Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Michael Owen
Yazar Mesaj
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 19

Michael Owen
Yıldırımla aynı gün doğan ünlü bir futbolcudur.

Michael OWEN, ın haritasında ateş gurubu baskındır ve bu durum onu sezgiyle elde edilen, enerjik, cesaretli, kendine güvenen ve şevkli yapar! Senin doğum haritan, su öğesinde bir eksikliği gösterir, Dokunaklı değerler, ondan haberdar olduğuna bağlı olmaksızın, kesinlikle senin için bir probleme sebep olur, veya senin akrabaların ve yakın arkadaşların için. Genellikle konuşurken, bir su eksikliği muhakkak hissedersin. Yine de senin kalbin ve duygularındaki derinliğini ifade etmek için zor bulduğun şans vardır. En iyi olayda bunla uzlaşırsın ve sen, daha çok şefkat göstermeyi istersin.
.
Değişken biçim, en çok meraklı ve yeni tecrübeler ve gelişim için tutkulu olan bir karakteri senin doğum haritanda bulabilmek mümkün.. Sen, canlı ve esneksin, ısrarlı ricalara çabukça tepki gösteririsin, ama üzüntüyle hareketliliği şaşırtmazsın.

Senin doğum haritanda, üç en önemli işaret Yay, Başak ve Terazi'dedir. Genellikle bu işaretler önemlidir Gezegenlerin bir yığını, onlarda saptanabilir, Sen böylece, bu üç işaretin karakteristiklerinin bir kısmını ödünç alacaksın.

Maceraperest ve fetheden bir ateş işareti olan Yay, senin haritanda baskındır: Sen, sorumluluk üstlenmek, şevkli iyimser, çok toplumcul ve hareketlisin. hem fiziksel olarak ve aklen yerinde duramaman gibi bir özelliğin var. Hiç kimse, senle sıkılmaz çünkü sen her zaman,olacak şeyleri planlıyorsun, ve harika fikirler öne çıkarıyorsun.Yolculuk yapmaktanda çok keyif alan bir özelliğin var yay dan dolayı, yolculuk yapmak sana çok heyecan verebilir.

Başak senin baskın işaretlerinin parçasıdır: Bunda sana faydalı olan; sorumluluk ve düzenlilik, açık bir akıl, bitmeyen bir mantık, bir ihtiyacın bir hissini alırsın ve en iyi şekilde yapar işin sonuna kadar gidersin.. Açıkça bazıları senin fazla alçakgönüllü olduğunu düşünebilir, veya senin aşırı kritik aklından dolayı şüpheci veya kötümser sanabilirler ama sen ayakları yerde durabilen bir insansın asla mantıksız bir şey yapmazsın.

Senin doğum haritanda baskın bir işaretlerden biride terazi, sen, memnun etmeyi seversin, cezbetmek, hoş olmak hoşuna gidergülücük. üstelik, zarafetli ve çok ince bir kişiliksin. Tabii,senin cesaretini ve orijinalliğini suçlayacak kişiler çıkacak karşına ama senin hedefin beğenilmek ve bu konuda rakipsiz şampiyonsun.

Senin doğum haritanda, üçüncü dekan, Zodyak işaretlerinin 20 ve 30°i'nin arasında parçaya denk gelir, çoğunluktur. O, dinselliğin derecelerini içerir, Bariz üçüncü bir dekanla bireyler, çoğunlukla çetin sınavlara maruz kalabilirler.

Senin haritanda üç en önemli gezegen, Venüs, Satürn ve aydır.
Senin baskın gezegenlerinin parçasını yaparken Venüsteki en önemli özelliğin Memnun etmek! Senin olaylara bakma yolun,daha çok duygu yoluyla olmakta,kalbine göre kararlar veriyorsun. Ama eğer çevrenle ilgili hiçbir sempati,sıcaklık, dokunaklı bir bağ hissetmezsen açık düşünceler ve sağuduyulu olmana rağmen soğuk ve mantığını kullanan bir tavır içine girebilirsin. Senin, sanatsal bir yanın var asla öznelliğini ihmal etmezsin ama zevk, güzellik gibi açık düşünceler içindesin.

Satürn, senin haritanda baskın gezegenlerin parçasını yapar: Senin karakterinin ciddi tarzın var, olaylara konsantrasyonunun, güçlü olabildiği gibi biraz sert.
Satürn Jüpiter gibi, sosyal bütünleştirmeyi gösterir, Senin korunmasızlığın, bazen istenmeyen bir yalnızlık ve dokunaklı boşa uğraşa seni süren fazla ciddi ve çetin bir hal alabilir. Bu genellikle, devam etmez çünkü Satürn çoğunlukla, kendini göstermeye son veren bir hal verir sana ve bunu altın bir kalbin derinliğinde saklar...

Ay, senin haritanda en önemli gezegenlerin biridir ve yenilikçi, duygulu ve yaratıcı bir doğayla sana yardım eder. Sana bakan atmosferler ve izlenimleri içgüdüsel olarak çekmesi için doğuştan bir yeteneğin var.Bu kendiliğinden olmanın sonuçlarının biri bazen popülariteye dönebilir veya düzenlilik. Senin için önemli olan gerçeklik ve samimiyettir.

çeviri

"Güneş gibi ol şefkatte, merhamette
Gece gibi ol ayıpları örtmekte
Akarsu gibi ol keremde, cömertlikte
Ölü gibi ol öfkede, asabiyette
Toprak gibi ol tevazuda, mahviyette
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN, YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL !!!!!!!! "
MEVLANA
[align=center][color=#008000][size=x-large]
[i]
11-19-2007 11:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Cvp: Michael Owen
öncelikle ricamı kırmayıp benimle aynı yıldız haritasına sahip owen'ın bu güzel çevirisini yaptığın için çok teşekkür ederim şekerpare -ok

kritiğini yapmam gerekirse ; yay - başak - terazi burçlarını güzelce ele almış ve hem fiziken hemde aklen yerinde duramayan biri tanımlaması cuk diye oturmuş..
başak burcu etkisinin herşeyi mantığa göre değerlendirmesi yorumuda güzel oturmuş. askerde bu mantıklı yıldırımı bırakmam gerekecek sanırım gülücük
ve terazinin incelik , memnun etmek dürtüsü yine çok doğru -ok

en çok merak ettiğim venüsün nasıl en güçlü gezegen olduğuydu çünkü venüsümün en zayıf ve zararlı çalışan gezegenim olduğunu düşünmüşümdür hep..

Alıntı:Senin baskın gezegenlerinin parçasını yaparken Venüsteki en önemli özelliğin Memnun etmek! Senin olaylara bakma yolun,daha çok duygu yoluyla olmakta,kalbine göre kararlar veriyorsun. Ama eğer çevrenle ilgili hiçbir sempati,sıcaklık, dokunaklı bir bağ hissetmezsen açık düşünceler ve sağuduyulu olmana rağmen soğuk ve mantığını kullanan bir tavır içine girebilirsin. Senin, sanatsal bir yanın var asla öznelliğini ihmal etmezsin ama zevk, güzellik gibi açık düşünceler içindesin.

venüsle ilgili bu yorumların doğruluğuna ise diyecek bişey yok -alkış

dekanlar konusunda bazı şüphelerim vardı demiştim sanada ve buradaki yorum oldukça ilgimi çekti. üçüncü dekanlarda toplanmış çoğu gezegenlerim ve bunun anlamını - yorumunu ilk duyuyorum ve oldukça isabetli bir yorum olmuş..dinsel inançların ön plana çıkması ve zorlukların sözkonusu olması.. -ok

son cümleyle ilgili de cuk diye oturmuş yorumunu yapabilirim. samimiyet ve gerçeklik çok önemlidir benim için hatta yapmacık olmamak adına bazen soğuk ve mesafeli bir izlenim bıraktığımı söyleyebilirim..

bu güzel çeviri için şekerpareye tekrar teşekkür ediyorum ve michael owen'i pek tanımayanlar için onun güzel bir klibini ekliyorum buraya..
yukarıda ki analize uygun bir ''ilk golü'' var ki , yay burcunun + mars-jüpiter kavuşumunun süratiyle , terazinin inceliğini görüp bir kaç saniye tebessüm edeceğinize eminim..

[youtube]IrA0xzywuLo&feature=related[/youtube]

ilk gol bi harika ve diğer gollerde de sürat + teknik ve ince bir zeka var.. bende maç oynarken böyleydim .)

11-20-2007 12:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Michael Owen
bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim ; owen 14 aralık 1979 yani benimle hemen hemen aynı haritaya sahip.. tabii şu anda doğum saatini bilemiyoruz ve yükselen burcunun ve evlerinin farklı olması olasılığı yüksek..
yinede fiziksel açıdan güçlü ay terazisi onu da benim gibi minyon tipli biri yapmış diye düşünüyorum. bende satürn - yükselen karesi olduğundan biraz daha katı mizâca sahibim diyebilirim ancak genel tarifiyle owen - yıldırım ikilisinin yüz hatlarında oldukça benzerlik var diyebilirim. o benden çok daha yakışıklı tabii ki gülücük

ve bir bilgi olarak şunu da ilave edeyim ; güçlü terazi ya da venüs etkisi olanlarda minyon tipli olmak yani yaşından küçük göstermek sık rastlanan bir durumdur.

11-20-2007 01:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

sizlerde http://www.astrotheme.com gibi ünlülerin haritalarının ve doğum bilgilerinin olduğu adreslerden sizinle aynı gün + aynı yıl doğmuş yani aynı yıldız haritasına sahip ünlüler varsa , incelemenizi karşılaştırmanızı öneririm..

11-20-2007 01:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Cvp: RE: Michael Owen
Yıldırım Yazılan:bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim ; owen 14 aralık 1979 yani benimle hemen hemen aynı haritaya sahip.. tabii şu anda doğum saatini bilemiyoruz ve yükselen burcunun ve evlerinin farklı olması olasılığı yüksek..
yinede fiziksel açıdan güçlü ay terazisi onu da benim gibi minyon tipli biri yapmış diye düşünüyorum. bende satürn - yükselen karesi olduğundan biraz daha katı mizâca sahibim diyebilirim ancak genel tarifiyle owen - yıldırım ikilisinin yüz hatlarında oldukça benzerlik var diyebilirim. o benden çok daha yakışıklı tabii ki gülücük

ve bir bilgi olarak şunu da ilave edeyim ; güçlü terazi ya da venüs etkisi olanlarda minyon tipli olmak yani yaşından küçük göstermek sık rastlanan bir durumdur.

Gerçekten yüz hatlarınızda çok benzerlik var, şimdi Michael Owen in fotoğraflarına yakından baktım, senide zaten görmüştümgülücük cidden benzerlik var, yani bu durumda ikinizde yakışıklısınızgülücük Bende bulayım kendi doğum tarihime uygun bir ünlü bakalım o zaman neler göreceğizgülücük)

MEVLANA
[i]
11-20-2007 01:25 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Michael Owen
Beyhan Yazılan:
Yıldırım Yazılan:bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim ; owen 14 aralık 1979 yani benimle hemen hemen aynı haritaya sahip.. tabii şu anda doğum saatini bilemiyoruz ve yükselen burcunun ve evlerinin farklı olması olasılığı yüksek..

Gerçekten yüz hatlarınızda çok benzerlik var, şimdi Michael Owen in fotoğraflarına yakından baktım, senide zaten görmüştümgülücük cidden benzerlik var, yani bu durumda ikinizde yakışıklısınızgülücük Bende bulayım kendi doğum tarihime uygun bir ünlü bakalım o zaman neler göreceğizgülücük)

güzel sözlerin için teşekkür ederim şekerpare , owen'ı bi görebilsem hemen doğum saatini soracam gülücük

bencede sizinle aynı tarihte doğan ünlüleri araştırmanız , astrolojik karşılaştırma açısından faydalı olacaktır.

11-20-2007 01:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

ama site yabancı ....simdi-kızdımsimdi-kızdımsimdi-kızdımtürkçe değil anlamıyom çok gücüme gidiyo:(:(:(

nasıl giriyorsunuzda buluyorsunuz hangi ünlüyle aynı haitaya sahip olduğunuzu .hımm.tabii dil bilmek gibisi varmı ya...-alkış-alkış

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
11-20-2007 10:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Angel Çevrimdışı
Angel
Saturna Vip
lt=

Abla çeviri yapıyoruz o siteden, senin doğum bilgilerine uygunde bir ünlü buluruz, seninle aynı gün doğmuş, bildiğin bir üznlü varsa söyle bakalım onada müsait bir zamandagülücük

MEVLANA
[i]
11-20-2007 10:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
yaren Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

teşekkürler şekerpare.....gülücükTürkiye deki bildiğim en ünlü balık lar Nejat işler ve Beyaz.....ama doğum tarihi olarak aynı olduğum bir ünlü bilmiyorum hımmaraştırayım bakalım ..hımm..yabancı ünlülerde var çok sevdiğim burçdaş olduğum ama yerli ünlülerle karşılaştırılmayı tercih ederim ....-ok

teşekkürler

Full Time Şerefsiz Olacağına,Part Time İnsan OL......
11-20-2007 10:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
-SH7- Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

küçükken owen ile benim resimlerimi görenler kardeş zannederlerdi birbirimize aşırı benzerdik tabi ben 2 yılda evrim geçirdim adeta

[Resim: sh7d.th.jpg]
11-21-2009 04:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir