Değerlendir:
  • 35 Oy - 3.14 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Puanlama
Yazar Mesaj
Daily Çevrimdışı
Jupiter Vip
Jupiter Vip
lt=

Rep Puanı: 3

RE: Puanlama
benim de ayım -1 puandı ama ben uzak orblu olduğu için yükselen ve jüpiter bağlantısını katmamıştım. ayrıca merkür başak puanlamada +1 değerinde imiş. onu da yanlış hesaplamışım. Yıldırım zahmet olmazsa benim hesabımı da yaparmısınız?

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık ''sevda'' da boğulur...
Cemal Süreya...

Sadece susayanlar suyu aramaz. Su da susuzları arar durur.
RUMİ

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang...y=13&go=Go
07-20-2011 04:52 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Venüs
Kayıtsız

Anlaşılmıştır Hocam, çok teşekkürler emeğin için çiçek
07-20-2011 05:02 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

Rep Puanı: 172

(07-20-2011 04:52 PM)Daily Yazılan:  benim de ayım -1 puandı ama ben uzak orblu olduğu için yükselen ve jüpiter bağlantısını katmamıştım. ayrıca merkür başak puanlamada +1 değerinde imiş. onu da yanlış hesaplamışım. Yıldırım zahmet olmazsa benim hesabımı da yaparmısınız?

güneş = +1 puan ( ay ile açı yapıyor , placidusa göre güneş 5.evde +2 olurdu )

ay = asc noktasına uzak orbla kavuşum yapıyor +1 , satürn yengeçte -1

merkür = +3 puan ( merkür başakta , mars ikizlerde )

venüs = +4 puan ( güneşle kavuşum , dsc yani 7.ev yöneticisi konumunda )

mars = +8 puan ( ay,yükselen,jüpiter koçta + şiron-neptün ve satürn açıları -3 , güneş-mars açısı +3 , venüs-mars açısı +1 )

jüpiter = +4 puan ( ay ile uzak orblu kavuşum , asc üstünde olması ve güneşle uyumlu açısı 5 uan yapıyor , satürn karesi -1 )

satürn = +2 puan ( merkürle uyumlu açı , jüpiterle bağlantı )

chiron = +8 puan ( güneş,venüs-merkür başakta , şiron-güneş uyumlu açısı var, şiron asc noktasına yakın ama satürnden kare alıyor -1 )

uranüs = +4 puan ( dsc üstünde , güneşle ve asc deki jüpiterle açı yapıyor , transit uranüs etkisi )

neptün = +10 puan ( güneş-venüs-mars-ay kişiselleriyle yaptığı açılar , transit neptün etkileri hem güneşle hem venüsle hemde marsla )

plüto = +2 puan ( marsla uyumlu açı , ay ile uzak orblu zıt açı )

07-20-2011 05:19 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

felice için
güneş = +5 puan ( ay aslanda , güneş-ay açısı var , 5.ev vurgusu var )

ay = placidusa göre +1 puan ( ıc noktasında old. için )

merkür = +5 puan (yükselen ikizler , merkür kovada güçlü , merkür-asc açısı)

venüs = Terazide stelyum var ancak satürn terazide ve venüsle sert açı yaparak -2 puan veriyor = 0 puan diyelim ayrıca ay ve venüs en zayıf halkaların oluyor

mars = +2 puan ( güneş-venüs-ay ile açıları var +3 yapıyor ve satürn -1 )

jüpiter = +4 puan ( yükselen yöneticisi 9.evde ve jüpiterle kare yapıyor )

satürn = +8 puan ( satürn terazide , venüs-mars-ay ve güneşle açılar yapıyor )

chiron = +8 puan ( güneş ve ayla T-Kare yapıyor , venüs ve marsla dinamik olmayan açılar yapıyor )

uranüs = +7 puan ( güneş ve merkür kova , merkür-uranüs açısı , uranüs-dsc noktasına yakın , transit uranüs etkileri )

neptün = +2 puan ( ay ile üçgen açısı , transit neptün-mars bağlantısı )

plüto = +6 puan ( marsla uzak orblu kavuşum , venüsle kare , güneşle üçgen , jüpiter akrepte , transit plütonun güneş ve ayına açıları )

07-21-2011 04:32 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
Félicé
Kayıtsız

Çok sağolasın emeğine zihnine sağlıkçiçek Klasik astroloji puanlaması ile ortak sonuç ay'ın ve satürn'ün puanlamasında.. Bu akrepten irrite oluşumun ardından bi pluto gölgesi çıkmasına şaşırmadım:D Uranüs ve şironu çok seviyorum zaten.
Zayıf halkalarıma sevgilerimi gönderiyorumgülücük Sonuçlarını bilemem, yani somut ve soyut çalışma prensiplerini, ama klasikten daha pozitif olduğu kesingülücük Allah hayırlı ilmini arttırsın, sevgilerimlegülücük
07-21-2011 04:40 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
tiyatral_gitarist
Kayıtsız

Ben de teşekkür edememiştim... Teşekkür ederim abi, sağolasın çiçek
Merkürün 3 puan alması ilginç geldi. gülücük
07-21-2011 04:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

aeon için

güneş = +3 puan ( aslanda ay var )

ay = +1 puan ( 4.evde )

merkür = +4 puan ( kovada güçlü , ala dinamik açı yapıyor )

venüs = +1 puan ( ay ile uzak orblu açı yapıyor )

mars = +5 puan ( venüs ve jüpiter koçta , mars oğlakta güçlü , güneş-mars açısı , satürn kavuşumu -1 )

jüpiter = +4 puan ( venüsle kavuşum , 9.ev vurgusu , merkür-jüpiter quintil )

satürn = +7 puan ( satürn oğlakta , marsla kavuşum , ay ve merkürle 135 ve 45 lik açılar yapıyor , jüpiterle bağlantı )

uranüs = +5 puan ( marsla kavuşum , ay ve merkürle açılar , merkür kovada , uranüs transiti , satün kavuşumu -1 )

chiron = +2 puan ( merkür ve venüsle hafif açıları var )

neptün = +5 puan ( güneş balık , güneş-neptün açısı , stelyumda marsa yakın , transit neptünün balık burcunda ilerleyeceği önümüzdeki 3-5 yıl boyunca sana +1 neptün öelliği katacak ve +6 yapacak )

plüto = +7 puan ( ay ve merkürle T-Kare yapıyor , güneşle uyumlu açı , transit plüto etkisi )

** yani satürn , plüto , mars , neptün ve uranüs güçlü gezegenlerin oluyor.

07-21-2011 05:58 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
aeon
Kayıtsız

teşekkür ederim . verygood

hocam , bu puanlamada en düşük ve en yüksek sınırı bulman mümkün mü ?

bu şekilde bu tarz bir değerlendirme yaparken işine yarayabilir.
07-21-2011 07:55 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
truva34 Çevrimdışı
VIP Üye
VIP Üyeler

Rep Puanı: 0

Yıldırım özverin için teşekkür ederim bunca harita için işlem yapmışssın vaktin varsa sıkılmayacaksan bende istiyorum puanlamayıutangaç

http://imageshack.us/photo/my-images/834/hatra.jpg/
07-21-2011 08:53 PM
 Alıntı Yaparak Cevapla
astrosohbet Çevrimdışı
Kızıl & Mavi
Neptunia Admin
lt=

(07-21-2011 07:55 PM)aeon Yazılan:  teşekkür ederim . verygood

hocam , bu puanlamada en düşük ve en yüksek sınırı bulman mümkün mü ?

bu şekilde bu tarz bir değerlendirme yaparken işine yarayabilir.

bilmiyorum olabilir , bu konuya taktım ve sistemleştirmek istiyorum yani henüz hata ve eksiklerini görüp değiştirmeler yapabilirim.

astrolojik kavramlara ve etkilerine her birimiz zaten aşinayız.
şimdi bu kavramlara değer vermek için hassas bir terazi kullanmak gerekiyor ve bende Ay Terazisini kullanmaya çalışıyorum gülücük

örneğin yukarda tiyatral gitarist ; merkürün 3 puan almaı ilginç gibi bir şey yazmış.

o anda fakettim ki edilgen gezegenler ( diğerlerinden en çok etkilenen güneş,ay,merkür,venüs dörtlüsü ) pek çok kişide 0,1,2 puandan fazlasını alamıyorlar.

teknik olarak evet ay-mars açısında mars etkileyendir ve ay burcuna marsiyen özellikler katar lakin aynı zamanda marsa özgü bazı özellikler AY'dan etkilenir ( marsa özgü bazı özellikler duyarlılık kazanır )

ya da örneğin merkür chiron,plüto,satürn,jüpiter ve venüsle açılar yapmışsa tam olarak 5 tane gezegenle bağ kurmuş ve zengin bir ilişki ağına sahiptir. oysa sistemin mevcut halinde satürn açısı merküre -1 yapıyor ve merkürün chiron-jüpiter-plüto açıları merküre puan kazandırmıyor ( sanki etkisiz miş gibi oluyor )

burada bir eksiklik görünüyor ve bunu gidermek için hemen sisteme yeni kural ekliyorum.

* edilgen olan güneş-ay-merkür-venüs ve hatta mars kişisel gezegenlerinin , kendinden daha etkin yavaş hareketli gezegenle DİNAMİK AÇI yapması halinde o hızlı gezegende +1 puan kazanır , dinamik olmayan uyumlu açı yapması halindeyse yarım puan ( 0,5 ) kazanır.

bunu düzenleyeceğim.

07-22-2011 04:55 AM
 Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum'a Git:

Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir