Değerlendir:
  • 35 Oy - 2.66 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Bereket Tanrısı Jüpiter
Yazar Mesaj
Kıvılcım Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 15

RE: Bereket Tanrısı Jüpiter
(05-05-2011 08:16 PM)aeon Yazılan:  
Alıntı:Jüpiter’in gündüz eve Yay, gece evi Balık burcudur. Yay burcu bir Güneş’in burcu olan Aslan’a, balık burcu da Ay’un burcu olan Yengeç’e üçgen açı yapar. Bu yüzden bu burçlar verimlilik ve uyum işareti olan gezegenlerin kendilerini kolay ifade ettikleri burçlardır

Aeon selam
Jüpiterin gece evi Balık iste benim haritam gece haritası Jüpiter Balıkta ve 9.evde yani jüpiter tam da yerinde ve evinde mi yani ?

Haritam
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e...&asp=1&ast=

Hayat Mucizelerle Dolu - Ben Güneşin Kızıyım
05-11-2011 01:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

ben o iletiyi eleştirmek için yazmıştım . gülücük

haritanda sanırım değişiklik var.
gece ve gündüz yöneticisi olayına çok hakim değilim .
ama balıkta ve 9.evde olan bir jupiter gayet iyi bir konumda .
05-11-2011 09:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
penelope Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 11

benimde jüpiterimi yorumlayabilir misinz lütfen gülücük farklı bi durum var hissediyorum bu jüpiterimde ama bir türlü çözemedm şanslı mıyım evet şanslıyım ama tam da jüpiterimin evi konularında şanssız olduğum kesin..

retro jüpiterim yengeçte ve 11. evde

tüm gezegenlerimle açısı var ( güneş ay merkür mars pluto üçgen diğerleriyle karşıt)
oğlaktaki stelyumumla karşıt açılı

haritamdaki konumu nasıl sizce

05-16-2011 01:41 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lderya Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Jüpiter onbirinci evde: Herkese yardim elini uzatan hümanist ve grup çalışmalarından hoşlanan kişilerdir. Çok iyi örgütleme kabiliyetleri vardır. Arkadaşları ve dostları tarafından çok sevilirler. Kötü açılarla arkadaşlarla sorunları olur ve zarar görürler.

internetten bulup arşivlediklerimden derlemedir
05-16-2011 03:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Lderya Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Jüpiter Yengeçte: Jüpiter için en iyi konumdur. Hayırsever, eli açık ve şanslı kimselerdir. Evlerine, ailelerine çok bağlıdırlar. Aile bireylerinin güvencesine dikkat ederler. Evde bolluk ve bereket onlar için çok önemlidir. Evleri antikalarla pahalı zevklerle bezenmiştir. Kendi kılık kıyafetlerine de düşkündürler. Kötü açılarla aşırı yer ve savurgan olurlar

aynı şekilde:)alıntıdır
fazla bir bilgim olmadığı için yorum yapmak hakkını kendimde göremem[/color]
05-16-2011 03:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Jüpiter 12. evde ve balık burcunda 12. ev icalemle ilgili bildigim kadarı ile ve jüpitrerin de 12. evde manevi bir koruma getirdigini okudum yazılanlarda evet her zaman sanki etrafımda koruyu bir kalkan var gibi hissederim bu bazen oyle belirgin olur ki dönüp baksam görecek misim gibi sanırım 12. evdeki jüpiter bana para pul gibi sans getirmedi ama her kötülükten koruyor demek ki bunu da astroloji sayesinde simdi ögrenmis oldum yasamımla karsılastırarak astroloji beni yine sasırttı demiycem artık astroloji yanılmıyor diycem bilgileriyle katkıda ve yorumda bulunan tüm arkadaslara tesekkür ederim jüpiterimi kesfettim tesekkürler..

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
05-16-2011 07:59 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

jüpiter niçin yurt dışıyla ( ya da uzun yolculuklar ile ) bağlantılı olabilir ??

* güneş,ay,merkür,venüs,mars kişisel gezegenlerini doğum haritamızın ana yurdu olarak düşünürsek , marstan itibaren ana yurttan dışa doğru uzuuun bir yolculuktan sonra jüpitere varacağız demektir. ( jüpiter kişisel gezegen değildir , üstelik ana yurttan oldukça uzaktadır )

alıntı = neptünün ıslak duvar yazılarından biri =)

06-19-2011 06:05 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
mutluluklar Çevrimdışı
Kıdemli Üye
**

Rep Puanı: 3

jupiter balıkta 10.evimde gülücük seviyorum jupiterimiiiiiiii :D her zaman kurtarır o benı, :Dçiçek

http://i1107.hizliresim.com/2011/7/5/6721.gif
06-26-2011 03:06 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
marskovası
Kayıtsız

Sonsuz iyilik jüpi sana dil öğren der ancak bu öğrendiğin dil ile toplumları birleştir ayır demez.
Sonsuz iyilik jüpi sana git gez der ama döndüğünde hava atmak için değil, bilgileri yaşam şartlarını paylaşıp ilerleyebilmek için bulunduğun toplumda.
Sonsuz iyilik jüpi sana güzelliklerden tat ye der, ama obez ol demez, nimetlerimden faydalan der.
Sonsuz iyilik jüpi sana oku der, ama kendine saklama, uygula ve en doğruyu kendin ara bul yola çık der...
07-24-2011 04:34 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Arkadaş
Kayıtsız

Şans ve Şansızlık (Jüpiter'e Dair)

Neden bazı insanlar inanılmaz derecede şanslıyken, diğerleri hak ettikleri olanaklara asla sahip olamaz? Psikolog Prof. Richard Wiseman, Hertfordshire Üniversitesi, yanıtı bulduğunu söylüyor. 10 yıl önce, şansı araştırmaya başladım. Neden bazı insanların hep doğru zamanda doğru yerde olduğunu, diğerlerinin ise sürekli olarak şanssızlıklarla boğuştuğunu merak ediyordum.

Ulusal gazetelere ilan vererek kendilerini her zaman şanslı ya da şanssız hisseden insanların benimle temasa geçmelerini rica ettim.

Yüzlerce sıradışı erkek ve kadın, araştırmam için gönüllü oldu. Yıllar boyunca, onlarla söyleşiler yaptım; yaşamlarını gözlemledim ve deneylere katılmalarını sağladım. Sonuçlar gösteriyor ki insanlar, neden şanslı ya da şanssız olduklarını tam olarak bilemeseler de düşünceleri ve davranışları, bu durumu büyük ölçüde açıklıyor. Bir şans ya da bir firsat gibi görünen durumları düşünelim.

Şanslı insanların bu tür fırsatlarla sürekli karşılasmalarına karşılık, şanssız insanlar bunlarla hiç karşılaşmazlar. Bu durumun, insanların söz konusu fırsatları fark etme yetenekleri arasındaki farklılıklardan mı kaynaklandığını bulmak için basit bir deney yaptım.
Hem şanslı, hem de şanssız insanlara bir gazete verdim ve onlardan gazeteyi iyice inceleyip içinde ne kadar fotoğraf olduğunu bana söylemelerini istedim. Gazetenin ortalarında bir yere, üzerinde şu not yazılı olan büyük bir mesaj yerleştirdim:

"Deney görevlisine bunu gördüğünüzü söyleyin; 250 dolar kazanın."

Bu mesaj, sayfanın yarısını kaplıyordu ve yüksekliği 5 cm. üzerinde olan bir fontla yazılmıştı. Herkesin yüzünü sabit bakışlarla süzüyordum. Şanssız insanlar, bunu fark edemezlerken, şanslı insanlar hemen fark ettiler.

Şanssız insanlar, genel olarak şanslı insanlardan daha gergindirler. Bu endişeli ruh hali, beklenmeyeni fark etme yeteneklerine zarar verir. Sonuç olarak, fırsatları kaçırırlar; çünkü başka bir şeyı aramaya aşırı odaklanmışlardır. Partilere, mükemmel eşlerini bulma düşüncesiyle giderler; bu yüzden de iyi arkadaşlar edinme fırsatlarını kaçırırlar. Belli iş ilanlarını bulmaya kararlı bir biçimde gazeteleri incelerler ve diğer iş olanaklarını kaçırırlar.

Şanslı insanlar, daha rahat ve açıktırlar. Dolayısıyla, yalnızca aradıklarını değil, orada ne olduğunu da görürler. Araştırmam, sonuç olarak şunu gösterdi: şanslı insanlar, dört ilke sayesinde şanslarını yaratırlar:

-Şans fırsatlarını yaratma ve fark etme konusunda beceriklidirler;
-Sezgilerini dinleyerek şanslı kararlar verebilirler;
-Olumlu beklentiler sayesinde doğru çıkan tahminlerde bulunurlar.
-Şanssızlığı şansa dönüştüren esnek bir yaklaşım benimserler.

Çalışmanin sonuna doğru, bu ilkelerin, şansı yaratmada kullanılıp kullanılamayacağını merak ettim. Bir grup gönüllüden, bir ay boyunca, şanslı bir insan gibi düşünüp davranmaya yardımcı olacak egzersizler yapmasını istedim.

Çarpıcı Sonuçlar: Bu egzersizler, şans fırsatlarını fark etmeleri, sezgilerini dinlemeleri, şanslı olmayı ummaları ve şanssızlığa karşı daha esnek olmalarında onlara yardımcı oldu. Gönüllüler, bir ay sonra döndü ve neler olduğunu anlattılar. Sonuçlar çarpıcıydı: Bu insanların % 80'i, artık daha mutluydu; yaşamında daha çok tatmin oluyordu ve belki de en
önemlisi, daha şanslıydı. Sonuç olarak, asla akla gelmeyecek "şans faktörü"nü bulmuştum.

Aşağıda, Profesör Wiseman'in şanslı olmak için önerdiği dört temel ipucu bulunuyor:
1. Içşel sezgilerinizi dinleyin; normalde doğru çıkarlar.
2. Yeni deneyimlere ve normal rutininizi bozmaya açık olun.
3. Her gün birkaç dakikanızı iyi giden şeyleri hatırlayarak geçirin.
4. Önemli bir toplantı ya da telefon görüşmesi öncesinde kendinizi şanslı olarak hayal edin.

Şans, çoğu zaman, doğru çıkan bir tahmindir. Örneğin sizce bu mesaj benden size "şanslı olanlar beni arasın" şeklindeki bir iş teklifi olabilir mi?
Lütfen birinci maddeyi hatırlamakla düşünmeye başlayın
12-08-2011 06:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Jüpiter ve Çekim Yasası astrosohbet 120 216,480 07-26-2018 05:08 PM
Son Mesaj: Feslegen
  Jüpiter Burçlarda Angel 63 93,740 05-04-2018 07:41 PM
Son Mesaj: Feslegen
  JÜPİTER ve BİZ SoL@RÎ$ 27 35,047 04-15-2018 05:39 PM
Son Mesaj: Libra