Değerlendir:
  • 12 Oy - 3.33 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Doğumumdaki gecikme ve doğum haritama uyumsuzluk
Yazar Mesaj
MNG35 Çevrimdışı
Üye
**

Rep Puanı: 0

Doğumumdaki gecikme ve doğum haritama uyumsuzluk
Umarım sorumu doğru yere soruyorumdur, eğer yanlış yere mesaj göndermişsen ilgili yöneticiden doğru yere taşımasını rica ediyorum.

16 eylül 1979, İzmir, Bornova, 07:25-30 doğumluyum. Aslında normal doğumum 01:30 civarı olacak iken, doğal doğum başlamış iken hastaneye gelen bir acil hamile yüzünden benim doğumum bekletiliyor, 07:25-30 gibi gerçekleşiyor, yani yaklaşık 6 saatlik bir rötar.

İşin ilginç yanı burcum ve yükselenim BAŞAK olması gerekiyor, ancak benim Başak burcuna benzerliğim diğer her hangi bir burca benzerliğim kadar. Astroloji konusunda bilgili değilim, araştırıp, öğrenmeye çalıştığım bir alan. Çevremde astrolojiden anlayan, burçların özellikleri bilen kişiler benim YAY özellikleri gösterdiğimi söylüyorlar. Oysaki doğum saatimde böyle bir olasılık görünmüyor.

Bu konuda Türkçe olarak bütün doğum haritası incelemesi yapılabilen sitelerden, Hint Astrolojisi ve Galll Sassoun, Susan Miller'in kendi siteleri de dahil olmak üzere horoskop çıkarttım. Türkiye'deki ünlü astrologlara da email yoluyla aynı soruyu sordum.

Bu konuya açıklık getirebilecek birisi var mı? Bu konuya astroloji içinde bir cevap olması da benim açımdan önemli çünkü genel olarak çok ilginç gelen bir dal, çok ilginç ve güçlü tutarlılıkları olabiliyor. Lakin kendim ile ilgili ise büyük bir tutarsızlık.

Benim kişisel olarak kendi aklımla üretebildiğim tek teori, 6 saatlik gecikmeyi doğum saatime eklemek ve 13:30'un YAY burcu yükselenine denk geliyor olması...
06-21-2011 12:02 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

RE: Doğumumdaki gecikme ve doğum haritama uyumsuzluk
Doğum anı yükselen burcu belirler. İlk aldığınız nefes. Yani anne karnında geçirdiğiniz süreyi hesaba katabilmek astrolojik olarak mümkün değil..
06-21-2011 12:38 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

1- asc noktası üzerinde konumlanmış satürn , doğumunuzla ilgili gecikmeye işaret ediyor bu yüzden doğum saatinizin bu şekliyle doğru olduğunu söyleyebiliriz ( en azından elimizde çok önemli bir işaret var )

2- sizi yay burcuna benzetenler , yay burcuyla diğer ateş elementi burçları arasındaki farkları ne kadar biliyorlar ?

mesela ben şöyle desem ;

ay-mars kavuşumuna sahip biri olarak ay burcunuzun mars ( koç ) özellikleri kazandığını söyleyebiliriz ki koç ve yay burçları benzer özellikler taşır ( sabırsızlık gibi , çabuk tepki vermek gibi , dikkatsizlik eğilimi gibi )

güneş-merkür kavuşumuna sahip biri olarak meraklı , hoşsohbet , espirili özellikler kazandığınızda yine bu özellikleri yay burcuyla ilişkilendirenler olabilir mi ?

6 saatlik gecikmeyi doğum saatinize ekleyerek bulacağınız yükselen yay yaklaşımı yanlıştır bundan emin olabilirsiniz.

anladığım kadarıyla , doğum haritanızın diğer faktörlerini çok iyi okuyamayan birileri o saydığım özellikleri yay burcuyla ilişkilendirdiler.
benim cevabım bu şekilde.

06-21-2011 03:22 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
bu şarkı yarınlara Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

Rep Puanı: 65

yüksel burcun, sınırları içine aldığı bir mevzu da fiziksel özellikleridir. tabi genetik kodları tamamıyla dışlamak mümkün olmasa bile yüks. yay ve başağın fiizksel özelliklerini okuyabilirisiniz. bir bakın hangisi size daha çok uyuyor. yüks. yay, kendini çabuk belli eder.

ve de sağlık durumu. eğer başak vurgusu fazlaysa bir ihtimal allerji, bağırsak tembelliği, ağır hareket etme(yürüme gibi şeylerden bahseddiyorum) gibi zaafiyetler olabilir.

ve de transitler... özellikle uranüs, satürn gibi gezegenlere "eşit ev sistemine göre" yüks. başak ve de yüks. yay olarak bakın. hayatınızdaki önemli olayları, tarihleri kaçıncı evde deneyimlemişsiniz. atıyorum ailenizden ayrıldığınız dönemde uranüs 4. evde gibi çıkarımlarda bulunup yüks. burcunuzu çıkarabilirsiniz.

t'as l'air d'une chanson...

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

dance me to the end of love...!
06-21-2011 11:23 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
picachu Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 8

ben astrolojiden anlamam.. ama mantiken, her kisinin dogum ve olum saati bellidir..O istemedigi surece ne asagi gider ne yukari... simdi o an dogacaktimda gecikme olmus demek cok yanlis.. Allah korusun baska anlamlar cikabilir.. verygood

https://resmim.net/f/xWSL8c.jpg

haritam
06-21-2011 11:34 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(06-21-2011 11:23 AM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  ve de sağlık durumu. eğer başak vurgusu fazlaysa bir ihtimal allerji, bağırsak tembelliği, ağır hareket etme(yürüme gibi şeylerden bahseddiyorum) gibi zaafiyetler olabilir.

satürn de başak burcunda olduğundan , başak vurgusu fazla diyemeyiz.

zaten bu yüzden mesajında başak özelliklerini normal hissettiğini çok fazla hissetmediğini yazmış.

* satürn hangi burçtaysa o burcun özelliklerini daraltabiliyor.

06-21-2011 03:09 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

iyi bir yere değindin yıldırım. ve bu nokta atışı, aklıma bir soru düşürdü. eğer bu mantıkla gidersek, yani satürnün, dahil olduğu alanın özelliklerini zayıflattığını düşünürsek o zaman bir merkür-satürn kavuşumda neden zeka kısıtlanmış demiyoruz da kontrollü, dikkatli, konsantreli bir zeka diyoruz da satürnü methetmiş oluyoruz. ya da işte venüs- satürn açısında?

kafka'nın takıntısı yalnızlığın laneti değil, tecavüze uğrayan yalnızlıktır! m. kundera

06-21-2011 03:15 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(06-21-2011 03:15 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  iyi bir yere değindin yıldırım. ve bu nokta atışı, aklıma bir soru düşürdü. eğer bu mantıkla gidersek, yani satürnün, dahil olduğu alanın özelliklerini zayıflattığını düşünürsek o zaman bir merkür-satürn kavuşumda neden zeka kısıtlanmış demiyoruz da kontrollü, dikkatli, konsantreli bir zeka diyoruz da satürnü methetmiş oluyoruz. ya da işte venüs- satürn açısında?

satürn-merkür açılarında , merkürün bazı özellikleri kısıtlanabiliyor.

örneğin kendini rahat ifade edememek gibi. konuşmaya ve düşüncesini patır patır söylemeye korkmak gibi. hatalı bir şey söylemekten çekinmek gibi.

dış dünyaya akmayan bu düşünceler ve sözler , içerde satürn tarafından eğitiliyor yapılandırılıyor ve olumlu bir özellik olarak ( örneğin disipline edilmiş bir zeka gibi ) dışarıya çıkmanın bir yolunu buluyor -zamanla-

* konu dışı gibi görünmekle birlikte konuyu anlamaya katkısı olacak şu örneği vereyim ;

en başarılı kişileri gözünüzde canlandırın. pek çoğu içe dönük kişilerdir.
çünkü enerjilerini dış dünyaya fazlaca dağıtmazlar.
şöyle bir gözlemim var , dünyanın en iyi futbolcuları + sporcuları genelde sessiz ve medyatik olmayan kişilikler oluyor.

06-21-2011 03:26 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
VIP Üye
VIP Üyeler
lt=

aslında demek istediğim buydu. ssatürn de içinde bulunduğu burcun özelliğini kısmak yerine onu disipline edip kemikleştiremez mi

06-21-2011 03:31 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(06-21-2011 03:31 PM)bu şarkı yarınlara Yazılan:  aslında demek istediğim buydu. ssatürn de içinde bulunduğu burcun özelliğini kısmak yerine onu disipline edip kemikleştiremez mi

aynı şekilde cevap vereyim ,

satürn bulunduğu burcun bazı özelliklerini kısıtlayacaktır , zamanla o burca ait korkularıyla test yapacaktır kişiye ve biraz daha zaman geçince kişi artık o burcun bazı özelliklerinde başkalarına göre ustalaşacaktır , daha çok pişecektir.

* burada anahtar ifadeleri gözden kaçırmayalım ;

- zamanla

- o burca ait bazı özellikler kısıtlanır ( hepsi değil )

- o burca ait bazı özellikler pişer ( hepsi değil )

örneğin satürn akrep derinleşmekten ve tutkuyla birine bağlanmaktan çekinebilir.

belki bu korkusu daima onunla kalacaktır ama zamanla akrepin başka bazı özelliklerini geliştirebilir bu satürn akrep kişisi.

06-21-2011 03:36 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Doğum haritası hakkında Mayaa 1 20,605 11-20-2020 01:30 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritası yorumu beyzakubra 5 17,743 11-20-2020 01:27 PM
Son Mesaj: Rosa
  Doğum haritam lanetli mi arkadaşlar ? Timeless 21 30,075 09-13-2020 03:36 AM
Son Mesaj: Timeless
  Doğum haritası yorumu josii 87 118,250 05-27-2020 11:19 PM
Son Mesaj: josii
  Taym haritama yorum alıyımm Alpoha1 2 54,945 05-24-2020 08:35 PM
Son Mesaj: Alpoha1
  Evlilik ve ciddi ilişkilerde doğum haritamin önemi. eda_sgnc 3 10,987 12-10-2019 11:13 PM
Son Mesaj: eda_sgnc
  doğum haritama yorum yapabilirmisiniz koçastroloji 3 10,290 01-22-2019 06:37 PM
Son Mesaj: koçastroloji
  Doğum Haritası Analizinde destek olur musunuz? maia 2 11,503 01-10-2019 12:13 AM
Son Mesaj: maia
  Doğum haritası ve ilişkiler beyzakubra 9 17,736 07-31-2018 04:57 PM
Son Mesaj: beyzakubra
  Dogum haritama bakabilir misiniz? ddmmyyy 118 132,845 05-29-2018 10:31 PM
Son Mesaj: shrekk

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir