Değerlendir:
  • 18 Oy - 3.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gezegenler ve Sağlığımız
Yazar Mesaj
Simurg Çevrimdışı
.
**

Rep Puanı: 1

Cvp: Gezegenler ve Sağlığımız
Ay ve Sağlık
Ay,mideyi,solunum yollarını,göğsü,eklemleri,kaburgaları ve kadınlarda rahmi temsil eder.Ay,bütün bunları yönetimine almıştır.Bir yıldız haritasında Ay,diğer güçlerle uyumluysa bu sayılanlar da sağlam ve sıhhatli olur.Ancak yıldız haritasında Ay diğer yıldızlardan sert etki alıyorsa o zaman ortaya bazı sorunlar çıkabilirYine transit geçen sert yıldızlarda Ay'ın üstüne düştükleri zaman bu organlarda bazı bozukluklara neden olabilirler.Bir organın dayanıklılığı da diğer ahenkli yıldızların yardımı ve yine transit geçen uyumlu yıldızların etkisiyle ortadan kalkar.Yalnız Ay insanları ya da Ayları güçlü kimseler yemeklerine dikkat etmelidirler.Yemekler her gün belirli saatlerde yenilmelidir.Aksi halde sindirim bozuklukları,gastrit,ülser gibi rahatsızlıklar olabilir.Kısacası Ayın temsil ettiği orgaları korumak kişinin elindedir.
12-05-2008 11:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

Rep Puanı: 3

RE: Gezegenler ve Sağlığımız
(07-10-2010 06:32 AM)BBMurder Yazılan:  1. evimde Boğa var, 6. evimde Başak.

Güneşimin tek açısı var o da kare açı Pluto ile.

Mars'ımın 120 Satürn, 120 Merkür 60 Jüpiter açıları var. Tahminen Satürnle olan 120lik açısı bana bayağı sağlam bir bünye verir? Yani dayanıklı. Üstüne birde 120lik Merkür'ü katarsak birazda hareketli bir yapı olur tahminen. AyBurcumun(Oğlak) da tek açısı var oda Trin ASC (Boğa)

Satürn Kova'da, Uranüs Oğlak'ta. Satürn yönettiği burçlardan birinde olduğu için ve genelde haritamda baskın buna bi de Uranüs'ün Oğlak'ta olması falan.

Satürn'ün güçlü olması... Sanki odunsumuyşum gibi hissettim :D

BBMurder,
evet haritanda satürn oldukça güçlü. satürn kendi evinde ve kova burcunda, güçlü durumda.
merkür ve güneşinin dispozitörü ; satürn
ve merkür de satürnle kavuşumda.
oğlak burcunda, içinde ayının da dahil oldugu bir stelyum var; yönetici gezegen satürn.
mars dispozitörü merkür de, hem kova burcunda, hem de satürnle kavuşumda.
aman yarabbi, ne satürna hatunsun:D

Gülersen, herkes seninle güler. Ağlarsan, tek başına ağlarsın.
07-10-2010 10:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(07-10-2010 06:00 PM)BBMurder Yazılan:  
(07-10-2010 10:00 AM)Serena Yazılan:  BBMurder,
evet haritanda satürn oldukça güçlü. satürn kendi evinde ve kova burcunda, güçlü durumda.
merkür ve güneşinin dispozitörü ; satürn
ve merkür de satürnle kavuşumda.
oğlak burcunda, içinde ayının da dahil oldugu bir stelyum var; yönetici gezegen satürn.
mars dispozitörü merkür de, hem kova burcunda, hem de satürnle kavuşumda.
aman yarabbi, ne satürna hatunsun:D

Öncelikle çok çok çok teşekkür ederim.

Ve Satürn etkisine gelirsek :D:D:D Zaten ben ara sıra şu özgürlük tutkumun beni dürtüklemesini saymazsam Kova burcu mensubu biri gibi hissetmiyordum koptum.w Benim harita Kova burcundan birinin değilde Oğlak burcundan birinin haritasına daha yatkın. :D

Maşşallah haritada hangi köşeye dönsen Satürn var. Ne nalet gezegen arkadaş, bi türlü kurtulamadım gitti. Şöyle Merkür olur Venüs olur daha renkli bir kişi olurdum ne güzel. Şaka gibi yahu Satürn Satürn Satürn. Tek gezegen bu kalmış gibi :D

Böyle oluşu tahminen bana şöyle bi psikoloji bahşedecek (amanın) ; çalış çalış çalış ... bitirmen gereken bitene kadar ... çalış çalış çalış sürprizzz

Yazık bana.

haritada satürn vurgulandıgında,
hayatı ele alış tarzında satürn etkisi olur.
satürn sana ne getirebilir ? stabilte, ciddiyet, sağlamlık, güvenilirlik, soğukkanlılık, hırs, yükselme arzusu, dayanıklılık, duygularını göstermeme eğilimi gibi..
yavaş yavaş ama sağlam adımlarla yükselmek gibi bir dürtün olur.
biraz soğuk bir imajın olabilir. satürn soğutan bir etkidedir çünkü.

hayatta her şey eline bir jüpiteryen gibi pat diye geçivermez, ya da özgüven oluşturmak bir jüpiteryen kadar kolay olmayabilir. tepeyi tırmalarsın, tırnaklarınla kazıyarak mertebe sağlarsın ama çok daha sağlam ve dayanıklı olur.

satürn blokaj ve engellemelerin de gezegeni oldugu için; hayatta da zaman zaman engellenmiş ve yetersizlik duyguları seni kuşatabilir. karamsarlığa ve korkulara kapılman diğerlerine göre daha kolay olur.

07-10-2010 06:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Serena Çevrimdışı
Firebender
**

(07-10-2010 06:19 PM)BBMurder Yazılan:  
(07-10-2010 06:12 PM)Serena Yazılan:  haritada satürn vurgulandıgında,
hayatı ele alış tarzında satürn etkisi olur.
satürn sana ne getirebilir ? stabilte, ciddiyet, sağlamlık, güvenilirlik, soğukkanlılık, hırs, yükselme arzusu, dayanıklılık, duygularını göstermeme eğilimi gibi..
yavaş yavaş ama sağlam adımlarla yükselmek gibi bir dürtün olur.
biraz soğuk bir imajın olabilir. satürn soğutan bir etkidedir çünkü.

hayatta her şey eline bir jüpiteryen gibi pat diye geçivermez, ya da özgüven oluşturmak bir jüpiteryen kadar kolay olmayabilir. tepeyi tırmalarsın, tırnaklarınla kazıyarak mertebe sağlarsın ama çok daha sağlam ve dayanıklı olur.

satürn blokaj ve engellemelerin de gezegeni oldugu için; hayatta da zaman zaman engellenmiş ve yetersizlik duyguları seni kuşatabilir. karamsarlığa ve korkulara kapılman diğerlerine göre daha kolay olur.

Şuan korktum mesela :D

Serena,
resmen benim belli bir yönümü açıkladın ha. Engellenmek başıma gelmişti. İstediğim ve kazandığım liseye gönderilmeyince ikinci kez yeniden başka bir meslek düşünmek zorunda kalmıştım. :/ O ilk içime kapanışımın nedeni olmuştu mesela.

İtiraf ediyim ; evet çok çabuk karamsar oluyorum. Hatta bunla kalmayıp senaryo yazıyorum tamamen kötü yönde. Ama fark ettim şu sıralar mesela o yanımı takmıyorum hatta mizah yapmaya başladım koptum.w

Jüpiter etkili bir şeyi istemem aslında. Geldiği gibi gidecekse kalsın yani :D En iyisi zor ama kalıcı olanı gülücük

Tekrar çok teşekkür ederim çiçek

satürnalar esprili de olur BBMurdergülücük
bunun nedeni de, korku, blokaj ve engellenmişlik duygularının oluşturdugu baskıdan bir çıkış yolu olarak espritüelliği öne almanız olabilir.

ikinci kez sıfırdan başlama olayına şaşırmadım, tipik bir satürna deneyimi.:D

rica ederim gülücük

07-10-2010 06:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  HARİTAMIZDAKİ RETRO GEZEGENLER Hattusas 2 6,344 04-18-2020 03:06 PM
Son Mesaj: Hattusas
  Geri Hareket ve Durağanlık,Geri Giden Gezegenler vivienleigh 38 53,330 11-22-2018 02:40 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Fokal Gezegenler Lajâ 11 23,100 04-29-2015 07:53 PM
Son Mesaj: Lajâ
  Kişisel Gezegenler ve Narsisizm sufle cii 29 39,501 01-01-2013 12:04 AM
Son Mesaj: astrosohbet
  Gezegenler Hakkında Genel Bilgiler yükselenbaşak 31 55,303 11-27-2012 07:50 PM
Son Mesaj: zeppi
  Gezegenler ve Cenine etkileri pasifik 12 17,330 08-14-2012 11:44 AM
Son Mesaj: ekinoks
  Retrograde Gezegenler ve Karma Alya 6 22,491 05-18-2012 11:36 PM
Son Mesaj: Kaktüs
  TEST ( Gezegenler ) astrosohbet 90 118,147 08-16-2011 04:24 AM
  Kollektif Gezegenler ve Nesiller aeon 11 15,268 04-27-2010 05:37 PM
Son Mesaj: Bluescorpio
  Kadim Astrolojide Gezegenler Angel 1 5,020 06-28-2007 04:39 AM

Forum'a Git: