Değerlendir:
  • 31 Oy - 2.87 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

1 Haziran İkizler Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri
Yazar Mesaj
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

RE: 1 Haziran İkizler Burcunda Güneş Tutulması ve Etkileri
11 derece ikizlerde gerçekleşen güneş tutulması 11 derecede yaydaki uranüsümün karşısında. uranüs, daha çok kitleleri ilgilendiren bir gezegen olduğu için yaşanacak olaylardan çok etkilenecek miyim bilmiyorum.

ama şu da var. bu aralar insanlarla aram bozuluyor. çok samimi arkadaşlarımdan kopuyorum (normalde bugüne kadar küstüğüm arkadaşlarımın sayısı bir ya da ikidir) ama bu aralar sanki herkes bana tavır almış. parmağım milletin gözüne giriyor. patronlarım da bana hava yapıyor sürprizzz küsmüşler bana. senelerin fedakarlığını, kıymetini karşılıklı olarak bir günde bitireceğiz giibi görünüyor.

peki bu tutulmanın 15 derece ikizlerdeki k.a.d ve şans noktasına etkileri ne olabilir?

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
06-02-2011 12:53 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
truva34 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

arkadaşlar mümkünü varsa konuya vakıf birisi benim içinde biraz yorum yapabilir mi lütfen

http://imageshack.us/photo/my-images/834/hatra.jpg/
06-02-2011 01:27 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dolunay Çevrimdışı
Üye
**

(06-02-2011 12:53 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  11 derece ikizlerde gerçekleşen güneş tutulması 11 derecede yaydaki uranüsümün karşısında. uranüs, daha çok kitleleri ilgilendiren bir gezegen olduğu için yaşanacak olaylardan çok etkilenecek miyim bilmiyorum.

ama şu da var. bu aralar insanlarla aram bozuluyor. çok samimi arkadaşlarımdan kopuyorum (normalde bugüne kadar küstüğüm arkadaşlarımın sayısı bir ya da ikidir) ama bu aralar sanki herkes bana tavır almış. parmağım milletin gözüne giriyor. patronlarım da bana hava yapıyor sürprizzz küsmüşler bana. senelerin fedakarlığını, kıymetini karşılıklı olarak bir günde bitireceğiz giibi görünüyor.

peki bu tutulmanın 15 derece ikizlerdeki k.a.d ve şans noktasına etkileri ne olabilir?

benimde merak ettiğim kad kavusumu. forumdakileri okuyup duruyorum.gülücük tutulma ile gad kavusum düstüğü evin olumsuz yanlarını etkiliyormuş kayıplar-yitirilenler desek, öyleyse kad ile kavusum olumludur kazançlar ödüller.. benimde senin grafikteki gibi tutulma kad ile kavuşum, uranüs ile karşıt açısı var. olumlu bir değişim olur diye umuyorum ama yanlış mı olur bilemiyorum. ayrıca tutulma benim natal vertex, varuna , mean node ile de kavusum yapıyormuş..
06-02-2011 01:40 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

(06-02-2011 12:42 AM)dolunay Yazılan:  
(06-01-2011 11:59 PM)Victoria Yazılan:  
(06-01-2011 11:02 PM)dolunay Yazılan:  hmm. okumuştum bu yazıyı.yinede tesekürler victoria. transit ay düğümlerine 20' yaklastgnda tutulmalar oluyormuş (h.kırkoğluna göre)
şu durumda transit güney ay düğümün 23 derece, güneş tutulmasıda 11 derece olduğundan bir kavuşma yok gibi? yada kavuşum var mı demeliyiz?
benim natal kuzey ay düğüm 12 derece ikizlerde güneş tutulmasıyla kavuşum yapıyor. ozmn olumlu haberler alma olasılığım yüksek diye umuyorum.(kuzey ay düğümle satürn de üçgen)
buarada natal doğum haritalar dışında, horary ler için bu tutulmalar etkinmidir sizce?

evet etkin ben horary bilmiyorum ancak elimdeki kaynağa baktım aynen şöyel yazıyor ;

Eğer soru Güneş tutulmasının olacağı gün sorulmuşsa sorunun konusu çok kişi veya olayı etkileyen değişimlerden etkilenecek veya tüm mesele başarısızlığa uğrayacaktır. Her şekilde olayın aynı şekilde sürmeyeceği bellidir, çünkü Güneş tutulması herşeyi altüst eder.

Astroloji de Gökyüzü Zamanı isimli kitaptan alıntıdır.

iyi ki güneş tutulmasının olduğu gün horary çıkarmak aklıma gelmemiş diye sevndm. en baştan kaybetmek gibi bsey olurdu heralde. daha önceki horaryler için geçerli mi onu merak etmiştim. peki h kırkoğlu güneş tutulmasının olduğu saati baz alarak ankara ve istnbula göre grafik çıkarmış ve yorumlamış bu horary değilmidir? (bide güneş tutulması anında yükseleni kova bulmuş nasıl olmuş bu? ben mi yanlış bakıyorum acaba, balık çıkıyor )

Tutulma anının haritasını çıkartmış, bende çıkarttım yükselen kova. Benim elimdeki kaynak daha önceki horaryler için geçerli mi bahsetmemiş ama tutulmaya yakın bir tarihte sorulduysa ve tutulmanın olduğu yerde gezegen falan varsa etki edebilir belki gülücük bu benim düşüncemdir.Emin değilim.Ya da şöyle de olabilir güneş tutulması 6 ay etki ediyor ya o dönem içerisinden soru sorulduğunda oraya denk gelen gezegen falan varsa etkili olabilir. Ama bunlar sadece benim yorumum yanlış da olabilir.
06-02-2011 10:39 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Derin
Kayıtsız

Seçimlerden önce Türkiye'nin 12. evinde gerçekleşen ve MC-IC (iktidar-muhalefet) hattına kare açı yapan bir Güneş Tutulması deneyimliyoruz. Üstelik bu tutulma Türkiye'nin dini, üniversiteleri ve yasaları temsil eden alanının yöneticisine, yani Uranüs'e gerlim yapıyor. Bu durumda, seçimlerde sürprizlere hazırlıklı olmak gerekiyor. 12. evde (hapishaneler) ve İkizler'deki (düşünce, iletişim, basın, internet, ticaret, ulaşım, eğitim) tutulma önümüzdeki dönemde bu alanlarda sıkıntılara işaret ediyor.

Tutulma derecesi Aldebaran sabit yıldızı ile kavuşum yapıyor. Aldebaran'ın tetiklendiği dönemler, tarihte büyük değişimlere işaret ediyor. Örneğin 2002 Aralık ayındaki Güneş Tutulması Aldebaran'ın tam karşısında, Antares'in yanında gerçekleşmişti. Ve bunu Irak savaşı izlemişti. Antares "Batı'nın Gözcüsü" olarak Amerika'yı Irak'a taşımıştı. Şimdiki tutulma "Doğu'nun Gözcüsü" Aldebaran'ın yanında olarak asıl değişimlerin Doğu'dan gelmekte olduğuna işaret ediyor.

astrolojidergisi.com
06-02-2011 12:10 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
dolunay Çevrimdışı
Üye
**

(06-02-2011 10:39 AM)Victoria Yazılan:  
(06-02-2011 12:42 AM)dolunay Yazılan:  
(06-01-2011 11:59 PM)Victoria Yazılan:  
(06-01-2011 11:02 PM)dolunay Yazılan:  hmm. okumuştum bu yazıyı.yinede tesekürler victoria. transit ay düğümlerine 20' yaklastgnda tutulmalar oluyormuş (h.kırkoğluna göre)
şu durumda transit güney ay düğümün 23 derece, güneş tutulmasıda 11 derece olduğundan bir kavuşma yok gibi? yada kavuşum var mı demeliyiz?
benim natal kuzey ay düğüm 12 derece ikizlerde güneş tutulmasıyla kavuşum yapıyor. ozmn olumlu haberler alma olasılığım yüksek diye umuyorum.(kuzey ay düğümle satürn de üçgen)
buarada natal doğum haritalar dışında, horary ler için bu tutulmalar etkinmidir sizce?

evet etkin ben horary bilmiyorum ancak elimdeki kaynağa baktım aynen şöyel yazıyor ;

Eğer soru Güneş tutulmasının olacağı gün sorulmuşsa sorunun konusu çok kişi veya olayı etkileyen değişimlerden etkilenecek veya tüm mesele başarısızlığa uğrayacaktır. Her şekilde olayın aynı şekilde sürmeyeceği bellidir, çünkü Güneş tutulması herşeyi altüst eder.

Astroloji de Gökyüzü Zamanı isimli kitaptan alıntıdır.

iyi ki güneş tutulmasının olduğu gün horary çıkarmak aklıma gelmemiş diye sevndm. en baştan kaybetmek gibi bsey olurdu heralde. daha önceki horaryler için geçerli mi onu merak etmiştim. peki h kırkoğlu güneş tutulmasının olduğu saati baz alarak ankara ve istnbula göre grafik çıkarmış ve yorumlamış bu horary değilmidir? (bide güneş tutulması anında yükseleni kova bulmuş nasıl olmuş bu? ben mi yanlış bakıyorum acaba, balık çıkıyor )

Tutulma anının haritasını çıkartmış, bende çıkarttım yükselen kova. Benim elimdeki kaynak daha önceki horaryler için geçerli mi bahsetmemiş ama tutulmaya yakın bir tarihte sorulduysa ve tutulmanın olduğu yerde gezegen falan varsa etki edebilir belki gülücük bu benim düşüncemdir.Emin değilim.Ya da şöyle de olabilir güneş tutulması 6 ay etki ediyor ya o dönem içerisinden soru sorulduğunda oraya denk gelen gezegen falan varsa etkili olabilir. Ama bunlar sadece benim yorumum yanlış da olabilir.

hm 10 gün önceydi çıkardığım horarygülücük nyse hyrlısı artık yaşayıp görcez, umarım iyi seyler olur.
bide bugün regaip kandili, daha bi umutluyumgülücük kandiliniz mübarek olsun arkadaşlarr çiçek
06-02-2011 02:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
gullusutcu Çevrimdışı
Saturna Vip
Saturna Vip
lt=

Rep Puanı: 27

1/6/2011
1 Haziran İkizler Parçalı Güneş Tutulumu -Düş'ün'ce

"Sevmenin de, Sevilmenin de, Bir bedeli var aşar tenimizi, Duygularına dur desen de,
Susturmak ne mümkün DÜŞÜNCEMİZİ"
*Tutulumun geçtiği hat üzerinden coğrafi bölge bazında, 1 Haziran 2011 saat 17.06 da gerçekleşecektir. Tutulumun güzergâhı ise; Alaska, Kanada, Grönland, İzlanda ve Rusya'nın kuzeydoğusundan görülebilecek olan "parçalı" bir güneş tutulması öncesinde ise yeni ay etkisi. Ülkemizdeki etki anı ise aşağıda yazdığım zaman dilimindedir. Tutulumun başlangıç noktası ile aramızdaki zaman farkı -7 saattir. Ülkemizden gözlemlenemeyecektir*
2 Haziran 2011 Perşembe gecesi Türkiye saatiyle 00.06 de ikizler burcunun 11*02 derecesinde önce bir yeni ay akabinde ise 11*09 derecede parçalı güneş tutulması yaşayacağız.
İkizler burcu nelerin hükmündedir ve yöneticisi Merkür’ün bu hüküm üzerindeki yetkisi nedir? Tutulumun etkisini anlamak için ve yaşamımızda gözlemlemek için evvela bunları açıklayalım.
İkizler burcu alemin bilgi, haber, düşünce, eylem, idrak, yenilik, proje, başlangıçlar, ulaşım araçları, yakınlarımız, akrabalarımız, komşularımız, kardeşlerimiz, eğitim alanımız, yazma-konuşma-iletişime dayalı karşılıklı alışveriş içinde bulunduğumuz şeylerin hükmündedir, yöneticisi olan yıldız Merkür ise bunlara yön veren kanaldır, hızlı, pratik, çözüm üreten, kişiler ve olaylar arası dengeyi kuran, zekânın işlevini ortaya çıkaran, düşünce kalıbına ait ne var ise sentezleyen ve sunandır. Merkür harekete geçirendir, eylem önce düşüncede oluşur, düş-ün-ce, önce düş (hayal),sonra düşün -me fiili ve en nihai içinde olunan durum düşünce oluşur. Ha bir de düşünce kelimesi vardır, hani bir düşte gör gibilerinden, zaten insan düştüğü vakit düşünmeye başlar.
Bu tutulum ve yeni ay etkisi ikizler burcunun çift işaretiyle olumlu ve olumsuz olayları görünür hale getirebilir, düşüncelerimizde var olan henüz fiiliyata dökmediğimiz konularda başlangıç yapma isteğini artıracaktır, örnek vermemiz gerekir ise, Venüs-ay -Jüpiter üzerinden etkileşen ve 1-5.evinde bu tutulumu yaşayan bir kadın annelik duygusunu daha çok düşünecektir bunu eyleme koymak isteyecektir,6.10-2 evlerde bu tutulumu yaşayan biri iş alanında yeni bir başlangıcı daha çok düşünecektir gibi, parçalı tutulumlar ve yeni ay etkileri karşıt aksına geçtiği vakit tamamlanır bu da 6 aylık bir dilimi kapsar. Gökyüzüne baktığımızda terazi burcunda seyreden transit Satürn (Retro) ile üçgen açı yapmakta bu da düşüncelerin kalıcı ve köklü olacağını simgeliyor, yani er ya da geç bu süreçte beynimizde oluşan düşünceler vücut bulacaktır ve buna dikkat ederek beynimizde tasavvur edelim düşüncelerimizi.
Balık Burcunda seyreden Neptün ve şiron ile güneş/ay karesi, düşüncelerimizi ayrıştırmada sorun getirebilir her şey öyle hızlıdır ki, bir düşünceden diğerine atlayabiliriz, belirsiz olan konular daha fazla gözümüze batacaktır, şiron etkisi ile kendimizde düşüncelerimizi şifalandırmak ve berraklaştırmak adına gereken cesareti bulacağızdır. Ay ikizlerde değişimi simgeler, yeni ay etkisiyle evvela balık yönünden(şiron) etik olarak tam olarak herkesin yararına olacak olana karar verip değişimlerimizi başlatmalıyız. Hoş istesekte, yok desekte bu etki ile alemde çok şey zaten değişecektir yıldızlar ve gökyüzü olayları sebep, neticeleri bizler ve bizlerin yaşamları. Bakmak ve görmek misali bakan es geçebilir gören ise bunun idrakine varmıştır.
Özet yapacak olur isek, bu 6 aylık dilimde ikizler burcu 11.derece hangi yaşam evimize düşüyor ve doğum haritamızda hangi gezegenlerle iletişimde ise, o iletişimin yönüne göre kader defterinde yazılı olan bize değişim gelen, olması gerekeni olduracaktır. Düşüncelerimize yönelik bir tutulum, yeni ay etkisiyle düşünceye katılan duygusallık ve ikizler yönüyle eyleme geçmek, Satürn açısıyla kalıcı ve köklü, neptün-şiron açısıyla öz eleştiri geliştirip iki taraftan da bakıp empati ile ve eylem halinde kendimize acı verse de değişme, değişiklik yapma cesaretini getirecektir.
Klasik astrolojide Merkür hırsızları yönetir, bu dönemde hırsızlık olayları artacaktır bir hafta takip edin çevrenizi ve gündemi büyük ve küçük çapta hırsızlık haberleriyle dolup taşacaktır gündemimiz. Taşıtlar ulaşım araçları özellikle hava taşıtları ikizler-Merkür yönetimindedir tutulumun çift yönü olduğuna değinmiştim, negatif yönünde önemli büyük çapta bir uçak kazası ya da ulaşım araçlarından önemli büyük bir kaza cereyan edebilir tutulum güzergâhı üzerinde. Tutulum güzergâhı olan Kanada, Alaska, Grönland -İzlanda ve Rusya'dan başlayıp Doğu Asya’ya kadar uzanan bölgelerde doğal felaketler her an cereyan edebilir. Deprem, yanardağ infilakı, tsunami vb. tutulum boğa takımyıldızından kraliyet yıldızı olan ve Doğu’nun gözetmeni mars doğasındaki Aldeberan sabit yıldızıyla +2 orb ile kavuşumda, aldebaran Boğa’nın kanlanmış sol gözünü simgeler, Arapça karşılığı izleyen, takipte olan demektir, bu yıldızda her kraliyet yıldızı gibi erdemli olursan ve işlerinde mülkün asıl sahibini bilerek yol alırsan başarı mutlaka senindir ödüllendirilmek anlamlarını taşımaktadır. Şayet sana verilen gücü yanlış yönde bencilse kullanırsan her kraliyet yıldızı gibi ağır cezalandırılmaları getirir. Tutulum ve yeni ay ile bu noktadan oluşan etki Satürn gücüyle Doğu’dan bir liderin gücünü daha da artıracağını göstermekte. Kraliyet yıldızları dünya üzerindeki liderler hükmündedir. Çok enteresan, önyargılı mıyım? Duygusal mı davrandım?Hükümet cidden layıkıyla yönetmekte ülkeyi de ben mi nankörüm valla şaşırdım burada zira bu noktanın neye tekâmül ettiği belli. Zaten 2 sene önceden yazmıştım 2011 de yine iktidar tek başına bizim Balığın diye. Bu tutulumla aldebaran Satürn desteği teraziden ve ödüllendirilme! Halklar Hak ettikleriyle yönetilir ne diyelim herkesin hayrına olsun inşaallah.

Ülkemizin 12.ev alanında gerçekleşmekte, mundane astrolojide,12.ev, Hükümetin gizli düşmanları, casuslar, sabotajcılar, tahrip ediciler, göstericiler, şantajcılar, rüşvet, suç, suçlular, hapishaneler, yardım kurumları, Gizli servis ( MIT vb.) okült, yasaklamalar, suç koşulları gibi alanları yönetir ve ay bu noktadan 9.ev de yer alan natal Uranüs’ü tetiklemiş dureumda,9.ev alanı, din,din adamları, azınlık,kültürel çeşni, yükseköğretim kurumları, felsefi düşünceler, kanun, mahkemeler ve yargı gibi alanları yönetir bu etki ile 6 aylık dilimde ağustos sonu eylül ortası ve kasım sonu aralık ortasında iki noktada ciddi olarak yenilikler olacaktır, sert etki nedeniyle ülke içinde karışıklık Uranüs’e özgü baskıya karşı başkaldırış ve kargaşa ortamı, farklılıkların savaşına şahit olabiliriz aman sağduyu. Gücü elinde bulunduranlara da halka da aman sağduyu. Ve diğer bir açıdan ay-Uranüs kare etkisi yeni Ay enerjisiyle, ikizler alanı iletişim haberleşme internet vs. ve şimdi bu etki ile 22 Ağustos’ta uygulamaya geçecek olan internette filtreleme olayının tüm tepkilere rağmen yapılacağını söyleyebiliriz.12.ev ile 9.ev alanımız fokur fokur kaynamakta hayırlısı inşallah.
Sevgimle Kalın emi
Elif Hece Öztürk (Ankara)
İnceden Bi' Not: İstesen de,Yok desen de,Mutsuzluğu böyle aşamazsın,Besliyor sevgi varlığımızı,Sevgiyi hafife alamazsın...(S.Aksu-Düşünce)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1...;ast=&lang
06-02-2011 05:57 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
truva34 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Haritanın süresi dolmuş şimdi güncelledim kusura bakmayın

http://imageshack.us/photo/my-images/834/hatra.jpg/
06-03-2011 03:15 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
panel Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

11 derecede gerçekleşen bu tutulma,benim 18 derecede bulunan Şiron ikizlerimin uç noktasını oluşturduğu grand cross'umu uyarır mı?Orb aralığı bu kareyi tetikler mi?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=3...r=1&nho2=1
06-04-2011 01:04 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(06-04-2011 01:04 AM)panel Yazılan:  11 derecede gerçekleşen bu tutulma,benim 18 derecede bulunan Şiron ikizlerimin uç noktasını oluşturduğu grand cross'umu uyarır mı?Orb aralığı bu kareyi tetikler mi?

orb fazla görünüyor , eğer etkilenecek bir potansiyel varsa o da ay burcun olabilir ( yine de orb oldukça fazla )

06-04-2011 05:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  1 Eylül 2016 Başak Güneş Tutulması gizem kara 8 13,479 08-25-2016 09:42 PM
Son Mesaj: cero
  BURÇLARDA GÜNEŞ TUTULMASININ VERDİĞİ ÖZELLİKLER yezda 21 33,505 12-03-2014 06:53 PM
Son Mesaj: kayasran
  25 Nisan Ay Tutulması SirJohn 10 17,337 02-14-2013 09:17 PM
Son Mesaj: sevgi123
  14 Kasım Akrep Burcundaki Güneş Tutulmasının Burclara Etkileri zeynepece 3 7,532 11-08-2012 11:33 AM
Son Mesaj: Derin
  Güneş- Ay Tutulmaları uranus 214 303,145 11-02-2012 11:39 PM
Son Mesaj: SeRDaL
  17 Agustos kova burcunda Ay Tutulması yezda 14 21,226 05-31-2012 02:02 PM
Son Mesaj: Kerim1S
  1 Temmuz 2011 Güneş Tutulması gullusutcu 18 26,222 07-01-2011 10:35 PM
Son Mesaj: Derin
  15 Haziran Yay Burcunda TAM Ay Tutulması Dinoo 19 24,855 06-25-2011 09:39 PM
Son Mesaj: gullusutcu
  21 ARALIK TAM AY TUTULMASI ELF 25 34,535 03-15-2011 02:03 PM
Son Mesaj: picachu
  SON 50 SENELİK GÜNEŞ VE AY TUTULUMLARI galaxia 8 173,128 02-26-2011 03:20 PM