Değerlendir:
  • 18 Oy - 3.67 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ünlü Matematikçiler
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

RE: Ünlü Matematikçiler
(08-06-2010 01:12 PM)Moda Yazılan:  Arkadaşlar yukarıdaki yazıyı farklı bir bakış açınız olur diye ekledim bence ünlü matematikçilerle sayısal zekası iyi olan insanların ayrı olarak incelenmesi gerekir.

Buarada matematik hocaları sıkıcı falan değil bence ya da ben hep eğlencelilerine rast geldim.Matematik ve tarih hocalarıma hep hayrandım.

Belki bnmde haritamı incelemek istersiniz matematik mühendisliğinden mezun oldum.üniversiteye kadar hiç matematik çalışmadım.

Yıldız Haritana baktığımda gözüme çarpan bir iki saptama yapacak olursam ;

Güneş ve Merkürün , Satürnle quintil kaynaklı bağlantıları var.
Ay burcununda Satürnle hoş bir Ateş üçgeni var.
Marsında Satürnle tam bir zıt açısı olduğunu görüyoruz.
Ay-Merkür-Uranüs arasındaki bağlantıların da zekaya vurgu yapabileceğini söyleyebiliriz.

08-06-2010 01:22 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Vulcan
Kayıtsız

http://www.astrotheme.com/portraits/N7r74yc76f9A.htm

Srinivasa Ramanajuan (22 Aralık 1887 – 26 Nisan 1920) 20. yüzyılın başlarında Hindistan'da fakir bir katip olan Ramanjuan, son zamanların en büyük matematikçileri arasında gösteriliyor. Hikayesi ise şöyle : Ramanajuan'ın eline bir matematik kitabı geçer. Bu kitabı okur ve özümser. Akabinde 4.000 yeni matematik teorisi, denklemler ve özdeşlikler kazandırır matematik dünyasına bu kısa yaşamında. İngiltere'ye dünyanın en önemli matematikçileri ile beraber çalışmaya gider. Fakat oradaki yoğun çalışma şartlarından olsa gerek, tüberküloz rahatsızlığına yakalanır ve 30'lu yaşların başında vefat eder.

öncü burçlarda birikim. merkür uranüs sextile.
08-07-2010 11:04 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(08-07-2010 11:04 PM)Vulcan Yazılan:  http://www.astrotheme.com/portraits/N7r74yc76f9A.htm

Srinivasa Ramanajuan (22 Aralık 1887 – 26 Nisan 1920) 20. yüzyılın başlarında Hindistan'da fakir bir katip olan Ramanjuan, son zamanların en büyük matematikçileri arasında gösteriliyor. Hikayesi ise şöyle : Ramanajuan'ın eline bir matematik kitabı geçer. Bu kitabı okur ve özümser. Akabinde 4.000 yeni matematik teorisi, denklemler ve özdeşlikler kazandırır matematik dünyasına bu kısa yaşamında. İngiltere'ye dünyanın en önemli matematikçileri ile beraber çalışmaya gider. Fakat oradaki yoğun çalışma şartlarından olsa gerek, tüberküloz rahatsızlığına yakalanır ve 30'lu yaşların başında vefat eder.

öncü burçlarda birikim. merkür uranüs sextile.

yine bir oğlak görmek beni şaşırtmadı , sanırım doğum saati de doğru.bu durumda 3.evini başak burcu kesmiş.
merkür sadece uranüsle açı yapmış ve yenilikç ve muciti tarafını açıklayabilir.
08-07-2010 11:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Vulcan
Kayıtsız

http://www.astrotheme.com/portraits/vy385QgDCep4.htm

Henri Poincaré

Perelman'ın teoremini ispatladığı matematikçi,fizikçi.
3. ev yoğun. merkür açısız. hiç açısı yok ilginç. ay satürn kavuşumu. (duygusal kontrol)
08-08-2010 12:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Bu başlığa ekleyeceğiniz şahısların haritaların pallasları da olursa çok sevinirimgülücük
08-08-2010 12:47 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Vulcan
Kayıtsız

Astrotheme pallası gözden çıkardı galiba. Artık haritaya dahil etmiyor veya ben bulamadım.
08-09-2010 11:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
DenizKızı Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Rep Puanı: 3

Dünyanın en zor matematik sorularından birini çözen Grigori Yakovlevich Perelman, 1966 doğumlu Rus matematikçi.

Perelman, matematik dünyasında çözülemeyen 7 problemden biri olan Poincare varsayımını çözerek, bilim dünyasında çok büyük bir başarıya imza atmıştır. Rus bilim adamı bu başarısından sonra Matematik dünyasının en prestijli ödülü kabul edilen Fields Ödülüne layık görülmüş fakat “İhtiyacım olan herşeye sahibim, başka birşey istemiyorum” diyerek ödülü reddetmiştir.

Annesi ile birlikte yaşayan dahi matematikçi, 2002 yılında 39 sayfalık bir makale yayımlayarak Poincare varsayımını çözdüğünü iddia etti. Bu süreci takip eden 2003 yılında da 22 sayfalık ek bir makale yayımlayarak çözümünü tamamlayan Perelman, aynı yıl ABD’de bir dizi konferans verdikten sonra sırra kadem bastı.

Matematik uzmanlarının bile çok zor anladığı ve kabulu yıllar alan Perelman‘ın çözümünü internet üzerinden yayımlaması ve ABD Clay Matematik Ensitüsü tarafından, çözümü bulan kişiye vaad edilen 1 milyon dolarlık ödülü hiç umursamayıp, reddetmesi de tüm dünyada şaşkınlık yarattı.

Piskolojik sorunları nedeni ile matematiği bırakıp, edebiyat ve opera ile ilgilenen Grigory Perelman, şimdilerde doğum yeri olan St. Petersburg yakınlarındaki ormanlık alanda mantar aramak olduğu konuşuluyor. Komşularının söylediğine göre Perelman’ın evinde, kendisine ait bir sandalye, bir yatak ve bir masa bulunuyor.

Haritası: http://imageshack.us/f/98/drperelman.gif/

İlk göze çarpan elbette ay pallas kavuşumu koçta ve Merkür karesi
Jupiter merkür kavuşumu.. Yeterli mi bilinmez ama insanı şaşırtmıyor..

http://imageshack.us/f/151/tubar.jpg/
07-23-2011 01:10 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

hiç matematği iyi olupta aynı zaman da çok zeki olan bi insan tanımadım.. ama tanıdğım bütün matematikçiler kendılerını zeki zanneden insanlardı.. oysaki ne alakası vardı... gülücük

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
07-23-2011 01:28 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

ha bu arada söylemeyı unuttum, zeki olduğunu düşündüğm insanlar bişeyleri bulan icat edebilen insanlardır... onlar toplumun ilersinde yaşarlar zaten... matematik gibi herkesın yapabildği bişeyle değil, zor olan şeylerle uğraşırlar... bana göre budur.. bence matematik zeka ile alakasızdır... tşekürler gülücük

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
07-23-2011 01:33 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(08-09-2010 11:08 PM)Vulcan Yazılan:  Astrotheme pallası gözden çıkardı galiba. Artık haritaya dahil etmiyor veya ben bulamadım.

birazcık gülücük geçte olsa cevap verelim

astrotheme sitesinde pallas ve diğer birkaç önemli astroide bakmak için görünen doğum haritasının hemen altında seçeneklerin olduğu bir tablo göreceksiniz.

Display Options

Display Astroids seçip Redraw tıklayınca astroidler açılıyor.

muhtemelen bulmuşsundur , ben yine de bilmeyenler olursa diye tekrarlamak istedim.

12-29-2011 06:48 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir