Değerlendir:
  • 29 Oy - 2.69 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ay Düğümleri ve Gezegenler
Yazar Mesaj
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: Ay Düğümleri İncelenirken Hem Burç, Hem Ev Dikkate Alınır!
Alıntı:KUZEY AY DÜĞÜMÜ BALIK

GELİŞTİRMESİ GEREKENLER: Yargılayıcı olmamak, şefkat, meditasyon ve iç gözlem yoluyla zihni özgürleştirmek, ruhsal yola odaklanmak, evrenle bağlantıyı kabul ve tasdik etmek, değişimi hoş karşılamak.
TERK ETMESİ GEREKENLER:Aşırı endişe tepkileri, analizciliği abartmak, saplantılı kaygı, ayrıntıların önemine kafayı takmak, eleştirici ilk tepkiler, hata bulmak, başkalarını haksız çıkarmak, esnek olmamak.
GEÇMİŞTE NASILDI: Fiziksel şifacıydı. Birçok farklı kültürde cerrah, doktor ya da hemşireydi. Bunlar işini doğru yapmasını gerektiren pozisyonlardı. Bu karmada o her şeyi kusursuz yapmak ister ve bir aciliyet
duygusu hisseder.
ŞİMDİ NE YAPMALI: Hayalini başkalarına sunan harika bir ressam, zanaatkâr, oyuncu ya da müzisyen olmaya eğilimli. Sürekli yanıtlar peşinde koşmamalı, mükemmeliyetçi tutumunu bırakmalı. Değişimi, hayatın akışına kendini
bırakmayı öğrenmeli. Duygusal yaşamında açıklığı öğrenmeli.

Yapılması gerekenler listesine sonuna dek katıldığımı belirtmeden geçemedim (( :

Ek bilgi olarak :

K. Ay Düğümü / Balık;

İki veya daha çok iş'e sahip olmanın daha zevkli olacağını düşünür.Örneğin, bir ebeveyne ek olarak bir sanatçı olabilir, veya gündüzleri bir muhasebeci, ve akşama kadar bir müzisyen.

Manevi eve götürebilen yeterli iç kuvvet ve yuvaya dönen radar bulunur.

Bir Balık olarak Kuzey Düğüm kişisi, diğerleri için yolu aydınlatan merhametli hayalcilerdendir.

Seçtiği yolun profesyonel olup, olmadığına bağlı olmaksızın, başarı ve memnuniyeti getiren asıl şey kendilerinin merhametleri ve sezgileri olur.

Doğruluk ihtiyacı olan, güney düğüm Başağın gölgesinde, bunu bir altın olarak kabul eden bir görüşle, doğruluk adına neyin ihtiyaç olduğuna uzanan yol'u, basitçe yapmak için yumuşatandır.

Umutlar, özlemler ile bırakılan, ve Kuzey düğüm Balık olmaya çabalayan Başak yollarında kalbin gerçek olan saflığı vardır, ruhun derinliklerine uzanan.

G. Düğüm'ü Başak burcunda olan kişiler her zaman en doğru olanı yapmak ihtiyacındadırlar.

G. Düğüm Başak, (K. Düğüm Balık) öğrenmek için yüzer. K. Düğüm Balığın ise, yüzmeye başlama sebebi için daima inandığı ya da güvendiği ''bir şey'' olması gerekir.

09-19-2008 11:37 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
wigo Çevrimdışı
Lunar Vip
Lunar Vip
lt=

Rep Puanı: 0

RE: Ay Düğümleri İncelenirken Hem Burç, Hem Ev Dikkate Alınır!
Cranberries:Kuzey ay düğümü başak olan eşinin güney ay düğümü balık oluyor.K.ay düğümü ve G.ay düğümünün olduğu evler bize gitmemiz ve tam anlamıyla terk edemesek bile iyileştirmemiz gereken yönleri anlatıyor.Reankarnasyona inanlar G. ay düğümü için geçmiş yaşantımzda yaşadığımız olayları ve onlara bakış açımızı ve şu anda ki karakterimize yansımasını anlatıyor.

K.Ay düğümü ise olmamız, iyileştirmemiz gereken yönlerimizden bahsediyor.Örneğin benim K. Ay düğümüm Başak,G.Ay Düğümüm Balık.Bu demek oluyorki benim kendimi çoğu zaman kurban gibi hissetmem,sanki bütün kötü şeylerin benim başıma geldiğini düşünmem,duygusal,hayal perest ve romantik tarafım Balığın etkileri ve o kadar karakterim de baskın durumda ki anlatamam.Aynı zamanda alkol,sigara,kişiye karşı bağımlı olma gibi etkileri de vardır.Ayırt etmeden insanlara iyilik yapmak,kendimizi suistimal etmelerine izin vermek karakterimizin diğer parçaları.

Başak'tan öğrenmemiz gereken tarafın olaylara daha mantıksal,akılcı,ayırt ederek yaklaşmak olduğunu söylüyor kitaplar.Dikkat ederseniz G.Ay Düğümü duygusal olan grupların tam karşısına daha ayakları yere basan K.Ay düğümü denk gelir.Tam tersi olan ayakları yere basıp duygusallığı önem vermeyen gruplara da duygulara daha önem veren grup denk gelir.Eşinde'de dışardan belki anlayamayabilirsin ama kırılgan,melankolik zaman zaman depresif bir yön sezersen onu daha ayakları yere basan gerçekçi bir yapıya yönlendirmen gerekebilir.
09-28-2008 06:03 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
hare Çevrimdışı
Üye
**

Cvp: RE: Ay Düğümleri İncelenirken Hem Burç, Hem Ev Dikkate Alınır!
uranus Yazılan:Beyhan Hanımın yazdığı bilgiler "Ruhsal Astroloji" kitabındandır... herkese şiddetle tavsiye ederim arkadaslar, kütüphanenizde bulunması gereken bir kitap, ben de cok faydalanıyorum... fiyatı 10 ytl olması lazım....
gülücük)

Bende aldım o kitabı ama yönetici gezegenle burcum aynı olmadığı için ikiiznide okudum ikisini
nde bazı kısmları uyuyor bana?? İçselleştiremedim doğrusu.
Birde sadece kuzey ay düğümleri var güney ay düğümlerini almamış?
10-07-2008 08:51 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

küzey ay düğümüm 7.evde ve yengeçte.saturun ve pluto ile kare yapmış.biri bana bir yorum yapabilirmi lutfen??

haritam
10-07-2008 11:23 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

sundancer Yazılan:küzey ay düğümüm 7.evde ve yengeçte.saturun ve pluto ile kare yapmış.biri bana bir yorum yapabilirmi lutfen??

Geliştirilecek Nitelikler

*Duyguları fark etmek ve geçerli kılmak
*Empati
*Başkalarını beslemek -fiziksel,ruhsal ve duygusal olarak- ve desteklemek
*Duygularını ve güvensizliklerini dürütstçe açıklamak
*Alçakgönüllülük
*Başkalarının zaaflarını ve değişen ruh hallerini yargılamadan kabul etmek
*Kendi duygularında merkezlenmiş olarak kalmak

Geride Bırakılacak Eğilimler

*Herşeyi ve herkesi kontrol etme ihtiyacı duymak
*Durumu tam olarak anlamadan yönetimi üstlenme konusunda zorlayıcı bir istek duymak
*Süreci ihmal etmek, hedefe aşırı odaklanmak
*Her şeyden tümüyle sorumlu olduğunu hissetmek
*Başkalarının saygısını ya da hayranlığını kazanmak için sürekli birşeyler yapmak
*Başkalarının duygularını gözetip, kendi duygularını ihmal etmek
*Tümüyle dürüst olan şeyi yapmak yerine, toplumsal olarak kabul gören şeyi yapmak
*Bir şeyin önemli olabilmesi için zor olması gerektiğini düşünmek

G.a.d oğlak,zaten senin bünyende bu burcun özelliklerini genetik olarak taşıdığını gösteriyor.Sanırım burcunda oğlak,yani oğlak özelliklerin fazlasıyla gelişmiş olmalı.Oğlağın zıt burcu yengeç.Bu hayatta deneyimlemen,öğrenmen ve seni zorlayarak olgunlaştıracak temaları yengeçle yaşayacaksın.Yengeç besleme,büyütmeye meraklı,ailevi konulara önem veren,empati sahibi,şefkatli,fedakar gibi özelliklerle tanımlanır.Yani sen bu özellikleri 7. ev (ikili ilişkiler,evlilik,ortaklık)konularıyla deneyimlersin.Terazide evlilik,ilşkiler,dengeyi temsil eder.10.evde(kariyer,sosyal statü) satürn(engel,kısıtlanma,gecikme,takıntı)ve pluton(dönüşüm,kontrol güç kurma,baskı) bu deneyimindeki sürtüşmelerin(90*),zorlukların,ilişkilerin ve kariyerinle bağlantılı olduğunu,bu şekilde olgunlaşacağını gösteriyor olabilir.Şöyle bir ayrıntı var,k.a.d.ne 90* açı yapan gezegenler,eğer k.a.d.nden yüksekteyse(seninki öyle) bu yol senin için biraz daha rahat ve tamamlanabileceğini gösteriyor.Yuva,evlilik ve kariyer konularını birbirine karıştırmadan,dengede tutmaya çalışarak k.a.d.nü tamamlayabilirsin.Tabi transitler,progresler ve haritanın geri kalan kısmıda bu durumlara etki edecektir.Anlayabildiğim kadarıyla anlamlandırmaya çalıştım
10-08-2008 12:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
sundancer Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**

yorumun için cok saol nihan.yani ortaya şu sonuç çıkıyor:hayatta istediklerime ulaşmam için bir kariyer elde etmem gerekiyor galiba.geçenlerde bir kitapta okumuştum:mars-merkur trine açısı olanlar genellikle saturunun döngüsünden sonra bir kariyer ediniyorlarmıs.ayrıca bu açı güçlü bir horoskop potansiyeli işaretiymiş.bende galiba saturun dongusunden sonra bir kariyer elde edecem.işaretler o yonde.gülücük

haritam
10-08-2008 08:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

sundancer Yazılan:yorumun için cok saol nihan.yani ortaya şu sonuç çıkıyor:hayatta istediklerime ulaşmam için bir kariyer elde etmem gerekiyor galiba.geçenlerde bir kitapta okumuştum:mars-merkur trine açısı olanlar genellikle saturunun döngüsünden sonra bir kariyer ediniyorlarmıs.ayrıca bu açı güçlü bir horoskop potansiyeli işaretiymiş.bende galiba saturun dongusunden sonra bir kariyer elde edecem.işaretler o yonde.gülücük

Aslında kariyere saplanıp kalma,kariyer için ailevi konuları ihmal etme demek oluyor desek daha uygun olurgülücük
10-08-2008 09:49 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Luli Çevrimdışı
√īoℓэ†
**
lt=

Rep Puanı: 6

Cvp: Ay Düğümleri ve Gezegenler
Mars Kavuşum K. Ay Düğümü;

İddialı olmak adına, meydan okur.
Kişisel amaçlarında müthiş bir odaklanış, dikkat çekendir... Bağımsızlık ve kendine güven, yaşamdaki büyüme anahtarlarıdır. İçgüdüsel olarak, lider olma isteği taşır.

11-17-2008 07:46 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Akrep Çevrimdışı
Üye
**

RE: Ay Düğümleri ve Gezegenler
Benim natal haritamda Ic ile Kuzey Ay Düğümü 4. evde (Oğlak),
Satürn ® ile Güney Ay Düğümü 10. evde (Yengeç) kavuşum halindeler ve aralarında karşıt açı var.
Şimdi de biliyorsunuz Pluto Oğlak burcuna girdi. Dolayısıyla Ic ve K. A. D ile kavuşumda.

Ben bunu işimde mi yoksa evimde mi olumsuzluk, değişiklik, zorluk olarak değerlendirmeliyim?
01-19-2009 12:16 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Glogg Çevrimdışı
Katılımcı Üye
**
lt=

Cvp: güney ve kuzey ay düğümü
yezda Yazılan:Düğümlerle kare bakış açısı oluşturan gezegenler,kişinin yaşam amacını saptırmaya çalışır ve geçmiş yaşamında hangi alanlarda şaşırdığını simgelerler.Düğümler kaç adet kare açı oluşturuyorsa,kişinin o kadar sıkıntı çekeceğini ve amacı doğrultusunda engellerle karşılaşacağını belirtir.Bu durumda düğümlerin derslerine ulaşacak yerde,engellerle uğraşmakla enerjisini tüketecek ve bu y6aşamın amacı ile özveriyi öğrenecektir. Güney Düğümü üçgen bakış açısı oluşturan bir kişi,geçmiş yaşamın ödülünü almak için yaşar.Bu koşullar kendisinin dışında oluşur,ancak her şeyi kolaylaştırdığı için kişi tembelleşmemeye özen göstermelidir.Özellikle Güney Düğüm değişken ya da su grubu bir burçta ise kendi kendisine sevgiyi öğrenmelidir.

kuzey düğümüm balık, 12. evde; güney düğümü de 6. evde başak ve sanırım güney düğümüm güneş, satürn, uranüs, neptün ve mc ile üçgen açı yapmış. bunun yanında venüs ve şans noktasıyla 90 derecelik açısı var.

yorumum belki biraz uçuk ya da saçma olabilir ama burdan kuzey düğümü balığın da verdiği etkiyle; hayatın bana zaten istediklerimi verecek olması nedeniyle biraz rahat olmamın, iyimser ve insancıl bir biçimde hayallerimin peşinden gitmemin gerekliliği gibi şeylerden ve hatta reenkarnasyonumu tamamlayacak olmamdan söz edebilir miyiz?

şans noktasıyla olan açıyı yorumlayamadım ama venüsle kare yapması, aşk açısından sıkıntılı olabileceğimi gösteriyor olabilir. açıkçası ikili ilişkilere zaten olmasa da olur mantığıyla yaklaşıyorum ama hayatımdaki en büyük istek sanat alanında istediğim noktaya gelebilmek ve venüsün "aşk" anlayışı buna engel olabilir mi merak ediyorum. neptün, mc ve yaratıcılık potansiyelimi arttırabilecek uranüs buna yardımcı olabilir ama şans noktasının, özellikle venüsün kötü açıları sanat konusunda ne gibi etkiler doğurur yardımcı olabilirseniz çok sevinirim çiçek

[Resim: rhea1.th.gif]
11-15-2009 02:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Ay Düğümleri Evlerde yaren 21 29,685 05-24-2020 02:47 PM
Son Mesaj: KBE
  Ay Düğümleri Burçlarda yaren 73 68,777 11-03-2019 05:53 PM
Son Mesaj: Birsel
  Ay Düğümleri Üzerinde Dolunay yagmurimu 0 3,548 03-27-2019 04:29 PM
Son Mesaj: yagmurimu