Değerlendir:
  • 24 Oy - 2.71 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amor ( Astroid )
Yazar Mesaj
Venüs
Kayıtsız

RE: Amor ( Astroid )
Bu tip asteroidlerde genelde 1-1,5 orb kabul edilir, orb aralıkları çok önemli, o yüzden dikkate almakta fayda var..
09-19-2010 04:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

(09-18-2010 08:16 PM)Yıldırım Yazılan:  astrosohbet içinde yakın zamanda gündeme gelmiş olan bu astroidle ilgili konu açıyorum.
astro.com içinde kod numarası 1221

yani Additional objects bölümünün alt kısmındaki boş kutucuğa 1221 yazarak harita çıkardığınızda Amor'u görebiliyorsunuz.

müsait olduğumda inceleyeceğim.

Yıldırım, transit Merkür, natal amorunu tetiklemiş olabilir gibime geldi, merkür etkisi var galiba bu araştırman da..gülücük
09-19-2010 04:35 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(09-19-2010 04:35 PM)Yonca Yazılan:  
(09-18-2010 08:16 PM)Yıldırım Yazılan:  astrosohbet içinde yakın zamanda gündeme gelmiş olan bu astroidle ilgili konu açıyorum.
astro.com içinde kod numarası 1221

yani Additional objects bölümünün alt kısmındaki boş kutucuğa 1221 yazarak harita çıkardığınızda Amor'u görebiliyorsunuz.

müsait olduğumda inceleyeceğim.

Yıldırım, transit Merkür, natal amorunu tetiklemiş olabilir gibime geldi, merkür etkisi var galiba bu araştırman da..gülücük

olabilir gülücük

şu anda çok detaylı bir araştırma yapamam yoğunum. yinede başka bir konu içinde amor üzerine yazılanlar ilgimi çekti ve konu açmaya değer buldum.
örnekler de hiç fena değil bence ;)

09-19-2010 05:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hilal-e Çevrimdışı
Merkury Vip
Merkury Vip
lt=

Rep Puanı: 0

Astroidler gerçekten çok ilginçler.....hatta gezegenlerden dahda ilginçler bence....gülücük
Geçen sene astroidlere baya sarmıştım ingiliz siteleri sayesinde....çok ilg,nç astrolog blogları var bu astroislerin insanlar üzerindeki etkileri hakkında.....

Amor tam bir aşk astroidi...ama eros gibi yıldırım aşkı değilde daha çok platonik aşka götüren bir etkisi var...çünki koşulsuz ve karşılık beklemeyen bir etki verir....,

Amor benim 9cu evimde Boğa güneş ile kavuşumda....sevdiyimin Ay,ı ile kavuşumda
Ve onun Amoru benim DC 7ci evimdeask

onunla ilk karşılaştığımızda transit Amor Mars ve MC ile kavuşumda idi
Şu an 8ci evimde jupiter ile kavuşumda...yakında venus ile kavuşuma geçecekgülücük

http://imageshack.us/photo/my-images/812...16923.gif/
09-19-2010 07:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
kayasran Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**
lt=

Rep Puanı: 11

Yani Amor un yakaladığı açıların gezegenlerle alakası yok. Sadece açı yaptığı gezegenin özelliğini aşkın, ilişkinin, sevginin anlamını farklılaştırıyor, renk ahenk katıyor. Yeterki olumlu amor açıları yine olumsuz açılarla bozulmasın

Not: Tahmini bir değerlendirmedir. gülücük saygılar

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...r=4&nho2=4
09-19-2010 08:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Moda Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Benimde erkek arkadaşimla tanıştığım hafta tr.amor ile nt.amor kavuşumdalarmış.Erkek arkadaşimin da guneş venus mars kavuşumuna kare açı yapmakta.ki ilişki başlangıcıda 1 ay sonra, 5.yılımızdayızask (Kalıcılık konusunda da belki bir etkisi vardır gülücük gerçi kalıcılık saturnle alakalıdır ikimizinde 1.evinde saturn onun kişisellerine dokunuyor.)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=z...&rs=0&ast=
09-19-2010 10:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(09-19-2010 11:09 PM)Moda Yazılan:  Ablam evlenirken tr amor ile natal amor kare imiş.Eniştemde ise natal ve transit arasında 60lık açı var.

Çıkmaya başladıklarında ise ablamın haritasında tr amor guneş venus kavuşumuna zıt,marsa üçgenmiş.Eniştemde ise marsına zıt.

Bayanlarında haritasında sanki daha belirgin açılar var.ben şimdi amora gore evlilik tarhimi tahmin etmeye koyulcam suna-bak

Amorun , kişisel gezegenlerle bağlantılar yaptığı dönemlerde ilişkilerde tanışmalar , başlangıçlar vb. örnekler görmek ilgi çekici.

09-19-2010 11:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(09-19-2010 11:42 PM)boduc Yazılan:  Amorun , kişisel gezegenlerle bağlantılar yaptığı dönemlerde ilişkilerde tanışmalar , başlangıçlar vb. örnekler görmek ilgi çekici.

benim amor jüpiterle birleşik natal haritada, ne anlama gelir? transit amorda 7. evde retro yapıyor. biraz beklerse jüpiterle kavuşur.

2011 yılının Mayıs ayının ortalarında transit amor , doğum haritanızdaki jüpiter ve amora dokunacak evet.

Jüpiter-Amor kavuşumunun yorumu hakkında şimdilik söyleyebileceğim şey , Venüs-Jüpiter gibi hoş transitlerin Jüpiter-Amor ikilisine açı yaptığı dönemlerde ilişkiler-sevgi konularında fırsatların ( armağanlar ) kapınızı çalabileceğidir.

09-20-2010 12:29 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ateskızı Çevrimdışı
Siron Vip
Siron Vip
lt=

(09-18-2010 09:05 PM)Yıldırım Yazılan:  ilginç gülücük

İlişki başlangıç döneminde transit amor , natal venüse dokunuyormuş.

Bir tanıdığım , ilişkisine başladığı dönemde transit amor , natal amor ile dinamik bir bağlantı yapıyormuş.

Angelina Jolie - Brad Pitt ilişkisinin medyada netleştiği dönemde Nisan 2005'te transit amor , angelina'nın 10.evinde Koç burcunda Marsına dokunuyorrmuş.

benimde tr amor natal amor ile kare açı yapıyor,heyecanlandım şimdigülücük

ASTRO HARİTAM
whole signs
GÜNEŞ DÖNÜŞÜM
09-20-2010 05:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
zemzem114 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

(09-19-2010 02:10 PM)Mavi Yazılan:  AMOR:

Koşulsuz sevginin hangi şartlarda oluşabileceğinin ve sevginin ne olduğunun aranması, anlayışı. Koşulsuz sevgiye bakış açıları. Sevginin ve sevgiyi kabullenmenin blokları ve sevgiye nelerin karıştığı, sevgiye dokunuş şekli, sevgiye nelerin tesir ettiği.. Kişinin kendisi ve diğerleri arasında birbiri üzerine tesir eden etkiler. Kalıcı Sevgi’nin ifade ettiği özellikler. Sevgi adına nelere sınır konması gerektiği ve sevginin kazanılmasında limitlerin belirlenmesi. (Aldığı açılar, hangi koşullar üzerinde meydana geldiğini gösterir.)

Romalılar, bir beden ve ruhun, bir başka beden ve ruhla tamamen birleşmesi anlamında "amor"u kullanıyordu.
Astroidler ayrıntıları daha iyi görmemizi sağlıyor, her ne kadar bize olan etkilerini bilgi yetersizliğinden dolayı tam olarak bilmesek de paylaşımlar ve deneyimler sayesinde çözüme ulaşabiliriz. Ben Amor'un sadece ilk tanışmada değil de beden ve ruhun ilk birleşmesinde daha etkili olduğuna şahit oldum. Kardeşim ve eşi evlendiği gün tr Amor ikisinin de 7.evinden geçiyordu. Tr Amor kardeşimin Ay'ı ile tam kavuşumda,natal Amor ile 120,Venüs'ü ve Mars'ı ile zıt açıda idi. Eşinin ise tr Amor natal Merkür'ü ile tam kavuşumda, Şiron'u ile 120 ve Jüpiter'i ile 90 açı içinde evlendikleri gün. Çevremde bunun gibi birkaç örnek daha var. Umarım Amor'u anlamanızda size bu paylaşım yardımcı olur.
09-23-2010 04:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir