Değerlendir:
  • 43 Oy - 2.6 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
Yazar Mesaj
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 0

Cvp: RE: Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
' pid=' dateline= Yazılan:transıt şiron 1 evde gunesımle kavusacak bu ne anlam gelır acaba.baba ıle ılgılı sorunlarmı acaba.

Baba güneşin kontrol ettiği evlerle ilgili olsa gerek...

5.VE AKSI olan 10 ev...

Birinci ev kendimizdir...

Arzularımız....

Güneşin burda olması ise....

Kendimizin yönetim ikdidar konuları olablir...

Direk baba olarak bakamıyorum ....

Kendinden vazgeçmeye kadar işe yarayabilir bu kendi(ego)nun sabun gibi erimesi..

Şironun bence böyle bir etkiside var dokunduğu şeyi detaylandırması ...
04-29-2010 06:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nuray esen Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
tesekurler almıra..

[Resim: nurayesen.th.gif]http://img38.imageshack.us/i/nurayesen.gif/http://img38.imageshack.
04-29-2010 06:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Cvp: Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
Geçtiğimiz günlerde Öner Döşer\'in Şiron seminerine katıldım. Şironun balıktaki transit durumuna da değindi. Bazı notlarımı yazabilirim sanırım. Hepsini yazamadığım için kusura bakmayın..Yıldırım sebebini bilir;)

Balıktaki Şiron bize erdemi ve evrensel bütünlüğü, sezgilerin ve spirütüel gücün maddi değerlerden daha fazla önemli olduğunu öğretecek ve yaratacağı etkiler toplumsal olarak ilahi şeylere yönelim ve insanlarda manevi özelliklerde artış gösterecek.
Şiron daha önce balıktayken; Amerika\'da 1861\'de sivil savaşlar--1. dünya savaşı 1910---Vietnam savaşı 1960-- (2010-2019?)
-Vietnam savaşında gençler ölmüş, sakatlanmış, dönenler ise ilaç bağımlısı olmuş (balık temaları) ya da ortadan kaybolmuş..
-Amerikada barış ve sevgi akımı adı altında, müzik eşliğinde hap kullanma yaygınlaşmış. Seçim kişiye aittir. Balık bir kurbana (ilaç bağımlılığı, alkoliklik, boş vermişlik) ya da bir kahramana dönüşebilir..Bu dönemde korkudan bilinmezlikten kendini bırakma ya da olanlara bilinçli teslimiyet görülebilir..

Balık-başak aksı egodan vazgeçer. Başkalarına hizmet odaklıdır. Tr Şiron balıktayken, bilinçli ya da kabullenmeden fedakarlık etmeliyiz ya da edeceğiz. Fedakarlık gerektiren durumlarla karşı karşıyayız

Artık satürnün yörüngesinin ötesine geçip neptün ve şironla zaman ve mekan dışına çıkma zamanı..

21 Aralık 2012de Şiron-neptün Kironda balıkta ascde kavuşum..O günün haritasında..Toplumsal çözülme, büyük kaos, demoralize olma, bağımlılık yapan madde kullanımında artış, toplu intihar ya da pozitif anlamda idealistik hedefler için toplumsal bütünleşme, aydınlanma, benliği bırakarak biz bilinci ile hareket etme..Egoları rafa kaldırma zamanı, ego ile hareket edildiğinde gölge yönlere maruz kalma..

Toplumsal mehdilerin türeyeceği, mehdi çıkma beklentisinin yüksek olduğu zamanlar...İnsanlık kendi içindeki kurtarıcıya yani kendi benliğinin seslerine yönelmelidir. Başkalarından yardım bekleme değil, başkalarına akıllıca yardım etme zamanı..

Öner Döşer Bey (kendisini çok sevdim, insancıl, güleryüzlü, sempatik ve sıcak biri), Şironu başak burcu ile paralel görüyor. Yönetici olarak herhangi bişey söylemedi ama, başak özellikleri=şiron sonucu çıkıyor..
Ayrıca yörüngesi satürn ve uranüs arasında olduğundan, iki gezegen arasında geçiş görevi gören şironun, olumlu kullanıldığında iki gezegeninde pozitif fonksiyonlarını yansıtacağını söyleyen ifadeler kullandı..
04-29-2010 09:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

\'Félicé\' pid=\'81093\' dateline=\'1272561055\ Yazılan:Geçtiğimiz günlerde Öner Döşer Balıktaki Şiron bize erdemi ve evrensel bütünlüğü, sezgilerin ve spirütüel gücün maddi değerlerden daha fazla önemli olduğunu öğretecek ve yaratacağı etkiler toplumsal olarak ilahi şeylere yönelim ve insanlarda manevi özelliklerde artış gösterecek.
Şiron daha önce balıktayken; Amerika\">
Balıktaki Şiron bize erdemi ve evrensel bütünlüğü, sezgilerin ve spirütüel gücün maddi değerlerden daha fazla önemli olduğunu öğretecek ve yaratacağı etkiler toplumsal olarak ilahi şeylere yönelim ve insanlarda manevi özelliklerde artış gösterecek.
Şiron daha önce balıktayken; Amerika\" type=\"application/x-shockwave-flash\" width=\"425\" height=\"350\">
\'da 1861\\\'de sivil savaşlar--1. dünya savaşı 1910---Vietnam savaşı 1960-- (2010-2019?)
-Vietnam savaşında gençler ölmüş, sakatlanmış, dönenler ise ilaç bağımlısı olmuş (balık temaları) ya da ortadan kaybolmuş..
-Amerikada barış ve sevgi akımı adı altında, müzik eşliğinde hap kullanma yaygınlaşmış. Seçim kişiye aittir. Balık bir kurbana (ilaç bağımlılığı, alkoliklik, boş vermişlik) ya da bir kahramana dönüşebilir..Bu dönemde korkudan bilinmezlikten kendini bırakma ya da olanlara bilinçli teslimiyet görülebilir..

Balık-başak aksı egodan vazgeçer. Başkalarına hizmet odaklıdır. Tr Şiron balıktayken, bilinçli ya da kabullenmeden fedakarlık etmeliyiz ya da edeceğiz. Fedakarlık gerektiren durumlarla karşı karşıyayız

Artık satürnün yörüngesinin ötesine geçip neptün ve şironla zaman ve mekan dışına çıkma zamanı..

21 Aralık 2012de Şiron-neptün Kironda balıkta ascde kavuşum..O günün haritasında..Toplumsal çözülme, büyük kaos, demoralize olmabağımlılık yapan madde kullanımında artış, toplu intihar ya da pozitif anlamda idealistik hedefler için toplumsal bütünleşme, aydınlanma, benliği bırakarak biz bilinci ile hareket etme..Egoları rafa kaldırma zamanı, ego ile hareket edildiğinde gölge yönlere maruz kalma..

Toplumsal mehdilerin türeyeceği, mehdi çıkma beklentisinin yüksek olduğu zamanlar...İnsanlık kendi içindeki kurtarıcıya yani kendi benliğinin seslerine yönelmelidir. Başkalarından yardım bekleme değil, başkalarına akıllıca yardım etme zamanı..

Öner Döşer Bey (kendisini çok sevdim, insancıl, güleryüzlü, sempatik ve sıcak biri), Şironu başak burcu ile paralel görüyor. Yönetici olarak herhangi bişey söylemedi ama, başak özellikleri=şiron sonucu çıkıyor..
Ayrıca yörüngesi satürn ve uranüs arasında olduğundan, iki gezegen arasında geçiş görevi gören şironun, olumlu kullanıldığında iki gezegeninde pozitif fonksiyonlarını yansıtacağını söyleyen ifadeler kullandı..
1-şimdi şiron mu manevi , yoksa balığa geçtiği için mi manevi oluyor .(türk gölü mü yunan gölü mü ? makara )
2-gerçekten öner beyi bu şiron -maneviyat olayına bakışı nedir.?

bu aralar ne çok soru sordum ya.
04-29-2010 09:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeRDaL Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

'Félicé' pid='81093' dateline='1272561055 Yazılan:Balıktaki Şiron bize erdemi ve evrensel bütünlüğü, sezgilerin ve spirütüel gücün maddi değerlerden daha fazla önemli olduğunu öğretecek ve yaratacağı etkiler toplumsal olarak ilahi şeylere yönelim ve insanlarda manevi özelliklerde artış gösterecek.

Şiron daha önce balıktayken;

Amerika\'de sivil savaşlar--1. dünya savaşı 1910---Vietnam savaşı 1960-- (2010-2019?)
maneviyat bunun neresinde, öner bey,
birileri savaş çıkaracak, savaşanlar ölecek, kalanlar maneviyata mı bürünecek, balıktaki şiron hey millet maneviyata gelin mi diyecek? :D
04-29-2010 10:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

\'aeon\' pid=\'81095\' dateline=\'1272561415\ Yazılan:1-şimdi şiron mu manevi , yoksa balığa geçtiği için mi manevi oluyor .(türk gölü mü yunan gölü mü ? makara )
2-gerçekten öner beyi bu şiron -maneviyat olayına bakışı nedir.?

bu aralar ne çok soru sordum ya.

Balığa geçtiği için bahsediliyor manevilikten. Yoksa seminerde şironu direk maneviyatla ilişkilendirmedi. Fiziksel ve psikolojik şifacılık (yani tıp), eğitmenlik, güven, idealizm, inançlar, felsefeler, kişisel gelişim konuları, topluma hizmet etme,...ve haritada şironun ifade ettiği alanda yoğun bir yetenek, ama kendine acıma yüzünden kendine yardım edememe..herkese yardım edip, kendine çare bulamama..Aslında başkalarına yardım ettikçe psikolojik yaralarını iyileştirme yetisi...Kendini bilgisel anlamda sürekli geliştirme çabası..
Şironun Satürn ve uranüsün zıtlık kavramını dengeli bi şekilde bir araya getirme özelliği var ve buna bağlı olarak=Başına buyruk, başkalarına benzemeyen, göze alan, rehber, anahtar, köprü, bağımlılıktan dengeli bi şekilde bağımsızlığa geçiş noktası, rölatif zaman, yani zamanın ötesine geçiş, çok farklı olan iki şeyden de bünyesinde barındıran bütünleyici özellik, terapist, güru..şifacı..

Bazı astrologlar satürn ve uranüs orta noktasında bir gezegen varsa, o gezegende şiron etkisi görüldüğünü yazmış kitaplarında..

Ayrıca şöyle de not düşmüşüm, \'Öner Döşer ve bazı astrologlar şironu yönetici olarak başak burcuna uygun görüyor..
Ve şiron değil, Kiron diye telaffuz ediliyormuş..

Şironun bulunduğu ev ve özellikle yaptığı açılar en çok nerede ve hangi konularda travma yaşandığına işaret ediyor..

Şiron sahibi kişi bireyselliğini koruyarak (uranüs) bilgisi ve yetenekleri ile hizmet etmeli (satürn)..
Şironun bulunduğu ev alanında iş seçilmesi psikolojik ve fiziksel hastalıkların üstüne gidilerek kendi kendini tedavi etmeyi sağlayabilir.

Gezegenlerin yörüngelerinin çatışması birbirine benzer özellikleri olduğunu gösterir..Bu yüzden şiron uranüs ve satürn yörüngesinde olduğundan bu gezegenlerin özellikleri ile paralel özellikler gösterir. Şironun yörüngesi bazen satürn ve jüpiter arasındada oluyormuş. Şironunuz hangisi ile açı yapıyorsa o gezegene has , şironsu özellikler göstermeniz olası..

Tam olarak ağzından çıkanlar değil tabi yazdıklarım..anlayıp, yetiştirebildiklerim..
04-29-2010 10:54 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
SeRDaL Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 7

' pid=' dateline= Yazılan:Balığa geçtiği için bahsediliyor manevilikten. Yoksa seminerde şironu direk maneviyatla ilişkilendirmedi. Fiziksel ve psikolojik şifacılık (yani tıp), eğitmenlik, güven, idealizm, inançlar, felsefeler, kişisel gelişim konuları, topluma hizmet etme,...ve haritada şironun ifade ettiği alanda yoğun bir yetenek, ama kendine acıma yüzünden kendine yardım edememe..herkese yardım edip, kendine çare bulamama..Aslında başkalarına yardım ettikçe psikolojik yaralarını iyileştirme yetisi...Kendini bilgisel anlamda sürekli geliştirme çabası..

tıp okumayı düşünüyordum zaten, yakında derslere başlayacağım şiron yardımı da tam denk gelecek, afferim öner sen bu işi biliyon ha gülücük

paylaşım için teşekkürler Felice
04-29-2010 11:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sevgi_s Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Merhaba,

Peki natal 7. ev Şiron balık ilk derecesinden 1. ev aslan son derecesindeki uranüs karşıtlığına ve aynı zamanda transit şiron döngüsüne ne diyorsunuz? Ek olarak 4. ev akrep venüs son derecesinde T kare yapıyorsa? Güzel konu başlığı, teşekkür ederim.
04-30-2010 01:44 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Schatz Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Cvp: RE: Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
\'sevgi_s\' pid=\'81167\' dateline=\'1272577458\ Yazılan:Merhaba,

Peki natal 7. ev Şiron balık ilk derecesinden 1. ev aslan son derecesindeki uranüs karşıtlığına ve aynı zamanda transit şiron döngüsüne ne diyorsunuz? Ek olarak 4. ev akrep venüs son derecesinde T kare yapıyorsa? Güzel konu başlığı, teşekkür ederim.

Öncelikle başaklara bir şey olmasın diye dua ediyorum ..

Onlara olan herşey benide etkiliyor...

Ardındansa senin konumuna gelecek olursak....Ortaklık ve partner konuların ciddi hareketlenmeler..

Ondan yada onun çevresinden gelen ani değişmlerin senin yapındaki duygusal dünya etkisi diyebiliriz...

Ama konular genelde bu 4 arasında dönecek diyebilirim
04-30-2010 01:51 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

benim şiron uranüs ve satürn arasında t karem var.. Öner Döşer den notları okudum ve çok aydınlandım teşekkürler..

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
04-30-2010 10:52 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Chiron coolhandsome 47 95,472 01-17-2020 08:03 PM
Son Mesaj: Pozitifterazi15
  Uranüs koç burcunda Nâr 2 5,364 06-16-2010 07:37 PM
Son Mesaj: Nâr

Forum'a Git: