Değerlendir:
  • 18 Oy - 2.94 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gücün Karanlık Tarafı : Aslan
Yazar Mesaj
raisisset Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 2

Gücün Karanlık Tarafı : Aslan
Risklerden bahsederken, şimdi yapacağım şey büyük bir risktir. Aslanın gözünde çok büyük bir ihanet olarak görünecek olan, Aslan'ın benzer bir karanlık tarafı olduğunu yazacağım. Ama Aslan'ın gazabından kurtulmak için elimden geleni yapacağım ve inşallah kitabın bu bölümünden sağ çıkacağım. Evet, şimdiden Aslanlar için ilk önemli zorluğu görmüş oldunuz: eleştiri almak. Alice Harikalar Diyarı'ndaki Kalplerin Kraliçesi'ni hatırlayın. Tipik bir Aslan'dı, her kim onun arzularını yerine getirmemeye cüret ederse şu sözünü duyuyordunuz: 'Uçurun kellesini!'

Aslanlar aşırı verici olma, ama zor alma eğilimindedir. Beni yanlış anlamayın, dikkat çekmeye bayılırlar, ama kişisel konularda neye ihtiyaçları olduğunu göstermek onlar için çok zordur. Size borçlandıklarını düşünmeden sizden yardım almak onlar için kolay değildir. 'Baba 1' filminin ilk sahnesi bunu çok iyi ifade ediyor. Bir adam Baba'ya gelir ve yardım ister. Baba, onun arzusunu yerine getirecektir, ama bunun bir fiyatı vardır. İleride bir gün, Don ondan karşılığını ödemesini isteyecektir. Ne olacağını ya da ne zamn isteneceğini bilemezsiniz. İşte işin bit yeniği buradadır. Bu tıpkı kraldan toprak alan bir lordun,gün gelip kral tarafından çağırılacağını ve istese de istemese de kral için savaşmasının talep edileceğini bilmesi gibidir. Aslan verir, ama şartları vardır. Şartı sadakattir. İşte bu yüzden bir şeyleri alırken rahat hissetmez. Kendilerinin başkalarına yaptığını, sizin de ona yapacağınızdan korkarlar. Sizden bir şeyler alarak kendi üzerilerinde
güç ve kontrol sahibi olmanızdan korkarlar. Bununla başa çıkmanın tek yolu onlara koşulsuz olarak vermektir, böylece davranışlarınızdan şüphe duymayacaklardır.

Aslanlar çok çocukça davranabilirler, ben merkezcil ve aşırı kontrolcülerdir. Çok öfkeli bir anında beni arayıp artık onu aramamı söyleyen bir Aslan tanıyorum. Şok geçirmiştim. Onu aramamıştım bile, ama o en son sözü söyleyen, en son emri veren kişi olmalıydı.

Aslan'ın sevgiyi yönettiği doğrudur, ama bazen kendileriyle birlikte olan kişiye değil de aşka aşık olma eğilimi gösterirler. Aşkla o kadar sarhoş olurlar ki, onun verdiği duyguyla eşlerini unutuverirler. Eğer o eşlerden biri iseniz, var olduğunuzu onlara hatırlatmanız gerekecektir.

Diğer bir karanlık gölge de Napolyon Sendromu'dur. Bu Aslan, insanlar kendilerini fiziksel, ruhsal, zihinsel ya da duygusal olarak küçük olarak algıladığında sinirlenir ve aşırı saldırgan bir tavır takınarak bunu telafi etmeye ve etrafındakileri defetmeye ya da kontrolü altına almaya çalışır. Napolyon bunu yapmayı denedi ve bir dereceye kadar başarılı oldu, ta ki dünya ondan usanana ve onu küçük bir araya hapsedene kadar. Bunu engellemek için, Aslanlar'ın biraz desteğe ve geri bildirime ihtiyaçları vardır.

----Alıntı yaptım, Gahl Sasson'un Işığın 12 Krallığı adlı kitabından.

[Resim: astro2gw01ceydatoksazhp.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us
08-23-2010 01:24 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

RE: Gücün karanlık tarafı : Aslan
beni arama diyebilcek cesaret de anca onlarda olur zaten gülücük

08-23-2010 01:45 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
raisisset Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 2

Hem de ne cesaret! Kardeşim tam bir Aslan ve bana kelimenin tam anlamıyla kök söktürüyor! Onun ablası olduğumu ve üstünde otorite kurma yetkimin olduğunu bir türlü kabul etmiyor, ve bunun yanında bana emir vermeye kalkıyor, tabi benimde içimdeki dikbaşlı Koç ortaya çıkıyor ve ardından kavgalar! Ve o aşırı derecede gururludur. Başbaşa olduğumuzda istediğim şeyi ona söylerim ama yanımızda başka biri olsun ona en kolayından saf bile desem önümde kükrediğine şahit oluyorum. makara Aslanı idare etmek zor makara Tabi iyi yanları yok mu? Var tabi ki de! Mesela aşırı derecede cömert ve oyuncu. Onunla iyi vakit geçirmek hiç zor değil. Seviyorum her şeyine rağmen gülücük

[Resim: astro2gw01ceydatoksazhp.th.gif]

Uploaded with ImageShack.us
08-23-2010 02:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(08-23-2010 02:02 AM)raisisset Yazılan:  Hem de ne cesaret! Kardeşim tam bir Aslan ve bana kelimenin tam anlamıyla kök söktürüyor! Onun ablası olduğumu ve üstünde otorite kurma yetkimin olduğunu bir türlü kabul etmiyor, ve bunun yanında bana emir vermeye kalkıyor, tabi benimde içimdeki dikbaşlı Koç ortaya çıkıyor ve ardından kavgalar! Ve o aşırı derecede gururludur. Başbaşa olduğumuzda istediğim şeyi ona söylerim ama yanımızda başka biri olsun ona en kolayından saf bile desem önümde kükrediğine şahit oluyorum. makara Aslanı idare etmek zor makara Tabi iyi yanları yok mu? Var tabi ki de! Mesela aşırı derecede cömert ve oyuncu. Onunla iyi vakit geçirmek hiç zor değil. Seviyorum her şeyine rağmen gülücük

Oğlum aslan ve kızım yengeç, sizin durumunuz aynen onları yansıtıyor gibi, ablası bir türlü ona hakimiyet kuramadığı için deliriyor bazen ama kimi zaman da müthiş zaman geçirebiliyorlar..gözkýrpma
08-23-2010 02:11 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sessizgidiş Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 1

(08-23-2010 02:02 AM)raisisset Yazılan:  Hem de ne cesaret! Kardeşim tam bir Aslan ve bana kelimenin tam anlamıyla kök söktürüyor! Onun ablası olduğumu ve üstünde otorite kurma yetkimin olduğunu bir türlü kabul etmiyor, ve bunun yanında bana emir vermeye kalkıyor, tabi benimde içimdeki dikbaşlı Koç ortaya çıkıyor ve ardından kavgalar! Ve o aşırı derecede gururludur. Başbaşa olduğumuzda istediğim şeyi ona söylerim ama yanımızda başka biri olsun ona en kolayından saf bile desem önümde kükrediğine şahit oluyorum. makara Aslanı idare etmek zor makara Tabi iyi yanları yok mu? Var tabi ki de! Mesela aşırı derecede cömert ve oyuncu. Onunla iyi vakit geçirmek hiç zor değil. Seviyorum her şeyine rağmen gülücük

benim kardeşim de öyle gülücük koç burcu o :D ahh ahh kardeş mi dünyaya kök söktürmeye mi gelmiş anlamadım.şöyle karşısına bir akrep çıkarda görsün gününü :D

08-23-2010 02:14 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

ben hangi aslanım acaba , bunları okuyunca aslan olasım geliyor bakıyorum aslanım ama aslan2 diye bişi mi var da ben mi anlayamadım hala, :(
ben aslan olmak istiyom, son sözü söylemek, emretmek herkesi perişan etmekevill

beni arama.... diyecek cesaretim yok demeyeyim de tarzım değil beni arama lütfen... diyince de sallayan olmuyor , birinin beni aramasını istemiyosam arayamaz ama bunu söylemem gerekmez tavırlarım yeter dermişim illa kırıp dökmeye gerek yok da.... var mı acaba hımmm aslan mı olsam bu ara eteğime dolanan birinden kurtulasım var bu yazı ii oldu arkamdan aslan nolcak der en azından:P

birilerine muhtaç olmayı sevmem kolay isteyemem sadece oraları tutturdum, hükmetme isteğim var derinlerde ama hükmedecek adam bulamadım:P
evde akrep başak istilası var sesimi bile duyuramıyorum bazen:P

ben ikili ilişkilerde oğlağın terazinin akrebin karanlık yönleriyle mücadele etmekten kendi karanlık yönlerimi henüz gün ışığına çıkaramamış zavallı bi aslanımaðla...

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
08-23-2010 03:43 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mimoza Çevrimdışı
Leo Vip
Leo Vip
lt=

Rep Puanı: 5

(08-23-2010 03:43 AM)Mavi Yazılan:  ben hangi aslanım acaba , bunları okuyunca aslan olasım geliyor bakıyorum aslanım ama aslan2 diye bişi mi var da ben mi anlayamadım hala, :(

beni arama.... diyecek cesaretim yok demeyeyim de tarzım değil beni arama lütfen... diyince de sallayan olmuyor , birinin beni aramasını istemiyosam arayamaz ama bunu söylemem gerekmez tavırlarım yeter dermişim illa kırıp dökmeye gerek yok da.... var mı acaba hımmm aslan mı olsam bu ara eteğime dolanan birinden kurtulasım var bu yazı ii oldu arkamdan aslan nolcak der en azından:P

birilerine muhtaç olmayı sevmem kolay isteyemem sadece oraları tutturdum, hükmetme isteğim var derinlerde ama hükmedecek adam bulamadım:P

ben ikili ilişkilerde oğlağın terazinin akrebin karanlık yönleriyle mücadele etmekten kendi karanlık yönlerimi henüz gün ışığına çıkaramamış zavallı bi aslanımaðla...

sevgili Mavi söylediklerine katılıyorum.bi kaç sene evveline kadar aslanlığımdan bende şüphe ederdim:D ama özellikle şu son zamanlarda içimdeki aslan baya ortaya çıktı ve felaket kükrüyo :D
normalde gayet uyumlu ve sevgi doluyum.damarıma basılana dekevill
eskiden dediğin gibi çok tepki vermezdim ama şimdi kızdığım zaman ortalık yerinden oynuyo resmen tepkilerim çok daha sert.emin ol manevi olarak şimdi daha rahatım çünkü içimde biriken bişi olmuyo.kime kızdıysam zaten hem tavırlarımla hemde sözlerimle belli ediyorum.
merak etme seninde içinde yatan o aslan bi zaman sonra daha fazla içeride duramayıp kendini dışarıya gösterecektir :D

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?;lang...1319875399
08-23-2010 03:20 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavi Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 4

(08-23-2010 03:20 PM)Mimoza Yazılan:  
(08-23-2010 03:43 AM)Mavi Yazılan:  ben hangi aslanım acaba , bunları okuyunca aslan olasım geliyor bakıyorum aslanım ama aslan2 diye bişi mi var da ben mi anlayamadım hala, :(

sevgili Mavi söylediklerine katılıyorum.bi kaç sene evveline kadar aslanlığımdan bende şüphe ederdim:D ama özellikle şu son zamanlarda içimdeki aslan baya ortaya çıktı ve felaket kükrüyo :D
normalde gayet uyumlu ve sevgi doluyum.damarıma basılana dekevill
eskiden dediğin gibi çok tepki vermezdim ama şimdi kızdığım zaman ortalık yerinden oynuyo resmen tepkilerim çok daha sert.emin ol manevi olarak şimdi daha rahatım çünkü içimde biriken bişi olmuyo.kime kızdıysam zaten hem tavırlarımla hemde sözlerimle belli ediyorum.
merak etme seninde içinde yatan o aslan bi zaman sonra daha fazla içeride duramayıp kendini dışarıya gösterecektir :D

emin ol manevi olarak şimdi daha rahatım çünkü içimde biriken bişi olmuyo..... buna katılıyorum aslında insan kendini gerçekleştiremedikçe mutsuz huzursuz ve hatta ruhsuz oluyor, kendini maddi manevi gerçekleştiren yaradılış programına uygun yaşayan daha sakin ve huzurlu oluyor belki ?

yalnız hem kendimizi gerçekleştireceğiz hem karanlık yönlerimizi (burcumuzun) bastıracağız buda imtihan olan kısım sanırım ama temel prensipler oturunca belki karanlık yönleri bastırmak da kolaylaşır...

aslında benim de sesim çıkmaya başladı henüz tepkilerimi net ortaya koyamaıyorum ama en azından kendi kendime söyleniyorum:D yakında kişilerin yüzüne de söylerim sanırım, ama ben sonra üzülüyorum bunu aşamadım yoksa söylemekte ne var, ....aðla...

[IMG=http://img138.imageshack.us/img138/3929/maviharita.gif][/IMG]

Ben bazen münasip bir yerde inmek istiyorum.
Size de oluyor aynından biliyorum...
08-23-2010 04:24 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

en çok reytingi yine aslan almış.

yok hacı sahne insanı , ne yapsa izleniyor , rağbet var :D
08-23-2010 11:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Mavisahram Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

Rep Puanı: 17

RE: Gücün Karanlık Tarafı : Aslan
Evet günes aslani cok güzel anlatmislar... katilmazsam ayip ederim gülücük
Öncelikle sunu diyorum Sniper'e evet Vena'nin da dedigi gibi balik özellikli Aslanlar öyle.. (Mesela Ben Öyley(dim) ) Ya yine öyleyim ya...kötü olamam ben gülücük Ama Mimoza arkadasin da dedigi gibi Ay kova olarak üzülüyorsak da belli etmek gerekiyor bir yerde yoksa Mavi arkadas, gercekten insanlar cok üzerimize cikiyorlar... ve bir yerde yourluyorsun... Acizlik degilmis bunu ögrendim... artik söylüyorum duygularimi... Oysa önceden duygularini belli edenleri aciz olarak görsemde... acizlik degilmis ya... Cok sey düsünüyormusum aðla... Ama hala duygu sömürüsü yapanlari sevmem.... yapmacik gibi geliyor ya.. o yüzden inanmadigimizi ve soguk oldugumuzu düsünüyorlar... Zihine uymayinca denilenler... Ama degismek de ne kadar dogru Mimoza bilemiyorum... yani bir ay Kovasi ve günes Aslani olarak göstermek degilde senin de dedigin gibi evet, o an halet-i ruhunu anlatacaksin ama simdi herkes anlicak diye de bir sey yok...zaten kimin anlayacagini insan fark ediyor ve ona görede anlatiliyormusdur... ama simdi anlamayanlara da anlatiyorum... bundan sonra böyle... biraz da onlar kafa yorsunlar...hemen o insani kötü diye adlandiracaklarina... Oysa bu dünyada hepimiz birbirlerimizle imtihandayiz... Hepimiz her gecitten zorla gecmek zorundayiz...

sevgilerimle....

HAYALLER NE KADAR BÜYÜK OLURSA, KIRIKLIKLARI DA O KADAR GÜRÜLTÜLÜ OLUR

Söylesem tesiri Yok, sussam gönül razi degil...

Ögüt verecek insana degil, örnek olacak insana ihtiyac

Öyle Bir Dert Varki BendE, Bin Dermana Degismem !!!
09-19-2010 08:45 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Aslan Burcu Vurgusu ve Ünlüleri astrosohbet 41 81,815 04-03-2017 09:12 PM
Son Mesaj: Libra
  Aslan burcu kaşları Nin.Me.Sar.Ra 3 6,930 02-23-2017 02:19 AM
Son Mesaj: BayanKararsız
  Aslan Kadını yaren 30 39,204 03-25-2015 05:33 PM
Son Mesaj: say24
  Aslan Burcu ve Aslanların Bilinmeyen Yüzü Yakamoz 0 5,025 02-06-2015 02:12 AM