Değerlendir:
  • 43 Oy - 2.6 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
Yazar Mesaj
melis_bk
Kayıtsız

RE: Şiron ( Chiron ) Transiti Balık Burcunda ~
\'JoMaJa\' pid=\'81665\' dateline=\'1272921719\ Yazılan:Buraya taze taze bir transit şironu notu yazayım...

Transit şiron(ben hayatta kiron falan demem ya o ne kaba geliyo kulağa) natal güneşime zıt açı yaptı.

Güneş 1. ev yöneticisi ve 1. evde :

Şimdi benim fiziksel görünümüm biranda falan değişmedi.Yani fikir niye böyle birden çok keskin biçimde oluştu anlayamıyorum.Tabi fiziksel görünümüm konusunda benim de sıkıntılarım olmuştur.Ama öyle aşırı dramatik birşeyim olmadı hiç şükürler olsun.Gel görki bu transitte birdenbire bazı düşünceler takıntı oldu.Ki ben fellik fellik cerrah aramaya başladım.Bir iki isim belirledim.Ve tarih aralığı.

Aslında transit sırasında şironun böyle bir açı yaptığının nasıl desem farkında değildim.Ya da o aralar gökyüzü çok umurumda değildi diyelim.Kafada kırk tilki kırkının da birbirine kuyruğu değmiyor.Kafa olmuş 1 milyon.1 haftada düşünmekten -okumaktan-araştırmaktan toplam 10 saat uyuduğum oldu.İşin kötü tarafı uykuya ihtiyaç da duymuyordum.

Şimdi işin asıl aşırı komik tarafı belirlediğim tarih aralığında şiron geri hareketle tekrar güneşime zıt açı yapacak.Ve ben o zaman bu işe girişmezsem birdaha hiç yapamazmışım gibi geliyor.Ama acı çekmekten korkmaya başladım.Şiron malum iyileşmeyen yaraları vardı.Ne yaman çelişki bu böyle yarabbim.

Gökyüzünün espri anlayışı çok çok ilginç.

İlginç geldi ,ben görüntüye takılan biri değilken aynen senin gibi estetik cerrahlar bulup pazarlık bile yaptım ki (bir ev parası yetiyor bir şey değil) Allahtan arıza fazla olunca ekonomik nedenlerle olmadı ve tr şiron benim güneşime kare yapıyordu bu dönem..
05-04-2010 02:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

'melis_bk' pid='81671' dateline='1272924145 Yazılan:İlginç geldi ,ben görüntüye takılan biri değilken aynen senin gibi estetik cerrahlar bulup pazarlık bile yaptım ki (bir ev parası yetiyor bir şey değil) Allahtan arıza fazla olunca ekonomik nedenlerle olmadı ve tr şiron benim güneşime kare yapıyordu bu dönem..

korkarım ben senin gibi paçayı sıyıramayacağım melis. dil çýkarma tabi geleceği bilemem ama beni kolay kolay birşey bağlayamaz , kafada olayı da bitirdim muhtemelen sonum ameliyat masası.(olursam gelir transitleri falan yazarım) piyasa şimdi bayağı iyi :D ev parasıyla monica bellucci olurum yahu dil çýkarma

Alıntı:whole sign ev sistemine göre 10.ev yöneticim Şiron 6.evde ve çok iyi hizmet ederim gülücük

oh iyi benim kendime pek faydam olmuyor çünkü.ben senin başak yerleşimlerine de güveniyorum yıldırım.

Alıntı:Bazen astrolojideki farklılıklar canımı sıkmakta...Herkes ayrı ev sistemi, ayrı yönetici derken inatla kendi dediğinin doğru olduğunu savunuyor. Herkesin amacı aynı aslında..Astrolojiyi sevip,öğrenip insanları irdelemek..

Benimde valla.
yazının hepsini alıntı yapmadım mesaj çok uzayacak diye.alemsin Felice yani aslında en başta sen kendi dediğin şeyi kendinde yapıyorsun kendi doğru bildiğini savunuyorsun.tabi muhalif kovaya bulayarak(ben de başka bir kova olarak muhalefet ediyorum).ama sana şunu söyleyeyim eğer kafana gece - gündüz yatmıyorsa zaten klasik yöneticilere hiç bulaşma çünkü onun temelindeki mantık zaten o.yani sen temelini almıyorsun dolayısıyla yukarısı yapay geliyor.korkarım astrolojide çoğu zaman tek bilgi olmayacak.ekşi sözlükteki sıradan yurdum insanının astrolojiyle yakından ilgilenen biri olabileceği ya da sonuçta onun da biyerlerden bakıp onu yazmış olabileceği ihtimali var değil mi?yada belki o da yıldırım yada senin gibi gözlemlemiştir tabi neden olmasın.

açıkçası ben de sadece şironla ilgili bilgi toplamaya ve anlamaya çalışan biriyim.yani herkesle aynı pozisyondayım.ki önümdeki transitler beni daha da meraklı yaptı.

kızma ama birşey soracağım felice acaba H. kırkoğlundan pek hoşlanmıyormusun? astroloji yada astrolojiye yaklaşımı , klasik , modernden bahsetmiyorum.kişi olarak çünkü onunla ilgili denk geldiğim mesajlarında öyle birşey sezdim.
05-04-2010 02:46 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

\'JoMaJa\' pid=\'81673\' dateline=\'1272926774\ Yazılan:
'melis_bk' pid='81671' dateline='1272924145 Yazılan:İlginç geldi ,ben görüntüye takılan biri değilken aynen senin gibi estetik cerrahlar bulup pazarlık bile yaptım ki (bir ev parası yetiyor bir şey değil) Allahtan arıza fazla olunca ekonomik nedenlerle olmadı ve tr şiron benim güneşime kare yapıyordu bu dönem..

korkarım ben senin gibi paçayı sıyıramayacağım melis. dil çýkarma tabi geleceği bilemem ama beni kolay kolay birşey bağlayamaz , kafada olayı da bitirdim muhtemelen sonum ameliyat masası.(olursam gelir transitleri falan yazarım) piyasa şimdi bayağı iyi :D ev parasıyla monica bellucci olurum yahu dil çýkarma

Benim durum ne kadar vahim yani burdan anlamakara Monica Belluci olamıyorum ancak kaportayı topluyorumkoptum.w
05-04-2010 03:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
JoMaJa Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

'melis_bk' pid='81675' dateline='1272927653 Yazılan:Benim durum ne kadar vahim yani burdan anlamakara Monica Belluci olamıyorum ancak kaportayı topluyorumkoptum.w

Tabi canım kesin öyledir dil çýkarma Yalancı . o akreplerle cami yıkılsa da minare sağlam kalır.siz karizmaydı , cazibeydi der yırtarsınız ama yok benim garibam haritamda öyle birşey.

bu arada Melis saturnunun üstünden geçiyo şiron .aslında biraz kışkırtsam belki benimle birlikte ameliyat olursun.yalnız olmam böylece ; birlikte kesilip biçiliriz.:D
05-04-2010 03:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

\'JoMaJa\' pid=\'81676\' dateline=\'1272928311\ Yazılan:
'melis_bk' pid='81675' dateline='1272927653 Yazılan:Benim durum ne kadar vahim yani burdan anlamakara Monica Belluci olamıyorum ancak kaportayı topluyorumkoptum.w

Tabi canım kesin öyledir dil çýkarma Yalancı . o akreplerle cami yıkılsa da minare sağlam kalır.siz karizmaydı , cazibeydi der yırtarsınız ama yok benim garibam haritamda öyle birşey.

bu arada Melis saturnunun üstünden geçiyo şiron .aslında biraz kışkırtsam belki benimle birlikte ameliyat olursun.yalnız olmam böylece ; birlikte kesilip biçiliriz.:D
Aslanın karizması az mı ayolgülücük Kışkırtmaya gerek yok sponsorumu ikna etsem tamamdır ama o da diyor ki bu kadar tadilat masrafına sıfırını alırızkoptum.w
05-04-2010 03:21 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

açıkçası , modern yöntemle yazıyorum ama klasik yöneticileri aldığımda daha uygun sonuçlar elde ettim.
pluto akrebe, neptün balığa ve kova da uranüse yakışıyor olsa da , klasik yöneticiler daha iyi sonuç veriyor.
mesela bu bilgiler doğruysa , klasik astrolojiyle ilgilenen (doğal olarak o zaman modern yoktu ) bilgeler ve astrologlar yanlış sonuç elde etmiş olmaları lazım.bu da bana olasılık dışı geliyor.

haritamda pluto kişisel gezegenlerimle güçlü açılar yapıyor ve etkisini hissediyorum .ancak , yönetici olarak almıyorum.mesela mars akrebe yakışmıyor durabilir. oysa, marsın artık su elementinde olmasını hesaba katarsak , daha doğru düşünmüş oluruz.veya , jupiterin balıkta su elementinde olmasından dolayı , yaydaki gezerek ve dışa dönük öğrenen yapı daha içselleşiyor.ibni batuta ve mevlana arasındaki farka benziyor.bence element farkından kaynaklanıyor.
üstelik modern yöneticiler ,simetriyi de bozuyorlar.bunu hakan.kırkoğlunun yazısında okumuştum ve saksıyı zorladığımda anladım.bu tarz mistik konularda simetri hep vardır.

mesela , merkür burçları ve jupiter burçlarının anlamları ve elementsel özelliklerinin sıralanışı çok manidar.müthiş bir simetri var .
astroloji tekniği oalrak moderni kullanıyorum.ancak , klasiğe karşı ilgim var.astrolojinin de asli amacının öngörü olduğuna inanmaya başladım.kişinin yetenekleri ve olumlu- olumsuz özelliklerinin sıralanmasının yanlış olmasa da , öngörüden sonra gelmesi gerektiğini düşünüyorum..bir de modern teknik insan iradesine çok değer veriyor ki ben katılmıyorum.

şirona bakışım da bu doğrultuda.yani , özellikleri başak yakışıyor olabilir ama , yönetici olarak merkürü tercih ederim.modern tekniği esas alarak düşünürsek ; şiron , başağın yöneticisi olursa , neptün de balığın yöneticisi olur. böylece , şiron ve neptün birbirinin karşıtı olur.böylece diğer değişken burç üyelerine de bir gezegen bulmak gerekir.yani 90 derecelik bir uyumsuzluk yakalamalıyız.yayı jupiterden başka bir gezegen temsil etmeli , ikizleri de merkürden başka bir gezegen temsil etmeli.bu da bütün zodyak sisteminde çok karışıklığa ve bozulmaya yol açar.

benim düşüncelerim de böyle astrosohbet milletinin insanları :D
05-04-2010 03:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

Belki keşifler arttıkça o da olacak galiba en makulü klasik yöneticileri ve satrün ötesi gezegenleri bir arada kullanmak..Tecrübe ve bilgi birikiminin esas olduğu astrolojide yılların birikimini yok saymak temelden yanlış başlamak olur diye düşünüyorum.Katı kehanet içeren yorumların insanı hiçe sayması rahatsız edici ancak klasik görüşün birikiminin yapıldığı zamanda insanların çok da alternatifi olmadığını ,belli sınıflarda doğarak başlayan sınırlı seçim hakkı olan yaşamlarını düşününce yargıların daha kısıtlı ve keskin olması doğal aslında..
Yaşadığımız çağın bilgileri ve insana bakışını tecrübe edilmiş bilgilerle harmanlamak en doğru sonuca yaklaştırır benim anladığım..
05-04-2010 03:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

'aeon' pid='81679' dateline='1272928967 Yazılan:şirona bakışım da bu doğrultuda.yani , özellikleri başak yakışıyor olabilir ama , yönetici olarak merkürü tercih ederim. modern tekniği esas alarak düşünürsek ; şiron , başağın yöneticisi olursa , neptün de balığın yöneticisi olur. böylece , şiron ve neptün birbirinin karşıtı olur.böylece diğer değişken burç üyelerine de bir gezegen bulmak gerekir.yani 90 derecelik bir uyumsuzluk yakalamalıyız.yayı jupiterden başka bir gezegen temsil etmeli , ikizleri de merkürden başka bir gezegen temsil etmeli.bu da bütün zodyak sisteminde çok karışıklığa ve bozulmaya yol açar.

benim düşüncelerim de böyle astrosohbet milletinin insanları :D

simetriyi vb. herşeyi anladımda , bu son dediklerini pek anlayamadım. niye karışıklık olsun ki pek anlamadým

-------

aklıma bir soru takıldı şimdi ,

Doğum haritamda 10.evde Mars-Jüpiter kavuşumu var.

Klasik yönteme göre Mars hem 5.evimi hemde 12.evimi yönetiyor , Jüpiter ise hem 1.evimi hemde 4.evimi yönetiyor.

10.evdeki Mars-Jüpiter ikilisi 4 adet evin yöneticisi durumundalar ( 1.ev + 4.ev + 5.ev + 12.ev )

bunlardan 1.ev ile 5.ev , ATEŞ evleri yani dışadönük deneyimleri

4.ev ile 12.ev ise SU evlerini yani içe dönük deneyimleri ( psikoloji vb.) ifade ediyor.

şimdi ben ,

10.evdeki gayet dinamik görünen Mars-Jüpiter ikilisi için , nasıl bir değerlendirme yapabilirim ?

1.ev yöneticisiyle 5.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

4.ev yöneticisiyle 12.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

4.ev yöneticisiyle 5.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

1.ev yöneticisiyle 12.ev yöneticisi kavuşum yapmış ?

05-04-2010 03:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

' pid=' dateline= Yazılan:Belki keşifler arttıkça o da olacak galiba en makulü klasik yöneticileri ve satrün ötesi gezegenleri bir arada kullanmak..Tecrübe ve bilgi birikiminin esas olduğu astrolojide yılların birikimini yok saymak temelden yanlış başlamak olur diye düşünüyorum.Katı kehanet içeren yorumların insanı hiçe sayması rahatsız edici ancak klasik görüşün birikiminin yapıldığı zamanda insanların çok da alternatifi olmadığını ,belli sınıflarda doğarak başlayan sınırlı seçim hakkı olan yaşamlarını düşününce yargıların daha kısıtlı ve keskin olması doğal aslında..
Yaşadığımız çağın bilgileri ve insana bakışını tecrübe edilmiş bilgilerle harmanlamak en doğru sonuca yaklaştırır benim anladığım..

benim ; konuya hakimiyetim tartışılır . kavramlara çok hakim değilim.
ancak, kollektifleri yönetici olarak almak , kesinlikle sistemi yıkıyor.sonuçta 9.ev konusu.mesela , İslamdaki 5 şarttan birini iptal etmek gibi olur.
öte yandan çağın gerçekleri farklı.mesela klasikteki bazı kavramlar yenilenebilir veya çağa uygun hale getirilebilir.ancak , bunların sınırı olmalı.çünkü dogmanın üzerine kurulmuş ve kuralları donuk.

insan iradesine gelince , ben sınırsız olduğunu düşünmüyorum.
bir de geceyarısından sonra iyice balıklaşıyorum makara
iletide mantık hatası varsa affola :D
05-04-2010 04:01 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

'aeon' pid='81685' dateline='1272931262 Yazılan:benim ; konuya hakimiyetim tartışılır . kavramlara çok hakim değilim.
ancak, kollektifleri yönetici olarak almak , kesinlikle sistemi yıkıyor.sonuçta 9.ev konusu.mesela , İslamdaki 5 şarttan birini iptal etmek gibi olur.

hâla anlayabilmiş değilim , iki dakikada sistemi yıktın pek anlamadým

nasıl yani yıkılıyor , 9.ev konusu derken ?

gerçekten anlayamadım.

05-04-2010 04:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Transit Chiron coolhandsome 47 95,627 01-17-2020 08:03 PM
Son Mesaj: Pozitifterazi15
  Uranüs koç burcunda Nâr 2 5,375 06-16-2010 07:37 PM
Son Mesaj: Nâr

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir