Değerlendir:
  • 38 Oy - 2.76 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yükselen Gezegen
Yazar Mesaj
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Yükselen Gezegen
(06-17-2011 01:38 AM)Yıldırım Yazılan:  
(06-17-2011 01:13 AM)aries86 Yazılan:  sorum kaynadıgülücük) benim yükselen gezegenim yokmu arkadaşlar?

hayır yok

yükselen gezegen = asc noktasına 10 derece kadar yakın olan gezegen oluyor

ben jupiteri hep 12. evde kayıp gezegen olarak gördüm retro olduğundanmı çok bi faydasını göremedim.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
06-18-2011 08:05 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
meltemac Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 2

güneş mars venüs asc ile kavuşum
ama ben ne venüs'ün ne de güneşin pek hayrını göremiyorum pluto karşıdan ters bakıyor

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/17/8483.gif
08-07-2011 03:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

ASC --- Satürn --- 7 orb = 7 yaşında okula başlayınca etkisi arttı...

Güneşte 1. evde

Ne kadar kendimi göstermek istesemde, tam gösteremiyorum...
Sevmediğimden değil ama çok sıkıştırıyor, gülmek isteyip gülemessiniz ya öyle birşey
Satürn etkisi 30 yaşında azalıyor yazıyor heryerde ask
11-28-2011 02:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

7 orb = 7 yaşında okula başlayınca etkisi arttı

10 yaşlarında iyice içime kapanmıştım öyle hatırlıyorum,
şimdilerde yavaş yavaş azalıyor etkisi.. 30 umu bekliyorum dil çýkarma

Satürn - Asc hakkında

yanlış anlaşılıyomuş gibi hissediyorum,
beni tanımıyorsunuz diyerim içimden gülücük
kendimde bulduğum hataları herzaman düzeltmeye çalışıyorum...
Örneğin; kalabalık bir ortamda daha sempatik görünmem gerek, aktif konuşkan olmam gerek...
Doğrusu bana içimden bir ses fısıldıyor bunları... Şöyle yapman daha iyi olacak diyor gülücük
Birde hiçbir sorumluluk almaktan korkmamak verebiliyoo
Ne olursa olsun herşeye çok ciddi yaklaşıyorlar...
11-28-2011 03:18 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vuslat Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 7

benim de uranüs yükselen gezegen asc ile sadece 2 derece var kova gibi bir asc terazi artı akrep dil çýkarma

[Resim: vuslatharitas.th.gif]

secdelerde imiş aşk bulmak alnıma düştü
11-28-2011 03:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(11-28-2011 03:19 PM)By!Ceykp Yazılan:  şuan gitmem gerek müsait bir zamanda konuşalım bunu

senin fikirlerinide almak isterim gülücük satürnü yenmek için

gülücük

Tamam ikiniz konusun ancak sonuclari bizimlede paylasin daha sonra ;)

11-28-2011 05:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

(11-12-2010 11:27 AM)Yldrm Yazılan:  
(11-12-2010 11:22 AM)Yonca Yazılan:  
(11-12-2010 11:13 AM)Yıldırım Yazılan:  
(11-12-2010 04:31 AM)gezegenjupiter Yazılan:  yükselen gezegen için aynı zamanda başucu noktasına en yakın gezegendir yorumları da var
en yükselen hangisi gülücük

bu konu içinde işlediğimiz yükselen gezegen , Asc noktasının yaklaşık 10 orb yakınında konumlanmış gezegen oluyor.
ufukta yükselmekte olan burç gibi ( yükselen burç ) , yükselmekte olan gezegen varsa o gezegenin etkilerini güçlü biçimde hissediyoruz.

başucu noktasına yakın olan gezegene yükselen gezegen dendiğini duymadım.
eğer resmi olarak öyle kullanılıyorsa , Asc noktasından yükselmekte olan gezegene de başka isim takarız hiç problem değil =)

Evet doğru kitaplarda harita da yükselen gezegen Mc noktasında olan gezegen olarak hep yer buluyor, Yükselen burç noktasına kavuşum yapan gezegen ise Asc yi kendi özellikleri ile bütünleştiren gezegen oluyor, yani bir nevi yükselen burç gibi kabul ediliyor genelde..

başkaları ne der umursamıyorum , gıcıklık hakkımı kullanıyorum gülücük

Asc üzerindeki yükselmekte olan burca yükselen burç diyorsak , yükselmekte olan gezegenede yükselen gezegen dememiz doğal bence.

şöyle olsun madem ;

Asc üstünde olan gezegen => yükselen gezegen

Başucunda olan gezegen => baş tacı gezegen :
D

yükselen gezegenim yok ama baştacı gezegenim var gülücük

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-28-2011 06:00 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

12. evde satürn 6 orbla 1. evde güneş 6 ve merkürde 5 derece orbla asc ye kavuşmuşlar.hepsinin etkisi ortak mı olur yoksa sadece birisi mi?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
11-28-2011 06:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Yükselen ve Başucu noktalarını şimdi düşündüm ve bazı fikirlerim oluştu; paylaşayım

Yükselen bizim en iyi yapacağımız şeyleri gösteriyor. Yeteneğimizin hangi alanda olduğunu gösteriyor.

Alçalan ise tamamen dibe vurduğumuz nokta. Alçalan konularında çok yeteneksiz oluyoruz.
Aslında bizim denge noktamız. Eksiklerimiz.

Başucu noktası bizim kontrol edemediğimiz bir nokta. Bu noktayla kavuşum yapan gezegen varsa; biz o gezegeni yönetemeyiz, o gezegen bizi yönetir. Başucu noktası bizi yönlendirir. Haritanın tepesinden ışık tutar.

Ayakucu noktası ise bizim kontrol alanımız, evimizdir. Buradaki gezegene emirleri biz veririz.

Yanlışım varsa düzeltin...
11-28-2011 06:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

Hmm Yükselen gezegenim Asc ye 2 orbla Venüsüm var, 12 orbla da Merkürüm varmis... Aslan ve yükselen Aslan olarak
Örnegin gür saclarim yoktur... daha ince telli böyle... sanirim bu da venüsden kaynaklaniyor... Oysa iki yükselen Arkadaslarimin saclari gür ve kivirciktir... Sanirim bu yükselen gezegenin etkileri de görüntüyü etkileyebiliyor...
Yükselen gezegen Merkür sürekli soru sormama sebep bu sanirim... Ayrica aslanin tasdiklenme istegi sözele dönmüs oluyor... Insanlari destekledigimi sözlerimle (merkür) ve cok kibar bir sekilde söylerim (venüs). Cogu yükselen aslanlarda uzun boy gördüm 2 tane de ailemde.. oysa ben bir yükselen aslan olarak minyon tipliyim yine venüs sanirim...

Ayrica Günesin 12. evde olmasi bende hayali arkadasdan daha cok Allah ile yani beni yaradanim ile konusuyor olmasi olgusunu veriyor.. Bunlari söylemek ne kadar dogru bilemiyorum ama, kendi kendime de cok konusurum özellikle aynanin karsisinda gülücük bir sohbet konusu cikarir acarim... Buda ailenin en kücük cocugu ve yalniz büyümemle ilintili diye düsünüyorum...

Burasi uygun mu bilemiyorum ama cok kisa olarak, 5 yasinda iken, Türkiye'ye arabayla yolculuk yaptigimizda arabamiz bozulmus ve babam bana dua etmem gerektigini söylemisti düzelip yolumuza devam etmemiz icin gülücük (hatirliyor gibiyim cok nadir bir sekilde o ani) sonra babam yanima gelip sormus noldu kizim dua ettin mi diye.. Bende su cevabi vermisim "Babacim ben Allah'la konustum, siz yolunuza devam edin, arabaniz sizi Türkiye'ye kadar götürecek, ama sonra bozulacak" gülücük ve bu sekilde olmus...

Ayrica Satürn duvarlarini asmak denilmis... nasil birseydir bilemiyorum ama, benim placidusa göre 3. ev de... ve cogu seyi bildigim halde söyleyememe gibi kisitlamistir... Bilemiyorum zekanin calismasinda korkuttugu icin düsüncenin farkli boyutlarina gecmeyi ve kendini asmayi da engelliyor olabilir... Ama asmanin seklini size söylim... Üzerine gidin.. Ben gittim ve cezami aldim diyeyim gülücük ibelkide erken oldu ve beyin travmasi yasadim...yani asmamak belkide daha iyidir bilemiyorum... Merkür retrodan yazilanlari dikkate almayadabilirsiniz....

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
11-28-2011 11:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Baskın Gezegen ilerizekali 23 50,521 04-15-2020 01:18 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Gezegen Saatleri ve Günleri Libra 18 26,168 04-18-2017 05:14 PM
Son Mesaj: capri
  Gördüğümüz Rüyalar ile Gezegen,Ev ve Açıların bağlantıları asena 56 74,139 11-14-2016 02:25 AM
Son Mesaj: capri
  KAPTEYN(Yeni Keşfedilen Bir Gezegen) aslında 3 6,344 06-09-2014 06:03 AM
Son Mesaj: sheclub

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir