Değerlendir:
  • 20 Oy - 2.55 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mîzah Yeteneği
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Mîzah Yeteneği
Special bölümünde , bir özelliğiyle tanınan kişileri ( ünlüleri yada çevremizdekileri ) sadece o özelliğine odaklanarak inceleyebileceğimizi düşünüyorum.
örneğin espri kabiliyetiyle dikkat çeken kişilerin yıldız haritasında bu özelliğinin göstergelerini arayabiliriz.
bu bölümdeki konulara dair çalışma yapmak isteyebilecek arkadaşlara da yönlendirme açısından yardımcı olacağımı belirtmek isterim.
yada ben müsait oldukça bir şeyler karalayabilirim.

ilk örnekle başlıyorum ( burada harita sahibinin hayatını yada kişiliğini yada mesleğini vs. detaylar içinde boğulmadan sadece konu başlığımız olan ESPRİ YETENEĞİ özelliğine odaklanalım istiyorum )

Jim Carrey ve Yıldız Haritası ( Salak ile Avanak filminden bir sahne )

[youtube]yKRtdgQhVbw&feature=fvsr[/youtube]

[Resim: jimcarrey.th.png]

öncelikle Astrolojide Mizah Yeteneği üzerine biraz daha ön plana çıkacağını düşündüğüm potansiyelleri yazmak istiyorum ;

- İkizler - Yay aksı , Merkür - Jüpiter vurguları

- 3.ev , 5.ev vurguları

- Ateş elementi burçları ( Koç , Yay , Aslan )

--------

Jim Carrey yıldız haritasında , Merkür-Jüpiter kavuşumunu görmekteyiz üstelik Kova burcunda yani insanları şaşırtmayı seven bir zekaya sahip + Ay burcunu İkizler olarak görüyoruz ki Ay İkizler potansiyelinde kıvrak bir zekanın ürünü olan espri kabiliyeti ( en azından espri anlayışı ) olacaktır.
ayrıca Jim Carrey'in 3.evinin oldukça aktif olduğunu görüyoruz + ve tabii Asc üstündeki Neptünü vurgulamayı unutmuyoruz.

01-18-2010 02:54 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Whitecrow Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Mîzah Yeteneği
Jim Carrey'i gerçekten bende çok beğenirim yaptığı mimikler herzaman hoşuma gitmiştir.Ama Jim Carrey duygusal ve ağır rollerde de gerçekten inanılmaz başarılı 1.evdeki neptün balıktaki jupiter bunda etkili sanırım.

Alcune delle cose piu'tremende che si possana mai immagiare sono state fatte con le migliori intenzioni.

16.Kasım.1990 Saat:23.55
İSTANBUL

HARİTAM
01-18-2010 03:07 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Cvp: RE: Mîzah Yeteneği
(01-18-2010 03:07 AM)Whitecrow Yazılan:  Jim Carrey'i gerçekten bende çok beğenirim yaptığı mimikler herzaman hoşuma gitmiştir.Ama Jim Carrey duygusal ve ağır rollerde de gerçekten inanılmaz başarılı 1.evdeki neptün balıktaki jupiter bunda etkili sanırım.

evet isabetli bir tespit , Ay İkizler potansiyeli zaten en ciddi kişiliklere bile ilginç mimikler ve civa gibi tepkiler verebiliyor , hatırlayınız diktatör Mussolini böyle biriydi.

Asc üzerindeki Neptün hem ilham dolu bir zekayı , hem duygusal potansiyelini açıklayabilir haklısın.

01-18-2010 03:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

merkür -ay güçlü açılarında.
hissettiği duyguyu , (kendisine komik gelen) güzel birşekilde ifade etmesi espriyi oluşturuyor..
01-18-2010 04:14 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

ulen bende katılacam bundan sonra astrolojik muhabbetlere, tema yap yap nereye kadar :D

kuzen bu ilk mesajda yazdığın potansiyeller arasında göremeyince yazayım dedim..

hani boğalar kolay sinirlenmiyor kızmıyor ama bir noktayı aşıncada öfkeleri birden patlıyor ve kuvvetli oluyor ya..

tanıdığım bazı boğalardaki espri yeteneğininde bu duruma benzediğini gördüm..

yani susuyor susuyor ama en olmadık zamanda öyle bir espri patlatıyorki boğa insanı aklına geldikçe gülüyorsun.. etkiside hemen geçmiyor mübareğin :D

ilk bakışta boğa ve espri yanyana tuhaf gibi dursada cem yılmazında boğa
hatta baya baya boğa olduğunu hatırlayınca
birkaç tanede böyle durumada kendim şahit olunca
paylaşayım dedim..
01-19-2010 07:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(01-19-2010 07:57 AM)Garavu Yazılan:  ulen bende katılacam bundan sonra astrolojik muhabbetlere, tema yap yap nereye kadar :D

kuzen bu ilk mesajda yazdığın potansiyeller arasında göremeyince yazayım dedim..

hani boğalar kolay sinirlenmiyor kızmıyor ama bir noktayı aşıncada öfkeleri birden patlıyor ve kuvvetli oluyor ya..

yani susuyor susuyor ama en olmadık zamanda öyle bir espri patlatıyorki boğa insanı aklına geldikçe gülüyorsun.. etkiside hemen geçmiyor mübareğin :D

paylaşayım dedim..

evet kuzen seni astroloji sahasında da görmek istiyoruz.

bende Boğa burcunun bu özelliğine şahit olduğumu söylemeliyim.

ama bu konuda Boğaların bir avantajı var bence..

normalde insanlar Boğalardan espri beklemiyorlar ve yaptıklarında insanlar hazırlıksız yakalanıyorlar bu yüzden etkisi kalıcı olsa gerek ;)

01-19-2010 08:42 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Garavu Çevrimdışı
Parola61
Webmaster
lt=

Rep Puanı: 169

yetenek sizsiniz yarışmasındaki jürilerden ali taran varya.. hiç espritüel gibi durmuyo ama her programda en az 5 kahkahamın sebebidir..

yarın gündüz gözüyle bu kişinin haritasını doğum tarihini filan bulmaya çalışıcam.. bakalım varmı boğa etkileri..

kuzen bu arada boğadan espriyi beklememek konusunda bende ilk zamanlar senin gibi düşünmüştüm ama mesela askerde haftada bir espri yapan ama o esprisiylede beni aklıma geldikçe 1 hafta güldüren tipik boğa arkadaşım vardı..

çoçuk o kadar sakin o kadar iyi huylu huzurlu görünen başına vur ekmeğini al tipindeki bir çocuktuki,

kendisinden 2 üst devre olan, boycada kendisinden hayli uzun olan, durup durup kendisiyle uğraşan pislik bir çavuşu nasıl duvarlardan duvarlara çarptığını anlatanlar çok şaşırmışlardı :D
01-19-2010 08:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

benim merak ettiğim çok mimik yapmak her hangi bi açıyla açıklanabilirmi acaba?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
01-19-2010 02:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vishne21 Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

(01-19-2010 08:42 AM)Yıldırım Yazılan:  
(01-19-2010 07:57 AM)Garavu Yazılan:  ulen bende katılacam bundan sonra astrolojik muhabbetlere, tema yap yap nereye kadar :D

paylaşayım dedim..

evet kuzen seni astroloji sahasında da görmek istiyoruz.

bende Boğa burcunun bu özelliğine şahit olduğumu söylemeliyim.

ama bu konuda Boğaların bir avantajı var bence..

normalde insanlar Boğalardan espri beklemiyorlar ve yaptıklarında insanlar hazırlıksız yakalanıyorlar bu yüzden etkisi kalıcı olsa gerek ;)

cem yılmazda boğa burcudur
23.04.1973 mizah yeteneğine hayran olduğum kişilerden...

[IMG=http://img826.imageshack.us/img826/6449/astrow2at01vishne11hp77.gif][/IMG]
01-19-2010 03:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Son günlerde mizah yeteneği konusuna bayağı bir takılmış durumdayım, ikizler-yay aksının yanısıra, boğa-akrep aksınında böyle bir yeteneğe işaret edebileceği fikri gitgide yerleşiyor zihnimde..
08-08-2010 04:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir