Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.26 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yüksek Zeka
Yazar Mesaj
Gulsen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 12

RE: Yüksek Zeka
@justice
Merkür en fazla retro yapan gezegen, merkür retrosunda doğan pek çok insan var. Bence retro olması da boğada olması da zekayı olumsuz etkileyen bir durum değil. Merkür boğa öğrenirken daha yavaş ilerler ve sağlam adımlarla ilerlemek ister. Tabi ki ikizler veya başak kadar hızlı bi konum değil daha çok stratejik zeka veya güzel konuşma/ses tonu verebilir gibi. Merkür jüpiter ve uranüs açıları zekayı geliştiren açılar. Uranüs özellikle merküre elektrik verir tabiri caizse. Buluşsal bir zeka uranüs. Ayrıca pallas da kova burcunda uranüsle mc arasında ayrıca tepe noktan da kova. Ben olsaydım zeka açısından hiç de olumsuz düşünmezdim, için rahat olsun gülücük
03-04-2018 12:32 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
justicee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

Cvp: Yüksek Zeka
(03-04-2018 12:32 AM)Gulsen Yazılan:  @justice
Merkür en fazla retro yapan gezegen, merkür retrosunda doğan pek çok insan var. Bence retro olması da boğa da olması da zekayı olumsuz etkileyen bir durum değil. Merkür boğa öğrenirken daha yavaş ilerler ve sağlam adımlarla ilerlemek ister. Tabi ki ikizler veya başak kadar hızlı bi konum değil daha çok stratejik zeka veya güzel konuşma/ses tonu verebilir gibi. Merkür jüpiter ve uranüs açıları zekayı geliştiren açılar. Uranüs özellikle merküre elektrik verir tabiri caize. Buluşsal bir zeka uranüs. Ayrıca pallas da kova burcunda uranüsle mc arasında ayrıca tepe noktan da kova. Ben olsaydım zeka açısından hiç de olumsuz düşünmezdim, için rahat olsun gülücük

gülşen çok teşekkür ederim gülücük peki konsantrasyon sorununa neden olan açılar hakkında bilgin var mı?

haritam: https://hizliresim.com/AD7p3v
03-04-2018 12:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
say24 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 15

Benim Merkür’ün durumu iç açıcı değil 8. evde ve Aslan’da düşük konumda. Belki Ay-Merkür-ASC arasındaki büyük ateş üçgeni durumu kurtarır diye düşündüm ama bilmiyorum. Merkür-Mars 45’lik, Merkür-Uranüs zıt, Merkür-Şiron karem var. Merkür-Venüs 60’lığı da var ama o sanata meyillilik veren bir açı. Pallas’ın açıları fena değil Koç’ta 3. evde Jüpiter’le kavuşum, Mars’la kare, Plüto ile üçgen yüksek zeka olmasa da idare eder diyebiliriz gülücük

Haritam: https://resmim.net/i/uXiTy
2021-22 Solar Return Haritam: https://resmim.net/i/uXFsU
03-04-2018 12:50 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Gulsen Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 12

@justice
Konsantrasyon toprak burçlarıyla bağlantılı ve yanlış hatırlamıyorsam satürn ve plüto açısı konsantrasyon verebiliyordu.
Merkür neptün açıları çok dalgınlık verebiliyor. Kişi kendi düşüncelerinde boğulabiliyor. Senin merkürün 12. evde ve neptünle açısı var. Bence yaratıcılık için gayet iyi. Merkür boğayı hayalleri somutlaştırmak için kullansan güzel olur sanki gülücük
Merkür jüpiter ilgi alanlarında fazlalık daldan dala konma verebilir, merkür uranüs sık sık fikir değiştirip farklı uğraşlar arayabilir, merkür mars aceleci davranıp hevesini çabuk kaybedebilir gibi geliyor bana gülücük
Bende de bu açılardan var, her şeyi okurum, her şeyi bilmek isterim ama merkür ikizler olarak bazen çok yüzeysel oluyorum maalesef gülücük
03-04-2018 02:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Merau Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 5

Ben de merkur bogayim. Boganin tabiati merkur icin uyumsuzdur bence; neticede toprak elementi ve sabit nitelikte, ayrica maddeci taraflari merkurun esnek dogasini torpuluyor. Ancak Merkur burada klasik anlamda zararda ya da dusuk sayilmaz

Retro gezegenler ya da olumsuz isaretler icin direkt kotu demek, moral bozmaktan oteye goturmuyor bizi... Retro icin genelgecer bir tanim var "gezegen islevinin normalden sapmasi" retrolar suphesiz gorunurde bazi engeller yaratabilir ama bu busbutun kotu sayilmaz. Tam bu noktada merkur bogadan bir ornek vereyim, ben bir merkur basak ya da ikizler gibi esnek, hizli dusunen, hazircevap, konuskan, yazmayi seven biri degilim hem de dinamik mars ve ay, jupiter acilarina ragmen. gelgelelim dinleyerek ogrenmede acik ara iyiyim, katilimci ortamlarda kendimi gosterebiliyor, daha atak bir kisilige burunuyorum. Nitekim boga burcu duyularla ilgilidir; isitmek... Bu belki de zorlama bir baglanti oldu ama demek istedigim, Her harita kendine has, onemli olan isleyise odaklanmak.

Senin merkurun oldukca ilgincmis, hem 12. evde hem toprak burcunda hem de retro. Bence retro nedeniyle boga burcu golgelerini hissediyor olabilirsin. Zaten 12. ev kapali bir ev, klasik merkuryal ozelliklerden uzak olman cok dogal...

03-04-2018 02:18 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
justicee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(03-04-2018 02:04 AM)Gulsen Yazılan:  @justice
Konsantrasyon toprak burçlarıyla bağlantılı ve yanlış hatırlamıyorsam satürn ve plüto açısı konsantrasyon verebiliyordu.
Merkür neptün açıları çok dalgınlık verebiliyor. Kişi kendi düşüncelerinde boğulabiliyor. Senin merkürün 12. evde ve neptünle açısı var. Bence yaratıcılık için gayet iyi. Merkür boğayı hayalleri somutlaştırmak için kullansan güzel olur sanki gülücük
Merkür jüpiter ilgi alanlarında fazlalık daldan dala konma verebilir, merkür uranüs sık sık fikir değiştirip farklı uğraşlar arayabilir, merkür mars aceleci davranıp hevesini çabuk kaybedebilir gibi geliyor bana gülücük
Bende de bu açılardan var, her şeyi okurum, her şeyi bilmek isterim ama merkür ikizler olarak bazen çok yüzeysel oluyorum maalesef gülücük

gülşen dediklerinin hepsi bana o kadar uyuyor ki :)Gerçekten çok dalgın,daldan dala atlayan,sürekli fikir değiştiren bi insanım,çabuk sıkılırım.Arkadaşlarım hayal kurma konusunda çok yaratıcı olduğumu söylerler.Uğraşacak yeni bi alan buldum bundan da sıkılmam umarım :D

03-04-2018 12:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
justicee Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

(03-04-2018 02:18 AM)Merau Yazılan:  Ben de merkur bogayim. Boganin tabiati merkur icin uyumsuzdur bence; neticede toprak elementi ve sabit nitelikte, ayrica maddeci taraflari merkurun esnek dogasini torpuluyor. Ancak Merkur burada klasik anlamda zararda ya da dusuk sayilmaz

Retro gezegenler ya da olumsuz isaretler icin direkt kotu demek, moral bozmaktan oteye goturmuyor bizi... Retro icin genelgecer bir tanim var "gezegen islevinin normalden sapmasi" retrolar suphesiz gorunurde bazi engeller yaratabilir ama bu busbutun kotu sayilmaz. Tam bu noktada merkur bogadan bir ornek vereyim, ben bir merkur basak ya da ikizler gibi esnek, hizli dusunen, hazircevap, konuskan, yazmayi seven biri degilim hem de dinamik mars ve ay, jupiter acilarina ragmen. gelgelelim dinleyerek ogrenmede acik ara iyiyim, katilimci ortamlarda kendimi gosterebiliyor, daha atak bir kisilige burunuyorum. Nitekim boga burcu duyularla ilgilidir; isitmek... Bu belki de zorlama bir baglanti oldu ama demek istedigim, Her harita kendine has, onemli olan isleyise odaklanmak.

Senin merkurun oldukca ilgincmis, hem 12. evde hem toprak burcunda hem de retro. Bence retro nedeniyle boga burcu golgelerini hissediyor olabilirsin. Zaten 12. ev kapali bir ev, klasik merkuryal ozelliklerden uzak olman cok dogal...

Yorumun için teşekkür ederim gülücük

03-04-2018 12:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
idrilhawke Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

güneş 2 derece (yengeç) merkür 22 derece (ikizler) kavuşumum var 9. evde
sanırım merkürüm yanık merkür mars sekstile merkür asc üçgen merkür pallas kavuşumum var 9.evde 3. evimde yazmakla ilgi iletişim dersek uranus neptün neptün satürn (oğlak)kavuşum var neptün karşıt açı jupiter kare mars ... çocukken kafadan hikayeler yazıyordum bıraktım hikaye masal kitabı çok okurdum çikolata gofret karşılığında takas ederdim çocuklarla gülücük vesselam iletişim konusunda daha içine kapanık bir çocuktum

Pladicus: https://i.hizliresim.com/JDDXJW.png
Whole Sings: https://i.hizliresim.com/lZZL5E.png
03-04-2018 02:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sonbahar96 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Merkürüm basak burcunda ama retro baltalıyor daha aktif kullanabilrdim oysaki :/

http://hizliresim.com/EEGMj8
03-04-2018 09:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
idrilhawke Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 4

(03-04-2018 09:54 PM)aqua-sco Yazılan:  @idrilhawke güneş merkür kavuşumu için şöyle bir şey okumuştum merkür güneşten 28 dereceden fazla uzaklaşmaz ve 3 dereceden az olması zaman zaman sorun yaratabilirmiş sizinki bu kalıbın dışında.kaldı ki güneş merkür kavuşumu için kendini etkili ve iyi ifade etme derim ben kişiye merküryen özellikler kattığını da söyleyebiliriz sanırım.merkür mars uyumlu açısı içinde aklında tasarladıklarına ulaşma çabası ve mücadele diye düşündüm bengülücük
yani benim ki sonuçsal olarak sıkıntılı değil gibi ? internette okuduğumda öyle diyordu
iletişim iyi bence ortalama bir zekam var gibi fena değil meraklıyımdır çok yönlü olduğumda söylenebilir bazen dikkat dağınıklığı oluşuyor tek mesala bir şey okuyorum kafam da başka bir soru beliriyor o an o işi bırakıp diğerine kafa gidiyor gülücük)

Pladicus: https://i.hizliresim.com/JDDXJW.png
Whole Sings: https://i.hizliresim.com/lZZL5E.png
03-04-2018 10:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir