sürecektir. Burada kişinin yavas yavas, 1-2 seneye yayılan bir cok tecrübelerden sonra değişeceği öngörülmektedir. Yani kişi hazmede hazmede ögrenir. Bu; zaten kişinin dogdugu andaki haritasında yazılıdır.
Siz, sevgili Tiyatral Gitarist , zaten Uranus asc ustunde, zaten parlak bir zekaya sahip oldugunuz icin, herseyi cabuk ögrenirsiniz, kısa surede olusan olaylar ile cabuk deneyimler, cabuk degişimler yaşayabilirsiniz...

sevgiyle kalın...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
02-17-2010 06:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(02-17-2010 06:10 PM)uranus Yazılan:  Astrodienst ve diger belli basli siteler 0- 9 derece alırlar...

Çok aydınlatıcı bir yazıydı. Lakin 9 orb çok değil mi? Bana 6 orbdan sonrası açının etkisinin hissedilmeyecek kadar azaldığını düşündürüyor
02-17-2010 08:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
uranus Çevrimdışı
.
Uranyen Vip
lt=

Rep Puanı: 15

Cvp: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
Sevgili Melis,
acilari söyle degerlendirmek lazim...
Kişisel gezegenler (gunes, merkur, venus, mars, ay) ve agir giden gezegenler... jupiter, saturn, uranus neptun, pluton...
Kişisel gezegenlerdeki potansiyelleri agir giden gezegenlerin transitleri değiştiriyor.. Yani değiştiriciler var bir de değişenler, kişiyi değiştirenler var... aslinda komplike gözukse de sistem; anlaşıldığında cok kolaydır...
ama sistemi anlamak zor gelir... mesela uranus, neptun, plutonun bulundugu burclar önemsizdir, cunku bir burcta uranus 7, 7.5 sene kalir,neptun 15- 20 sene, pluton ise bazen 25-30 sene kalir... bunlarin bulunduklari evler cok önemlidir...
mesela Jupiter mars karesinde, jupiter marsı yumusatırken, mars saturn karesinde, mars saturn u cilgina cevirebiliyor...burada gezegenlerin ne anlama geldiklerini, yalin , yorumsuz hallerini bilmek ve onlari anlayabilmek cok önemlidir...

K.A.D ve G.A.D nü ise ayirmak lazim... Bunlarin anlamlari gezegenlerin anlamlarindan farklidir... zaten bunlar , biliyorsunuz, gezegen degildir... sadece semboldur.. Kuzey ay düğümü bizim öğreneceklerimizle ilgilidir, G.A.D , ise ögrendiklerimizle ilgilidir. ve bunlarin açilari da elbette önemlidir... Harita yorumuna cok faydasi olur... kişinin önemli kararlari arifesinde dogru karar için önemli rol oynarlar...ve herhangi bir transitte , örnegin kişinin saturn ü tetiklenmiştir, ve natal da saturn k.a.d. acisi varsa, ki bunu astrodienst göstermez, o zaman bu açı yardımıyla cok güzel ve doğru yorumlar yapabilirsiniz... zaten k.a.d ve g.a.d. size kişi hakkında cok güzel ve özel bilgiler verir. Biz bazen Altinışık Astroloji Derneği olarak kamu yararına yaptığımız toplu kişisel yorumlarda , sadece kuzey ve guney ay düğümlerine göre cok isabetli yorumlar yapmistık. Düşünsenize, karsınızda 50 kişi var sıraya girmiş, ve toplam 3-4 saatiniz var... en kisa ve dogru yorumlara bunlari yorumlayarak ulasırdık.

orb konusuna gelince... bir uranus transitini düşünün... güneşinizin üstüne geliyor.... 9- 12 orb kala hissetmeye baslarsiniz arkadaslar.. sayet içinizi dinlemeyi biliyorsanız, Uranus ün titreşimlerini adeta omuriliğinizde hissedersiniz...Bu algilama 3-5 orb kala kuvvetlenir ve 1-2 orb kala şahikasina ulaşır... tam ustundeyken artık birşey hissetmezsiniz , Sonra geri gitmeye baslar, tekrar uzaklasirken hissetmeye baslarsiniz sonra tekrar ileri hareket eder... ve son defa ustunuzden gecer... giderken (1.5, 2 sene sonra) istenen değişimi yaptıysanız, nasıl ödül verildiğine şahit olacağınız olaylar yasarsınız ve bunlar 9-12 orb a kadar devam eder...
Normalde 9 orb alınır ve dogrudur...hatta bazen gunes ve ay açılarında 9.5, orb bile kabul görüyor...örnegin Gunesi 10 derece 20 dk . da, mars ı 19 derece 55 dk. da olsa bile , kabul göruyor...

sevgiler...

Mutluluğumun sınırı, başkalarının mutsuzluk sınırına kadardır.
02-18-2010 02:59 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

(02-17-2010 06:10 PM)uranus Yazılan:  Sevgili Arkadaslar,
Tiyatral Gitaristin sorularini sirayla cevaplayalim...

1. sans üçgeni ile ucurtma :

Neden şans üçgeni deniyor, ilk önce burdan baslayalım...
360 derecede artı - eksi 9 ar orb ile 120 ser derecelik 3 tane planetin olusturdugu üçgene Şans üçgeni deniyor... Trin açı dedigimiz bu açılar astrolojide kişilerde olumlu dediğimiz, uygun zamanda ve kişinin beklentileri, kriterleri dogrultusunda zorlanmayacağı olayları sembolize ediyor... Bu üçgenin sahip olduğu potansiyeller , üçgen olmaması durumundan daha kolay açığa çıkabiliyor. Kişi sahip olduğu potansiyelleri daha rahat gösterebiliyor ve transitlerde, üçgen olmaması durumundan daha kolay olaylar yasıyor. Bu yüzden bu üçgene "şans üçgeni " adı verilmiş.

Ucurtma ise bu üçgenin herhangi bir kenarındaki iki gezegenin 60 lik sextile dedigimiz açılarla bir baska gezegene yaptığı açılarla olusturdugu sembole deniyor.
Bunun ismine "ucurtma" denmesinin sebebi de var elbet.
Ucurtmada bir kumanda ipi her iki yanda denge unsurları ve bas taraf vardır. Zaten sekil olarak Ucurtmaya benzeyen bu sembolik cizim aslında kişi için çok şey ifade eder.
Ucurtmanın baslangıcı 60 lık derece yapan gezegendir. Roketleme görevi görur ve kumanda ondadir... ona baglı her iki kanat gezegeni denge görevi görür ve hedef ise uzak noktadaki gezegendir.
Tiyatral Gitarist in haritasını örnek olarak alırsak :
Hedef Ay dır. Kişinin dengesini Merkür ve Jupiter sağlamaktadır. Akıl, düşünce de aşırı yogunluk, akıl oyunları v.s. veya olayları büyütme, pireyi deve yapma, abartılar, karamsarlık gibi merkur ve jupiterin olumsuz yanları kişinin bilincaltı (=ay) dengesini çabuk bozar. ( Üçgen olmasaydı o kadar cabuk bozulmazdı. )
Pluton roketleme gorevi yapıyor... Nasıl yapacak, 11. evdeki görevleriyle...kişinin çevresinde plutonik tipler olur.Kişi, manyetik,karizmatik kişilerden etkilendiği için,böyle bir çevresi olur ki kişi kolay değişebilsin.Böylece aşama yapabilir veya sert etkilerde (yani ucurtma olmasaydı, 60 lık açılar olmasaydı...) tuzla buz da olabilir.Mafya babası ile de karşılaşabilir,atom mühendisi ile de.Yani manyetik bir kişi ile karşılaşabilir ve o kişi kendisini derinden etkleyebilir. Burada muhim olan Plutonun köklü değişimini kişiye yansıtabilmesidir.
Burada Ucurtma ve Ay oppositionu yüzünden Pluton cok gözükür.Kendisini bilinçaltıyla yüzleştirecek çok manyetik birileriyle karşılaşabilir.Böylece kişi kendisini değiştirerek yenileyebilir veya darmadağın da olabilir.(açılar önemlidir burada).Bu kuvvetli bir etkidir,o yüzden kişi,böyle bir durumda (Ay-Pluton konj.veya oppositionunda ) karşılaşacağı kişilere çok dikkat etmelidir.
Erkekse, o kişiyi bir kadın etkileyebilir.Veya tam tersi de olur.Bu karşılaşmadan sonrası, önemlidir.Korkularıyla karşılaşabilir.İçsel,zorlayıcı baskılar hissedebilir ve bu durumlar kişiyi mutsuz yapabilir. Fakat bu uçurtma kişiyi zor durumlardan kurtarıyor, çünkü denge unsurlari gündemde kalir. Kişi aklini mantığını öne cıkartarak (merkur dengesi) , ve iyimser tavriyla(jupiter dengesi)
bu ucurtmayı ucurur, taaa bilincaltinin derinliklerine kadar... hedef Ay...Ay bogada ve 5. evinde .Boğanın hassas organı gırtlaktır,sahnede sarkıcı,tiyatro sanatçısı olabilir.Eğlenmeyi somut hale getirecektir.
Degustatör ,kumarhanede kuripye olabilir.kendisini güvende hissederse , yani maddeye sahip olabilirse mutlu olacağını bilir. Ve bununla ,ilgili çalışmalar yapar...o halde hedefi budur kişinin... sosyal cevresinde , cemiyetlerde, kluplerde tanisacagı plutonik bir tip sayesinde,değişişmler yaşar, aklını ve felsefesini kullanarak gayet dengeli bir sekilde ucar gider bu hedefine.....

2. konu orblar :
Astrodienst ve diger belli basli siteler 0- 9 derece alırlar... (sextile açılar 0-6 alınır.) Yıldırımın da değindigi gibi "davulun sesi uzaktan hoş gelir" misalı orblar sıklaştıkça daha keskin veriler ortaya çıkar. Ama bu gezegenlere de cok bağlı bir potansiyeldir... Örneğin neptun ile Uranus un bir 120 lik açısında diyelim ki 9 derecelik bir orb varsa, bu; Neptunun Jupiter ile yaptığı yine 120 lik açıdaki 9 derecelik açıdan daha az önemlidir.
Veya bir saturn mars karesi , diyelim ki, 2 orb, olsun, bu; saturn - venus karesinden (yine iki orb ile) cok daha önem kazanmaktadir.
Aynı sekilde saturn mars karesi örneğin 0-2 orb ile 7-9 orb arasında bazı farklılıklar olacaktır... 0-2 orbluk bir kare herhangi bir transit ile tetiklendiginde, olaylar cok daha kısa surede oluşacaktır. ve tabii ki etkisi de o derece daha keskin olur. Önemli bir değişimin kısa sureye yayılması cok etkileyici ve kişi için cok zordur. Bu yuzden daha etkileyicidir deriz 0 - 2 orb luk örnek. Fakat 6-9 derecelik farklı bir saturn mars karesi tetiklendiginde bunun kişiye vereceği değişim haliyle cok daha uzun sürecektir. Burada kişinin yavas yavas, 1-2 seneye yayılan bir cok tecrübelerden sonra değişeceği öngörülmektedir. Yani kişi hazmede hazmede ögrenir. Bu; zaten kişinin dogdugu andaki haritasında yazılıdır.
Siz, sevgili Tiyatral Gitarist , zaten Uranus asc ustunde, zaten parlak bir zekaya sahip oldugunuz icin, herseyi cabuk ögrenirsiniz, kısa surede olusan olaylar ile cabuk deneyimler, cabuk degişimler yaşayabilirsiniz...

sevgiyle kalın...

Allah sizden razı olsun sevgili uranus.
Çok iyi analiz etmişsiniz gerçekten. çiçek
Peki burada maneviyattan çok maddiyat ön planda heralde o zaman öyle mi ?
Ve bir de şu an da bu uçurtmanın ateşleyicisi tr. pluton kanatların birinin (Jüpiter) üzerinde. 1 sene de ileri-geri hareketlerle bu halini sürdürecek.
Ayrıca tr. Saturn de jüpitere kare yapıyor ama geri harekette şu anda…
Tr Jüpiter de kendi natalıyla 60 yaptı gidiyor… (tabi aynı zamanda 60 ay- zıt Merkür ve bir hafta sonra uranusle kare olacak , daha sonra güneşe zıt bakacak ).
Jüpiterin şu anda çok hızlı hareket ediyor olması bişey ifade eder mi ? Etkisi ne olur ,ne zaman ortaya çıkar acaba ?
Tr neptünün natalıyla 60 yapmasına 2 derece kaldı.
Benim bunları yorumlamam imkansız..gülücük
Bu konu hakkında da bişeyler söyleyebilir misiniz acaba ?
Tekrar teşekkürler.
02-21-2010 11:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

RE: Yıldız Haritasında Güçlü Gezegenleri Saptamak
(06-03-2010 12:51 PM)dove7guntesti Yazılan:  yükselen yöneticisi mi daha güçlüdür yükselen gezegen mi?

yükselen yay
yöneticisi jüpiter
koçta ve 5. evde?

asc ye en yakın gezegen uranüs. ama neptün ve satürnde 1. evde??

hmmm birde stelyum var aslanda mars güneş ay. yöneticisi güneş o da aslanda?
kafam karıştı çok pek anlamadým
hangisi daha baskın?

aslan burcunda stelyumun varsa aslan özelliklerin ön plana çıkacaktır ve bence hepsinden baskındır,diğer soruna gelince asc ile kavusumda olan gezegenin daha güçlüdür hangisi asc'ye daha yakınsa daha güçlüdür
06-03-2010 01:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Astrosohbet (Forumumuzun) Yıldız Haritası astrosohbet 81 106,982 06-09-2019 12:07 AM
Son Mesaj: say24
  Hafızanın Doğum Haritasında İncelenmesi emel 55 83,153 02-04-2015 01:15 AM
Son Mesaj: gökyüzü

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir