Değerlendir:
  • 25 Oy - 3.16 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ben Çok Özel Biriyim (Aslan - Kova aksı)
Yazar Mesaj
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

Ben Çok Özel Biriyim (Aslan - Kova aksı)
Aslan - Kova aksını ifade eden anahtar tanımlardan biri farklı/özel olduklarını düşünmeleri-hissetmeleridir.
Bu yüzden bazen kendilerini üstünlük taslayarak ifade etmeye gereksinim duyabilirler.
Bazen aykırı sözleri ve davranışlarıyla dikkat çekebilirler.
Gururlu , sabit ve başkalarının sözlerinden kolay etkilenmeyen bir doğaları vardır.
Arkadaş grupları , ekip çalışmaları içinde aranılan kişiliklerdir. Ancak sürüden ayrı olma/farklı ve özel olma dürtüleri çevresiyle ilgili problemlere sebep olabilir.

Kova tarafı => hiç kimseyi umursama mesajını verirken

Aslan tarafı => sahneye çık , kendini göster ve alkışı al demektedir.

Bu özel kişiliğe en uygun insanlardan biri , son yıllarda dünyanın en başarılı spor adamlarından biri olarak gösterilen Jose Mourinho'dur.

Futbolu pek takip etmeyenler için , Mourinho'yu kendi sözlerinden tanıyalım ;

-2004te Chelseanin başına geçtiğinde;

Eğer işimin kolay olmasını isteseydim‚ Portoda kalırdım. Güzel mavi koltuk‚ Şampiyonlar Ligi Kupası‚ Tanrı ve Tanrıdan sonra ben...
- Elimden gelenin en iyisini yapmaya‚ durumu olumlu şekilde geliştirmeye‚ imajıma ve futbol felsefeme uygun takımı yaratmaya niyetliyim. En iyi oyuncular ve kibrimi mazur görün ama en iyi menajer bizde...
- Ben menajerleri yeni veya eski diye değerlendirmem. Başarıya ulaşanlar ve ulaşamayanlar... Lütfen küstah olduğumu düşünmeyin ama ben Avrupa Şampiyonuyum ve özel biriyim.

Chelseade yaptığı oyuncu değişikliklerinin eleştirilmesi üzerine; - Eğer garajınızda bir Bentleyniz‚ bir de Aston Martininiz varsa ve gideceğiniz her yere Bentley ile gidiyorsanız‚ e biraz aptalsınız demektir.

Chelseanin liderliğini değerlendirirken;

-Şu anda lider durumda olmamız‚ kulübün maddi gücünden kaynaklanmıyor. Bütün kupaları alma iddiamız‚ benim üstün çabalarımdan ve emeğimden kaynaklanıyor.

Frank Rijkaarda;

- Benim futbol hayatımda koca bir sıfır var. Ancak onun futbol hayatı mükkemmeldi‚ başarılarla doluydu. Benim teknik direktörlük kariyerimde kupalar varken‚ bu kez Rijkaardın elinde koca bir sıfır var.

Futbol oynamamış birinin (Mourinho) bazı şeyleri anlamasını beklememek lazım diyen Bologna Teknik Direktörü Mihajloviçe;

- Jokey olmak için önce at olmak mı gerekir ? makara

Chelseanin sahibi Roman Abramovichin kendisini medyada eleştirmesine dair soru üzerine;

- Abramovich‚ takımı yönetirse küme düşer‚ ben de finansal işleri yönetirsem muhtemelen iflas ederiz.

- Nasıl bir savunma oyuncusu istiyorsun? sorusunu iki kez tekrarlayan gazeteciye;

- Gey gibi soruyorsun. Sarışın‚ dürüst birini arıyorum.

11-03-2010 01:08 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Ben Çok Özel Biriyim ( Aslan - Kova aksı )
Jose Mourinho Doğum Haritası ;

[Resim: mourinho.th.gif]

Kova burcunda Güneş-Ay-Satürn stelyumu var. Tam karşısında Aslan burcunda Marsı var. Aslan - Kova aksına Kare açılar yapan ( T-Kare ) bir de Neptün görüyoruz.

Jose Mourinho ;

[Resim: josemourinhochelsea1.jpg]

11-03-2010 01:13 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Ben Çok Özel Biriyim ( Aslan - Kova aksı )
Babası futbolun içinden biri , Mourinho'da futbolculuk için gençlik yıllarında adımlar atıyor ama asla iyi bir futbolcu olamıyor ( Mars-Satürn bağlantısı , onun Marsiyen özelliklerini ilerleyen yıllarda etkili olarak kullanacağının göstergesi )

Babasının menejerlik yaptığı dönemlerde o da futbol üzerine analizler yapmaya başlıyor. Futbola bilimsel bir bakış açısı getirmeyi düşünmeye başlıyor ( Kova burcu vurgusu )

1992 yılında şans yüzüne gülüyor ve ünlü futbol adamı B.Robson'un yanında hem tercümanlık hemde antrenör yardımcılığı yapmaya başlıyor. ( O dönemde fırsatlar gezegeni Jüpiter Transiti Başak burcunda görünüyor ve whole sign ev sistemine göre Mourinho'nun 9.evinde ilerliyor. 9.evin hem eğitim, hemde yabancı dillerle alakasını düşünürsek , Mourinho için Tercümanlık yapmak ve kendini antrenörlük konusunda eğitmek üzere şanslı bir dönem olduğunu söyleyebiliriz )

12 yıl sonra 2004 yılında Transit Jüpiter 1 tur atıp yeniden Mourinho'nun 9.evine geldiğinde , bu kez doğduğu ülkenin en iyisi olmayı bırakıp dünyanın en iyisi olduğunu göstermek üzere yurt dışına çıkıyordu. İngiltere'nin yıllardır şampiyon olamayan Chelsea takımının başına geçiyordu.

3 yıl boyunca Chelsa takımında çok başarılı olan Mourinho , kulüp başkanı iş adamı Abramovic ile anlaşamayıp İtalya'nın İnter kulübünde göreve başladı.
İtalya'da ki ilk basın toplantısında , İtalyancayı 3 hafta içinde öğreneceğini iddia ederek pek çok kişiyi şaşırttı ( 3.ev - 9.ev aksında Jüpiter , Uranüs , Plüto gibi potansiyellerin ona verdiği avantajı iyi kullanıyor )

Geçtiğimiz yıl transit Marsın Aslan burcunda ileri-geri hareketini yaptığı dönemde mafyaya bağlı bir grubun Mourinho'nun evini soymak için plan yaptıkları iddia edildi.
Mourinho ve ailesini gözetlediği tespit edilen grup yakalandı.
Mourinho'nun bu korkulu deneyimini Mars Döngüsünde ( kendi marsıda aslan burcundaydı hatırlayalım ) yaşaması ilginç.
Bu Mars Döngüsünün whole sign ev sistemine göre 8.evde olmasıda yaşadığı krizi açıklıyor gibi.

11-03-2010 03:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

RE: Ben Çok Özel Biriyim (Aslan - Kova aksı)
Mourinho doğarken ufukta Oğlak burcu yükseliyormuş. Disiplin ve başarı kavramları bu adam için çok önemli motivasyonlar.
Oynattığı futbolun savunma ağırlıklı olmasıda Oğlak burcunun tedbirli tarzını gösteriyor.

Peki Mourinho niçin her konuşmasında şok edici açıklamalar yapıyor olabilir ?

Evet Mourinho tipik bir Yükselen Oğlak imajına göre daha çok konuşuyor , daha aykırı ve daha iddialı.

Çünkü o doğarken ufukta Merkür gezegeni bulunuyordu. Mourinho bir Yükselen Merkür sahibi.
Merkürün açı yaptığı 2 potansiyel görmekteyiz. Biri Şiron , diğeri Lilith.
Lilith onun toplum içindeki imajını 10.evde açıklıyor. Onca başarısına rağmen bu adamı sevmeyen ve itici bulan çok sayıda insan var.
Sevilmeme sebeplerinin başında , eleştirel , iğneleyici sözlerini ( merkür-şiron ) ve iletişim konusundaki kötü adam imajını ( 1.ev merkür - 10.ev lilith ) gösterebiliriz.
Herşeye rağmen bu adam metodik düşünme eğilimine sahip ( Merkür Oğlak )

Kova - Aslan aksı , en başında belirttiğim gibi onun kendini özel hissetmesinin göstergesidir. O bir Yeniay insanı ve Kova etkisiyle hem yenilikler peşinde hemde bu yolda başkalarının eleştirilerinin onu engellemesine izin vermiyor.
Yeniayın tam karşısında Mars Aslan burcunda konumlanmış.
1 numara olma hevesiyle hareket ediyor.

Şu anda 1 numara ve bu konuda hiç mütevazi değil. Aksine özel ve farklı biri olduğunu , başkalarından üstün olduğunu her fırsatta dile getiriyor.

Onun hakkında KİBİRLİ ( Aslan ) DÂHİ ( Kova ) denilmesinin haklı bir sebebi var gibi görünüyor.

11-03-2010 03:29 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

* Aralık ayında hem Mars hemde Plüto transiti , Mourinho'nun 8.evdeki Marsına 135 derecelik bağlantı yapacaklar.
Önümüzdeki ay içinde onu bir tür kriz bekliyor olabilir notunu düşeyim.

11-03-2010 05:25 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

(11-03-2010 04:29 PM)Mimoza Yazılan:  kovaların ukalalığına bende sinir oluyorum :D fena olanlar kovalar ,aslanlar melekmakara

:D
aslan seni

ya bu olay bende de var. ama üzülme aeon , sana kol gibi bir satürn verdik dediler :D
biraz jupi ve yay etkişsinde bir insan olsam sanırım uçardım.
11-03-2010 08:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(11-03-2010 08:34 PM)aeon Yazılan:  
(11-03-2010 04:29 PM)Mimoza Yazılan:  kovaların ukalalığına bende sinir oluyorum :D fena olanlar kovalar ,aslanlar melekmakara

:D
aslan seni

ya bu olay bende de var. ama üzülme aeon , sana kol gibi bir satürn verdik dediler :D
biraz jupi ve yay etkişsinde bir insan olsam sanırım uçardım.

koptum.w kol gibi satürn
11-03-2010 08:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-03-2010 08:34 PM)aeon Yazılan:  ya bu olay bende de var. ama üzülme aeon , sana kol gibi bir satürn verdik dediler :D

satürn nasıl olsa zaman kavramınıda ifade ediyor. bundan sonra ona kol saati diyelim =)

11-03-2010 08:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
vishne21 Çevrimdışı
Venus Vip
Venus Vip
lt=

Rep Puanı: 2

Jose Mourinho ya da tam adı ile söylenmesi gerekirse;
José Mário dos Santos Mourinho Félix gülücük ismin uzunluğuna bak yaaa gülücük

[IMG=http://img826.imageshack.us/img826/6449/astrow2at01vishne11hp77.gif][/IMG]
11-03-2010 08:38 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(11-03-2010 08:38 PM)vishne21 Yazılan:  Jose Mourinho ya da tam adı ile söylenmesi gerekirse;
José Mário dos Santos Mourinho Félix gülücük ismin uzunluğuna bak yaaa gülücük

ben gazeteci olsam , basın toplantılarında ona soru sormadan önce böyle uzun ismiyle hitap ederdim gülücük

11-03-2010 08:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir