Değerlendir:
  • 58 Oy - 2.86 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Çekicilik-Karizma
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Çekicilik-Karizma
Special bölümünde , bir özelliğiyle tanınan kişileri ( ünlüleri yada çevremizdekileri ) sadece o özelliğine odaklanarak inceleyebileceğimizi düşünüyorum.
örneğin güzelliği ve karizmasıyla dikkat çeken kişilerin yıldız haritasında bu özelliğinin göstergelerini arayabiliriz.
bu bölümdeki konulara dair çalışma yapmak isteyebilecek arkadaşlara da yönlendirme açısından yardımcı olacağımı belirtmek isterim.
yada ben müsait oldukça bir şeyler karalayabilirim.

ilk örnekle başlıyorum ( burada harita sahibinin hayatını yada kişiliğini yada mesleğini vs. detaylar içinde boğulmadan sadece konu başlığımız olan ÇEKİCİLİK-KARİZMA-GÜZELLİK özelliğine odaklanalım istiyorum )

İsrailli güzel Bar Rafaeli ve Yıldız Haritası ;

[Resim: barrafaeli.th.png]

[Resim: rafaelihoroskop.th.png]

İsrail hakkında olumsuz şeyler düşünen erkekleri yumuşatabilecek bir çekiciliği var gerçekten =)

güzellik , çekicilik denince aklımıza Venüs geliyor öncelikle..

şu notu en baştan düşelim ; Venüsün Kollektif Gezegenlerle yaptığı bağlantılar '' çekicilik '' göstergesi olabiliyor + Venüsün kişisel gezegenlerle yaptığı bağlantılarda da çekicilik aramak yanlış olmayacaktır.

çekicilik göstergesi olabilecek bir kaç kombinasyon saymak gerekirse ,

- Güneş-Venüs kavuşumu

- Venüs-Mars bağlantıları

- Ay-Venüs üçgeni ve kavuşumu

- Venüs-Uranüs bağlantıları

- Venüs-Plüto bağlantıları

- Venüs-Neptün bağlantıları

--------

Bar Rafaeli haritasında ,

Ay-Neptün kavuşumunun Venüsle hoş bir bağlantı kurduğunu + Venüs ile Mars arasında uyumlu bir açı olduğunu + Venüs-Plüto zıt açısı olduğunu görmekteyiz.
yükselen burcunu ve doğal olarak ev konumlarını bilmiyoruz malesef.

01-18-2010 01:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Çekicilik
Şu açılardan bir tanemi olmaz insan ey Güzel Allahım ...

Herkese çekicilik dağıtırken ben nerelerdeydim hehee
01-18-2010 01:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Cvp: Çekicilik
[Resim: nataliavodianovachanels.jpg]

[Resim: nataliavodianova8.th.jpg]

[Resim: nataliar.th.png]
balık burcu ve venüs pluton karesine sahip ayrıca venüs ay karesi de var.
01-18-2010 02:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Whitecrow Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

RE: Çekicilik
Hadi ya bende sadece Güneş-venüs kavuşumu var :S :D bide ay neptün 60 lığı var o sayılırmı:D

Alcune delle cose piu'tremende che si possana mai immagiare sono state fatte con le migliori intenzioni.

16.Kasım.1990 Saat:23.55
İSTANBUL

HARİTAM
01-18-2010 02:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Cvp: RE: Çekicilik
(01-18-2010 01:57 AM)Almira Yazılan:  Şu açılardan bir tanemi olmaz insan ey Güzel Allahım ...

Herkese çekicilik dağıtırken ben nerelerdeydim hehee
Bana açıları az bir şey vermiş ama çekicilik kısmını es geçmişgülücük
01-18-2010 03:13 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Whitecrow Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Cvp: Çekicilik - Karizma
Aklıma karizma diyince gelen ilk ünlü şu sıralarda oynadığı ezel dizisiyle epey gündemde olan Kenan İmirzalıoğlu
[Resim: resim41.jpg]

[Resim: astro2at04kenanimirzal3.th.gif]

Karizma deyince akla ilk gelen gezegen tabiki pluto
Pluto yükselen kavuşumu
Pluto ay ve güneş kavuşumu (bu bende de var ne kadar mütevaziyim ehiehi)
başka bilmiyorum, kesin vardır ama başka kombinosyonlar :D

Kenan İmirzalıoğlunun karizmasındaki en büyük etkide plutonun 1.evde olması başak yükselen olmasına rağmen yüz hatlarında başaklık olmamasının nedeni de bu yıldırımın daha önce dediği gibi yükselen burçtan daha etkilidir yükselendeki gezegenler , ayrıca venüs mars 120 liğide çekicilikle karizmayı birlikte harmanlamış.Ayrıca Güneş mc kavuşumu karizmaya katkı sağlamış olabilir(bunda emin değilim aydınlatırsanız sevinirim)

Benden bu kadar geliştirebilirsiniz bu yorumları.

Alcune delle cose piu'tremende che si possana mai immagiare sono state fatte con le migliori intenzioni.

16.Kasım.1990 Saat:23.55
İSTANBUL

HARİTAM
01-18-2010 04:26 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
NinMeSarRa_ Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 1

RE: Çekicilik-Karizma
Bana kalırsa çekicilik tam olarak tanımı yapılabilecek bir şey değil.
Güneş ,Venüs ve Jüpiter Yükselenle iyi açı yaptıklarında kişi dışarıya olumlu elektrik yayar ve beğenilir.Bu gezegenlerin yönettiği burçlar da yükseldiklerinde insanın beğenilmesini sağlarlar.1. evdeki şans noktası ve kuzey ay düğümü de benzer bir etki yapar.Güneş ve Ayın Venüs ve Jüpiterle birleşmesi veya olumlu açı yapması da kişinin popülerleşmesine katkı yapar.Bu etkilerin hepsini çekicilik bağlamında ele alabiliriz belki

Venüs ve Mars cinsel çekicilikle, Venüs güzellikle alakalı.Venüsünüz kadınsanız Güneşle erkekseniz Ayla açı yaptığında(birleşme ve olumlu açı) karşı cins tarafından beğenilen birisiniz diyebiliriz.

Uranüs elektrik etkisi gibi insanı aniden etkisi altına alıp kendine çeken özellikle sahne sanatçılarının ihtiyaç duyduğu bir çekicilik verir,özellikle Venüsle olumlu açı yaptığında.

Pluton ağır abidir biliyorsunuz bir de Marsın üstün halidir.Özellikle Venüsle olumlu açı yaptığında insanı zamk gibi kendine çeken ve kolay kolay vazgeçilemeyen bir cinsel çekicilik verecektir.Plutonu güçlü insanlar iyi ya da kötü güzel ya da çirkin akılda kalıcı olurlar,onları kolay unutamazsınız,etkilerinden kurtulmak zordur, karizma denilen şey benim için bu

Nin.Me.Sar.Ra
01-18-2010 08:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeLiN Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Bunlar arasında yalnızca günes-venüs kavusumum var.ama felicenin dediği gibi amaan duruşum yeter dansy

karizma deyince aklıma direk pluto geliyor.venüs baglantısı kadar ay ve günesle yaptığı baglantılarda cekicilik verirmi?
01-18-2010 02:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
coolhandsome
Kayıtsız

Cvp: Çekicilik-Karizma
Ben çekicilik konusunda kadınlarda daha baskın olmak üzere venüsün yanında marsında etkili olduğunu düşünüyorum.Örneğin 1. evde yerleşmiş bir mars kadın haritasında daha çok sert açılarda harika bir güzellik ve cazibe verebiliyor.Ayrıca güneş burçları olarak gennellersek en çekici hatunlar koçlar ve akreplerdir.(koç hatunlarına bayılıyorumdil çýkarma) Yani yine mars etkili kadınlar..Erkeği çekici kılansa kadınların aksine Venüstür,Erkek haritasında dinamik açılar yapmış bir venüs,erkeği oldukça çekici kılacaktır,birde pluto varsa işin içinde bu etkiyi katlayacaktır.
01-18-2010 02:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

hmm,
benim haritamda bahsedilen açılar var oldukça
mars -uranüs kavuşumu
venüs-mars ve venüs uranüs karesi (uyumlu açılar değil ama )
birde asc de pluto var.
ay neptün venüs 120 lik açılarımda mevcut..
çekici olduğumu hissediyorum zaman zaman
ama plutonik bir karizma yaydığımı düşünmüyorum.
bunun yanında güzelliğimi kaybetme yeterli bulmama gibi korkularada sahibim
güneş venüs 45 liğinden sanırım..

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
01-18-2010 02:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir