Değerlendir:
  • 19 Oy - 2.68 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gördüğümüz Rüyalar ile Gezegen,Ev ve Açıların bağlantıları
Yazar Mesaj
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Gördüğümüz Rüyalar ile Gezegen,Ev ve Açıların bağlantıları
(11-25-2010 07:43 PM)Sniper Yazılan:  rüyada hissettiklerimiz neden önemli?? mesela bazen çok sıradan şeyleri rüyada korkunç buluyoruz ya da senin dediğin gibi tam tersigülücük bu konuda bilgin varsa paylaşırsan sevinirim Daily gülücük

çok bilgili değilim gülücük
rüyalarda görüntüler yanıltıcı olabiliyor. üst beyin sembolleri yanlış çözümleyebiliyor. ama hisler yanılmıyor gülücük
babamda çok eski kenzül-menam adında bir rüya tabiri var. dili eski ve ağır, kapkalın bir kitap. içinde 10'a yakın tabircinin tabirleri var. bazen tamamen zıt anlamlar ortaya çıkıyor.
örneğin kişinin kendini çıplak olarak halkın içinde görmesinin anlamı şöyle; eğer utanıyorsan ayıbının ortaya çıkacağı, sırrının ifşa olacağı ama utanmıyorsan hacca gideceğin şeklinde.. (hacc farizasında sadece bir havluyla dikişsiz bir giysiyle halkın içinde çıplak geziliyor. gülücük )
kitabın önsözünde rüyanın saatinin de önemli olduğu yazılıyor. gecenin başında görülen rüyaların günlük meşguliyetlerimizin yansımaları bu yüzden dikkate alınmayacağı, gecenin sonunda güneş doğmadan önce görülen rüyaların kayda değer olabileceği belirtiliyor. işaret olarak değerlendirebileceğimiz rüyalar bu gündoğumuna yakın gördüklerimiz..
rüyalarda ki sembollerin kişilere ve kültürlere göre değişik anlamlarının olduğu da kaydedilmiş. çok örnek uzun anlatımlar gülücük ama benim çocukluğumdan beri tekrar tekrar okuduğum çok ilgimi çeken bu kitaptan ve rüya tecrübelerimden öğrendiğim.. seni çok etkileyen bir rüya görüyorsan hissiyat olarak.. onda bir anlam vardır. ruhumuz rüya esnasında astral bir seyahata çıkar levhi-mahfuza ulaşır. oradan çeşitli semboller eşliğinde bilgilerle döner. bunların önemlileri bizde iz bırakır ve hatırlarız. en çokda hissettiklerimizi.. gülücük
birde o kitapta tabirin önemli olduğu, bir nevi tabire tabii olduğu da yazılmış.. bir sürü örnek verilmiş. mesela biri; şimdi hatırlayamıyorum bir sultan rüyasında bütün dişlerinin döküldüğünü görmüş, bir tabirci demiş ki; sultanım bütün aile akrabanızı kaybedeceksiniz, ölecekler demiş. bir başka tabirci ise; sultanım o kadar uzun ömürlü olacaksınız ki bütün aile ve akrabanızdan uzun yaşayacaksınız demiş gülücük (diş kaybetmekte acılı acısız mı olduğuna hissettirdiğine göre tabir edilir ) pey. efen. 'rüyalarınızı sizi sevdiğinden emin olmadığınız kişilere anlatmayın' diyor. ben beni ürküten rüyalarımı kimseye anlatmam gülücük

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
11-25-2010 08:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Rüya ile günlük yaşam arasında paralellik olabiliyor sanırım. Ben eski uygarlıklara medeniyetlere çok meraklıyımdır. Araştırırım kitaplar filan okurum. İki gün önce rüyamda ders ortamı gibi bir yerde bizim okulda sürekli yurt dışına giden öğretmenlerimizden biri soruyor çalıştınız mı diye ve elimde bir kağıt görüyorum üstünde eski medeniyetler isimleri yazılı bir de onlar hakkında bilgiler işte kızılderililerden başlıyor mayalar inkalar filan yazıyor. Bende harıl harıl o kağıda çalışıyorum. Öyle bir rüyaydı yani.
11-25-2010 08:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

şunu da ekleyeyim; dua kesinleşmiş bile olsa kazayı önler. sadaka ömrü uzatır gibi hadisleri gözönünde bulundurarak, musibetlerden korunma yollarına başvurabiliriz. rüyayı gördüğümüzde güncel olan gelecek, henüz gerçekleşmemiştir ve tekrar güncellendiğinde farklı bir gelecek olabilir ;)

Cemal Süreya...

RUMİ

11-25-2010 08:56 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Messa Çevrimdışı
Mars Vip
Mars Vip
lt=

Rep Puanı: 25

Beş altı gün olmuştu rüya gördüm ruh vardı etrafımda geziniyordu nasıl desem şeffaf görünmüyor ama hissediyordum. Hatta sigara almışım orda bulunanlara görmüyormusun o var bakın sigara istedi aldım diye.
11-25-2010 09:39 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
eylülmavi Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip

Rep Puanı: 35

RE: Yorum: Gördüğümüz Rüyalar ile Gezegen,Ev ve Açıların bağlantıları
(11-25-2010 07:49 PM)misnur Yazılan:  
(11-25-2010 06:36 PM)eylülmavi Yazılan:  arkadaşlar, bi rüya yazacağım, yorumlarsanız sevinirim..

ablamın rüyasında, odada oturuken, ben alev alev yanmaya başlamışım, ciddi ciddi allev alevmiş.. ablam hemen yorgan gibi bi şeyi almış üzerime sıkıca sarmış, söneyim diye, içindende tümünü olmazsada yarısını kurtarırım yanmakdan diyormuş.. orrtamda yengemgil filanda varmış, ama onlar umursamamaışlar yandığımı.. ablam bana yorganı sıkıca kapatıp, yanmammı engellemiş..

Eylülmavi rüya yorumlamak için ciddi bir ehliyet sahibi olunmalı,fazlasıyla hassas bir konu...Dilersen hayra yor kendin,ayçanın dediği gibi sadaka ver.

teşekürler misnurçiçek

ablam anlatınca bende hayır olsun dedim... onunda ilgisini çok çekmiş ki, açtı bi rüya kitabını baktı, karıştırdı ve bana dönüp ''vali olacaksın'' dedi gülücük)) vali olabilecek bir işim yok ama, belki vali eşi falan olurum dedim gülücük)
rüya ilk bu şekilde yoruldu zaten.. yinede ilginç geldi, merak ettim.. rüyadan anlayan arkadaşlar varsa bi yorum, önerileri olabilir diye yazdım..

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=b...spc=1&ast=
11-26-2010 01:00 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(11-25-2010 09:36 PM)Sniper Yazılan:  çok teşekkür ederim Daily, çok ilginç bilgilergülücük bi türlü unutmadığım bi kaç rüyam var ama genelinde galip duygu korkuydugülücük çok ilginç rüyalar görüyorum, mesela bi keresinde rüyadayken çok keyifli ve rahat olduğum halde uyandığımda korku duymama sebep olan bi rüya görmüştüm, uzunca olaylardan sonra cin kadın bana gece saat 3te verdiği içeceğin etkisini göreceğimi söylemişti ve uyandığımda saat tam 3tü, uykuda hiç korkmuyodum hatta o içeceği ben istemiştim, ama uyanır uyanmaz korkudan bi daha uyuyamadığımı hatırlıyorum o gecegülücük sıradan günlük olaylarla ilgili rüyalardan daha ağır rüyaları ayırt etmek bence çok da zor değil, bi de akşama doğru görülen rüyalar hakkında bişey demiyolar mıgülücük

rüyada korkmak genelde iyidir. korku yapıcıdır, eylemdir, korunmadır. kaçmak, saklanmak; korktuğundan emniyette olmak demektir.
cadılı rüyan hayalgücünün kısa metrajlı filmi gibi yada uzun gülücük dikkate alma gülücük
akşamüstü görülen rüyaya ise hiç itibar edilmez gülücük

Cemal Süreya...

RUMİ

11-26-2010 02:16 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Nâr Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

daily sen bu rüya işinden anlıyorsun galiba ; benim babannem 28 ekimde vefat etmişti 2 gece önce rüyamda gördüm sana 3 yorgan yeter diyor çeğizim için ben evliyim bu arada nasıl yorumlanır sence ?

Yüzde ısrar etme,doksan da olur.İnsan dediğinde
noksan da olur.Sakın büyüklenme,elde neler var,Bir ben varım deme,yoksanda olur!...

HZ Mevlana!!!

http://a1108.hizliresim.com/11/8/16/17364.gif
11-26-2010 12:44 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(11-26-2010 12:44 PM)Nâr Yazılan:  daily sen bu rüya işinden anlıyorsun galiba ; benim babannem 28 ekimde vefat etmişti 2 gece önce rüyamda gördüm sana 3 yorgan yeter diyor çeğizim için ben evliyim bu arada nasıl yorumlanır sence ?
daha öncede dediğim gibi rüyanın vakti hissettirdikleri önemli.. ölmüş yakınlarımızı görmek her zaman iyidir. yakınlık derecesine göre değerlendirilir. ne kadar yakın o kadar güzel. babaannen en yakının.. eğer sıkıntılı bir süreçte isen sıkıntının sona ereceğine değilse kısmet menfaat fayda şeklinde yorumlanabilir.
(rüyalar zamandan bağımsız çalışır. evli olman çeyiz bunları önemseme. burada önemli nokta babanneler torunlarını düşünürler, özellikle de çeyizlerini.. benim anneannemde benim çeyizime hiç kullanmadığım saten kaplı yün yorgan yaptırmıştı.)

Cemal Süreya...

RUMİ

11-26-2010 01:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

(11-26-2010 01:13 PM)Nâr Yazılan:  evet teşekür ederim daily çiçek sayı belirtmesi ilgimi çekti..

rica ederim gülücük
rüyalarımızı en güzel biz yorumlarız.. yada bizi iyi tanıyan insanlar.. neye ihtiyaç duyuyorsan öyle yorumla..

arkadaşlar böyle forumun orta yerine şaakk diye yazmayın rüyalarınızı olmadık biri olmadık bir yorum geçirir içinden, olmazz.. gülücük

Cemal Süreya...

RUMİ

11-26-2010 01:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vishne21 Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

bende rüyalarımı genelde üçüncü şahıs olarak görüyorum o nasıl oluyor diceksiniz şöyle açıklamaya çalışıyım gülücük ; şimdi kendimi tvden izliyormuşum gibi olayları direk yaşamıyorumda yaşadığımı görüyorum hatta kendi kendime rüyadayken yorumluyorum filan kalksana ordan hadi gitsene filan gibi gülücük birde uçtuğumu görürüm bundanda büyük keyif alırım şu sırada rüyamda bi kaç gün üst üste kullandığım arabanın gazı ve frenini karıştırıyorum basamıyorum ayağım yetişmiyor sıkıntılı araba kullanıyorum gideceğim yeri bulamıyorum filan önem verdiğim rüyalarımı bende günlük gibi yazıyorum fantastik bir kitap olur aslında ;) bazıları gerçektende etkileyici oluyor...Birde forumdada bahsedilmiş sabaha karşı görülen rüyalar önemlidir uyarıcı olarak yani ama ben rüyayı nezaman gördüğümü bilmiyorum ilk uyandığım anda görmüşüm gibi oluyor ama öyle değildir muhtemel altı yedi saat boyunca rüya görüyor olmam olanaksız gülücük

[IMG=http://img826.imageshack.us/img826/6449/astrow2at01vishne11hp77.gif][/IMG]
11-26-2010 03:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Baskın Gezegen ilerizekali 23 50,340 04-15-2020 01:18 AM
Son Mesaj: Feslegen
  Gezegen Saatleri ve Günleri Libra 18 26,110 04-18-2017 05:14 PM
Son Mesaj: capri
  KAPTEYN(Yeni Keşfedilen Bir Gezegen) aslında 3 6,328 06-09-2014 06:03 AM
Son Mesaj: sheclub