Değerlendir:
  • 22 Oy - 2.95 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Temel Asaletler ve Yöneticilik Ağı
Yazar Mesaj
Venüs
Kayıtsız

RE: Temel Asaletler ve Yöneticilik Ağı
(12-10-2010 04:16 AM)melis_bk Yazılan:  Yazı güzel de benim merkürüm düşmekle kalmamış kafa göz pert, e anlayamam normal bu durumda bir de venüsüm zavallı hem karşıt evinde hem karşıt burçta bir jüpiter yengeçte iyi durumda bir de mars kendi evinde ama puan işi kafa karıştırıcıacaba
Merkürü term asaletli yorumcu oluur yazıyı anlayan sir bir merkür sahibi oluuur her türlü yardımı bekliyorumgülücük

Modern astrolojinin güzel yanı da bu işte hiçbirşeye net böyledir demiyor ve kalıplarla sınırlandırmıyor, potansiyel verilere karşı ya uyarıcı veya destekleyici yorumlamalar yapıyor, klasik astrolojide kalıpsal veriler cidden göz korkutabiliyor, üstelik kişide güveni zedeleyici yorumlamalar da olduğundan şimdiki çağın verileri ile çatışan bir anlatım oluyor. O yüzden her yazılan net böyledir olarak algılanmamalı..verygood
12-10-2010 03:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(12-10-2010 01:41 PM)Félicé Yazılan:  
(12-10-2010 04:16 AM)melis_bk Yazılan:  Yazı güzel de benim merkürüm düşmekle kalmamış kafa göz pert, e anlayamam normal bu durumda bir de venüsüm zavallı hem karşıt evinde hem karşıt burçta bir jüpiter yengeçte iyi durumda bir de mars kendi evinde ama puan işi kafa karıştırıcıacaba
Merkürü term asaletli yorumcu oluur yazıyı anlayan sir bir merkür sahibi oluuur her türlü yardımı bekliyorumgülücük

Tüm merkürler seninki gibi çalışsa keşke, böyle düşük merküre can kurbangülücük
Benim satürn de terazide yücelmiş, maşallah pek başarılıyım her türlü ilişkide..
Anladık adalet takıntısı vermiş.. Ama ben bunda o kadar ileri gitmiş ki, kadın-erkek ilşkilerini eşitleyeceğim diye, rol çatışması yaşıyorum.. Hermafrodite dönüştüm.. Cinsimi karıştırdımhehee
Benim merkür yay ya kendini guru gibi pazarlıyor bakma sen ona:D
12-10-2010 03:28 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(12-10-2010 02:34 PM)Daily Yazılan:  

bu konu modern astrolojinin karakter tanımlamalarından ziyade klasik astrolojinin alanı için gerekli ve geçerli olmalı..
merkürünün durumu hepimizce malum :D
utangaç dedim ya pazarlamada pek iyidir..
12-10-2010 03:30 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
melis_bk
Kayıtsız

(12-10-2010 03:28 PM)Yonca Yazılan:  

Modern astrolojinin güzel yanı da bu işte hiçbirşeye net böyledir demiyor ve kalıplarla sınırlandırmıyor, potansiyel verilere karşı ya uyarıcı veya destekleyici yorumlamalar yapıyor, klasik astrolojide kalıpsal veriler cidden göz korkutabiliyor, üstelik kişide güveni zedeleyici yorumlamalar da olduğundan şimdiki çağın verileri ile çatışan bir anlatım oluyor. O yüzden her yazılan net böyledir olarak algılanmamalı..verygood
Zaten modern bakış olmasa,astroloji öğrendikçe klasik öğretinin sir ünvanını alacak tek gezegen marsım kendini köprüden atardı..
"Bir sir olarak,bu sefil haritaya dayanamiciiim" diyegülücük
12-10-2010 03:33 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

koptum.w aynen öyle ki incelersek daha deklinasyon, asalet harici neler var, haritalar potansiyel tehlike çanlarına dönebiliyor, hatta verdikleri zamanlar gelmeden ben en iyisi kendi sonumu kendim hazırlayayım bile dedirtiyor kişiye..:D
12-10-2010 03:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

(12-10-2010 03:30 PM)melis_bk Yazılan:  

bu konu modern astrolojinin karakter tanımlamalarından ziyade klasik astrolojinin alanı için gerekli ve geçerli olmalı..

yonca ya katılıyorum zaten klasik astroloji senin zekan ile ilgilenmiyor ki o bambaşka birşeyden bahsediyor (neden bahsettiği hakkında hiç bir fikrim yok :D ) dolayısıyla merkürün bizim anladığımız potansiyelleri hakkında düşük demiyor.
bizim bakış açımızla; merkürün 1. evde yay da, neptün pluto mars uranüs hepsiyle harmanlanmış.. merkürün 4 boyutlu falan olmalı gülücük

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
12-10-2010 03:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

(12-10-2010 03:30 PM)melis_bk Yazılan:  

Klasik astrolojide merkür ticareti temsil eder.. Kardeşlerle ilişkileri açıklar, sanırım zekan için pars of bilmemneye bakarsuna-bak Modern astroloji yöntemleri ile klasiği anlayamayız.. Mesela klasikte yükselen burç, yöneticisi bulunduğu burcu ve yükselene olan açılar beni anlatırken, diğer her öğe temsil ettiği olay ve kişileri anlatır.. Ay aslanda duygularıma önem vermez..
Ay ne ifade ediyorsa ona odaklanır.. Ay aslanımın bana verdiği farkında olmadan güdüsel olarak verdiğim tepkileri anlamaya çalışmaz.. Bende buna sinir olurum işte.. Aman neyse, merkürlerimizi seviyoruz:D
12-10-2010 04:11 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
ayşe kara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 3

(12-09-2010 06:19 PM)eylülmavi Yazılan:  
(12-09-2010 06:13 PM)lajâ Yazılan:  benim tek asaletli dil çýkarma gezegenim sanırım Jüpi.. başka da yok :(

hı hı gülücük banada öyle geldi haritan çiçek

karşılıklı ağırlama dışında benim hiç yok galiba.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=6...=&rs=0&ast=
05-30-2011 08:43 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

benim mars oğlak
satürn oğlak iyi durumda

venüs koç düşük gülücük
05-30-2011 08:50 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
nisan15 Çevrimdışı
Neptunyen Vip
Neptunyen Vip
lt=

Rep Puanı: 30

Güneş koçta
Venüs balıkta
Her zaman diyorum o venüsüm balık burcundan pılını pırtısını toplsın gitsin.

HARİTAM

''Kelimelere yüklediğim anlamı, ancak ben bilebilirim.'' GORGİAS
05-30-2011 09:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir