Değerlendir:
  • 26 Oy - 2.54 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Aşık Olunca Açılar
Yazar Mesaj
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

RE: aşık olunca açılar
felice benimde neptünün verdiği aşk konusunda kafam karışık, belkide idealindeki aşkı yaşatır insana ya da hayatının aşkını dil çýkarma

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
07-16-2010 11:57 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

tr venus ve pluto 5.evde saturn ve uranusle kavuşumm.
tr neptun dsc ile kavuşum.
tr.uranus 8.eve girmiş.
tr. mars 10.evde guneşle kavuşum(1 orb ile)

bu da cıkmaya başladığımız anın haritası.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4

Haritada kocaman bir kare mevcut sabit burclar arasındagülücük) burclarımızda kare acı yapıyor ilk iki uc yıl zor geçti surekli kavga ve ayrılıklar aramızı duzelten ısrarcı olan hep o oldu hala kavgaları esprileri ile yumuşatan o.Artık kavgaların cabuk bitiyor ve gulerek sonlandırıyoruz en azındangülücük)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
07-16-2010 12:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Tuğçe Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 30

(07-16-2010 11:52 AM)Félicé Yazılan:  Sniper ve Serena, neptünyen etkilerin kişiyi fazlaca idealize ettiğini benden iyi biliyorsunuz dimi:D Arkadaşları ince eleyip sık dokuyun, onları ya da kendinizi kandırmayın sakındil çýkarma Bunları yazdığım için de sakın bana kızmayın..Sinastri haritalarınızda satürn etkileri varsa, idealize etme olayı daha az olacaktır;))

aynen.bendede güneş neptün karesi var karşımdaki kişiyi kafama göre fazlaca idealize ediyorum kuruyorumda kuruyorum tabi ki kurduğum kişiyle sonradan hiç alakası olmadığını anlıyorum o yüzden bencede amanın dikkat diyorum (not:şu an tr satürn güneşimle kavuşum makara )
07-16-2010 12:12 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
misnur Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 1

(07-16-2010 03:14 AM)Vena Yazılan:  Genel olarak 2., 5., 7., 8. ya da kişisellerin olduğu evlere ağır gezegen transitleri.

Platonik aşkları özellikle hangi ev sembolize eder?sonuçta 7. ev daha çok evlilik,8. ev cinsellik,5. flört vs diye biliniyor...

Umma ki; küsmeyesin gülücük

http://img706.imageshack.us/i/astrow2at0...25311.gif/
07-16-2010 02:27 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(07-16-2010 02:51 AM)rakka Yazılan:  aşık olmadan önce hangi transit açılarına maruz kalırız?ya da hangi açılar bir ilişkinin tanışıldığı gün yürüyüp yürümeyeceği hakkında fikir sahibi olmamızı sağlar?

Transit Jüpiter ve Neptün , Ay burcumla hoş bir üçgen açı yapıyorlarmış =)

bu arada ,

bir ilişkinin tanışıldığı gün yürüyüp yürümeyeceğini bilme çabasında olmamalıyız fikrindeyim çünkü zorlayıcı gibi görünen astrolojik etkiler ilişkinin tuzu biberi olabilir vs..

07-16-2010 02:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

(07-16-2010 03:14 AM)Vena Yazılan:  Genel olarak 2., 5., 7., 8. ya da kişisellerin olduğu evlere ağır gezegen transitleri.

2.evle bağlantısı nedir tam olarak?

07-16-2010 02:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(07-16-2010 11:47 AM)Serena Yazılan:  
(07-16-2010 11:34 AM)venüs_ Yazılan:  Uranüs transitleri aniden gelişen, hatta yıldırım aşklarına sebep olabiliyor, yalnız her uranüs transiti aynı etkiyi gösterirmi bilemiyorum da, söyleyebileceğim, aşkta ve evlilikte uranüs transit etkisi ile başlayan birlikteliklerin genelde bitişinin de aynı hızla olduğudur.. Hatta Uranüsün etkileşiminde sinastri haritasında bile aynı sonuçların gözlemlendiği çok olmuştur..

peki venüs,
transit satürn iki tarafın da venüsleriyle karşıt açı almaya,
transit uranüs iki tarafın venüsleriyle kavuşum durumuna gelmeye başlamışsa etki ne olur sence ?
burada satürnün kalıcılığı, uranüsün hareketi, her ikisi de vurgulanıyor çünkü.
ve aynen dedigin gibi,
sinastri haritasında 7. evde dsc noktasıyla hem satürn hem de uranüs kavuşum halinde. gülücük

Aslında böyle bir açısal oluşum, bana kalırsa ilişki açısından bir şans sayılır, Satürnün karşıt açısı güven problemini beraberinde getirsede, Uranüs transiti ile oluşacak olan sıradışı ilişkinin temelinde daha sağlam yapı taşları olmasını sağlar, ha tabiki şuda var, bu ilişkinin mutluluk getirisi malesef ki anlık zamanlarda olacaktır, zor biten belki de hiç bitmeyecek bir ilişki olmasına rağmen, mutlulukları da zor elde eden bir ilişkinin işareti olma ihtimali yüksek olacaktır...
7. evde ve dsc noktasında Satürn ve Uranüsün kavuşmasıda aynı sonuçların getirisini işaret ediyor.. Hem özgürce yaşamak istenilen bir ilişki söz konusu, hem de aynı zamanda güvensizlik+zorlamaların olduğu bağlayıcı bir ilişkinin getirisidir...Gelgitleri çok olacak bu kişilerin, sabırlı olacaklarını düşünüyorum,ama, ilişkide çok mutlu zamanlar geçirirken, birden ansızın değişen karamsar ve eleştirel anlara geçiş yapabilirler.. Bu ilişki sahiplerinin Haritalarındaki diğer açılarada bakmak en mantıklısı, birtek satürn ve uranüs açılarından yola çıkarak söylenecek olanlar yetersiz olacaktır Serenacığım ki bunu sende biliyorsundur... Umarım soruna yanıt bulabilmişsindir yazdıklarımdan...gülücük
07-16-2010 02:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

uranüs ve saturn un hareket etme süreleri aynı değil, bunun bir önemi yok mu ?

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
07-16-2010 02:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(07-16-2010 02:59 PM)Nar_Rengi Yazılan:  uranüs ve saturn un hareket etme süreleri aynı değil, bunun bir önemi yok mu ?

Satürn daha hızlı olduğu için daha etkili olabilirmi diye düşünüyorsun heralde, ama, her ne kadar böyle olsa da transit açılarda az önce Vena nında yazmış olduğu gibi orb aralığı ve açısal yoğunluk daha fazla önem kazanıyor.. Serena nın 7. evle ilgili sorusu ise zaten natal sinastrik oluşum üzerine, transit etki söz konusu değil, nitekim burda da açısal oluşum hangisinde daha fazla ve kişisel gezegenleri hangisi daha fazla açılamış buna bakmak çok daha uygun olacaktır...verygood
07-16-2010 03:06 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(07-16-2010 03:05 PM)Vena Yazılan:  
(07-16-2010 02:50 PM)sessizgidiş Yazılan:  

2.evle bağlantısı nedir tam olarak?

2. ev bizim kaynaklarımız, sadece maddi değil, Venüs'ün boğasıyla ilişkilendirilen ev, sahiplenme, ayrıca cinsellikle de ilgili bir ev bence, bizim cinselliğimiz değil ama benim cinselliğim bana ait olan ev. Ve o tetikleniyor...

2. ev özgüven evi olarak da bilinir..Özellikle 2. evimizi hoş etkilerle etkileyecek potansiyellere sahip biri, maddi-manevi destek verirken özgüvenimizi de bize olan beğenisi ile tetikleyecektir.
07-16-2010 03:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sinastri Haritasında Açılar pinknilden 212 1,198,114 10-05-2020 09:25 PM
Son Mesaj: whatever
  Eşin erken ölümünü gösteren açılar zorlamak 20 34,689 10-19-2016 12:56 PM
Son Mesaj: Libra
  Sinastride açılar nasıl hesaplanır? zorlamak 1 6,940 12-03-2011 03:09 PM
Son Mesaj: astrosohbet

Forum'a Git: